Autor Wątek: Piractwo  (Przeczytany 35728 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Wrzesień 2008, 23:55:02 »
Po co ta agresja wobec osób które wolą gry "nie"oryginalne od gier kupionych za no te 100/60 zł? Chyba cały sens gry polega na miłym spędzaniu przy nim czasu a nie hmm wydawanie pieniędzy (tak jakby to była część rozrywki) Jak ktoś chce kupuje oryginał i ma pewność, że gra działa i ma dostępne wszystkie jej opcje, a jak ściąga pirata musi się liczyć z tym, iż mogą w nim występować błędy związane z przeróbką oraz przeważnie brakiem możliwości aktualizacji i gry w sieci. Ja głównie właśnie z tego powodu kupowałem gry, by móc grać z innymi, inaczej wygląda sytuacja na xboxie bo tutaj muszę kupować oryginalne gry. Z resztą nabywanie gier ze sklepów to też poniekąd kradzież bo wiele firm tworzących gry nie myśli o dobru graczy a jedynie o wypełnieniu swych kieszeni pieniędzmi głupich ludzi.

Respev

  • Gość
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Wrzesień 2008, 23:58:06 »
Cytuj
inaczej wygląda sytuacja na xboxie bo tutaj muszę kupować oryginalne gry
A o iextreme 1.4 słyszałeś?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piractwo
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Wrzesień 2008, 23:58:06 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #42 dnia: 24 Wrzesień 2008, 00:07:23 »
Cytuj
Cytuj
inaczej wygląda sytuacja na xboxie bo tutaj muszę kupować oryginalne gry
A o iextreme 1.4 słyszałeś?
Słyszałem ale wolę nie ryzykować utraty Live. Znaczy nie wiem ale słyszałem plotki, że używanie przerobionych gier blokuje możliwość gry w sieci czy coś. Nie wiem dokładnie ale wolę nie ryzykować. Dlatego z góry zakładam, że inna opcja nie istnieje jak kupienie oryginału

Gyngysz

  • Gość
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #43 dnia: 24 Wrzesień 2008, 12:34:59 »
A ja jestem piratem :P. ÂŚciągam gry z neta albo pożyczam od kolegów, bo mi szkoda na to kasy. Wolę przeznaczyć ją na coś lepszego (np. nowy rower niedługo xD), a nie po to, żeby zapełniać pokój pudełkami, instrukcjami i innymi pierdołami. Oczywiście to nie oznacza, że nie lubię gier, ale żeby wydawać po 100 zł na grę to lekka przesada. :]


Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Wrzesień 2008, 15:25:22 »
Rafeal czy ty czytasz do końca. Na samym końcu w nawiasie napisałem że to kradzież. I jeszcze jedno. Grałeś kiedyś G3. Ja tak i dzięki temu że ściągałem z internetu czekam aż wyjdzie wersja tak udoskonalona że będzie można w nią grać (bez wyrywania sobie włosów z głowy i domyślania się skąd się wzięły te je***e orki). Ja najpierw testuje gry osobiście i jak mi się nie podobają to je kasuje a jak się podobają to kupuje. To są właśnie reguły. I rzeczywiście tak robie.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Listopad 2008, 23:54:30 »
Nie, ja nie jestem piratem, ale ściągam gry przez neta i od kolegów przegrywane biorę ;D. Na oryginały nie zawsze mnie stać (mówię tu grach, które kosztuję 100zł lub więcej), więc niestety muszę wykombinować czasem inny sposób zdobycia danej gry. W końcu ludzie umieszczają gry w necie po to, żeby ktoś je miał ściągać, czyż nie? Oczywiście, taką grę jak Gothic zawsze kupię oryginalną, bo jestem fanem i pirat by mi nie za bardzo pasował. Zaś jeśli chodzi o muzykę (i tylko muzykę, bo filmów prawie w ogóle nie oglądam), to w tym wypadku tylko pirat. Nie zamierzam wydawać kasy na album jakiegoś artysty, skoro tylko jedna jego piosenka mi się podoba, a reszta nie. Chyba, że większość piosenek mi się spodoba albo będę fanem tego zespołu, to tak. Nie mam nic do piratów, zwłaszcza że sam nim jestem, ale pomimo tego i tak mam znacznie więcej oryginałów niż piratów. Piratów tak gdzieś z 10 będzie, a oryginałów 70 - oczywiście większość z CD-Action :P. Jeśli ktoś mnie wyzwie od złodziei to go wyśmieję :P.

@down - ja to dla jaj napisałem.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2008, 13:30:28 wysłana przez Robben »

Offline Rysownik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 0
  • Veni, vidi fugi
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Listopad 2008, 15:53:33 »
Nie, ja nie jestem piratem, ale ściągam gry przez neta i od kolegów przegrywane biorę.
Zaprzeczasz sam sobie. To nie ty ustalasz co jest piractwem, a prawo. A prawo mówi na takich jak ty piraci i złodzieje, bez żadnych upiększeń.

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:18:05 »
Czy jestem piratem? Tak. sciagam mp3 filmy gry praktycznie wszystko. Nie mam kasy na plyty ktore kosztuja powyzej tych 30 zlotych na ktorej jest tylko jedna ulubiona piosenka. pewnie kazdy na tym forum doswiadczyl kiedys piractwa :P

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Grudzień 2008, 12:50:41 »
Przeczytałem 2 posty i mało mnie "coś" nie trafiło. Ludzie czy to tak trudno zrozumiec? Chce miec kiełbase to ide do sklepu i ją kupuje. Chce miec komputer to ide do sklepu i go kupuje. Chce miec gre to ide do sklepu i ja kupuje a nie kradne. Nie po to autorzy męczą się nad tytułem powiedzmy 2 lata (a w przypadku pierwszej części stalkera ze 3 razy więcej) żeby potem jakiś powiedzmy 10-latek ją spiracił. Oczywiście jego nie obchodzi wysiłek włożony w powstanie produktu. Jak nie masz kasy na kiełbase to jej nie kupujesz, jak nie masz kasy na gre to też jej nie kupujesz. Tylko idziesz zapracowac na to! Jak ktoś mieszka na wsi to może nieźle zarobic przez wakacje chocby przy zbieraniu malin czy truskawek. A Ci w mieście z reguły sa bogatsi niż ci ze wsi a i poza tym w mieście o pieniądze łatwo. Oczywiście większośc piratów nie zrozumie o co mi chodzi. Już zrozumiem ściąganie filmów czy muzyki. Jedna muzyka trwa z reguły 3-4 minuty a jeden film który może kosztowac 50zł trwa 2 godziny. Mimo wszystko trzeba docenic prace autorów. A jak będziecie piracic niedługo PeCety wymrą i zostaną nam konsole. Może to i dobrze? Na konsoli nie da sie piracic a jeszcze gry są droższe  :lol:.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Grudzień 2008, 17:49:27 »
Na konsoli nie da sie piracic a jeszcze gry są droższe  :lol:.

Na PS3 nie, ale na Xbox 360 da się grać w "kopie zapasowe" xD

Offline MoRTyL

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MoRTyL
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Grudzień 2008, 17:59:49 »
Ja też ściągam muzykę i filmy , czasem gry ale te które mało zajmują bo mam neostrade 512 ,więc jest wolno . Gry z serii Gothic mam orginalne . Resztę też w większości . A kupować się nie opłaca bo wszystko jest drogie w Polsce .

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Styczeń 2009, 18:22:24 »
Piratem to raczej jestem, filmów po 5 na około 50 płytach, muzyke cały czas sciągam, gry rzadko. Po co wydawać pieniądze na wersje kolekcjonerską za powiedzmy 100zł jakiejś gry, a później biedzić że pieniędzy nie mam, wole zbierać na samochód, który kiedyś kupie. Mój kumpel kupuje gierki po 50, 100 zł (czasami takie które mu nie pójdą) i biedzi że kompa ma starego i że nie ma pieniedzy na nowego. Trzeba sobie radzić. Ja to orginalnych gier to mam 5 na płytach a reszta przepalana. Piractwo to po prostu ułatwienie życia takim ludziom jak większość z nas. Owszem jest to przestępstwo, ale kto z nas teraz nie łamie prawa!

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Styczeń 2009, 18:30:40 »
Cytuj
Piratem to raczej jestem, filmów po 5 na około 50 płytach, muzyke cały czas sciągam, gry rzadko. Po co wydawać pieniądze na wersje kolekcjonerską za powiedzmy 100zł jakiejś gry, a później biedzić że pieniędzy nie mam, wole zbierać na samochód, który kiedyś kupie. Mój kumpel kupuje gierki po 50, 100 zł (czasami takie które mu nie pójdą) i biedzi że kompa ma starego i że nie ma pieniedzy na nowego. Trzeba sobie radzić. Ja to orginalnych gier to mam 5 na płytach a reszta przepalana. Piractwo to po prostu ułatwienie życia takim ludziom jak większość z nas. Owszem jest to przestępstwo, ale kto z nas teraz nie łamie prawa!

Więc tak wyobraź sobie, że masz sklep ja tam wchodzę biorę co mi się podoba i sobie wychodzę bo przecież w życiu trzeba sobie radzić. Twórcy gry( przynajmniej nie którzy) wypruwają sobie flaki żeby gra była grywalna "fajna" etc. A ty sobie chamsko wchodzisz na torrenty.org  Zaloguj>Szukaj>Pobierz torrent. Dalej jest to dla ciebie takie fajne?

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Styczeń 2009, 18:43:49 »
Dokładnie tak. Wszystko jest dla ludzi, przez ludzi. Jak ktoś potrafi przerobić grę tak by chodziła bez uprzedniego płacenia za nią to czemu nie? Jak ktoś chce to kupi jak nie to ściągnie. Z resztą przeważnie teraz żeby móc pograć po necie trzeba jednak mieć tą oryginałkę więc jak komuś zależy to i tak nie będzie miał wyboru. Chyba, że jestem nie na czasie i są już jakieś tricki by móc grać z innymi bez oryginalnego kodu. Bądź co bądź mnie na przykład często lenistwo pcha do sklepu po gry, bo nie chce mi się wbijać na torrenty i czekać tydzień aż gra się ściągnie, albo i nie i będzie działać albo okaże się fejk.

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:13:24 »
Pienik! A ty na pewno nigdy nie wypalałeś żadnej płyty, nie sciągałeś piosenki czy coś takiego. Wątpię a jeżeli tak to jesteś święty. Gdyby nie przepalnie gier sciąganie piosenek i całej reszty to wiesz gdzie bym teraz był? Pod mostem! I bym prosił ludzi o darowiznę bo pieniądze wydałem na oryginalne gry i muzykę! Ktoś to zrobił żeby ktoś bez wydawania pieniędzy mógł mieć coś! 

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:19:37 »
Cytuj
Pienik! A ty na pewno nigdy nie wypalałeś żadnej płyty, nie sciągałeś piosenki czy coś takiego. Wątpię a jeżeli tak to jesteś święty. Gdyby nie przepalnie gier sciąganie piosenek i całej reszty to wiesz gdzie bym teraz był? Pod mostem! I bym prosił ludzi o darowiznę bo pieniądze wydałem na oryginalne gry i muzykę! Ktoś to zrobił żeby ktoś bez wydawania pieniędzy mógł mieć coś!

Ja to nazywam kradzież ale nazywaj jak chcesz, nie wiedziałem że utrzymujesz siebie i dom i twoje wydatki na gry to aż tak duże pieniądze że trafił byś pod mostem. Z ciekawości gdzie pracujesz?

Offline jf

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #56 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:26:14 »
Gdybyś nie zauwazył mam 13 lat. Widze że niestety nie zrozumiałeś. Trudno ja też trochę! Pieniądze które wydłbym na wszystkie gry przewyższały by pieniądze które bym miał na wyżywienie podatki i całą resztę. Tu chodzi o to że mój tato nie wyrabiał by na moje gry(gdyby mi musiał kupić to wszystko co mam na cpłytach i na kompie) i byśmy musieli się wyprowdzić bo byśmy nie mieli pieniędzy na prąd, jedzenie i całą resztę i by nas zresztą wyeksmitowali. Teraz mniej więcej rozumiesz?

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #57 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:29:45 »
Cytuj
Gdybyś nie zauwazył mam 13 lat. Widze że niestety nie zrozumiałeś. Trudno ja też trochę! Pieniądze które wydłbym na wszystkie gry przewyższały by pieniądze które bym miał na wyżywienie podatki i całą resztę. Tu chodzi o to że mój tato nie wyrabiał by na moje gry(gdyby mi musiał kupić to wszystko co mam na cpłytach i na kompie) i byśmy musieli się wyprowdzić bo byśmy nie mieli pieniędzy na prąd, jedzenie i całą resztę i by nas zresztą wyeksmitowali. Teraz mniej więcej rozumiesz?

To był dość trudny Sarkazm, ale dobra, więc nie możesz zrezygnować z przyjemności i żeby osiągnąć swój cel materialny musisz kraść? Mnie np. nie stać na BMW 7 to co mam iść i je zajebać, bo zbankrutował bym na kredycie? Zresztą mniejsza o to, bo to się zamienia w Off top i tylko licznik postów nabijamy zapraszam na PW gg..

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Piractwo
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Styczeń 2009, 19:32:07 »
Ja nie rozumiem. Gry to aż taki wydatek, że rodzina idzie z torbami? Ze ojciec daje Ci na wszystko bez mrugnięcia okiem? Aż ma debet na koncie? Po tych słowach widać, żeś pirat, bo gracz kupujący oryginalne gry dokładnie wybiera, zastanawia się i dopiero potem kupuje. A nie kupuje, bo mu się podoba, a potem wypad z dysku, bo jest nowa. Pirat gra góra kilka dni, a potem ściąga następną. A gracz, który kupuje w sklepie? Cieszy się grą miesiąc, może więcej. Mam nadzieję, że Ty zrozumiałeś.

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:19:52 »
A kupujecie tylko oryginalną muzykę i filmy? Dla jednej piosenki kupujecie płytę za 50-70zł?

Forum Tawerny Gothic

Odp: Piractwo
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Styczeń 2009, 20:19:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything