Autor Wątek: Pierwsze spotkanie z Gothiciem  (Przeczytany 70868 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Styczeń 2008, 23:06:04 »
Moja przygoda z Gothic zaczeła się tak
Przeglądałem gry mojego kumpla.Zobaczyłem tam kilka tytułów w edycji kolekcjonerskiej były to Gothic i Baldur"s Gate
Pierw zainstalowałem Baldursa i po dwuch dniach znudził mi się.Więc postanowiłem zainstalować te drugom.Kiedy przeczytałem opis tej gry bardzo mnie zintrygowała. Więc odpalam nowa grę. Oglądam intro na dzieńdobry dostaje w pystk.Po tem postać się budzi i gadam z jakimś Diego po rozmowie z nim tak się zaciekawiłem tą grą że grałem do 3.00  rano i wszkole przez nią dostałem piwerwszą w życiu ocene w szkole poniżej 5 dwuje.Nie przejołem się tym i po szkole kontynłowałem rozgrywke.Na drugi dzień z internetu dowedziałem się że w sprzedarzy jest już Gothic 2 i zgadznjcie co się stało...

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Styczeń 2008, 15:41:22 »
U mnie w klasie wszyscy gadali o gothicu (niemiałem wtedy jeszcze kompa ).
Bardzo chciałem sobie zagrać w tą ciekawą gierkę. Pewnego razu poszedłem do Nakiela. z początku graliśmy w jakąś sztrzelankę (nie pamiętam nazwy), a gdy on poszedł na obiad sprytnie właczyłem Gothica. Zdenerwowalo mnie bardzo sterowanie (nie mogłem wyciągnąć różnych przedmiotów ze skrzyni). Wyłączyłem go. Następnie wyszła 2 część kultowej gry. Zobaczyłem ją u kolegi i spodobała mi się bardziej od poprzedniej części. Oczywiście póżniej wróciłem do jedynki i oswoiłem się ze sterowaniem.  

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Styczeń 2008, 15:41:22 »

Offline Dydzio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #82 dnia: 30 Styczeń 2008, 19:38:54 »
A grał ktoś może w pierwotną wersję gothic - tą, której już nie ma? Np. bandyci Quentina to pozostałość po tej wersji. Osobiście nigdy w to nie grałem, ale to mogła być naprawdę świetna gra. A co do tematu: raz kuzyn przyniósł mi 4 gry do pokazania. Jedną był tekken 3 z emulatorem, a drugą gothic oraz pozostałe to jakiś hokej i piłka nożna. Na początku grałem w tekkena 3 (ciągle). Potem musiałem w końcu oddać mu te gry (wszystkie były jego kolegi). W piłkę i hokeja w ogóle nie grałem, tylko je wywaliłem. Zacząłem grać w gothic, a miałem wtedy 9 lat. Pamiętam, jak nie wiedziałem jak zwiększyć siłę, poszedłem do obozu na bagnie i nie mogłem założyć niewykończonego miecza. Z powrotem miałem straszny problem - jaszczury, nie znałem drogi, itp. Wszystkie potwory omijałem. Jakoś trafiłem koło drogi tej na plażę i do wieży mgieł, zobaczyłem zębacze, latałem przez godzinę, aż w końcu trafiłem do starego obozu. Potem po raz pierwszy zcząłem używać kodów, by lepiej poznać tą grę. Naprzywoływałem wszystkie potwory z listy itp. Więcej już nie piszę, bo nie ma sensu. Obecnie znam cały świat z gothic 1 i 2 na pamięć, znam na pamięć sposoby rozwiązania misji, wszystkich gości, i umiem kodmi przywołać WSZYSTKIE przedmioty. Lol!

Offline Tak Ogrodnik

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 2
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #83 dnia: 30 Styczeń 2008, 19:57:14 »
Cytat: Dydzio
A grał ktoś może w pierwotną wersję gothic - tą, której już nie ma? Np. bandyci Quentina to pozostałość po tej wersji. Osobiście nigdy w to nie grałem, ale to mogła być naprawdę świetna gra.
Ta wersja już nieistnieje. Niektóre wątki odbudowywuje Golden Mod będący aktualnie w fazie spalszczania.

Offline Akasemis

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #84 dnia: 05 Luty 2008, 13:07:14 »
Ja pierwszego gothica (I) dostałem gdy brat przyniósł do domu ;)

Kiedy włączyłem grę to przestraszyłem się chrząszcza i wyłączyłem ją :) a tak na prawdę gra była zaje*****

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Luty 2008, 21:43:14 »
W 2001 roku to ja myślałem że to tęmpa gra spojrzałem dopiero na nią dobrym okiem dopiero 2 miesiące temu i przeszłem wszystkie części Gothica po pare razy każdą gildią to był raj jak w niego grałem tylko Gothica3 przeszedłem drogą Innosa a Beliara jestem dopiero w Varancie .

Offline krystianxdd

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Luty 2008, 08:38:11 »
Mi Tą Gre Zaproponował Kolega ... Mówił że Jest Fajna Ale NA początQ Mnie NIe zaciekawiła Dopiero jak zagrałem W nią drugi Raz to stała się ciekawa ;))

Offline sluga bogow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Kwiecień 2008, 18:41:21 »
Ja z Gothic spotkałem się w 2006 roku, kiedy to pożyczyłem go. Była to druga część. Nie przeszedłem go do końca, bo go musiałem oddać. Potem zimą 2007 roku, czyli niedawno kupiłem gothica I. Tak mnie w ciągnął. Po dwóch tygodniach (przeszedłem go w tydzień) pożyczyłem znowu Gothica II i przeszedłem go w końcu. Jako prezent z okazji świąt dostałem do niego dodatek. Wtedy Gothic tak mnie wciągnął, że tyle razy go przeszedłem i odkryłem wszystkie jego tajemnice.

Offline Cr4sh3r

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #88 dnia: 23 Kwiecień 2008, 12:10:52 »
Moja historia... 4 klasa szkoły podstawowej, jade do babci kumpel chwali mi gre o której myślalem po filmikach z Hypera że to szrot całkowity. Porzyczam od kolegi i już BAM problem jak się zakłada broń jak podnosi kto to do pana Wacława wymyślił? 3h kombinowania i nic (kto by pomyślał że ctrl+ strzałka) a neta nie miałem więc tydzień się kumpli pytałem co zrobić, nikt nie wie. Aż nareszcie zdruzgotany że nie mogę pograć w gre którą tak zachwalają (nie miałem nr. do kolegi który mi o niej powiedział), wchodze do sklepu i widze otworzonego Gothica (market) więc szybko siup i patrze na instrukcje xDDD. Wtedy olśnienie wracam do domu i jakoś tak zostało. Tydzień potem kupiłem orginała i teraz Gothic gości u mnie zawsze (choć najczęściej do paru miesięcy po premierze) a cała historia wydarzyła się chyba w 2003 czyli sporo po premierze przez co kupiłem go w okazyjnej cenie 70 zeta :P.

Offline Dowódca Paladynów

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #89 dnia: 22 Maj 2008, 18:43:17 »
Moja historia prezentuję się tak
Gadam sobie z kolegą i nagle gada,że Gothic to fajna gra.No więc pożyczyłem od niego tą grę,pograłem i dosłownie polubiłem Gothica i przechodziłem inne części.
                                                                                                          KONIEC

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #90 dnia: 15 Czerwiec 2008, 18:39:02 »
Ja zaprezentuję moją, super i długą historię z Gotikiem, a więc to było tak: Był początek Maja 2006 r, poszedłem do salonu prasowego i kupłem kolejne, moje ulubione czasopismo CD-Action. Na płycie mamy jakiegoś Gothica i jakieś jeszcze gry. Piszą, że Gothic jest to świetna gra i koledzy też chwalą te gre, więc wkładam do napędu, instaluję i włałczam. Obraz niewiadomo czemu czarny, muzyczka leci, a na dole pisze ,,Rozpocznij nową gre'' zaś jeśli próbuję dać inne opcje (np. ,,Ustawienia''), to na ekranie nic się nie pokazuje, czyli coś jest nie tak :-\. Zatem naciskam ,,Rozpocznij nową grę'' i pokazuje się intro, które pomijam, a następnie pojawia się nagle dwóch kolesi (Diego oczywiście i Bezimienny) ale też pomijam ich rozmowę i wychodzę z gry, by coś z tym menu zrobić >:(. Wchodzę jeszcze raz i menu nadal takie samo. Próbuję dostać się do opcji ,,Ustawienia'' żeby zwiększyć rozdzielczość, która może pomóc rozwiązać problem. Klikam byle co, nagle obraz robi się normalny i wszystko już dobrze widać, więc właczam jeszcze raz ,,Nowa Gra'' :). Oglądam tym razem intro, które nierobi na mnie żadnego wrażenia, ale jednak oglądam do końca. Później znów widzę te dwie mendy (bez urazy - wtedy ich jeszcze nie znałem) i słucham, co mają do powiedzenia, choć ich za bardzo nie słuchałem. Na ekranie pojawia się napis ,,Rozdział I'', niemam pojęcia o co chodzi z tymi umiejętnościami (to był pierwszy mój kontakt z RPG, a więc niewiedziałem na czym polega), ani z tym dziennikiem, choć wydaje mi się, że służy do zadań. Próbuję zabradź z nieopodal przedmioty ale ch**a - niemogę nic zabradź (bo nie zapoznałem się z instrukcją), zaś później zlekceważyłem niebieskie promieniowanie (Bariera) i odrazu zgon.  Dopiero potem, po kilku chwilach męczenia, kapłem się, jak się steruje postacią i grało się dużo lepiej, (choć takiego sterowania to jeszcze nie widziałem). Idę więc ścieżką, którą poszedł Diego, rozmawiam z kolesiami na moście, którzy coć do mnie pieprzą. Idę dalej, zabijam bestie, pojawiają się jakieś punkty doświadczenia i nazwa ,,Kolejny Poziom'' - niewiem o co chodzi. Docieram do kolejnych kolesi, którzy też coś gadają - idę dalej i wkońcu docieram do Starego Obozu. Rozmawiam z wszystkimi postaciami, chodzę po obozie, pojawiają się jakieś zapisy i ch*j wie - niewiem o co chodzi, w dodatku się gubie. Zaczynam szukać pozostałych obozów sam, bo zapomniałem, że niektóre postacie mogą mnie tam zaprowadzić. Zapuszczam się niewiadomo gdzie, ginę ale przedewszystkim niewiem, czemu raz mogę rozwijać. np Siłę, a raz nie (jak już wspomniałem, niewiedziałem na czym polega RPG). W ku****em się i odinstalowałem grę ale kilka dni później, zainstalowałem ją z powrotem, bo spodobało mi się zbieranie przedmiotów, smażenie mięsa i tamtejszy klimat, więc postanowiłem jeszcze raz zagrać, by się przekonać, czy mi się rzeczywiście podoba, czy też nie. Bardzo dobrze zrobiłem, bo bym niewiedział co tracę i niepolubił bym gier RPG, które są teraz moim ulubionym typem gier razem z Gothicem i nie zamienił bym ich na żadne inne. Za drugim razem już pojołem, o co codzi w Gothicu i zaczołem go przechodzić przez cały miesiąc, a później zagrałem w II część, która zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie i przeszłem go 2 razy, a następnie zainstalowałem dodatek do niego ,,Noc Kruka'' . ,,Noc Kruka'' zrobiło kolejne wrażenie i przechodziłem go przez całe 2 miesiące, jak nie więcej. A po nie całym roku, do mojej ręki trafił Gothic III, który zrobił takie samo wrażenie i do tej pory przeszłem go już 4 razy. Jak pojawi się dodatek do III części i IV część, to znów będą wielkie wrażenia ;).

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #91 dnia: 15 Czerwiec 2008, 19:33:20 »
Ja najpierw zagrałem w gothic 2:
Nie miałem w co grać, więc kupiłem sobie losowo wybraną grę którą był Gothic. Zainstalowałem i nie wiedziałem o co biega np. kto to ten Xardas?, kim ja jestem?, jak się zakłada broń? gdzie ja mam iść? itp. a trudziłem się z pół godziny nad tym że raz mogę wziąć rzecz, a raz nie, okazało się że nie mogę podnosić rzeczy z bronią w ręku :o. Idę dalej, patrze - owca, najpierw z nią "eksperymentowałem" xDD, a później wspaniałomyślnie ją zabiłem, patrze - 10 doświadczenia!!! pomyślałem żeby poszukać więcej owiec idę... patrze - całe stado owiec!!! ale okazja - pomyślałem, zabijam, a tu jakiś koleś mnie atakuje, co on chce? - pomyślałem, próbuje walczyć z "bandytą" on bez problemu mnie powala, bo umiałem zadawać tylko cios do przodu i krzyczy "nigdy więcej tego nie rób, to są nasze owce!" to ja se myślę - po co on do mnie krzyczy jak mnie zabił? wczytuje grę i tym razem atakuje farmera, po godzinie udaje mi się go powalić, ale ja jestem men, smoki nie mają żadnych szans - pomyślałem, wreszcie mogę pozabijać owce, a on wstaje! co się dzieje - pomyślałem, normalnie trup! gadam z nim a on "jesteś jakimś oprychem" czytam poradnik, czy piszę czy ja też mogę zmartwychwstawać, a tu chamstwo nic nie pisze. No to idę do miasta, a tu chamy nie chcą mnie wpuścić, no to biorę od canthara przepustkę i wchodzę, hahaha ale ja jestem super, pewnie za chwile koniec gry - myślę. No i tak to było, przynajmniej jest się z czego śmiać.

Pozdrawiam 

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #92 dnia: 15 Czerwiec 2008, 21:09:07 »
Pierwszego Gothica (I) dostałem od kuzyna. Potem kupiłem dwójkę, ale pożyczyłem na wieczne nieoddanie. A potem legenda odżyła razem z CDA 9/07. Ale III mi nie pójdzie... ;<

Offline Dementor

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #93 dnia: 16 Czerwiec 2008, 10:27:08 »
Hehehe, a ja Gothic I dostałem od kolegi, który przyszedł, zainstalował mi ją i przeszedł-tylko, że On przeszedł, a ja się gapiłem. Ale potem już sam wszystko robiłem itp. Z Gothic II było podobnie-tenże sam kolega przyszedł i wręczył mi II-tylko, że owa Ii nie chciała chodzić. Załatwiłem sobię inną i przeszedłem bez niczyjej pomocy.

Offline milten99999

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • adanos twym panem a beliar bananem
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Czerwiec 2008, 12:32:19 »
ja pożyczyłem od kolegi dwójkę z powodu że jedynkę miał na dysk dvd którego wtedy nie miałem ale teraz mam i stwierdzam że jedynka jest lepsza od dwójki

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Czerwiec 2008, 13:34:06 »
Otóż tak, ja Gothic I otrzymałem na urodziny, z początku wydawał się głupi, ale gdy się wkręciłem to przeszedłem go i miałem chęć na więcej. Gothica II zakupiłem w Carrefourze gdy z rodzicami i braćmi jechałem do Kalisza. A G3 w Empiku na jakiejś wycieczce do Kina.

Offline Felmad

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Czerwiec 2008, 18:37:52 »
Wszystko sie zaczęło w 5 klasie. Mój kolega kupił sobie G2. Nie wiedziałem nic o tej grze ale mój 2 kolega porzyczył ją sobie od 1 kolegi. minął rok. 2 kolega oddał 1 koledze a ten porzyczył ją 3. Wtedy ja chciałem sobie w to pograć. Kiedy sobie zainstalowałem zauważyłem że ta groa jest podobna do Diabol 2 Lod. W moje urodziny dokładnie 3 marca 2007 r. dostałem 1 część! Bardzo się udziesyłem "Hura!!! Zagram se w 1 część!!!!". Grafika nie była zadawalająca ale grywalność była SUPER. pół roku póżniej kupiłem sobie NK. Kiedy zacząłem grać, Zwaliło mnie z nóg. Wszystko się zmieniło. w kolejne urodziny (13) dostałem G3!!! Normalnie skakałem z radości. Ale nie działało mi (BUUUUUUUUU!!!!!!!!)
2 miesiące później kupiłem sobie nowy komputer. Teraz jestem w pustyni i wypełniam zadania dla magów Wody

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Czerwiec 2008, 19:29:52 »
A zemną było tak. Pierwszą styczność z grą Gothic miałem u mojego kolegi, bardzo mnie ta gra zainteresowała, więc postanowiłem sobie ją pożyczyć(była to pierwsza część gry), po jej kilkukrotnym przejściu kupiłem sobie Sagę Gothic. I tak poprzechodziłem grę od 1 do Noc Kruka. Niestety w G3 nie pograłem ze względu na słabego kompa.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #98 dnia: 24 Czerwiec 2008, 21:40:46 »
To było gdzieś w 2002 roku :P Gothic 1 dopiero wchodził na polski rynek, a ja byłem świeżym graczem. Tak więc kupowało się w tamtych czasach takie czasopisma jak Clik czy KÂŚG. I właśnie w tych gazetach widziałem recenzje Gothic 1, a na dodatek Clik udostępnił demko. Napaliłem się na tę grę. Niestety mój komp był za słaby (tak mi się to tylko zdawało :P ale później bawiłem się sterownikami i odpalił nawet w miarę chodził). Tak więc grało się, świata się nie widziało poza tą grą. Później widziałem Sceny od Gothic 2, na niego też musiałem trochę poczekać by pograć ale udało się :) No i oczywiście lecąca ślinka z niemieckiej wersji dodatku Noc Kruka. IsentoR pamięta pewnie tamte dni :)

Offline Laki13

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:26:31 »
Ja, jak dostałem komputer miałem płytę Playa z Ghoticiem no i zainstalowałem, wciągnąłem się i wiadomo co dalej było.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #99 dnia: 03 Lipiec 2008, 18:26:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything