Autor Wątek: Partycja się zepsuła  (Przeczytany 2753 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Partycja się zepsuła
« dnia: 31 Lipiec 2007, 22:11:26 »
No więc oglądam sobie Shreka Trzeciego na PC'cie. Kończy się on, a ja jestem w siódmym niebie po tym co widziałem. No to dobra jest godzina 00:00 i wyjeżdżam na wakacje. Komputer sprawny jak go wyłączyłem. Wracam po dwóch tygodniach i go włączam, a tam... Komputer pokazuje mi wybór w jakim mam włączyć komputer ( tzn. działanie czy w systemie awaryjnym czy normalnie... wiecie o co chodzi :D ) . Wybieram uruchom system Windows normalnie, klikam enter i .... czekam jakieś 3 sekundy a potem nagle w dolnym rogu przemykają jakieś napisy i monitor czarny. Pozostaje reset, albo on sam się zresetuje :/ Dobra, wrócił mój brat, siada do PC'ta, coś tam grzebie i okazuje się, że dysk skopany, a właściwie partycja C. No więc mam do Was pytania...

1) Czy jak podłącze ten dysk do innego PC'ta ( na dysku nie ma windowsa ) to czy ten dysk nie skopie mi czegoś w PC'cie do którego został podłączony?
2) Czy ktoś z Was miał coś takiego i jeżeli sobie poradził z tym to jak??  

PS mój brat wie jak to zrobić, ale siedzi z dziewczyną i mu się nie chce, a ja normalnie mam na tamtym dysku TR:Anniersary i nie mogę wytrzymać, bo ta gra jest genialna  
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 16:17:27 wysłana przez Arthas »

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2007, 22:26:48 »
Mam podobny problem. Wyjechałem na tydzień nad jezioro, przed wyjazdem wszystko działało, a jak wróciłem to żadna gierka nie chce mi odpalić. Robiłem format kompa i nic to nie dało. Informatyk powiedział, że dysk mi padł (w komputerze nie w kręgosłupie) i że muszę sobie kupić nowy. To jest bez sensu bo ten dysk co mam ma dopiero 1,5 roku. Zna ktoś mniej radykalne rozwiązanie niż kupno nowego dysku?
« Ostatnia zmiana: 31 Lipiec 2007, 22:27:51 wysłana przez Melkor »

Forum Tawerny Gothic

Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2007, 22:26:48 »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2007, 22:52:51 »
Aha... Czyli wiem o co biega... Burze. Czytałem ostatnio w gazecie, że burze szkodzą komputerowi, tak samo jak gorąco, a, że w pierwszy tydzień moich wakacji były rekordowe upały to.. No i burze w takie upały to nic dziwnego.. Moim zdaniem to burze mi dysk skopały, a raczej ta ostatnia przed moim powrotem , bo mój inny brat siadał i PC'et działał...

Ale to tak na marginesie i nadal ponawiam tamte pytania no i proszę o odpowiedź do problemu Melkor'a

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień 2007, 09:53:38 »
Jeżeli informatyk powiedział, ze trzeba kupić nowy no to chyba trzeba. Możesz również pogrzebać na dysku lub zawieźć dysk do professionalnego sklepu komputerowgo, ale w sklepie za naprawe pewnie wezmą tyle co za nowy dysk.

Respev

  • Gość
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2007, 12:06:25 »
Cytuj
1) Czy jak podłącze ten dysk do innego PC'ta ( na dysku nie ma windowsa ) to czy ten dysk nie skopie mi czegoś w PC'cie do którego został podłączony?
A co ma niby zepsuć? Generalnie jak dysk nie działa, sformatuj go i po problemie. Jeśli padł na amen, zostaje tylko gwarancja. Jeśli jej nie masz - nowy dysk.

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2007, 16:42:32 »
To wyjeżdżasz na wczasy, kiedy szaleją burze i nawet nie odłączasz sprzętu od prądu? No to nie dziw się... Mój sprzęt nie jest pierwszej jakości, ale jeśli słyszę jakieś "dudnienia" tam, w górze, to od razu wyjmuję wtyczkę i jestem bezpieczny. Myślę, że sprzętu nie uratujesz, więc kup nowy i na następny raz wyłączaj z kontaktu...

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2007, 17:01:10 »
Ja odłączyłem kompa od prądu, ale to zmienia faktu, że mam coś zwalone.

Offline Dee'mon

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: -259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie.
    • Karta postaci

Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sierpień 2007, 19:19:58 »
Cytuj
Ja odłączyłem kompa od prądu, ale to zmienia faktu, że mam coś zwalone.

A wtyczka od neta odłączyłeś bo ja raz w życiu zapomniałem. Karta sieciowa i zasilacz do wymiany. Więc to mogła by tego wina, Nic przecież nie psuje się samo z siebie (no chyba że masz sprzęt firmy "krzak")

Offline Zdunek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 113
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ken'Udz mistrz stali i runy.
Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2007, 16:06:52 »
jeśli jest dobre zabespieczenie(np listwa zasilająca z antyprzepięciami ) to jest szansa że przy bezpośrednim pierdzielnięciu w linie wysokiego napięcia komp przeżyje i to bez szwanku, wiem cos o tym bo mieszkam blisko elektrowni i spalił mi sie już telewizor, wideo i kilka innych rzeczy :)
ale komp trzyma dzięki listwie, tylko czasami muszę wymieniać bezpiecznik

a co do dysku jeśli w ogóle go czyta to można spróbować zrobić tz. formatowanie niskopoziomowe, może naprawić dysk ale może także zabić je na amen, i trwa to kilka(naście) godzin i kompa nie można wyłączyć w tym czasie bo dysk na bank bedzie do śmieci
po formatowaniu niskopoziomowym(jeśli się uda) dysk jest prawie jak świeżo z produkcji bez partycji, błędnych sektorów i innych syfów

jeszcze jednym sposobem jest sprawdzenie na jakiej części dysku jest uszkodzenie i przy partycjonowaniu ominięcie tej części dysku, kiedys robilem tak z dwu gigowym dyskiem, działał :D

Forum Tawerny Gothic

Partycja się zepsuła ;(
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2007, 16:06:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything