Ankieta

Co s

Jest
18 (60%)
Lubie j
8 (26.7%)
Mo
3 (10%)
A we
1 (3.3%)

Głosów w sumie: 30

Autor Wątek: Saga Baldur's Gate  (Przeczytany 4343 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Saga Baldur's Gate
« dnia: 17 Sierpień 2007, 11:48:19 »
Piszę taki temat bo nie znalazłem podobnego. Jeśli taki już jest to tego usuńcie.

Graliście kiedyś we Wrota Baldura?? Jeśli tak to powiedzcie co was w tej grze fascynuje, co sprawia że siedzicie przed kompem dzień i noc aby w nią grac.  

Całą sagę kupiłem kiedy zobaczyłem opis całej sagi na Hyperze.(co prawda hyper nie za dobrze przedstawia gry  )

Kupiłem i nie żałuję. Gra posiada wielowątkową fabułę a zadania poboczne sprawiają że można na wiele godzin zapomniec o głównym wątku gry.  Moim zdaniem jest to gra ponadczasowa. Najbardziej lubię polowac na smoki w BG2 z kumplami przez neta. Jako ciekawostkę dodam iż Baldur's Gate 2 Jest najdłuższą grą świata. Aby przejśc grę z wszystkimi dostępnymi nam questami potrzeba 1700h. ÂŁatwo można obliczyc iż jest to ponad 70 dni nieustannego grania.  

A teraz wy powiedzcie co o niej sądzicie.

Offline Mattius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2007, 13:16:24 »
Najlepszy RPG w jaki grałem (choć uprzedzam, że nie miałem okazji zagrać w
Torment'a). Cudowna fabuła i klimat, barwne postacie, masa czarów i broni. Czego chcieć więcej od porządnego RPGa?

Baldur's Gate udowadnia, że nie trzba next genowej grafiki, by gra mogła cieszyć. Jak dla mnie 10/10.

Forum Tawerny Gothic

Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2007, 13:16:24 »

Offline Niedamir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2007, 14:32:03 »
Według mnie saga Baldura jest świetna. Grałem dosyć długo i zagrałbym jeszcze raz gdybym miał. Fabuła jest super, grywalność też, tylko grafika taka trochę nie na topie ale to przecież stara gra więc nie można chcieć więcej.Polecam tę grę wszystkim.

Jak dla mnie 10/10.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2007, 15:30:39 »
Sagę kupiłem chodziarz miałem wszystkie części Baldursa z dodatkami ale co tam opłaciło się.
W pierwszą część nie grałem długo troszkę mnie znudziła mała ilość klas i grafika w bardzo niskiej rozdzielczości ale mam zamiar zrobić drugie podejście.
Lecz dwójka z dodatkiem Tron Bhaala to gra ponadczasowa, świetna fabuła i muzyka a do tego dobrze podłożone głosy postaci w polskiej wersji.

Jeśli uważasz się za fana RPG i nie masz tej gry w swojej kolekcji to szybko idź do sklepu i kupuj 25 złoty za taką grę i do tego na płycie są mody,tapety,szkice,instrukcja,poradniki,mapy i muzyka z gry.
Co do modów to tylko spodobał mi się "Baldur's Gate: Trilogy" łączący obydwie części gry w całość niestety niema podczas grania w BG1 nie ma polskich frontów są tylko krzaczki, nie wiem może to tylko tam u mnie ale  jeśli ktoś zna poprawioną wersie to prosił bym o link.

Ocena:11/10.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2007, 23:21:49 »
ÂŚwietna gierka. Mimo swoich lat, wciąż grająw nią całe rzesze graczy!! Szczerze? Przeszedłem wszystkie części, w tym dwójkę 3 razy całą wraz z dodatkiem i kilka razy po kawałku(czyli tak do czarowięzów włącznie) testując postacie. Heh, kiedyś byłęm maniakiem - stare dzieje.

Garret

Offline quintarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpień 2007, 11:03:06 »
Moja najulubiensza gra. Czesto do niej wracam co jakis czas. Nawet teraz wlasnie w nia gram. Jak dla mnie jest rewelacyjna.

Cytat: Niedamir
grafika taka trochę nie na topie

Wlasnie to lubie w tej sadze ze grafika jest jaka jest. Teraz coraz wiecej jest gier w ktorych 90% stawia sie na grafika a reszta malo wazna. W Baldurze trudno doszukac sie rażących bledow i bugow, nie ma jakiegos wchodzenia w sciany, brak tekstur czy cos (patrz Gothic 3). Jezeli mieliby robic Baldura 3 to jak dla mnie tylko na silniku Infinity, najwyzej troche podpicowanym.

Podsumowujac dla mnie jest to najlepsza gra w jaka do tej pory gralem (obie). Wspaniala wciagajaca fabula, walka, zadania... ah, az chce sie grac :D
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2007, 11:04:13 wysłana przez quintarus »

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Sierpień 2007, 20:35:00 »
Nie wiem czy to dobry temat, ale chciałbym zapytać: za parę miesięcy planuje zakupić grę z Extra Klasyki, nie moge się zdecydować: czy to będzie Saga Baldur's Gate, lub pierwsza część N&N. A wy którą byście woleli ?

Offline Zigur

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń 2008, 13:11:34 »
Kocham Baldur's Gate. Ale dla mnie najleprza jest pierwsza część, najwięcej terenów do zwiedzania i w ogóle fajni NPC i toważysze.

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2008, 18:59:50 »
Co jak co, ale Saga BG to najlepsza gra na świecie. Wspaniała fabuła, mnogość czarów, broni, zbroi, wspaniała historia, długość i ten realizm. Po prostu gra nad gry, król gatunku. Polecam wszystkim fanom RPG, bez względu na wiek i stopień zainteresowania tego typu grami.

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2008, 22:58:10 »
Moja historia z Baldur's Gate rozpoczęła się właśnie po wydaniu przez CD projekt "sagi". Wcześniej znałem tą grę tylko ze słyszenia. Postanowiłem zacząć od drugiej części przez namowy kolegów. Jednak nic nie rozumiałem z fabuły także postanowiłem grać od "jedynki"   ...Z początku grafika mnie odrzucała, jednak nie ze względu na jej brzydotę tylko nieodpowiadającą mi małą rozdzielczość. No, ale po przyzwyczajeniu się do niej i opanowaniu sterowania bardzo mi się spodobała dosyć duża swoboda działania i wątek fabularny :-)

Jedyne co mogę Baldur's Gate zarzucić to sterowanie grupą. Niestety nie do końca mi się to podoba. Zdecydowanie wolę sterowanie jednym bohaterem, choć oczywiście jest to jedynie moje subiektywne odczucie.  

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2008, 23:48:26 »
grałem ale nie spodobało mi się jest nudna

Offline Dercon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2008, 00:22:05 »
O tej grze można powiedzieć, że jest jak wino - im starsza tym lepsza. ÂŚwietna fabuła, niesamowite miejsca, masa przeciwników do ubicia oraz system prowadzenia walk na zasadach D&D. No i oczywiście niezapomniany Quest Pantalonowy   .

Forum Tawerny Gothic

Saga Baldur's Gate
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2008, 00:22:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top