Autor Wątek: Biedronka  (Przeczytany 7027 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Biedronka
« dnia: 25 Wrzesień 2006, 19:07:47 »
Cały ten tekst jest tylko żartem, wymienione tutaj sytuacje mogły nie mieć miejsca w świecie realnym. Także umieszczenie w tym artykule pewnych bardzo przykrych zdarzeń nie jest moim brakiem szacunku do całej sprawy (np. WTC). Dlatego proszę nie brać tego wszystkiego na poważnie.


Artykuł ten będzie mówił, jaki wpływ wywiera na polską młodzież sieć sklepów Biedronka i nie tylko. Artykuł ten jest napisany przez Łukasza M., kopiowanie go bez jego (czyli mojej) zgody jest zabronione.



Zapewne wielu z was wie, czym jest sieć sklepów Biedronka, jak się cechuje i reklamuje. Może wydaje się to normalne, jednakże spróbuję pokazać tutaj moją opinię oraz opinię mieszkańców osiedla Kopernika w Żaganiu, że zdanie na ten temat może być całkowicie odmienne.
Zacznę może od tego, że w moim mieście (Żaganiu) stoją już trzy takie Biedronki (!!), które szczycą się tutaj (i nie tylko tutaj) wielką popularnością wśród młodzieży, rodziców oraz osób w starszym wieku. Jest to w zupełności normalne, ba, musi takie być, lecz częste nieszczęścia wskazują na to, że sieć sklepów Biedronka jest coraz to bardziej bezczelna.
Jak już wspomniałem, znajdują się tu trzy takowe supermarkety: pierwszy i zarazem najstarszy na osiedlu XXX-lecia, drugi na ulicy Pstrowskiego, a trzeci (dość niedawno wybudowany) na ulicy Kopernika. Właśnie na tej to właśnie ulicy powstały największe sprzeciwy, co do budowy tegoż oto sklepu. W związku z tym utworzyła się tam podziemna organizacja, która zwie się Radio Wolne Osiedle. Niestety, ale nie udało mi się przeprowadzić wywiadu z jego członkami, jednakże cały czas trwają próby nawiązania z nimi kontaktu.
Jak się można domyśleć, organizacja ta działa przeciwko Biedronce, która została wybudowana dokładnie pod ich oknami, lecz prócz tej „walki” ostatnio zaczęły się także protesty w związku z demoralizacją polskiej młodzieży przez ów sklep.
Wiele można było ostatnio słyszeć o atakach dzieci na ludzi przy pomocy... przepychaczek do kibla, które oczywiście są rozprowadzane w tejże sieci. Najczęstszymi ofiarami były babcie, które nosiły moherowe berety. Nie wiemy nadal, jaki związek mają z tym wszystkim berety, ale nasi eksperci ciągle nad tym pracują.
Jak wspomniałem, młodzież do swoich zabaw zaczęła używać rzeczy z ubikacji codziennego użytku, co bardzo bulwersuje wspomnianych już członków Radia Wolnego Osiedla. Ze znanych nam wiadomości, można było usłyszeć, że w Żaganiu jest budowane Tesco (sądzimy, że RWO ma z tym jakiś związek). Najgorsze jest jednak to, że jest one budowane niedaleko Biedronki na ulicy Pstrowskiego. Nie zostały nam ujawnione plany „walki” tych dwóch sieci sklepów, lecz dziwi nas fakt, dlaczego rozpoczęli budowę w takim miejscu, gdzie stoi prócz Biedronki także Lidl i Plus. W kolejnym artykule spróbujemy dowiedzieć się czegoś więcej o całej operacji, którą planują kierownicy Tesco.

Jak wiemy z lekcji historii, już w czasach średniowiecza prowadzono takie „sklepy” oraz „bary” (tj. gospody). Później zaczęto wprowadzać takie punkty żywieniowe na większą skalę. Bodajże w Drugiej Wojnie Światowej Alianci wprowadzili McDolands’y,

, a za to w Niemczech wojska Osi myślały nad wprowadzeniem sieci sklepów ,,Marienkafer” (tj. Biedronka). Wszystkie plany sprowadzono do Polski, która była pierwszą ofiarą wojny. Po zakończeniu walk w 1945 r. wszystkie dokumenty i plany zniknęły. Dopiero kilkadziesiąt lat później odnaleziono ów plany budowy i akta własności do sieci i wtenczas zaczęła się budowa pierwszej Biedronki.
Kierownictwo sieci sklepów Biedronka nie wiedziała, jakie będą w przyszłości konsekwencje swojego wyboru. Prócz młodzieży, nabywcami przepychaczek do kibla byli też ludzie, którzy odpowiedzialni byli za akt terroryzmu 11 września, gdy tego dnia w wieże uderzyły dwa samoloty. Nie wiemy, jaki to ma związek z siecią sklepów Biedronka, ale mamy spostrzeżenia, że nabywcom przepychaczek nie spodobał się skrót tejże budowli (WTC).

W Polsce pojawiło się wiele różnych pogłosek, na temat sieci sklepów Biedronka i jej sposobu reklamowania się. Doszło nawet do tego, że pracownicy tego sklepu napisali swój własny poradnik parkowania oraz dostania się do supermarketów. Jest to tekst z wyglądu śmieszny, jednak przez inne sklepy jest brany na poważnie. Kierownicy Biedronki, poznawszy dzieło, zezwolili na jego publikację. Pierw podesłali go stronie Joe Monter.org, która udostępniła go czasopiśmie o grach CD-Action. Ów magazyn w późniejszym czasie opublikował go w jednym z tipsomaniaków pod nazwą „Jak korzystać z spuermarketu”.
 Ich drugim sposobem reklamy było napisanie piosenki, która później ukazała się w jednym z kabaretów. Każdemu chętnemu podaję link do jej zaciągnięcia:
http://biedronka.neth.pl/
Piosenka mówi o owadach, w szczególności o biedronce, ale występuje w niej także nieznany nam dżdżowniś, który możliwe, że jest związany z samym koncernem Biedronka, lub zamieszany w jakąś aferę z nią.
Jak wiemy, i w TV Biedronka wojuje. Widzimy przeróżne reklamy jej produktów, a na końcu słyszymy ten sam głos mówiący ,,Biedronka, codziennie niskie ceny”. Duża liczba z polskiej młodzieży żartuje sobie z tego, zamieniając słowo „niskie” na „wyższe”. Może nie jest to jakaś afera, aczkolwiek zmiana tego zdania przyczyniła się do tego, że jeden z młodocianych chuliganów ukradł znad wejścia do sklepu szyld „Biedronka”. Policja oraz my (w celach zdania relacji, co nakłoniło to dziecko do tego, co zrobił) ciągle poszukujemy sprawcy tego niegodziwego czynu.
 
O opinię na temat Biedronki próbowaliśmy spytać także jednej z pracowniczek tego sklepu, jednak ta od nas od razu uciekła mówiąc krótkie „Bez komentarza”.

Z powyższego tekstu wynika, że Biedronka nie jest tak niewinna jak się wydaje. Choć może jej kierownicy tego nie widzą, to sieć tych sklepów przyczynia się do wielu nieszczęść. Miejmy jednak dobrą nadzieję, że wszystko w przyszłości się zmieni i będziemy mieć pewność, że nasze dzieci nie będą miały styczności z Biedronką i że nie będą nabywcami przepychaczek do kibla w celu terroryzowania osób postronnych i niewinnych.
Radio Wolne Osiedle ma nasze poparcie w stu procentach. Wszystkich, którzy także ich popierają, proszę, by podpisali się pod spodem, lub skontaktowali się z naszą redakcją (tj. ze mną).

Twórca artykułu: Łukasz „Boba Fett” Majewski.

Podziękowania kieruję także do pracowniczki, która użyczyła nam swojej opinii na temat sieci sklepów Biedronka.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2008, 17:09:48 wysłana przez Boba Fett »

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Biedronka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2006, 19:40:19 »
Tekst pierwsz klasa    w skali od 5 do zera daje 5 !
Hehe
Mnie też biedronka wkurza na osiedlu wykopali mój ulubiony sklepik i wsadzili tam biedronke ! bezszczelność :/
Hehe słyszałem różne historie np że typek kupował tylko w biedronce a kiedy przestał tam kupować  znikną bez śladu podobno w sprawe zamieszana jest biedronka ale nie znam szczegółów :P , ale na to że młodzież kupuje przepychaczki do klozetu żeby napadać staruszki to prawie mnie wywaliło z fotela   !!!

Masz racje ta zaraza tandety i lumpeksowej taniochy przyszła do nas z zachodu :P
Co do motta biedronki są różne teksty ten podwórkowy ale popularny    (uwaga wulgaryzm mam nadzieje że to zbesztasz  Fett  ) "Twoja stara jest jak biedronka codzinnie niskie ceny"    

Mam pytanko czy to  radjo Wolne osiedle naprawde istnieje ??? :D

Forum Tawerny Gothic

Biedronka
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Wrzesień 2006, 19:40:19 »

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Biedronka
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2006, 20:39:51 »
Ta, ten tekst jest niezły. Niektóre teksty zwaliły mnie z fotela  . Na przykład ten z atakowaniem babć za pomocą przepychaczek do kibla. Ogólnie mnie też wkurza biedronka, szczególnie ich reklama. U mnie na osiedlu wszyscy się z tego nabijają. Zawsze, jak ktoś spyta: "Ico teraz?", wszyscy odpowiadają: "Leć do biedronik!"  .
       Co do tekstu, nie ma w nim żadnych błędów ortogradiczznych, interpunkcyjnych i stylistycznych, co, jak wiadomo, rzadko się zdarza. Takst napisany fajnym stylem i, jak juz wcześniej napisałem, niektóre teksty powalają na kolana. Ocena jasna, 10/10.

Pozdro  .

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Biedronka
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2006, 20:46:57 »
Art pierwsza klasa. Gratuluję pomysłu i chęci, naprawdę spox. Biedronka to najśmieszniejsza marka jaka powstała. Sama nazwa jest tak żenująca, że aż śmieszna. Do tego te plastikowe i badziewiarskie reklamy. Mnie jedynie ta firma kojaży się z kiczem i utopijnym obrazem szczęśliwej rodzinki pokazywanej w reklamach tej firmy jak kupuje szczęśliwie produkty w tym markecie. Ja słyszałem, że ludzi, którzy mają pracować w Biedronie to najpierw jadą na miesięczny "kurs", za który płacą kasę i chleją ciągle wóde i doświadczają różnej patologii.

Na koniec przytoczę kawał wymyślony przez mojego kolegę (wszelkie prawa autorskie zastrzeżone dla Maćka L.):

- O! Jakie duże g***o
- To g***o z Biedronki.
- Duuuuża musiała być ta biedronka...
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2006, 20:48:49 wysłana przez MenThor »

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Biedronka
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień 2006, 17:13:04 »
Dziękuję za wszystkie komentarze, tak sądziłem, że się wam spodoba, ale aż tak?  
Przyznam, że w tym artykule nie umieściłem opinii pewnej osoby, która akurat zapadłą na lenia i nie chciało się jej go napisać (czyli mniej zabawnego tekstu dla was). A teraz sprostowania, co do waszych komenatrzy:

Cytuj
Hehe słyszałem różne historie np że typek kupował tylko w biedronce a kiedy przestał tam kupować znikną bez śladu podobno w sprawe zamieszana jest biedronka ale nie znam szczegółów

Za to my znamy wiele takich historyjek, o których może opowiemy w następnym numerze.*

Cytuj
Mam pytanko czy to radjo Wolne osiedle naprawde istnieje ??? :D
Wszystko mozliwe. Więcej szczegółów także w następnym numerze.*

Cytuj
niektóre teksty powalają na kolana
To dobrze, bo i w końcu po to jest Biedronka, by powalać na kolana (nie tylko ze śmiechu   ).

Cytuj
Gratuluję pomysłu i chęci, naprawdę spox
*

Cytuj
Biedronka to najśmieszniejsza marka jaka powstała. Sama nazwa jest tak żenująca, że aż śmieszna. Do tego te plastikowe i badziewiarskie reklamy.

O tym także w następnym numerze.  *

Cytuj
Na koniec przytoczę kawał wymyślony przez mojego kolegę (wszelkie prawa autorskie zastrzeżone dla Maćka L.):
Mam nadzieję, że udzieli mi prawa użycia tego w następnym numerze.  *


* A teraz objaśnienie tej gwiazdki. Czy chcecie, bym napisał kolejny numer artykułu o sieci sklepów Biedronka, oraz spraw z nią związanych (jak, np. RWO oraz ataki na babcie za pomocą przepychaczek)?

Napiszcie także, co sądzicie o piosence, która została dołączona do tegóż pierwszego tekstu (jeżeli w ogóle ją ściągaliście... a polecam z całego serca   ).

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Biedronka
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień 2006, 18:52:24 »
Cytuj
Napiszcie także, co sądzicie o piosence, która została dołączona do tegóż pierwszego tekstu (jeżeli w ogóle ją ściągaliście... a polecam z całego serca szcz.gif ).

Piosenka nie ma nic wspólnego z siecią sklepów Biedronka, ale to nic. Poprostu przez 15 min. nie moglem wydusić z siebie slowa z powodu śmiechu. Piosenka jest zaje...dwabista ;] Naprawdę bardzo śmieszne.

Cytuj
Czy chcecie, bym napisał kolejny numer artykułu o sieci sklepów Biedronka, oraz spraw z nią związanych (jak, np. RWO oraz ataki na babcie za pomocą przepychaczek)?

Ja chcę bardzo, bo podobał mi się on i jestem ciekaw dalszych losów RWO. Dziwi mnie czemu tak malo osób przeczytało temat i wypowiedziało się... czyżby, niektórzy nie lubili czytać???

Cytuj
Mam nadzieję, że udzieli mi prawa użycia tego w następnym numerze. smile1.gif

Wyslałem mu smsa, mówi, że możesz. :P


Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Biedronka
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Wrzesień 2006, 11:12:16 »
Hehe niezłe :) Całkiem, całkiem :D Myślę, że po tym Radio Wolne Osiedle będzie chciało rozmawiać i pewnie będziesz miał wywiad z ich szefem =D Mam przynajmniej taką nadzieje ;)

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Biedronka
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2006, 16:42:17 »
Hehe. Naprawde dobry i śmieszny artykuł. Ciekawi mnie tylko czy Radio Wolne Osiedle będzie przeprowadzało jakiś akcje zbrojme przeciwko temu robactwu ("Biedronce")  .
Cytuj
Czy chcecie, bym napisał kolejny numer artykułu o sieci sklepów Biedronka, oraz spraw z nią związanych (jak, np. RWO oraz ataki na babcie za pomocą przepychaczek)?

Jak najbardziej. Z niecierpliwością czekam na następny numer.
Poza tym nie zauważyłem żadnych błędów w artykule dzięki czemu jeszcze lepiej się go czytało. A moja ocena tego artu to 10/10.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2006, 19:09:26 wysłana przez Dragosani »

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Biedronka
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2007, 20:44:45 »
Nie mam innego wyjścia, muszę zgodzić się w tym przypadku z moimi poprzednikami - cały artykuł jest świetny i napisany zrozumiałym, i łatwym w odbiorze tekstem. Na pierwszy rzut oka widać, iż masz talent do pisania tego typu artykułów i tekstów, co już nie jeden raz udowodniłeś. Cała praca ukazuje nam szarą codzienność i rzeczywistość - w tym przypadku sieć sklepów "Biedronka", z którą muszą ścierać się mieszkańcy spokojnego ÂŻagania. Muszę przyznać, iż to, co wyrabia ogólnie "Biedronka" naprawdę jest śmieszne i powoli zaczyna mnie irytować, trzeba skierować tutaj ukłon w stronę twórcy dzieła, który tak realistycznie i wiarygodnie rzuca światło i ukazuje nam naszą "Biedroneczkę"...
Jeśli chodzi o poprawność tekstu, nie mam co do niego zastrzeżeń, nawet nie przyglądałem się dokładnie i nie sprawdzałem, czy nie zawiera jakichś błędów, gdyż jestem niemal pewny, że takowych nie można w nim uświadczyć. Nic dodać, nic ująć, najwyższa ocena...
Ocena: 10/10
Gwiazdki: 5/5

Izrael

  • Gość
Biedronka
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2007, 18:21:40 »
Artykuł po prostu świetny. Widać, że masz talent nie tylko do rysowania. Tekst napisany jest zrozumiały i łatwy w odbiorze. Mam nadzieję, że uda Ci sie przeprowadzić wywiad z prezesem  RWO.
Moja ocena:10/10
Gwiazdki:5/5

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Biedronka
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień 2008, 12:16:01 »
Nie mogę się z poprzednikami się nie zgodzić. Biedronka jest tak śmieszna że aż straszna. Najbardziej mnie rozśmieszył początek biedronki. Szkoda że piosenki nie mogę odtworzyć. Na Youtube widziałem dużo przeróbek ich reklam. Niektóre powalające. ocena 5/5

Forum Tawerny Gothic

Odp: Biedronka
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrzesień 2008, 12:16:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything