Autor Wątek: Shrek Trzeci  (Przeczytany 3476 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Shrek Trzeci
« dnia: 27 Lipiec 2007, 23:42:30 »
Shrek Trzeci
[img]http://images24.fotosik.pl/39/4b1364165454a616.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]


Wydawać by się mogło, ze twórcy filmów animowanych wyczerpali już wszelkie tematy do swoich dzieł. Wszelkie baśnie, bajki i kreskówki doczekały się już pełnometrażowego filmu. Wydawać by się także mogło, że bajki są niejednokrotnie już tak śmieszne, ze się więcej z nich wycisnąć nie da. A jednak w roku 2001 przekonaliśmy się wszyscy, że się jeszcze mimo wyczerpania tematu da. Bowiem w tymże roku studio Dreamworks wydało na świat swoje jakże cudne dziecko. Dzieckiem tym był film "Shrek". Film prześmiewczy i szyderczy. Nowatorskie przedstawienie bajek i baśni w tymze animowanym filmie przekonało do siebie i ubawiło do łez wszystkich i małych i dorosłych. "Shrek" doczekał się oskara za najlepszy film animowany (2001). oskar ten przyznany był zasłużenie. Świetny podkład głosów pod postacie przez gwiazdy takie jak m.in. Eddie Murphy (Osioł) i Cameron Diaz (Fiona) zapewnił dodatkową frajdę widzom. Także w polskim dubbingu wykazały się gwiazdy takie jak Zbigniew Zamachowski (Shrek) i Jerzy Stuhr (Osioł), czyniąc film lepszym. Film ten był niewątpliwie świetny.

Nikt nie spodziewał się, że "Shrek" doczeka się kontynuacji, aż tu nagle studio Dreamworks ponownie wyskakuje z kolejną dawnką ogromnego humoru w filmie "Shrek 2", którego premiera miała miejsce w roku 2004. W tym filmie, zdecydowanie lepszym i o wiele bardziej śmiesznym od oryginału (czyt. "Shrek"). dosłownie zbombardowano nas, przedstawiając w sposob ludzki i śmieszny klasyczne baśnie (Chociażby poprzez wygląd miasta Zasiedmiogórogród) jak "Kopciuszek" czy "Królewna śnieżka". Film ten dozcekał się dwóch nominacji do nagrody Oskarów za "Najlepszy film animowany" i "Najlepszą piosenkę". Piosenka była rzeczywiście przednia. Wykonał ją Antonio Banderas, podkładający głos pod postać Kota w butach. Niestety nie otrzymał film oskara, ale i tak miał mnóstwo fanów.

I tutaj wyraźnie wszyscy czekali na kontynuację. Bowiem Shrek miał objąć tron Zasiedmiogórogrodu. I objął w roku 2007. I tym razem wypowiem się w nieco innym stylu. Otóż po obejrzeniu "Shreka Trzeciego" byłem bardzo, ale to bradzo zaskoczony. Zaskoczony niemile. Film bowiem został pozbawiony "humoru na każdym zakręcie", jak to było w "Shreku" i "Shreku 2". Studio Dreamworks nie wykazało się tutaj wcale. Tak bardzo oczekiwany "Shrek Trzeci", nakręcony wielką kampanię reklamową okazał się według mnie marną podróbką "Shreka 2". Podobne zakończenie, ogólnie ten sam schemat. Humoru było co najwyżej mało... Zdażyło mi się uśmiechnąć raz czy dwa, a nawet chyba raz się zaśmiałem, ale żadna z sytuacji nie wywołała u mnie wybuchu śmiechu (jak to często bywało w dwójce czy jedynce, dodam, ze bardzo mnie śmieszą różne rzeczy i bardzo lubię ludzi rozśmieszać - zapytajcie się moich kolegów ;]). Film był takze nad wtraz krótki. Wydawało się, że Kolejna częśc powinna być dłuższa (w myśl prawa o "nieskończonej powiększalności "Harrego Pottera") a tutaj wszystko rozegrało się szybko.

Reasumując film "Shrek Trzeci" nie zachwycił. Jest filmem krótkim i nie spełnił moich oczekiwań co do tej opiewanej trójki.

A co wy sądzicie o tym filmie?

PS
Poszedłem trochę w śledy Triveta. Mam nadzieję, że nie obrazi się za ściągnięcie koncepcji recenzowania filmów na tG ;]
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2007, 23:45:35 wysłana przez Kozłow »

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Shrek Trzeci
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2007, 01:00:01 »
Moim zdaniem jest to najgorsza ze wszystkich części Shrek'ów. Było o wiele mniej sytuacji, w których mogłem wybuchnąć śmiechem. Każda kolejna część przygód Shreka jest słabsza od poprzedniej. Po obejrzeniu "trójki" mam nadzieję, że Dreamworks dobrze się zastanowi nad scenariuszem 4 części(jeżeli taka powstanie) zanim ją wyda.

Forum Tawerny Gothic

Shrek Trzeci
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2007, 01:00:01 »

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Shrek Trzeci
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipiec 2007, 08:00:48 »
Nie, Trójka jest o wiele wiele gorsza o 1 czy 2. Nie ma zbyt wielu śmiesznych sytuacji. Osobiście wolę dwie poprzednie części tego filmu. "Shrek Trzeci" jest moim zdaniem za bardzo przereklamowany. Ludzie chodzą na ten film, ponieważ jezeli dwie poperzednie części były tak świetne to następna będzie również super.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Shrek Trzeci
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2007, 11:17:45 »
Cóż, moim skromnym zdaniem była to najlepsza część Shreka  Nie mam pojęcia dlaczego ludzie tak naskakują na tą część, gdyż ja śmiałem się przez cały seans. Myślę, że jest to po prostu uprzedzenie faktami  tzn - "Pierwsza część najlepsza a kolejne to śmieci". Według mnie jest na odwrót, ponieważ to trójka zaimponowała mi najbardziej. Dwójka nie spodobała mi się w ogóle, lecz jedynka już bardzo. Powracając do tematu uważam, że jest to najlepsza część Shreka. Do tej pory się śmieję z kilku scen np.

1. Dziecko Shreka pierdnęło, dziecko osła kichnęło i zapalił się ogień w komuniku xD
2. Akcja w teatrze zamkowym.
3. Zamienienie ciałami przez kota i osła.
4. Pierwsza rozmowa osła  ze Shrekiem.
5. Drapanie po tyłku przed bankietem oraz nazwa tego co drapał (nie pamiętam dokładnie).
6. Ogólne zastępowanie rodziców w zamku.

Jest tego dużo więcej, lecz nie chce mi się ich teraz wymieniać.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Shrek Trzeci
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2007, 12:02:35 »
Nie no, poprzednicy to sobie chyba żartują. Ja osobiście mam identyczne zdanie jak DODO, prawie identyczne. Część druga jak dla mnie również była świetna. Może to dlatego że Shrek Trzeci jest nowością, uważam to za najlepszą część Shreka, lecz tak samo było z dwójką, a jedynkę to ogólnie uważałem za genialną od początku ;]. Bardzo podobał mi się ten 'trzeci humor' (lol) i uważam że warto było  film obejrzeć. Był bardzo śmieszny, bardzo wciągający i w ogóle się już zaczynam powtarzać. Było tyle śmiesznych tekstów, śmiesznych sytuacji, że po prostu co pięć minut padałem na ziemie (przenośnia). Nie wiem co mam jeszcze mówić... po prostu majstersztyk, jak dla mnie ;].

Izrael

  • Gość
Shrek Trzeci
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2007, 13:57:51 »
Mi podobnie jak DODO lub Roterowi najbardziej podobała się ta ostatnia część Shreka. Druga i pierwsza część też była bardzo fajna, ale nie tak jak ta. Można było sie dużo więcej pośmiać(przynajmniej według mnie)niż w poprzednich wersjach. Podobały mi ogólnie wszystkie sceny, ale najbardziej podobała mi się ta z tym czarodziejem te teksty i to wszystko. To chyba tyle na ten i mam nadzieję, że kolejna część(jeśli taka powstanie) będzie jeszcze lepsza.

Looq

  • Gość
Shrek Trzeci
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2007, 16:51:52 »
Na początku filmu wydawał się on nawet śmieszny ale później to już same nudy.Mi najbardziej przeszkadzały żałosne próby rozśmieszania widzów. Według mnie Shrek 3 jest dużoooo gorszy niż 1 i 2 jego część ale może następna część, jeśli będzie znów zdobędzie moją sympatię.

Forum Tawerny Gothic

Shrek Trzeci
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2007, 16:51:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything