Autor Wątek: Gothic Soundtrack  (Przeczytany 7514 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Gothic Soundtrack
« dnia: 03 Październik 2006, 20:20:59 »
Ten temat ma poruszyć sprawę muzyki, w G1 nieodłącznego elementu klimatu tej gry, co o niej sądzicie??

Ja uważam, że muzyka jest świetna, mimo iż nie jest grana przez orkiestrę spełnia swoją role i dodaje do gry walorów.

Może wie ktoś z kąt można sciągnąc odzelny soundtrack??
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2006, 20:22:25 wysłana przez BalloorT »

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2006, 20:24:16 »
Muzyka w G1 jest miodzio. Szczególnie podoba mi się muza w SO. Jest taka średniowieczna i nadaje klimat tej miejscówce.  Bardzo mi sie podoba oprawa dźwiękowa tej gry i uważam, że jest lepsza niż w G2. W G2 była trochę smętna jak dla mnie a w G1 leosza i pasująca do klimatu.

Forum Tawerny Gothic

Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2006, 20:24:16 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2006, 16:08:14 »
Gothic I zyskał jeszcze więcej w mych oczach właśnie dzięki muzyce, która towarzyszy nam przez przemierzany świat gry. Co prawda, w niektórych miejscach jest nieco gorsza, ale zaś w innych jest doskonała i świetnie dobrana. Najbardziej lubię słuchać soundtracku ze Starego Obozu i jego okolic, gdyż jest on arcydziełem - ta nastrojowość, poczucie klimatu średniowiecza i pasuje do tego miejsca znakomicie. Pozostałe utowy, które zmieniają się wraz z przechodzeniem na inny obszar, też są bardzo dobre i niczym nie ustepują muzyce towarzyszącej podczas przebywania w SO, choćby np. muzyka w trakcie walki czy gdy znajdujemy się w Obozie Bractwa.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2006, 20:48:58 »
W Gothicu I jest doskonała. Najbardziej podobała mi się muzyka z menu. I mam pytanie skąd można ściągnąć MP3 tych utworów?

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2006, 20:55:58 »
Cytuj
I mam pytanie skąd można ściągnąć MP3 tych utworów?

Z kątowni? Warezów? For Gothicowych? A może z WoG.com? :P

Co do tematu : Tak, muzyka z pierwszej części Gry to prawdziwe arcydzieło, połączone z akcją, fabułą. W muzyce można jakby wyczytać to, co nas otacza, i co wokoł nas sie dzieje. Miło, nawet jest to wskazane, wejść do gry by poprostu posłuchać tych dzwięków i sie troszeczke zrelaksować, bądź puscić w pokoju gdy mamy np dziewczynę...jakby tak patrzeć, dałoby to zajebi*ty klimat    

Z wyrazami szacunku

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Październik 2006, 21:13:00 »
Kiedy pierwszy raz odpaliłem Gothic'a, moją uwagę od razu zwróciła muzyka. Od razu ją pokochałem. To jeden z najlepszych soundtrack'ów, jakie słyszałem. Nadaje grze ten szczególny, niepowtarzalny klimat. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się motyw ze Starego Obozu. Nadaje mu ten niezwykły, średniowieczny klimat. Pozostałe są równie dobra i też bardzo mi się podobają. Cały soundtrack nadaje Gothic'owi ten niezwykły klimat, za który tak go cenimy.

Pozdro  .

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Październik 2006, 21:36:16 »
wg mnie w Gothicu (pierwszej części) była najlepsza muzyka, i podobnie jak większość tutaj, dołączam się do grona, które twierdzi że muzyka w SO jest najlepsza, oczywiście nie znaczy to że w innych miejscach jest kiepska, również jest wyśmienita, uczta dla ucha, i jednego, i drugiego :D

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2006, 22:12:32 »
Cytat: Sith
W Gothicu I jest doskonała. Najbardziej podobała mi się muzyka z menu. I mam pytanie skąd można ściągnąć MP3 tych utworów?
Cytat: Arkhan
Z kątowni? Warezów? For Gothicowych? A może z WoG.com? :P

W pewnym sensie tak ale po co się męczyć i szukać tego kilka godzin skoro i tak nie znajdziecie tego czego akurat szukacie. Najlepszym sposobem na "załatwienie" sobie danego utworu jest wyeksportowanie takowego za pomocą programu GoMan. Wyeksportowany plik wave zamieniamy na mp3 choć by za pomocą programu CDeX...i cieszymy się swoim własnym pięknym utworem.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2006, 01:41:53 »
W każdej grze bardzo ważny jest soundtrack, musi on pasować do klimatu gry, i odpowiednio wpasowywać się w dane sytauacje. W Gothicu l, jak i w całej serii, wszystkie te warunki zostały spełnione. Muzyka doskonale oddaje klimat gry. Gdy zapada zmierzch i zbliżamy się do niebezpiecznych jaskiń, odpowiednia muzyka podświadomie potęguje nasz niepokój. Bardzo płynnie przechodzi z jednego do drugiego utworu.
Jest po prostu cudowna. Nie raz staje w miejscu i potrafię kilka minut stać i wsłuchiwać sie w tą melodie, co z tego że w między czasie zagryzły mnie zębacze. Stoje i słucham tej muzy. Muza jest naprawde świetna, daje jej najwyższą punktację.

Z poważaniem
Garret

Cytat: MenThor
W G2 była trochę smętna jak dla mnie a w G1 leosza i pasująca do klimatu.

Nie zgadzam się z tobą MenThor. Według mnie w Gothicu ll, muza też była świetna. Po prostu przesłuchaj sobie jeszcze raz utworki w Grothicu ll i pomyśl. Tak po prostu brzmi soundtrack nagrywany po części z prawdziwą orkiestrą. Chcę tylko przypomnieć że soundtracj Gothica l, był w całości zrobiony komputerowo(oczywiście to nie znaczy że ma być lepszy/gorszy).

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik 2006, 18:00:38 »
Cytat: IsentoR
W pewnym sensie tak ale po co się męczyć i szukać tego kilka godzin skoro i tak nie znajdziecie tego czego akurat szukacie. Najlepszym sposobem na "załatwienie" sobie danego utworu jest wyeksportowanie takowego za pomocą programu GoMan. Wyeksportowany plik wave zamieniamy na mp3 choć by za pomocą programu CDeX...i cieszymy się swoim własnym pięknym utworem.

Mam do ciebie pytanie. Jak w tym programi GoMan zaznaczyć wszystkie pliki naraz????
Prosze odpowiedz jak najszybcie , jest mi to bardzo potrzebne, usiłuje tłumaczyć Gothic der film.


Takie sprawy załatwione są na PW, nie widzę powodu, by pisać je w tym temacie. Zauważyłem, że bardzo zależy ci na postach i napisałeś ich już dziś aż 48. Nie są one może niezgodne z Regulaminem i nie są spamem, jednak będziemy mieli na ciebie oko. Słowne upomnienie. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2006, 18:12:04 wysłana przez Arthas »

Offline Leszcz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Październik 2006, 14:03:40 »
Moim skromnym zdaniem, muzyka w Gothicu jest dobra, co nieznaczy że idealna. Gdyby Piranha Bytes postarało się trochę bardziej, nasze uszy bardziej cieszyła by ta muzyka. Dla mnie jest jednak trochę za monotonna i nudna. W drugiej części się nie poprawiło, ale myślę że "trójka" przebije obie części.
« Ostatnia zmiana: 24 Październik 2006, 14:04:22 wysłana przez Leszcz »

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopad 2006, 17:00:55 »
Muzyka świetna pomimo że u mnie w domu przeważa Rock i metal, świetna muzyka szczegulnie w Starym obozie i w nocy w obozie bractwa, nadaje tym miejscom szczegulny, niepowtarzalny klimat. No i ogulnie dobrym pomysłem twórców było to żeby muzyka zmieniała się w przypadku zagrożenia albo nadchodzącej nocy. Muzykę zapewne można ściągnąć z jakiś torrentów.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Listopad 2006, 11:17:43 »
Muzyka z Gothic I to jest MIÓD dla uszu! Jest dopasowana pod każdym względem do aktualnej sytacji. Pamiętam kiedy grałem pierwszy raz w Gothic'a i walczyłem ze ÂŚcierwojadem - muzyka i sytuacja doprowadziły mnie do szybszek akcji serca   Adrenalina podskoczyła o 80%     . Muzyka natomiast w Gothic II była smętna i nudna. Jedyny utwór jaki mi siępodobał to było odpłynięcie w strone kontynentu z Dworu Irdorath. Następnie honor uratował Dzień Szpaka, tzn. Noc Kruka oczywiście   :) muzyką i efektami wizualnymi Jarkendaru. Chociaż nie wystarczyło by to, żeby móc pobić pierwowzór! Nadzieją na to jest Gothic III, który po opublikowaniu pierwszych kilku utworach bije na kolana wszystkie razem wzięte Soundtracki z wersji poprzednich!
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2006, 11:18:27 wysłana przez Sir_William »

Offline LoRd_aNdRe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Listopad 2006, 22:36:42 »
Zgadzam się. Soundtrack z Gothica jest naprawdę fantastyczny. Do teraz lubię sobie posłuchać melodii ze starego obozu, gdy przeglądam strony :D

Bez przesady. Proszę się trochę pełniej wypowiadać. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2006, 12:31:41 wysłana przez Boba Fett »

Offline Azuredragon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Grudzień 2006, 21:48:22 »
Przyznam, że muzyka w Gothic jest niebywale interesująca. Wciąga i sprawia, że gracz może łatwiej (i z większą przyjemnością) zanurzyć się w klimacie gry. Najciekawsze kawałki to IMO ten ze Starego Obozu, a także utwór z ÂŚwiątyni ÂŚniącego.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Grudzień 2006, 22:48:33 »
Soundtrack z Gothica zawsze mnie fascynował. Muzyka jest idealnie dopasowana do otaczającego nas świata. Często to właśnie po muzyce rozpoznawałem, że coś mnie zaraz zaatakuje. Często zatrzymywał się w miejscu i po prostu wsłuchiwałem się w muzykę. Mogłem tak siedzieć godzinami słuchając i wyobrażając sobie różne sytuacje, które akurat weszły mi do głowy.

Offline Ksardax

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Security.net
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Grudzień 2006, 23:30:49 »
Muzyka w Gothic zawsze znakomicie umilala gre. Byla swietnie wkomponowana w calosc, bez niej GoThiC nie stal by sie TYM czym jest teraz. Bezapelacyjnie wlasnie ona z kazda kolejna czescia tej gry dodawala jej jeszcze wiekszego smaku. Dla zainteresowanych:
GoThiC I
GoThiC II
GoThiC III

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Kwiecień 2007, 09:53:41 »
Cytat: BalloorT
Może wie ktoś z kąt można sciągnąc odzelny soundtrack??

Z gram.pl oczywiście :P Tylko musisz mieć zarejestrowaną tę gre.

soundrack jest wspaniały, bębny i inne instrumenty doskonale oddają klimat Gotycki, liczyłem od początku jednak, że pojawi się tam zespół IN EXTREMO, ale jednak się przeliczyłem, do czasu kiedy to znaleziono trick, aby przywołać ten zespół na scene obok Starego Obozu.

Offline Mater of the Death

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Lipiec 2007, 08:19:53 »
No zgadzam się z wami. Muzyka w Gothicu I jest najlepsza z całej trylogii. Wprowadza  w  niesamowity klimat. Również dzięki tej pięknej i nastrojowej muzyce zawdzięczamy sukces Gothica I

Offline Mater of the Death

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipiec 2007, 21:09:24 »
Cytat: IsentoR
Eh...żal... Przeczytaj choć raz posty w danym temacie a nie piszesz w cały świat jakieś bzdety. Większość osób wychwala soundtracka więc twoje bezsensowne dopiski są bezsensu. Tyczy się do tego jak i innych tematów...

Główne pytanie autora tematu jest "co sądzicie o muzyce?" więc ja na nie odpowiadam. Twój post jest jeszcze bardziej niepotrzebny, jak chciałeś mi to powiedzieć mogłeś wysłać wiadomość prywatną, żal mi Ciebie...

Forum Tawerny Gothic

Gothic Soundtrack
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lipiec 2007, 21:09:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top