Autor Wątek: Piractwo  (Przeczytany 35652 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« dnia: 26 Wrzesień 2006, 07:41:05 »
Witam.Co sądzicie o piractwie?Może jesteście piratami?Możecie o tym powiedzieć właśnie w tym temacie.
Ohh...Muszę przyznać jestem Małym Piratem  ÂŚciągam programy,filmy i muzykę.Poprostu na oryginałki mnie nie stać bo nie należę do zbyt bogatych .A skoro w necie jest za darmo to czemu nie.Prawda?

Pozdro!!!
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2006, 19:51:58 wysłana przez Ronaldhinio »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2006, 08:15:54 »
Jezeli chodzi o sciaganie muzyki to tak, zawsze. Po prostu jest to bardzo wygodne, od razu sciagam to co chce, a tak to musialbym biegac do sklepu, kupio plytke na ktorej moze nie byc wszystkiego co chce, potem zgrywac to do kompa i jeszcze konwertowac na mp3, zeby moc wgrac do odtwarzacza. Po prostu musialbym placic, i do tego byloby to klopotliwe.

Jezeli chodzi o filmy, to zbytnio nie lubie sciagac, gdyz czesto moze sciagnac sie jakis szajs, lecz czasem sciagne, ale filmy, ktore lubie zawsze kupuje na DVD.

Jezeli chodi o gry, to nigdy ich nie sciagam, albo kupie, albo wezme od kumpla, ale ogolnie to lubie miec oryginaly.

Z kupowaniem gier nie mam problemu, albo kupie na gram.pl (najczesciej), albo na allegro, albo wsiadam na rower 15 minut i jestem w Jankach (Saturn, Empik).
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2006, 20:44:11 wysłana przez Turing »

Forum Tawerny Gothic

Piractwo
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2006, 08:15:54 »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień 2006, 15:34:40 »
Muszę przyznać się bez bicia, że jestem "piratem" pod względem ściągania muzyki i niektórych programów (nie gier).

Muzyki nie ma sensu kupować na orginałach i płacić za to sporo, ponieważ na danej płycie CD jest bardzo mało utworów i niekiedy nie wszystkie mogą się podobać, więc najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ściągnięcie mp3 przez internet. Co do programów, to chyba większość "załatwia" je sobie za free czy za drobną opłatą, gdyż wiemy, jaka w Polsce panuje sytuacja i chyba nikt nie może od tak wyrzucić dużych ilości pieniędzy na np. jakiś program graficzny czy coś innego.

Filmy oraz gry staram się kupować orginalne, w szczególności te drugie, bardzo lubię orginalne wersje, w których jest wiele różnych dodatków itp. Już sama satysfakcja z zakupionej gry jest bardzo wielka i mnie cieszy. Czasami ciężko jest z kasą, ale jeżeli już chcę mieć koniecznie dany tytuł, odkładam wcześniej na niego pieniędze i go później kupuję.
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2006, 17:59:45 wysłana przez Arthas »

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień 2006, 17:56:44 »
Ja podsobnie jak moi poprzednicy też troche jestem piratem    ale tylko do muzyki i innych mniejszych programów  za które nie warto płacić !



Cytuj
Muzyki nie ma sensu kupować na orginałach i płacić za sporo, ponieważ na danej płycie CD jest bardzo mało utworów i niekiedy nie wszystkie mogą się podobać, więc najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ściągnięcie mp3 przez internet. Co do programów, to chyba większość "załatwia" je sobie za free czy za drobną opłatą, gdyż wiemy, jaka w Polsce panuje sytuacja i chyba nikt nie może od tak wyrzucić dużych ilości pieniędzy na np. jakiś program graficzny czy coś innego.


Zgadzam sie z Arthasem !!!
Ale skoro mam możliwość sobie ściągnąć w domu muzyke za darmo !!! to po co będę lazł do sklepu jeszcze wydawał KASE :/ !!!

Co do gier to wszystkie kupuje orginalne    !
napiszcie mi czy dobże robie kupując orginały :

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Piractwo
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień 2006, 20:30:56 »
Cóż, przyznaję, ściągnąłem kiedyś trochę muzyki czy czegoś innego z internetu czy przegrałem programów, jednak nie było tego zbyt dużo. Oczywiście nie zwalnia mnie to od bycia piratem, jednak ogólnie go nie popieram, szczególnie, jesli chodzi o gry. Po prostu uważam, że to nie w porządku okradać ludzi, którzy ciężko pracują, by dać nam odrobinę rozrywki. Prawda jest taka, że dopóki piractwo trwa, mozemy pożegnać się z tanimi grami i dobrymi spolszczeniami oraz dodatkami i sequelami lubianych przez nas gier. Twórców po prostu nie bedzie stać na robienie kolejnych części czy dodatków. Polskich dystrybutorów zaś na profesjonalnych tłumaczy czy aktorów. Dlatego jestem Jeśli chodzi zaś o muzykę, to jak wspomniałem, ściągam, jednak w małych ilosciach. Jeśli wyjdzie nowa płyta, to kupuję oryginał. Artyści w końcu też muszą mieć kasę, żeby wydawać nowe płyty. Jesli zaś o programach mowa, to mam prawie wszystkie pirackie. W końcu tylko Billa Gate'sa stać na oryginalne wersje własnych programów   . Jesli chodzi o inne marki, to tez są zbyt drogie na moją kieszeń i jestem zmuszony korzystać z pirackich kopii.

Pozdro  .

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Piractwo
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2006, 20:50:53 »
ÂŚmieszy mnie osobiście stwierdzenie "jestem troche piratem"... Piratem sie JEST albo sie nim NIEJEST   .

Wszystko co sciągamy z neta [filmy, gry, muzyka], to piractwo (nie usunięte po 24h.). Nie ukrywam, ściągałem ową muzykę, sciągałem gry, sciągałem filmy przez emule. Dziś sporo osób stać na grę za 20 zł czy za 40, lecz logicznym jest fakt że mozna równie dobrze mieć to za darmo i zaoszczędzić tą kasę na stuningowanie kompa bądź na randkę z dziewczyną  .

W domu mam sporo orginałów, mniej piratów, a zdecydowanie najwiecej mam gier "z czasopism"

Hmm, to i też ma swoje złe strony, jak kolega wyżej powiedział, Artyści też chcą mieć zysk z tego...to prawda więc to jest troche nieuczciwe...ale taki jest świat  

Z wyrazami szacunku...

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2006, 21:03:50 »
Jak dla mnie piractwo jest chlebem powszednim.Co dzień emule chodzi gdy siedze w necie. Zawsze mi się coś ściąga. Gier tez nie kupuję orginalnych, ponieważ wolę wydawać kasę na inne bardziej przydatne gry. Gdy gra znaczy dla mnie więcej niż tylko załatanie czasu, gdy nie mam co robić to wtedy kupuję orginał z powodu ogromnego szacunku dla niej. Mam trzy takie gry, które kupiłem z szacunku. Są to: Throne of Darkness, Diablo II LoD, Gothic II + NK. Nie załuje tego gdyż ciągle do nich powracam i jestem dumny z pięknych pudełek, które spoczywają na półkach w moim pokoju.

Thoro

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Wrzesień 2006, 18:30:32 »
Powiem tak:

Doceniam i szanuje prace artystów nad, choćby płytami jednak nie ma co ukrywać że 30 zł to stanowczo za dużo jak na płytę składającą się średnio z 15/27 kawałków z czego każdy z nich trwa około 4 minuty.

Gdyby przestrzeń na krążkach była nieco rozważniej wykorzystywana a utworów było by więcej, zapewne zakupywałbym oryginalne płyty częściej. A puki co nie zamierzam płacić za ładny dezajn opakowania, oraz 20 utworów wliczając w to skity i inne “demówki”.

Co do gier, moje zdanie jest podobne. Gram dość rzadko a w rolę wchodzą, jedynie gry nabyte w internecie lub od znajomych.

Filmów, jak i telewizji natomiast nie oglądam w ogóle.

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Piractwo
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień 2006, 21:41:16 »
Przyznam się jestem piratem... bo poco mam wydawać kaskę na płytki skoro mogę ściągnąć z neta? A zresztą ja nigdy nie mam kasy, a tak pozatym to nigdy nie mogę znaleść płyt z muzyką która mnie interesuje. No i chyba do piractwa zalicza się kupowanie pirackich płyt... bo ja mam tylko przegrywane
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2006, 21:42:41 wysłana przez Mała_Wampirzyca »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Piractwo
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Wrzesień 2006, 22:10:37 »
Ciekawy temat....

Co o piradztiwe sądze? Hmm. Napewno w Polsce nie jest to dobra sprawa, dla firm, które produkują gry. Dla nas graczy jest to oszczędzenie pieniędzy. Jednak prawdziwy fan jakiejś gry, chciałby posiadać jakąs jej część orginalną. Dlatego również się przyznam, ze mam w domu więcej płyt pirackich niż orginalnych. Nic na to nie poradze, nie posiadam tyle pieniędzy, aby wydawać po 100zł na każdą średnią czy dobrą gre.

Pozdrawiam

Thoro

  • Gość
Piractwo
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Październik 2006, 17:08:26 »
To chyba oczywiste, że każdy z nas choć raz korzystał z nie legalnie skopiowanego softu, ściągniętego z internetu czy też pożyczonego. Nie ma się czego wstydzić, a deklarację osób jakoby w swoim posiadaniu mieli jedynie w pełni legalne kopie gier, programów są poprostu śmieszne.

ÂŚciślej mówiąc, zdarzyło mi się kilka razy ściągnąć jakieś tam gry z internetu. Ot, z czystej ciekawości - nie zamierzam kupywać czegoś, co po kilku godzinach wyląduje "w kącie". Programy - większość z nich to piracki soft. Niestety, tzw. "aplikacje alternatywne", dzieła hobbystów w większym stopniu mnie nie zadowalają.
Puki co nie widzę, sensu aby wydawać kilka tysięcy zł/$ na legalny soft abym mógł sobie bezkarnie "porysować" grafiki na własny użytek w jednym z programów graficznych.

Offline DonSpideRro

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad 2006, 22:07:26 »
Jak kazdy parę grzeszków mam (nawet pewnie więcej niż parę...), ale co do piractwa staram się ograniczac swoje zapędy...

Oczywiście jak prawie kazdy zdaża mi się ściągnąc MP3, a także SkateVideo (deskorolka to moja pasja) jednak jest to żadkośc...

W moim otoczeniu jest wielu "chamskich piratów", którzy ciągną z internetu ile tylko się da, a później sprzedają kopie innym... I tu zawsze pytanie. Jak można brac kase, za coś czego nie zrobiłem.

Nie wiem jak wy, ale ja lubie od czasu do czasu uskładac kase na wymarzoną grę/program/płytę (niepotrzebne skreślic :P), i kupic ją "na legalu". Miło jest pomyślec, że nie okradłem twórców danej gry/płyty/programu (znów możecie poskreślac :P), z pieniędzy, które za ich pracę im się należą.


Nie rozumiem też pojęcia "kupuję piraty bo orginały są za drogie"... Dzisiejsze ceny gier wcale nie są drogie, a jeżeli cię nie stac na super nowe gry na legalu, to skąd masz kase na sprzęt potrzebny żeby w taką grę pograc...

Co do systemu operacyjnego... Windowsa uważam za kompletna klapę, aktualnie mam Linuxa Ubuntu który jest freeware. Mało porblemów z wirusami i o wiele bardziej stablina praca, a płacic nie trzeba... :P

Pozdrawiam
DonSpideRro

Offline Shanevan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad 2006, 22:23:06 »
Co do piractwa to staram się tępić jak mogę, szczególnie jeśli chodzi o gry. Co prawda sam kiedyś byłem piratem ale to już przeszłość  
Teraz nie mam ani jednej pirackiej gry i jestem z tego dumny. Jedyny pirat na moim komputerze  to Windows


Pozdro
Shanevan
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2006, 22:23:34 wysłana przez Shanevan »

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2006, 18:15:09 »
Owszem jestem piratem. ÂŚciągam muzykę, ponieważ jedyne za co wtedy płacę to cena płyty. Czasami się zdarza że na płycie nie ma utworu którego się szuka np. You know my name nie ma na oficjalnej płycie, a na Emulu ją znalazłem. Filmy także ściągam- tylko gdy nie mogę znaleźć go w sklepach- chociaż rzadko. Większość gier mam przegrane od kolegów. Sami osądźcie czy to jest piractwo.

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2006, 22:40:19 »
Kupuje gry oryginalne tylko wtedy kiedy tak jak wow wymagają oryginalnych kluczy a reszte gier to raczej ściągam    a jeśli chodzi o muzyke to zdecydowanie ściągam bo jest to szybsze niż kupowanie płyt

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Piractwo
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Styczeń 2007, 11:00:16 »
Co do gier to ja kupuję wszystkie oryginalne   a muzyka ehh... to już trzeba ściągać z neta bo dla jednej piosenki nie ma sensu kupować całej płyty  


Ostrzegam, radzę się trochę wysilić przy wypowiedziach. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2007, 11:35:17 wysłana przez Arthas »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Piractwo
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Styczeń 2007, 11:30:52 »
Jeśli chodzi o mnie to jestem małym piratem ponieważ niemiłosiernie ściągam piracką muzykę. I uważam tak jak niektórzy w tym temacie, że dla 2-3 piosenek nie ma sensu bulić 50 zeta na cała płytę. Lepiej ściągnąć.  
Co do filmów to nie ściągam wogóle bo tak się składa, ze jestem "spadkobiercą" wypożyczalini DVD i jest mi z tym bardzo wygodnie.  
A gry to różnie. Zawsze kiedy ukaże się jakiś nowy ciekawy tytuł to chcę go kupić. Lecz najpierw pytam wszystkich kolegów czy nie mają pirata,  bo przecież nie opłaca sie kupować jak można mieć za koszt płyty CD lub DVD no nie?

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Piractwo
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Styczeń 2007, 20:58:04 »
Ja nienawidzę piractwa. Prawda, kiedyś piraciłem, ale przeszedłem na jasną stronę mocy. Jak chcę zostać piratem to gram w Sid Meier's Pirates!. Muzykę kupuję online, tak jak większość rzeczy. Filmy oglądam w kinie, a później zamawiam w Empiku. Gry biorę z gram.pl, choć zdarza mi się kupić coś z Cenegi. To nie zmienia faktu, że CD-Project rządzi!

Offline OS@M@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Piractwo
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2007, 02:47:08 »
Siemka mam coś dla was

Cytuj
Sieci kablowe ujawniają policji abonentów ściągających pirackie filmy


Według nieoficjalnych informacji serwisu Media2.pl, niektórzy dostawcy Internetu – zarówno lokalne firmy, jak i poważne sieci kablowe - w tym Vectra - rozpoczęły współpracę z Policją w celu ścigania osób ściągających nielegalnie filmy z Internetu.

Dziennikarzom Media2.pl udało się dowiedzieć nieoficjalnie, że takie praktyki stosują już niektórzy usługodawcy Internetowi z całej Polski. Przygotowują, a następnie przekazują oni listy komputerów z numerami IP oraz konkretnymi danymi osób, które ściągały filmy m.in. przez programy p2p. Mówi się, że służby mundurowe już kilkukrotnie interweniowały we wskazanych mieszkaniach, gdzie na komputerach znajdowały się nielegalnie pobrane filmy.

Wśród firm, która przekazywały Policji dane o abonentach, wymienia się telewizję kablową Vectra, oferującą usługę dostępu do Internetu VectraNet.

Najbardziej zagrożone interwencją policjantów są te osoby, które ściągały największe ilości filmów, często na długo przed ich kinową premierą w Polsce.

źródło: www.filmweb.pl
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2007, 16:45:22 wysłana przez Arkhan »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Piractwo
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2007, 13:03:12 »
Witam

Jestem malutkim "piratem" ściągam muzyke bo ja lubie pojednycze piosenki z płyty (np. Lady Pank ). Płyty sie nie opłaca kupować.

Nie ściągam filmów może być to trojan 2 razy tak miałem ( dobrze że miałem dobrego antyvira    ).

ÂŚciągam gry testuje i kupuje je ( jak mi sie spodoba ). Tak wiem że są dema ale nie do każdej gry są. Jak jest demo to kożystam z niego a jak nie ma to ściągam.
_____________________________________________

Pozdrawim wszytkich

Forum Tawerny Gothic

Piractwo
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Czerwiec 2007, 13:03:12 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything