Autor Wątek: Pierwsze spotkanie z Gothiciem  (Przeczytany 70601 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« dnia: 25 Wrzesień 2006, 16:29:33 »
Jak to było kiedy pierwszy raz zagrałem w gothica  
Zapewne wszyscy pamiętacie stare dobre czasy jak to było około roku 2001 kiedy gothic pojawił sie w sklepach , a nas  dziwna moc popchnela żeby go kupić , pożyczyć od kolegi, itp... !!! Napiszcie jak to było (mogą być wzruszające) !!!

14 stycznia 2002 roku :
Przechadazłem sie po Wrocławskim rynku z nudów lookając po sklepach ! Poszedłem do Empiku ,zamieżałem sie zaopatrzyc w jakąś tanią prostą gierke na weekend ! patrzyłem pomiedzy fifami need for speedami itd ... ! Kiedy nagle ujżałem Gothica ! patrze czytam opis kalsa MMRPG , hmm myśle se a wezme może być ciekawe !( oczywiście nie było tanie    ) ale zaryzykowałem ! W domu odpalam jakoś mi poszło :P  na wymaganiach  ! ciekawa historia z tą rudą i magiczną barierą ! ok daje nową gre i sruu !  obili mi pysk na dzieńdobry ale jakiś typo mnie wyciągną zwany Diego ! Gram dalej coraz bardziej mi sie zaczyna podobać , dołanczam  do starego obozu ! przywołuje śniącego !   (kurde w taką gre to jeszcze nie grałem ) Szukam kamieni ogniskujących , Spotykam Xardasa , (rzucam szkołe ) , wchodze do świątyni , I nareszcie finał spuszczam łomot śniącemu przez 3 miesiące tak mnie wciągnelo że po prostu pokochałem tą gre moje życie nabrało sensu :)! Od tamtego czasu tałem się wielkim fanem Gothica   !  

O to moja historia :D (oczywiście cała prawdziwa)
Napiszcie swoje :

Offline Lord Zielin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2006, 19:28:41 »
U mnie to było tak:Mieszkam we Włocławku(ponure nie)Mój bret wyprowadził się na 2 lata do Warszawy a jak przyjechał przywiózł ze sobą kompa(wtedy jeszcze nie miałem  )Gdy mój brachol podłanczał kompa ja sobie przeglądałem tytuły gier.....szukam,szukam aż zaciekawił mnie tytuł jednej gry "GOTHIC" pomyślałem czymu nie ta gra i odrazu ją zainstalowałem.Po kolejnych tygodniach wspaniałych przygód beziego STAÂŁEM SIÊ JEGO FANEM...KONIEC

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień 2006, 19:28:41 »

Offline Nemek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2006, 15:10:11 »
A ze mna to zupełnie inna historia! Zapewne wszyscy zaczna na mnie się denerwować ale zaryzykuje!  
Wiec pewnego dnia byl to bodajrze styczeń ubiegłego roku brachol przynósł do domu jakiegoś pirata! Gdy ją pierwszy raz zobaczyłem odrazu się do niej zniechęciłem(grafa i sterowanie jak na tamte czasy przerazały).
No i tak nawalalem sobie w inne tytuły nie świadom tego cudu  w który grał mój brachol!
No i tak po 2 miechach dołączyłem sie do rozmowy o gothicu! Pomyślałem czemu nie! I po powrocie odpaliłem gothica! No i potem KUPIÂŁEM sobie G2 a potem NK (nigdy w życiu nie wydałem tyle na gre!). No i dośc niedawno gdy zamawialem koledze G2 postanowiłem wykorzystac ten fakt (on płacił za przesyłkę) i zkupić oryginalnego gothica!

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2006, 15:45:07 »
U mnie to tak wyglądało:
Zaczeło się chyba w kwietniu tego roku. Pojechałem do kuzyna i widze że gra w jakaś dziwną gre (Gothic1). Z początku nie byłem zbytnio zainteresowany, ( wiecie jak to jest jak ktoś gra to gra wydaje się nudna). Ale kuzyn pożyczył mi płytkę (żeby nie było-orginalną  ) i instaluje, włączam i przez piwersze 5-10 min. nie podobało mi się ale póżniej się wciągnołem i przeszłem jeszcze G2 iG2NK.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2006, 16:22:01 »
Ech, opowiadałem to tyle razy, że lepiej by było, jakbym gdzieś poszukał mojego posta na jakimś forum i go tu skopiował, ale na moje nieszczęście wiekszość tych for padła, lub ów temat jest w koszu. A więc mogę opowiedzieć to jeszcze raz...

Pierwszy swój kontakt z Gothic'iem miałem, gdy oglądałem bodajże Hyper. Widziałem kilka wycinków z samej rozgrywki ze świata Gothic 2 (tylko Khorinis). Za bardzo nie pamiętam, co tam widziałem, ale wiedziałem, że to jest trochę straszna gra (to tak, jakbyście mieli słabe nerwy i poszli w tejże grze do lasu w nocy i cały czas chodzili po nim) i wątpie, bym kiedykolwiek w nią zagrał. Dodatkowo świat wydawał mi się baardzo ogromny i wiedziałem, że za szybko bym się w nim zgubił.

Kolejny kontakt miałem, gdy do Play'a dołaczyli Gothic'a 1. ÂŻeby nie było, powiem, że pierw kupił go mój kumpel (Anaconda). Po dniu (dwóch?) w szkole zaczął mi opowiadać o samej rozgrywce, świecie, itp. Wreszcie do niego przyszedłem i patrzyłem jak grał. Był wtedy jeszcze na początku w Starym Obozie (zadania od Cieni). Miło się patrzyło, jak się męczył z tymi kilkoma zadaniami przez ponad godzinę   (nie, to co teraz   ). Przyznam, że i wtedy świat wydał mi się ogromny i trudny do zapamiętania teren (lokalizacja). Gra mnie dość bardzo zaciekawiła, dlategoż w łóżku przed zaśnięciem zastanawiałem się, czy kupić Play'a. Po kilku za i przeciw doszedłem do wniosku, że polecę następnego dnia do kiosku nieopodal i kupię sobie ów gazetę.
Przyzam, że gra mnie bardzo wciągnęła. Chociaż miałem tak zjeb*ny (za przeproszeniem) komputer (gość ze sklepu powiedział, że komp w ogóle nie powinien chodzić, ale jakoś chodził   ), że prawie nic robić się na nim nie dało. Dodatkowo myszka tak była zapsuta, że po większym szarpnięciu (czyli normalnym poruszeniu) zawieszała się (czyli komp trza bylo restartować). Jednak jakoś udało mi się po 30 sekundach dotrzeć do ikonki Gothic'a i go włączać, bowiem tylko w grze myszka dobrze chodziła.
Wiec widać, choć komp się sypał, Gothic był górą.  

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Październik 2006, 21:43:14 »
Parę lat temu kupiłem w jakiś zestaw kśgry ze zwykłym czasopismem i specjalnym, tzw. GRY EXTRA. Ten zwykły był chyba z 2000 czy 2001 roku i w nim przeczytałem recenzję i solucję do Gothic'a. Zaciekawił mnie ten tytuł i postanowiłem go wypróbować. Jak tylko zebrałem 20zł kupiłem go w Extra Klasyce Gier Komputerowych. I wtedy się zaczęło. Tytuł tak mnie wciągnął, że przez całe dni oprócz szkoły nie wychodziłem nigdzie. Mało jadłem, spałem zaledwie 5 godzin dziennie, a podczas tych paru godzin odpoczynku śniła mi się Kolonia, obozy i niesamowite przygody, które dane było nam przeżyć grając w tę grę. Wtedy właśnie dowiedziałem się, jak to jest być naprawdę wciągniętym przez grę. Gdy ukończyłem Gothic'a, powiedziałem sobie jasno: RPG to najlepszy gatunek.

Pozdro  .

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2006, 00:21:16 »
Wszystko zaczęło się od przeczytania zapowiedzi Gothic I w Clicku bardzo dawno temu...następnie po premierze w tej samej prenumeracie ukazało się angielskie Demo, oczywiście zagrałem w końcu zaciekawiła mnie zapowiedź a później recenzja. Chyba równo rok po premierze Gothic I dostępny był pod sztandarem extra gry ale jeszcze tej starej wydawanej w oryginalnym tekturowym pudełku itp. rzeczami...teraz zeszło to na psy i wydają wszystko na odwal. Zapewne ciekawi was jak dowiedziałem się o tym iż Gothic dostępny jest w takiej formie sprzedaży, mianowicie czytając któregoś Clicka na tylnej okładce zauważyłem reklamę gry w "extra grze"...co by było bez mojego kochanego Clicka.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Październik 2006, 10:24:33 »
Sam już dokładnie niepamietam. Wiem napewno że Gothic 1, zagrał mój kumpel, który mnie wciągnął w tą gre. Tak to sie zaczeło. Zacząłem, w nią po trochu pogrywać, i tak się zaczęło zamiłowanie do tej gry. Mam nadzieje, że trzecia częśc tak samo jak pierwsza i druga mnie nie rozczarują. Wiem jedno, że jestem bardzo zadowolony że poznałem tą gre.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik 2006, 00:26:32 »
Heh, pamiętam to jakby to było wczoraj:

24.11.2001r.
Mieszkam w koninie. Miałem wtedy 11 lat. Rodzice zamówili mi prenumeratę CDA i w jednym z numerów zobaczyłem recenzję. Gothic spodobał mi się od razu. Poprosiłem tatę żeby mi go kupił, (kosztował wtedy około 110 zł) w końcu się zgodził. Jak tylko paczka z gram.pl doszła do domu, podniecony, jak to dziecko rozrywałem z płonącymi oczami cieńką warstwę papieru która dzieliła mnie od kartonika, który miał na zawsze odmienic moje zainteresowania. Odpaliłem to na mojej machinie, nie szło wcale źle ( nie miałem wtedy złego kompa, a obecnie mam nawet takiego na kturym na low/medium pogram w Gothica 3) i zagrałem. Byłem wprost zauroczony tą grą. Swoboda działania , możliwośc wykonania zadań na kilka różnych sposobów była wprost cudowna. W mojej głowie wciąz jest ten smutek, który poczyłem jak przeszedłem pierwszy raz Gothica. Nie wiedziałem nawet czy 2 część się ukaże. A teraz no proszę, nie tylko wyszła druga ale mam równiez świetny dodatek, a już za 2 tygodnie będziemy się zachwycać 3 odsłoną tej świetnej serii. W każdym razie, tamtych chwil nidy nie zapomnę.

Offline Cristal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Październik 2006, 19:21:05 »
Ja dostałem Gothica, jako prezent urodzinowy od rodziców. Nie wiem z kąd wiedzieli, że akurat taka gra mi sie spodoba. Może to był szczesliwy traf, a może przeznaczenie. W każdym bądz razie, jakoś sie udało i weszłem w posiadanie tej wspaniałej gry...



Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2006, 20:56:57 wysłana przez Cristal »

Offline Daedagor

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • wejb
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Październik 2006, 14:37:38 »
Nie jestem pewien (chyba około stycznia 2003 roku)było tak:
Mieszkam w Ełku (może ktos tam był ale to nie ważne)szłem wtedy do sklepu kiedy zobaczyłem Gothic I a w tedy był on Play'u i zamierzałem go kupić od razu po zainstalowaniu zaczełem w niego grać. I zdumiła mnie ta gra tak bardzo, że chciałem grać ciągle w nią. Ale gdy ją przeszłem usłyszałem o II części Gothica odrazu go chciałem mieć, ale go nie miałem. Dopiero za pół roku dowiedziałem się że mój sąsiad go ma i go od niego porzyczyłem ale żle przegrał i nie było dialogów i filmików. Póżniej mój sąsiad miał dodatek Noc Kruka. Przeszłem go ale płyta się zgubiła. W tedy w sklepach pojawił się Gothic II złota edycja to od razu go kupiłem i byłem z tego kupna bardzo zadowolony.

Pozdro wam wszystkim!!!
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2007, 19:22:28 wysłana przez Quarhodron »

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2006, 14:58:24 »
Pewnego dnia ojciec przyniósł mi grę o tajemniczym tytule "Gothic" :) . Przy pierwszym odpaleniu(bardzo się streszczałem wtedy nie wiedzieć czemu :D ) nawet intra nie obejrzałem tylko od razu chciałem zobaczyć jak się gra. Wleciałem, jak burza do Starego Obozu, potem polazłem z kimś tam do Obozu Sekty i nie mogłem się stamtąd wydostać. Nie miałem pojęcia, jak się używa połowy przedmiotów, nie miałem broni, mapy, ledwo znałem sterowanie, i nie wiedziałem jak wrócić do SO. Błąkałem się, byłem wkółko zabijany, aż w końcu usunąłem tą grę. Po pewnym czasie znów zagrałem w GI, ale tym razem przy pierwszym podejściu miałem więcej czasu i znalazłem sobie broń, gadałem z masą ludzi, bardziej się przejąłem fabułą i pokochałem Gothica :D ! Kiedy przeszedłem GI za wszelką cenę chciałem mieć GII. Cena wtedy mnie nieco odstraszała, ale wkońcu przy jakiejś tam obniżce kupiłem wymarzoną gre :) . A teraz GIII już czeka na półce na nowego kompa :) .

czarny

  • Gość
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopad 2006, 16:14:06 »
U mnie to byl zwykły przypadek....kupilem raz sobie czasopismo z grami jakies rok temu (wczesniej nic nie wiedzialem co to jest za gra) wiec biore sie do instalacji...gdy wlaczylem to poprostu nie moglem sie oderwac od tej gryy....gdy szlem w kimono juz myslalem co bede robil jutro    ....Gothic spodobal mi sie od pierwszego grania   moze i śmieszna jest ta historia ale PRAWDZIWA!:P

Offline Syriusz23

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Listopad 2006, 19:38:09 »
W grę Gothic zacząłem grać gdy kupiłem CD-ACTION. Gazete kupiłem dla Splinter Cella ale co tam. Patrze na tytuł- oryginalny, opis jeszcze bardziej, no to zacząłem. Zakochałem się w tej grze. Po chyba 2 miesiącach kupiłem Gothic 2. Grałem tak 2 miesiące, dopóki płyta się nie rozwaliła. Byłem załamany, nie było mnie stać na wersje za 59 złoty w Empiku ( dawne czasy), aż w końcu 2 tygodnie temu kupiłem Sagę Gothic w MM.Jestem nią zachwycony. Na święta mam dostać Gothic 3:):):):):):)

Offline KoRn'ik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Listopad 2006, 20:56:18 »
12 marzec 2003r. dostałem na swe urodziny marne 20 zł więc jade do sklepu wchodze do empiku obejzałem wszytkie gry droższe niz 100 zł i myśle wychodze (nigdy wczęsniej nie kupiłem oryginalnej gry, a mój komp był swiezy) przywyjsciu patrze "EXTRA klasyka" cena 19,90 patrze na gry a tu mój pirat morrowind :)) mysle a kupie se go noi noi noi..... poco ? przecież mam pirata... inne gry ? ..... tandeta...... patrze, patrze OOOO!!!!! Fajna czaszka co to jakiś Gothic ? a wezme podobne do morrowinda...... jade do domu i czytam..
instrukcje coś tam o więźniu o wolności o jakimś mrocznym xardasie.... dojeżdzam do domu i instaluje nową gre... MOJEGO PIERWSZEGO ORYGINAÂŁa !!! fajne ale nie umiem sterować odkładam gre..... mija pół roku......  patrze na półce jedyny oryginał a zainstaluje znowu... gram przez 3 dni nauka co i jak a także zwiedzanie świata,,, potem zostaje CIENIEM fabuła się roskręca i bach przeszłem grę a na koniec: "to nie koniec to dopiero początek mojej przygody" jak to ? na drugi dzień 60 zł i po Gothica 2 wracam instaluje i gram gram gram i tak przeszłem potem znowu jedynke i dwójke i NOC KRUKa w końcu przeszedłem na wszystkie mozliwe sposoby....... :(( a TERAZ GRAM W GOTHICA 3 :))))

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Grudzień 2006, 16:47:40 »
Oto dokładna historia

Wpierw był Gothic I, którego polecił mi nie jaki Piotr ******. Z poczzątku wydawało mi się ta gra nie jest godna uwagi ale tera wiem że grzechem by było porzucic tak wielką gre jak Gothic. Grałem w Gothica I, aż do pory gdy. Byłem w sklepie ****(niechce robic reklamy) i brat kupił Gothica 2(zaraz po premierze). Wróciliśmy do domu, my brother instaulje gre i zara potem gra, ja weszłem do jego pokoju(gdy już grał) i zobaczyłem przepiękna grafike. Wiedziałem że to kontynuacja pierwszej części gry. Ale nie wiedziałem, że taka dobra, zabrałem mu płytki i poszłem se do siebie zaainstalowac i potem grałem i tak gram do dziś.
Noc Kruka zakupiłem od razu po premierze w polskiej wersi językowej. Ile to czekałem aż wyjdzie, ile to nerwów zjadłem. Noc Kruka przeszłem wiele razy. Gram w nią do dzisaj, bowiem takiego klimatu nie ma nigdzie indziej.


Offline Varikhem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Grudzień 2006, 20:48:54 »
A oto i moja historia:
Był to zwykły dzień 2004 roku  kiedy mój brat wrócił od kolegi ze studiów i przyniósł grę o tytule "Gothic 2" Myślę sobie "To będzie super!". Jednak mój zapał zgasł szybko gdy odpaliłem gre mysle hmmm nawet fajne ale kiedy wszedłem z wieży i natknąłem się na gobliny odrazu mnie zabiły mówie do brata ale ta gra jest głupia po co mi jakaś tam laga skoro nie da sie walczyć! Brat miał mało czasu i nie grał na kompie pytał się czy usunąć  grę ja mówie że nie zobacze  jak sie gra. Ale próby były nieudane i z każdą chwilą rosło moje obrzydzenie do tej gry. Ale kiedy "wykumałem" jak sie walczy  myślę "Jeeeej system walki jest suuuuper". Polubiłem Gothica 2 i nie mogłem się od niego oderwać nawet dosta łem kare bo specjalnie przed szkołą wstawałem by w nią pograc nawet się nie ubierałem tylko otworzyłem oczy i juz 5 min potem ciupałem w Gothic 2. Kiedy pewnego razu tak grałem sobie i wkońcu po 2 dniach cały podniecony dotarłem do Górniczej Doliny straciłem poczucie czasu po 3 godzinach gdy spojrzałem na zegarek zauważyłem że już od 2 godzin powienienem być w szkole. Oczywiście dostałem karę i nienawidziełem za to mjej mamy. Gdy już kara się skończyła mogłem kontynuować rozgrywkę. W Gothic I zagrałem dopiero rok później ( wcześniej 15 razy przeszedłem GII) , a zagrałem w GI gdy byłem na forum nie istniejącego juz portalu G Net. Tam wszyscy mówili że GI jest dużo lepszy wiec postanowiłem zagrać jednakże nawet jeśli jest lepszy to nic nie przyćmi mi tych pierwszych chwil. KONIEC

PS:Gothic 2 to był pirat nie było mnie stać na kupno.

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Grudzień 2006, 21:41:39 »
Gothic

Pożyczyłem płytkę od sąsiada... Gothic... hm... no cóż, i tak nie mam w co grać.
Instaluję, oglądam filmik, podoba mi się, ładna grafika, ładnie głosy podłożone...
fabuła? Kilka sekund i już mnie wciągnęła. Pozbierał wszystko co było, doszedłem
do ÂŚcierwojada, zabił mnie. Tak chyba z 3 razy xD Potem szedłem ramię w ramię
z Diego, który mnie obraniał. Tak doszedłem do SO. Gdy miałem udać się listę
od Jana, ze 2 razy zabił mnie wilk... wkurzyłem się. Zadzwoniłem do kolegi, ktory
był fanem Gothica od dłuższego czasu ( cała klasa z niego polewałą :P ). On podał
mi kody.
" Wpisz insert troll "
" Ty, co to jest?! Zabił mnie! "
" No i oto chodziło! " ( wtedy to mnie wkurzył xD )

Kilka dni później dostałem kody i cieszyłem się Gothicem w pełni...
W miedzy czasie zachorowałem i pamiętam mój najgorszy sen w życiu...
śniło mi się że atakuje mnie troll, a ja nie mam kuszy xD Nawet nie wiecie
jak tak durny sen przeżywałem :]

Gothic II

Pożyczam od kolegi płyty Gothic II. Na samym wstępie opadła mi czacha, bo na CD
2 było napisane markerem " zje*ana płyta ". No ale nic... po pewnym czasie okaząło
się że faktycznie była zje*ana xD Pliki z dźwiękami nie chciały się wgrywać, to wiecie
co zrobiłem? To co się nagrało   ( 76% ) skopiiowałem na inny dysk i jak instalacja
się zakończyła, to miałem nadal te pliki :D potem crack i tak mi poszedł G2... co prawda, nie
miałem 70% dialogów ale dało się grać :D Jednak nadal uznawałem G1 za najlepszą grę...

GOTHIC 3

- Grzesiek! Pobieram demo Gothica 3!! Zobaczymy jak się nam będzie zacinął! - tak mówiłem do kolegi...
Godzina 6 rano. koniec pobierania. Wstaje z łózka, obudzony przez budzik. Potrzeba jakieś syfy, C++,
Frame work... wgrywam... nie wiem czemu, ale Frame work wgrywał mi się ok 50 minut! Czyli musiałem
wstać o godzinie 6... dopiero o 7 zacząłem grać. Szczęka mi opadła... od czasu kupienia nowego kompa
żadna gra mi się tak nie zacinąła...

Później dostałem Gothica 3 PL, od kumpla, ale nie jestem zadowolony... gra się tak tnie, że nie mam ja
żadnej przyjemności z grania... dlatego G3 jest dla mnie najgorszą częścią... :( szkoda, pozdrawiam!

BS

Offline kaka6mom

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Grudzień 2006, 22:34:10 »
ROk temu byłem z kumplem  w saturnie , przegladalismy gry, gdy nagle moj kumpel krzyknał " o gothic 2 z dodatkiem noc kruka zlota edycja". nie przepadalem za grami rpg  i wyszlem wkurzony ze sklepu ze nie znalazlem ani jednej fajnej gry   przyjechalem do domu wchodze na neta i zauwazylem reklame zlotej edycji gothic i klikam w banner i ........ gra zaczela mi sie coraz bardziej podobac. czytajac kolejne recenzje bylem pewny ze nastepnego dnia , pojade i kupie gothic 2 z dodatkiem. oczywiscie tak zrobilem  i kompletnie zwariowalem na punkcie tej gry, gralem ja dniami i nocami , przechodzilem na kilka sposobów pozniej kupielm gothica w ekstra klasyce, a dwa tygodnie temu kupilem sobie orginalnego gothic 3

dzieki gothic pokochalem rpg i uzbierala mi sie spora orginalna kolekcja gier rpg

gothic wymiata
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2006, 22:38:24 wysłana przez kaka6mom »

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2006, 22:54:58 »
Gothic

Nie chętnie muszę przyznać, że moje pierwsze próby opanowania gry Gothic nie należały do najlepszych. Był październik 2003 roku. Akurat siedziałem w internecie nudząc się niemiłosiernie, gdy zadzwonił dzwonek do drzwi. Nie chętnie zwlokłem się sprzed monitora, by otworzyć drzwi. Stali tam moi rodzice z zakupami. Jak zwykle zabrałem zakupy i poszedłem do kuchni, by je rozpakować. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy sięgam do reklamówki z nadzieją wyciągnięcia jajek a wyciągam grę. Przestałem wypakowywać zakupy. Spojrzałem na okładkę a tam obrazek z jakąś czaszką  Zaciekawiło mnie to od razy, gdyż w tamtym okresie byłem zapalonym fanem wszelkiej maści horrorów. Od razu odwróciłem pudełko, by spojrzeć na wymagania gry. I tu było moje pierwsze zniechęcenie do tej gry. Na wymaganiach pisało, że gra jest kompatybilna z systemem "Windows 98" a ja niestety posiadałem "Windows XP Profesional". Z rozczarowaniem zwróciłem się do taty, że kupił grę, która u nas nie pójdzie. Mimo to postanowiłem sprawdzić czy gra mi zadziała. Włączyłem instalację i przywitała mnie bardzo dobra muzyczka. Coraz bardziej podniecony sięgnąłem po instrukcję i z nudów ją czytałem. Na samym końcu, był tekst o Xardasie. Myślę sobie " Co za licho". Mimo to to opowiadanie wciągnęło mnie w ten piękny świat. Po, krótkiej instalacji uruchamiam grę  Klikam na ikonkę i modlę się, by działała. Gdy pojawił się obraz wczytywania po domu przebiegł mój wrzask " URUCHOMIÂŁA SIÊ"  Daję na nową grę, oglądam filmik, który wprowadza nas fo zaczarowanego świata gry, gdzie kończą się realia a zaczyna baśń. Przywitał mnie Diego, po krótkiej rozmowa wiedziałem mniej więcej co jest grane. Szedłem powoli napawając się każdym elementem gry. Doszedłem do skrzyni nieopodal zawalonej kopalni i wyobraźcie sobie jakie było moje rozczarowanie, gdy nie mogłem jej otworzyć  Zakończyłem granie z niesmakiem. Jednakże po 2 dniach spojrzałem na ikonkę i postanowiłem otworzyć instrukcję i najnormalniej w świecie przeczytać ją dokładnie. Dowiedziałem się wtedy, że za otwieranie skrzyń, walkę, jedzenie, picie, rozmawianie itp. Jest odpowiedzialny przycisk z napisałem działanie  Pod pasowałem go więc pod "A" i zacząłem grać. Gra mnie urzekła swoim pięknem. Tutaj wszystko żyło własnym życiem niezależnie ode mnie  Dość duże kłopoty miałem z dołączeniem do obozu. Błąkałem się po okolicy wykonując misje, jednak nie mogłem zdobyć 5 poziomu. Zdołowany latałem jak debil z mieczykiem i w sukience z Obozu na Bagnie po całej mapie szukając ścierwojadów, gdyż tylko to byłem w stanie wówczas zabić. I tak rozpoczęła się moja przygoda ze świetną grą jaką jest Gothic.


Gothic II


Gdy zakończyłem swoją przygodę z Gothic'iem poczułem niedosyt. Ta gra zbyt bardzo mnie wciągnęła w swój mroczny świat. Był czerwiec więc już mieliśmy tytułowe "luzy". Siedziałem i bezmyślnie gapiłem się w monitor. Wtem zadzwoniła moja komórka. Dzwonił mój dobry kolega, który zapraszał mnie do sieby, ponieważ pożyczył świetną grę. Zgodziłem się zajść, ponieważ i tak nie miałem nic innego do roboty. Szedłem powoli, gdyż nie spodziewałem się, by ta gra zrobiła na mnie, aż takie wrażenie. W końcu doszedłem. ÂŚciągnąłem buty i poszliśmy do jego pokoju. Usiedliśmy przed monitorem a na jego pulpicie zauważyłem bardzo dobrze mi znany symbol Gothic'a, jednak był jakiś inny, pomarańczowy i miał dwie nogi  Patrzę na napis i widzę "Gothic II". Zdumiony zapytałem się kolegi skąd ma tą grę, gdyż nie sądziłem, że twórcy będą kontynuowali swoje dzieło. Zapytałem się czy może mi pożyczyć, lecz niestety oddał już płyty z grą. Byłem załamany przez jakiś czas. Nazajutrz pojechałem na targ gdzie sprzedawali pirackie kopie gier. Zapytałem się czy posiadają grę o nazwie "Gothic II". Usłyszałem, że skończył im się nakład tych gier. Zdołowany podreptałem w kierunku domu. Pędem wskoczyłem do tramwaju, który właśnie wlókł się ku przestankowi. Nie miałem biletów, więc starałem się nie zwracać uwagi  I nagle zjawił się cud   Zaczęli sprawdzać bilety. Próbowałem się oddalić jak najdalej od tego faceta, gdy nagle otworzyły się drzwi. Byłem uratowany.Wyskoczyłem szybko z tramwaju. I wtem mnie olśniło. W okolicy znajdował się kolejny butik z grami. Pędem pobiegłem w tamtym kierunku. Gdy dotarłem byłem cały spocony i zdyszany lecz zadowolony. Zapytałem się uroczej dziewczyny () czy posiadają grę "Gothic II". Powiedziała, że mają. Z radości aż podskoczyłem. Od razu poprosiłem o zapakowanie mojego maleństwa do torebki. Po wydaniu 50zł na grę wróciłem do domu i zacząłem grać  Wiedziałem jak sterować postacią, więc nie miałem już takich wpadek jak przy pierwszej części. Gra urzekła mnie swoją grafiką, gdyż jak na tamte czasy to była wręcz idealna.

Gothic III


Tu już nie będę się zbytnio rozpisywał. Od dawna czekałem na ów grę. Czytałem każdy artykuł na jej temat. Po moich obserwacjach mogłem stwierdzić, iż gra będzie fenomenem wśród gier tego typu. Szczególnie cieszyłem się z wymagań sprzętowych tej gry, gdyż jak pisały źródła gra miała chodzić już na GeForce 3. Wielkie było moje rozczarowanie, gdy poznałem oficjalne wymagania gry. Kupiłem ją, ponieważ musiałem. Zamówiłem ją dość długo przed premierą w Polsce. Wiedziałem, że przyjdzie jako pre-order. Zainstalowałem ją i z radością uznałem, że jednak da się grać. Jednakże musiałem przerwać moją przygodę z tą grą, gdyż mój komputer nie znosi "presji" jaką wywiera na niego ta gra. Cóż tu mówić zagram, gdy dostanę lepszy komputer. A zamieniam go wymienić już wkrótce na jeden z lepszych jakie można kupić xD

Hohoho ale się rozpisałem. Mam nadzieję, że ktoś przeczyta moje wypociny xD
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2007, 23:28:41 wysłana przez DODO »

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2006, 22:54:58 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top