Autor Wątek: Bractwo  (Przeczytany 5667 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Bractwo
« dnia: 13 Sierpień 2007, 22:38:06 »
nowy na forum jak taki temat już był proszę o skasowanie tego :P

postanowiłem sobie dzisiaj odświeżyć wszystkie części gothica... jestem w 3 rozdziale i tak mi wpadło do głowy... co tam robi Bractwo.... na początku 13 magów stworzyło barierę... żeby więźniowie nie uciekali z kolonii... wszyscy znamy ta historie.... ale stary obóz to obóz strażników.... nowy to obóz tych 'rzezimieszków" a co tam do jasnej ciasnej robi bractwo.... ? :D lubią jarać bagienne ziele przy kopalniach pełnych przestępców... ? co o tym sądzicie?

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
Bractwo
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2007, 22:52:28 »
Bractwo pali zielę i czeka aż ich "wybawi" ich "bóg"-Śniący, a poza tym nie robią nic chyba że pozabijają kilka pełzaczy żeby zdobyć wydzielinę dla Cor Kaloma tylko po to by nawiązać kontakt z "dobrym" Śniącym, a jak wiesz Śniący po raz kolejny chciał wykorzystąc istoty żyjące do własnych celów: orków do przywołania, a ludzi do przebudzenia i zapoczątkowania władzy Beliara. Baalowie i Strażnicy Świątynni to aroganckie świnie delikatnie pisząc, więc robią jak najmniej jeżeli mogą. Brudną robotę zawsze odwalają nowicjusze.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2007, 22:55:03 wysłana przez Melkor »

Forum Tawerny Gothic

Bractwo
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpień 2007, 22:52:28 »

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień 2007, 22:57:35 »
oj zgadzam sie w zupelnosci... ale z patrzac na to tak.... stary i nowy oboz ma tam totalne prawo byc.... nie zastanawialiscie sie np powstali? skad sie wzieli akurat tak blisko koloni karnej ze wchlonela ich bariera? moze powstali juz po jej utworzeniu?

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Bractwo
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Sierpień 2007, 23:03:11 »
Drogi Rottenie... To jasne jak 2x2 i jak Słońce, ze Bractwo ÂŚniącego powstało po utworzeniu bariery... Nie wiem skąd wziąłeś tę tezę, że byli tam wcześniej... Barierę stworzono i gdy odkryto, że nie można z niej wyleźć, to ludzie w kolonii podzielil się na trzy frakcje. Stary Obóż - handlujący z królem i nie starający się wyjść z kolonii. Nowy Obóż - za pomocą kopca rudy chcą uwolnić się od bariery. I w końcu trzeci odłam, czyli Bractwo ÂŚniącego, które widzi swoją szansę w demonie, którego chcą obudzić i przy jego pomocy zniszczyć barierę. Sprawa mam nadzieję została dogłębnie wyjaśniona. Wszystko, co wyżej napisałem, dowiedziałem się z samej gry...

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Bractwo
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień 2007, 00:34:02 »
Hmm... najpierw wypadałoby napisać iż widzę tutaj mocne zamotanie, brak obserwacji i słuchania oraz istną sklerozę u niektórych userów. No to to by było z forumułek grzecznościowych. A teraz do roboty.

Cytuj
skad sie wzieli akurat tak blisko koloni karnej ze wchlonela ich bariera? moze powstali juz po jej utworzeniu?

Cholera... nie oglądaliście filmu początkowego? Graliście wogóle w Gothica? Przecież tego można się poprostu domyśleć i skojażyć fakty.
Stary obóz powastał po utworzeniu bariery. Panowanie nad zamkiem namiestnika koloni przejęli więźniowi i nazwali go starym obozem.
Nowy obóz powstał gdyż zapewne niektórym ważnym osobistnościom typu Lee czy Lares oraz Magom Wody nie podobała się polityka Gomeza. Tak więc opuścili SO i założyli własny.
Zaś obóz sekty powstał dlatego, że Y'Berion miewał prorocze sny i ÂŚniący kazał mu osiedlić się wraz z tymi, któży poszli za nim na bagnie w ruinach starej świątyni.

Cytuj
ale kozłow o czymś zapomniałeś najpierw było ziele potem był "Bóg"
bo oni tego "boga" wymyślili sobie gdy byli w narkotycznym snie

Mam wrażenie iż wogóle nie przeszedłeś Gothica. Czyżbyś nie wiedział, ze na końcu pierwszej części grajac Bezimiennym  wysyłamy śniącego spowrotem do piekła(czy co tam jest). Twierdzenie, że jest to tylko wytwór wyobraźni ujaranych członków bractwa naprawde zasługuje na nagrodę.

Cytuj
nie mowie ze PB jest zła firma.. znają się na robieniu gier lepiej ode mnie...

Cieszę sie, że to nareszcie przyznałeś.

Cytuj
ale stary nowy obóz... systemy władzy itp jakieś porządnie prosperujące społeczeństwo.... a tu totalnie z dnia na dzień jaranie zioła i opowiadanie o 'śniącym'...

Ja naprawdę nie wiem o co Ci chodzi. Sekta nie ma żadnej kopalni tak więc utrzymuje się ze sprzdarzy Bagiennego zielska do innych obozów. Twórcy fabuły do gry zrobili z BZ swego rodzaju narkotyk lub środe odużający jak kto woli. Palą je różni npc aby sie poprostu odprężyć. A członkowie bractwa aby "mieć bliższy kontakt ze śniącym"

Ech... Nie sądziłem, że fabuła wymyślona przez pracowników PB może być dla kogoś trudna do zrozumienia. A jzu napewno nie sądziłem, że ktoś bedzie sie roztrząsał na tak błachymi sprawami.
Tak jak ja własnie dopiero zrobiłem  .
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień 2007, 00:36:04 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline Pablo2729

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień 2007, 08:28:15 »
Wg mnie bractwo zostało powołane przez ÂŚniącego aby przywołać go do
życia. ÂŚniący wniknął w umysły podczas transu " ćpania". Trawkę palą wszyscy i nowicjusze i szkodnicy i najemnicy, ale Cor Calome ulepsza zielsko i testuje je na nowicjuszach.W trawce jednak musi  coś być. Przecież YBerion w swojej wizji widział orka demona, a Cor Calome postradał zmysły i oddał cześć ÂŚniacemu z grupą nowicjuszy. Trawkę nie palili magowie więc nie mógł wniknąć do ich umysłów.

Offline Garon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2007, 17:37:18 »
Bractwo to sekta świrów i ćpunów, cały czas jarają zielsko i modlą sie do śniącego, puźniej kiedy dowiedzieli się, że śniący jest zły to jeszcze bardziej im odwaliło, ale dobrze, że są bo lepiej 3 gildie niż 2, ale i tak nigdy do nich się nie dołączałem, nie lubie tych mostków na bagnie.

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
Bractwo
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2007, 19:36:53 »
Cytuj
...kiedy dowiedzieli się, że śniący jest zły to jeszcze bardziej im odwaliło...

Co przez to rozumiesz? Bo zostali poszukiwaczami? Przecież to smok ożywieniec zawładnął nimi bo oddawali cześć potężnemu demonowi jakim jest/był ÂŚniący, poddali się jego woli korzystając z jego magii.

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień 2007, 20:15:09 »
ÂŚniący przemuwił mentalnie do Y'beriona i wmuwił mu, że jest bogiem. Y'berion uwierzył i zebrał grupkę ludzi która także chciała uwieżyć. ÂŚniący powiedział mu o bagiennym zielu dzięki kturemu można było się z nim porozumieć. Y'berion wraz z poddanymi stworzyli obóz. ÂŚniący powiedział Y'berionowi, że musi się przebudzić aby zniszczyć barierę. Skręty ludzi z bractwa stały się bardzo popularne i lud z innych obozów także chciał zadowalać się skrętami. Dzięki temu Obóz zaczął zarabiać na swój rozwój. Obóz się rozrastał, aż ludzie uwierzyli, że śniący naprawde jest bogiem.

Krutko muwiąc :
Bractwo to jeszcze 1 obóz wyznający wiarę w śniącego, i zarabiający na bagiennym zielu.

"A Y'berion powiedział: ''JARAÆ ZIELE PRZYJACIELE!! KTO NIE JARA TEN JEST CWELEM'' i ludzie zaczeli palić"

Cytuj
Ciekawi też mnie dlaczego śniący pokazał podczas rytuału przebudzenia to cmentarzysko orków? W końcu to tam zupełnie nic nie było :P

Może to była świątynia poświęcona ÂŚniącemu stworzona przez orkowych szamanów ;D  
Ale to wie tylko Autor Gry    

Offline Meterosexual

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Sierpień 2007, 13:17:14 »
ÂŚniący pokazał cmentarzysko orków bo chciał zwabić tam bezimiennego i sie go pozbyć
po upadku bariery sekciarze zaczeli świrować bo nie mogli poradzić sobie bez        swojego boga część silnych poradziła sobie z szaleństwem np. Angar
kiedy przybył Smok Ożywieniec to wykorzystał ich słabość i zmienił w poszukiwaczy

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Bractwo
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2007, 16:02:35 »
ktoś się pyta więc odpowiem. (wiem że ten post jest nie na temat, więc sorki). pytasz się czemu poszukiwacze mają taki głos i umią opętać tak? przecież tą moc dał im smok ożywieniec.


POZDRO.:KERTH:.

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik 2007, 13:37:53 »
Obóz bractwa to odłam starego obozu który pod przewodnictwem Y'beriona (faceta który choc nie jarał to miał jakieś "wizje") udali się do świątyni na bagnie (tak nawiasem nad tą świątynią jest Kamień ogniskujący). Wkrótce odkryli że bagienne ziele które znaleźli, ma właściwości "wizjopędne", zaczeli je zbierac a to co było ponad ich potrzeby rozdawali pozostałym obozom, za towary z zewnętrznego świata, to było ich źródłem sprzętów. Codziennie nowicjusze mogli wyjarac 3 mroki północy, a guru, ekhhh... tyle ile zażądali (porządnie najarany guru to istna skarbnica wizji!). Z tego co wywnioskowałem szykowali do jakiejś wojny.
Podsumowując: jeśli nie chcesz wspomóc (z własnego portwela!) handlu obozu bractwa, to powiedz NIE! facetowi w spódnicy który daje ci jakieś "wizjopędne" ziele!


Pozdrowienia!!!

Offline Sanin Sandaime

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Bractwo
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopad 2007, 17:06:29 »
Obóz na bagnie powstał dlatego że ich przywódzca miał wizje z ich bóstwem ÂŚniącym.Niektórzy go posłuchali i dołączyli do jego grupy.Bóstwo zaprowadziło ich na bagno,gdzie była dawna ÂŚwiątynia ÂŚniącego.Po jakimś czasie powstał obóz sekty.W bractwie miekszają sami bandyci z Starego Obozu,nie uczestniczyli napewno w powstaniu bariery

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Bractwo
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Styczeń 2008, 09:10:14 »
Przecierz bractwo powstało przez Y"beryona któremu objawił się śniący oni tam są tylko przez przebudzenie się śniącego

Offline Magnus Dux Wolly

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leży mi na sercu dobro tego forum.
Odp: Bractwo
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2008, 09:49:55 »
Bractwo nie jest złe.Raz grająć dołączyłem się do nich.Naprawdę jest tam taki wyluzowany old scholl klimat.Ziółko śniący żyć nie umierać(chodź to nie takie proste bo węże błotne grasują).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Bractwo
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudzień 2008, 09:49:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything