Autor Wątek: Soundtrack Gothic 3  (Przeczytany 27201 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciomaniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« dnia: 30 Wrzesień 2006, 21:39:41 »
Co sądzicie o muzyce z gry Gothic 3?

Na oficjalnej stronie (Oficjalna strona "Soundtrack Gothic 3") zamieszczone zostały 3 utwory prezentujące muzykę z Gothic'a.

Gdy pierwszy raz to usłyszałem to mnie poprostu zatkało. Ta muzyka jest piękna... orkiestra wyraźnie zrobiła swoje. Poprostu tak kapitalnych klasycznych utworów jeszcze nigdzie nie słyszałem.

To jest boskie... Dodac do tego klimat, fabułę i grafikę... Gothic robi się grą idealną. Dobrze że w oficjalnej wersji zostaną wyeliminowane wszystkie błędy z tych filmików na gamestar. Koleś wyraźnie mówił że gra w wersje "premaster". Dodał też że w pełnej wersji błędów takich napewno nie będzie.

No ale wracając do muzyki... wypowiadajcie się na jej temat!
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2006, 22:23:22 wysłana przez Maciomaniak »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2006, 22:13:07 »
Daawno nie słyszałem tak świetnego soundrtracku. Czuje sie nawiązanie do Gothic I... szybka i piękna akcja...nielinowa fabuła, z początku spokojnie a pozniej coraz to bardziej to nasilenie...miód na miód to chce sie słuchać!

W szczególności posłuchajcie Soundtrack-Ausschnitt Title Theme. To przerobiony Medley Gothic III, ale o wiele ulepszony, poprostu arcydzieło.

Forum Tawerny Gothic

Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień 2006, 22:13:07 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2006, 22:31:44 »
Titletheme jest przepiękny... początkowo muzyka narasta w pięknym średniowiecznym brzmieniu by następnie wybuchnąć i odegrać znaną nam melodie na trąbce. I ten śpiew pod koniec utworu aż się łza w oku kręci po prostu człowiek czuje się jak by był wśród Varanckich gór.

Tisbethscott
również jest to przepiękny utwór a bardziej pieśń...szkoda że jest tak krótki, nie wiem jak wam ale mnie przypomina się melodia odgrywana podczas ukazywania sceny pogrzebanego w świątyni śniącego bezimiennego...intro g2.


Welcome To Varant tego utworu nie mogę przesłuchać gdyż odnośnik na oficjalnej stronie soundtracka nie działa, jeśli ktoś ściągnął go wcześniej bądź posiada go z innych źródeł proszę go o podanie mi odpowiedniego linka.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2006, 00:07:44 »
Az mnie zatkalo...to jest po prostu G_E_N_I_E_A_L_N_E! Jest to najlepsza klasyczna muzyka jaka slyszalem, a cala muza np. z wowa moze sie schowac...orkiestra naprawde sie wykazala...tylko do tego dodac grafike i fabulke...juz po samej muzie czuc, ze gra MUSI byc genialna!

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2006, 13:04:56 »
GENIALNE!! Orkiestra naprawde dała z siebie wszystko gra na pewno będzie genialna
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec 2008, 12:28:19 wysłana przez BalloorT »

Offline Mediv

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2006, 17:52:31 »
Za każdym razem (nawet teraz) jak jestem przy kompie to włączam muzykę z G3. To o czymś świadczy. Jak nie dadzą soundtracka do EK to się obrażę    

Thoro

  • Gość
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2006, 21:25:04 »
Puki co w internecie dostępny jest soundtrack promocyjny. Lista utworów:

01 - TITLE THEME (03:56)
02 - ORC CAMP (01:11)
03 - SAD STRINGS (00:56)
04 - WELCOME TO VARANT (00:47)



Link:
Cytuj
http://www.bestsharing.com/files/ms0011425...dtrack.rar.html

Offline alles3

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Październik 2006, 17:13:57 »
Chciaż znalazły się na stronie tylko 3 utwory, wiem, że napewno nie zawiodą następne! Jestem w ciężkim szkoku! Pozytywnie jak najbardziej! Pierwsza muzyka podoba mi się NAJBARDZIEJ jest IDEALNA nie brak jej niczego! Disenger of the music się popisał :D jest Super! TOTAL RESPECT FOR GOTHIC3 TEAM

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Październik 2006, 20:21:46 »
Ja nie będe zasysał soundtracka bo przyjedzie domnie wraz z (ubogą) Edycją Kolekcjonerską :P Z całego soundtracka słuchałem tylko 2 kawałki które były jako pierwsze na sieci i powiem, że średnio mi się podobały, ale co do reszty to się okaże za 14 dni :)

Offline Bartold666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2006, 19:10:23 »
O KU**A...
soundtrack z Nocy Kruka wymiatał, ale ten... Jeśli całośc będzie choc w połowie tak dobra jak "title theme" to na ÂŚwięta nie puszczam już kolęd  I nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z muzyką Red Army Choir (zwłaszcza hymn radziecki i "Hunt for the Red October" są warte polecenia)
JA CZHCÊ MOJ¡ EK!!!!!!!!!!!!!! I MÓJ SOUNDTRACK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad 2006, 19:41:43 »
Po dokładniejszym przesłuchaniu niemal wszystkich utworów z Soundtracku Gothic 3 muszę z całą pewnością przyznać, iż jest on wyśmienity. Całość jest doskonale skomponowana i stoi na równym, wysokim poziomie. W grze, dźwięki i muzyka towarzysząca nam podczas przygód jest dopasowana doskonale i zawsze jest we właściwym miejscu i sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Co do samego soundtracku, chyba najbardziej podobał mi się utwór początkowy "Title Theme". Pozostałe utwory także są wspaniałe, a niektóre przypominają mi nieco ścieżkę dźwiękową z "Lord of the Rings". Coś wspaniałego.

Thoro

  • Gość
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad 2006, 21:16:13 »
Po przesłuchaniu całości, zabrałem się za zapisanie artykuły który w jakimś tam stopniu przybliży graczom repertuar oraz klimat ścieżki dźwiękowej. Poza tym, zawarłem kilka ciekawostek dotyczących orkiestry, kompozytora itd. Zapraszam do czytania: http://gothic.gram.pl/infopage.php?id=134

Ps. Mimo, że całość przeczytałem 4 razy, a oprócz mnie dwie inne osoby błędy czy też inne powtórzenia mogą występować. Wybaczcie, ale nadal jestem na lekkim kacu...

Offline Plaski

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2006, 18:31:33 »
Heh, może ktoś byłby tak miły i udostępnił tym dla których EK nie starczyło (kiedy pojawiła się informacja o dodatkowych egzemplarzach już było za późno - miałem zapłacone za zwykłą edycję :/) cały soundtrack w MP3? Bo mnie ta muzyka niesamowicie intryguje...

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Listopad 2006, 08:57:23 »
Osobiście jestem ciekawy czy oprócz tych trzech utworów "błąkają" się po Internecie jeszcze 21 pozostałych ? Jeżeli ktoś ma informacje dotyczące tego proszę odpisać :) Jedynie spodziewam się jeszcze gorszego. Mianowicie, że trzeba by było kupić EK aby odsłuchać całości. :/


Pozdrawiam,
Sir William

Thoro

  • Gość
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Listopad 2006, 16:31:24 »
Cytuj
Osobiście jestem ciekawy czy oprócz tych trzech utworów "błąkają" się po Internecie jeszcze 21 pozostałych ? Jeżeli ktoś ma informacje dotyczące tego proszę odpisać :)

Jeśli już ktoś byłby chętny, to prosiłbym o odpisywanie bezpośrednio na PW do Sir Williama - na forum nie tolerujemy piractwa.

Cytuj
Jedynie spodziewam się jeszcze gorszego. Mianowicie, że trzeba by było kupić EK aby odsłuchać całości. :/

Bzdury opowiadasz, bo soundtrack dostępny jest między innymi w różnych szopach internetowych np. http://www.rollenspiel-shop.de/infoart_par...40&second=1 . W sklepie raczej go nie znajdziesz...

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Listopad 2006, 18:01:57 »
Szczerze mówiąc zapomniałem o tym temacie ;)  Soundtrack oczywiście mam i wydaje mi się że muzyka jest zaj**ista <lol> Lubię takie kawałki w grach, bo można się naprawdę wczuć w klimacik, ale tutaj Kai Rosenkranz przeszedł samego siebie. Naprawdę wypas kawałki, a szczególnie „Title Theme,” oraz „Open Intro.”

Offline Gonzo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopad 2006, 19:19:13 »
Najbardziej mi się podobał w G 1 utwory, jak bylismy w zamku. Były takie wynisłe, podnoszące na duch, lecz z nutka posępności. A mówię o tym dlatego, że ten utwór znalazł sie w g 3. Wogule/W ogóle cały soundtrack jest zarąbisty.
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2006, 18:46:58 wysłana przez Boba Fett »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Listopad 2006, 17:51:00 »
Soundtrack jest wyśmienity. W przeciwieństwie do 2 poprzednich części muzyka w G3 jest naprawdę profesjonalną robotą. Klimatyczna i przyjemna dla ucha. Z pewnością należy do jednego z lepszych soundtracków z gier. Nie dorównują może utworom z LotRa, ale słuchanie ich sprawia przyjemność i potrafi wywołać dreszcz. Trochę inaczej sprawa się ma z odgrywaniem muzyki w samej grze. Z pewnością każdy z was spostrzegł, iż muzyka jest dopasowana do sytuacji. To dobrze, ale jednak irytuje mnie źle zrobione przejścia pomiędzy muzyką bitewną, a spokojną(nazwijmy to eksploracyjną). Jak to można przerywać utwór w punkcie kulminacyjnym?! Jakieś wyciszenia, powolne uspokajanie, a nie nagły stop burzy dźwięków! Gdybym miał ocenić całość wystawił bym 8+/10.

Offline marvinisdead

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Listopad 2006, 19:19:32 »
Bez dwóch zdań Kai Rozenkratz odwalił kawał dobrej roboty. Naprawdę czuje się klimat poszczególnych krain. Choć moim zdaniem Nordmar muzycznie troszkę odstaje od reszty. Naprawdę czuje się że kompozytorowi nie brak pasji. Szczególnie podoba mi sie motyw gdy wchodzi się do Varantu. I niestety faktycznie wkurza że w momencie kulminacyjnym muzyka jest gwałtownie zmieniona, jednak obwiniałbym za to raczej techników niż kompozytora. Pozatym czy ktoś sobie wyobraża potwora który stoi sobie i czeka aż dany kawałek się skończy, nastąpi zmiana utworu na tą "bitewną" i dopiero wtedy atakuje? ;)

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Styczeń 2007, 22:17:07 »
Cóż, od dawna nikt nie wypowiadał się na ten temat, więc czas tą ciszę przerwać  . Ja jednak nie będe orginalny i również wychwalać będe "miuzik" g3  . Utwór tytułowy porostu WYMIATA, choć przyznam szczerze że gdy usłyszałem go poraz pierwszy poczułem lekki zawód. Czemu? Ot, nie spodobało mi się to całe "tuningowanie" . Te chóry itp. Gdy jednak po wyciszeniu nastąpiło to charakteystyczne wejście na trąbach poprostu łezka się w oku zakręciła... Co do muzyki bitewnej to uważam że robi swoje, może bez rewelacji ale jest kull. Mi najbardziej podoba się jednak melodia odgrywana w Ishtar i podczas eksploracji lasów Myrany. Gdybym miał ocenić soundtrack g3 w skali 1-10 to wystawiłbym 9.

Forum Tawerny Gothic

Soundtrack Gothic 3
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Styczeń 2007, 22:17:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top