Autor Wątek: Gildie na forum?  (Przeczytany 6450 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Gildie na forum?
« dnia: 08 Kwiecień 2006, 12:54:08 »
Tak więc jak widzicie wraz z nowym forum zabrakło na samym początku. Zwolennikom tych zabaw moge jedynie powiedzieć, iż jest to proces krótkotrwały. Myślimy nad dodaniem gildi, lecz nie wiemy czy ma to jakiś sens.

Osobiście jestem na nie. Z doświadczenia wiem, iż takie pisanie: kupiłem to i to, zabiłem tamtego i była wojna do niczego nie prowadzi. Ewentualnie możemy powrócić do sprawy gildi i głębiej zastanowić się czy warto, gdy zdobędziemy około 200/300 userów z czego wielu z nich będzie aktywna. Osobiście dodam jeszcze jeden argument. wielu z Was bardzo zależy na tych gildiach, ale z jakiego powodu? łatwe miejsce, w którym można nabić dużą ilość postów zbytnio nie wysilając się przy tym? Eh, nie wiem w ogóle po co osoby, które kręcą wysokie liczniki postów wypowiadają się na forum. Również doszły mnie słuchy, że bez gildi nie będzie o czym pisał. Chyba z tematyki forum wynika, iż jest to forum o grze Gothic a nie World Of Clan. Przez pojęcie "forum" rozumiem, iż jest to miejsce, społeczność ludzi z którą mogą porozmawiać na inteligentne tematy. Teraz malutkie sprostowanie. Nie ma o czym pisać? Sądze, że jest. Wielu ludziom obrzydły rozmowy na temat gry Gothic, ale nie zapominajmy, iż na forum są też inne działy. Co prawa mało ich, jednak nie znaczy, że jest w nich mało ciekawych tematów.

Czekamy na Wasze zdanie na temat klanów.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:56:40 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gildie na forum?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2006, 13:09:27 »
Więc system zostanie wprowadzony gdy liczba userów osiągnie godną liczbe. :)
System będzie zupełnie inny niż był kiedyś na starym forum, zostanie całkowicie zmieniony.
Będzie oparty na innych czynnikach niż kiedyś, jego akcja rozgrywać się będzie na kontynencie a dokładniej w prowincji Varrant. System jest narazie w szczępach i nie jest do końca poukładany, ale gdy przyjdzie odpowiednia pora na pewno ujrzycie go w pełniej klasie i okazałości.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:58:15 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Gildie na forum?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2006, 13:09:27 »

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień 2006, 13:52:16 »
Są pewne plus(y) i minusy gildii:

Plus(y):
1. Więcej postów na forum.
Minusy:
1. Mało oryginalne.
2. Forum jest porządne i bez tego.
3. Po pewnym czasie to się znudzi.
4. Trzeba naprawdę wielu userów, aby takie gildie działały.
5. Zwykle posty w gildiach sa długości nie przekraczającej jednej linijki.

Podsumowując:
Jeżeli nawet ktoś by chciał się przy tym bawić, to trzeba by było dbać o długość postów i aktywność w tych działach. Ja bym powiedział, że 500-600 userów na takie gildie to za mało, bo pewnie większa część z nich pewnie zarejestruje się na forum i nie napisze ani jednego posta (lub jednego czy dwa, żeby o cos się zapytać).

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:00:33 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Gildie na forum?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2006, 14:02:23 »
Jak mówiłem ja bym w ogóle nie dodawał, jednak patrząc na te wszystkie fora użytkownicy uznali to jako wymóg (niestety). Ja osobiście nie widze sensu w powstaniu takich organizacji. Dziwie się, że nikt na ładnej stronie o Gothic nie wpadł na pomysł, aby te dziecinne gildie zastapić, np. sesją RPG.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:01:42 wysłana przez Arthas »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2006, 14:27:24 »
Ja też nie jestem za ty zeby były gildie bo to będzie składowisko spamu i to było tak że stworzyliśmy jakieś herby userbary itp. i dalej nie było co robić bo nie było żadnego systemu może jakby ktoś wymyślił jakiś łatwy krótki szybki system to moze by było warto lecz raczej nikt nie wymyśli nic takiego. Czyli raczej gildie odpadają. A co do tych sesji RPG to kiedyś uczestniczyłem w czymś takim lecz nie załapałem o co chodzi.

Dość błędów... Jeszcze raz błąd, a warn - Glief
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:03:35 wysłana przez Arthas »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Gildie na forum?
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2006, 11:49:47 »
Dla mnie jest to obojętne czy będą gildie czy nie. Oczywiście trzebaby było stworzyć odpowiedni system strategiczny, żeby to miało w ogóle jakiś sens. Trzebaby też znaleźć  odpowiednich i kompetentnych przywódców gildii, którzy by się nimi zajęli. Jeśli chodzi o spam w gildiach to przecież zawsze można wyłączyć licznik postów i problem z głowy. Za gildiami przemawia to, że jest to niezła rozrywka dla userów i doskonałe urozumaicenie forum, dzięki któremu można zyskać więcej "zwolenników". Jeżeli ktoś zająłby się systemem dla gildii i stowrzył podstawy to mogłoby się to udać, jednak narazie nie ma co myśleć o gildiach, gdyż jest mało użytkowników.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2006, 19:11:19 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gildie na forum?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2006, 18:28:33 »
Można powiedzieć że od 2 dni popracowuje sobie nad pewnym systemem RPG opartym na Gothic III.
Jest całkowicie inny niż poprzednie, wszystko jest proste i łatwe. Awansuje się całkowicie inaczej, nie ma nabijania postów czy leveli. Struktura rang, organizacji, władzy jest inna bardziej łatwa w zrozumieniu.

Wszystko odbywane będzie na zasadzie sesji RPG. Czyli opisywanie danych sytuacji, gestów, ruchów itp. rzeczy które robi dany user.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:08:09 wysłana przez Arthas »

Offline Didson

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2006, 20:06:42 »
Jestem tu nowy, ale swoje doświadczenie mam.
Sesje RPG to nic dobrego, jest dużo komplikacji i zamieszania, jednak, jeśli połączy się systemy można uzyskać bardzo ciekawy i interesujący efekt, osobiście jestem w połowie obmyślania systemu dla for o Gothicu i chyba znalazłem dobre miejsce na jego zastosowanie, czyli to forum.
Pozdrawiam, i oczywiście nic nie sugeruje, jeśli jednak zaciekawiła was moja wypowiedz to wszelkie pytania proszę kierować na GG 1119524(tylko administracja)
Z wyrazami szacunku Didson

PS
ÂŚwietne Forum
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:12:18 wysłana przez Arthas »

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2006, 18:09:37 »
Widzę że Portal Gothic został zastąpiony Trawerną Gothic nawet podoba mi się ale nie czas na takie pierdoły tutaj co do Gildi to powiem tak:

Jak Rider uważam że po pewnym czasie jest to nudne,mało orginalne,forum trzyma się lepiej i bez tego no i roiło by się od spamu czyli najogólniej mówiąc:

NIE...

BTW:Xardas dzięki za reklame na GG<opis> :P

Pewnie już nimam twojego gg, utraciłem ponad 100 kontaktów gdyż eksport z serwu gg ma porządne błędy. :/
A kopii nie skopiowałem, zanim dysk opuścił ten świat  <_< .
Więc zagadaj do mnie, pogadamy o starych czasach.
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:14:15 wysłana przez Arthas »

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2006, 22:52:57 »
looknijcie na system strategiczny na http://www.gothic.zyw.pl/forum/index.php?s...ic=179&st=0
Można coś podobnego zrobic
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:29:18 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Gildie na forum?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Czerwiec 2006, 22:58:08 »
Nie będziemy kopiować czyichś pomysłów. Nasz własny "system" jest w trakcie tworzenia...
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:30:22 wysłana przez Arthas »

Offline ojciec redaktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Czerwiec 2006, 23:14:10 »
Ja wam dałem link, żebyście mieli z czego czerpac inspirację, a wy odrazu, ze plagiatu chce <_<
Ale skoro już macie pomysł i go twrzycie to spox ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:31:02 wysłana przez Arthas »

Offline BakMan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Gildie na forum?
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Czerwiec 2006, 08:52:37 »
Cytat: ojciec redaktor
looknijcie na system strategiczny na http://www.gothic.zyw.pl/forum/index.php?s...ic=179&st=0
Można coś podobnego zrobic

N-i-e. Tamten system jest tak dobitnie irytujący mnie, że szkoda słów. Bronie dwuręczne i jednoręczne zadają tyle samo obrażeń, płacenie sztukami złota zamiast Punktami Nauki za naukę czegokolwiek, no i też broń obuchowa to nie to samo co broń biała. Mówiąc jaśniej: za mało Gothica, za dużo RTS'a.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:32:16 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gildie na forum?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec 2006, 17:43:48 »
Ten dzień wreszcie nadszedł nasz system rpg zostanie wprowadzony punktualnie o 18:00 dnia dzisiejszego. Miłego oczekiwania...
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 15:32:39 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Gildie na forum?
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lipiec 2006, 17:43:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything