Autor Wątek: Pierwsze spotkanie z Gothiciem  (Przeczytany 70938 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Wrzesień 2007, 21:49:48 »
moje pierwsze spotkanie z Gothiciem... moze to dziwne ale bylo na wakacjach 2006, wtedy to moj kuzyn zachwalal jakas gre... potem mi jak pozyczyl... ale w czasei instalacji wystapil blad i nie zaistalowalem Gothic 1 ale dalme sobie z tym spokoj... myslalem ze to jakas glupia strzelanka... ze trzeba bedzie uciec z jakiegos wiezienia... to mnie nie krecilo.. ale puznije okolo wrzesnia pazdziernika bart kupil CD-ACTION i tam bylo bardzo duzo o wielkim hicie GOTHICU 3 i tak zaczolem sie zastanawiac gothic gothic... az przypomnial mi sie ta pozyczonam plyta.. zaineresowany aczolem szukac i czytac rozne recenzje... pomyslalem soebie ze mam tytul Gothic 1 a gothic 3 jak tak opisywana wiec mosi byc to swietna gra... najpierw dostalem gothica 2 na gwiazdke ale ze komp mi nie chcial go pociagnac czoceklem az bart mi kupi 1 no i kupil dostalem ja na imieniny.. i zaczelo sie... pierwsze 15 min gry.. byly okropne.. myslalem ze to jakis kanal.. ale z kazda nastepna godz. zaczolem sie coraz bardziej wciagac w swiat koloni karnej... wkoncu doszlo do tego ze budzilem sie myslame o GH, w szkole - GH potem w domu garjac lub siedzac na stronach o gothicu... a najbardziej zaskoczyl mnie fakt ze 2 razy snil mi sie gothic i bezi jak chodzi po SO < za 2 razem jak mialem sie obudzic, zapisalem gr...-w snie> i tak przeszlem g1 potem u brata na kompie zaczolem garc w g2 i to samo.. opanowala mnie mania grania i czytnia... teraz nie dawno wyszedl w CD-ACTION dodatek do 2 NK... wiec tez przeszlem ... seria gotic jest suuper.. klimat koloni karnej z g1 i klimat wyspy khorins jest swietny tak samo klimat Jarkandaru... mam wiec G1, 2, NK barkuje mi tylko G3 na ktorego zbieram fundusze.... JA-dozywotni fan seri Gothic!  

Offline Srilten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Listopad 2007, 22:27:21 »
W jakimś czasopiśmie o grach komputerowych coś tam przeczytałem o Gothicu. To był rok bodajże 2002. Kupiłem go sobie po prostu, bo ze screenów wyglądał intrygująco.

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Listopad 2007, 22:27:21 »

Offline Vassili

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Listopad 2007, 15:07:38 »
Moja przygoda z gothiciem zaczeła się od podwórka. Mój kolega który nie wyraźnie mówi powiedział że gra w kocika. Dziwna nazwa pomyślałem. A pożycze sobie. I widze na okładce gothic. Instaluje i gram. pierwszy raz grałem z chyba 3-4 godziny. oddałem mu ją i na drugi dzień miałem swoją. Po 2 latach kupiłem gothic II. A później NK. Niedawno kupiłem gothic 3.

Offline Paweł Mag Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Grudzień 2007, 12:42:12 »
Gdy pierwszy raz zobaczyłem grę gothic u kolegi pożyczyłem sobie ją od kolegi to było w lecie 2005 roku, potem gdy wróciłem do domu z grą pobiegłem do komputera i wgrałem ją sobie. Potem gdy grałem już w Gothica 1 niemogłem się oderwać od monitora...

Pozdrawiam

Offline bemol05

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Grudzień 2007, 14:41:37 »
Na początku dostałem Gothica 2 w prezencie na klasowe mikołajki w 2006 roku. Była to dla mnie najzwyklejsza w świecie gra, a w dodatku po kilku włączeniach już się włączyć nie dała. Gdy na początku 2007 kupiłem sobie nowy komp to najpierw grałem w Neverwintwr Nights 2, ale jak kiedyś pojechałem do warszawy, to ogarnęła mnie chęć kupna Gothic 1. W końcu okazało się że G1 jest dużo lepszy niż Never2. Na tym nowym kompie dobrze działał też G2NK, a potem był już G3. Teraz czekam tylko na G4.

Offline zygii

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Grudzień 2007, 21:24:38 »
nowiec moja historia sie rozpoczela tak:
ide z mama do jej kolezani i syn mamy kolezanki mi ja pokazał mi gothicka 2.
No nic zylem dalej i w koncu w playu by gothic no to mysle sobie kupie na a dalej kupilem g2 nk  a potem 3.

Offline Sir Gregres

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Grudzień 2007, 22:58:09 »
Jak zapewne mogliście już na tym forum wyczytac (nie pamiętam gdzie to pisałem) moją przygodę z Gothicem zacząłem dopiero 2 lata temu kiedy to mój starszy brat przyniósł do domu GIINK no i tak dnia pewnoego gdy patrzyłem na jego(mojego brata) poczynania jako maga, Gothic mnie zaciekawił. No niestety nie zdążyłem go przejśc bo nie mieliśmy miejsca na dysku i coś trzeba było skasowac. Ale rok później nadażyła się okazja żeby znów zagrac w Gothica mój brat(młodszy od drugiego brata a starszy odemnie[bo braci to mam czterech]) przynióśł do domu GI.Tak mnie zaciekawiło że przeszedłem 12 razy!!Później pytałem znajomych czy mają GII no i to się udało załatwic gorzej było z NK bo nie miałem cracka.W tym roku w wakacje zacząłem grac w GIII i jak do tej pory przeszedłem tylko raz.

Przepraszam że tak długo ale starałem się streści.

Offline Hosh

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Grudzień 2007, 09:58:09 »
Pewnego dnia poszedłem kupić CD-ACTION bo był tam splinter cell.O gothicu nie słyszałem.Gdy instalowałem SP,przeglądałem pełniaki.Patrze,jakaś fajna gra o rycerzach  więc myśle co mi szkodzi zainstalować.Na początku wkurzało mnie sterowanie ale gra po 30 minutach mnie pochłoneła.Później był gothic II,gothic 3 i noc kruka.

Offline Avatar Innosa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Grudzień 2007, 16:33:15 »
Na poczatku gralem w same strzelanki itp. rpg nawet nie znalem.
2 lata temu poszedlem do kumpla  a on wtym czsie gral w gothica i mial 4 rozdzial a kurat byl w niedokonca wolnj kopalni i gadal z tym orkiem-niewolnikiem potem poszed na trola a jak go zobaczylem to mi sie odrazu spodobalo.Na hacie zainstalowalem i pomalu bilem level tak mnie wciognol ze nie chodzilem do szkoly przez 2 dni.Potem byl gothic 2 i inne rpg zaczolem sie interesowac sredniowieczem kupilem se miecz zrobilem tarcze itp.Przeszedlem gothica 3 i teraz siedze se tutaj i pisze.

[color="#FF0000"][/color]GDYBY NIE GOTHIC MOJE ZYCIE BYLO BY CALKIEM INNE.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Grudzień 2007, 16:58:42 »
to był dokladnie 22 luty 2004 roku , mój brat mi muwil że wczoraj zainstalowal jakoms nowom gre , wlanczyłem potem komputer a tu ikona jakiejś literki G , przeczytałem napis pod ikonom, G..othi..c , myśle coto jest wiec to włączyłem....i niechce muwić jakie kiedys byłem newbie(niewbie-osoba niedoswiadczona , czytaj noob) w Gothic'a ale gdy juz wszystko opanowłem to od tamtego czasu jest to moja najlepsza gra ... 22 luty 2004 roku jeszcze trohe i to bedzie już jak znam gothica 4 lata  :)


PozDRo Russel

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #70 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:06:17 »
U mnie to wyglądało mnie więcej tak:

To był rok...2004 chyba i w szkole mój kolega Kamil(pozdrawiam)opowiedział mi o jakiejś niezłej grze RPG pt. Gothic.
Pomyślałem sobie ze to jakaś głupia gra.
Na drugi dzień mi pozyczył.
Próbowałem ją insttalować i i nie szło zainstalować.
Zaryzykowałem.Kiedy wybierałem do kuzyna z rodzina właczyłem instalacje i poszedłem.
Kiedy wróciłem zobaczyłem :Gra Gothic została Pomyślnie Zainstalowana
Ucieszyłyem się i od razu właczyłem.
Gra mi się BARDZO spodobała i od tego czasu jestem WIELKIM ALE TO WIELKIM FANEM Gothica!!!!!!!!

Offline Infernal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:12:26 »
U mnie inaczej:
No więc kupiłem jakiś magazyn było to chyba CD-Action, ale to nie istotne ważne jest że znajdowało się tam demo Gothic w wersji ENG.Po 2 dniach gry w wersję demonstracyjną uznałem że jest nudna i nie warta dalszej uwagi.Po jakimś czasie w szkole usłyszałem że kolega w to gra i bardzo mu się to podoba, zaczął mi opowiadać i z czasem sam zacząłem się interesować, więc pożyczyłem sobie od niego pełną wersję i muszę przyznać że po 1 dniu gry już nie mogłem odejść od komputera, kiedy moja fascynacja Gothic'iem nadal trwała to zdążyła pojawić się już 2 część serii, więc pobiegłem do sklepu i od razu ją kupiłem, znów byłem zafascynowany i wciągnięty w monitor.Myśląc że po Gothic 2 nie pojawi się już dalsza część ani nic godnego zastąpienia tej gry i wtedy właśnie zobaczyłem reklamę Gothic 2: Noc Kruka.Dodatek zakupiłem po dłuższym czasie, ale gdy już zagrałem to zostałem wmurowany gadałem wciąż o tym jaki ten Gothic jest wspaniały "ta akcja, dynamika, fabuła... są nawet piraci!".Po przejściu dodatku odstawiłem na dłuższy czas Gothic'a i zająłem się takimi grami jak GTA czy Morrowind.Wszystko trwało do momentu kiedy zobaczyłem u kumpla Gothic 3, kiedy w niego zagrałem powiedziałem sobie "muszę go mieć!" lecz byłem w nie ciekawej sytuacji bo mój komputer mi nie pozwalał na uruchomienie go.Kiedy kupiłem nowy sprzęt to o Gothic'u już prawie zapomniałem aż do 5 stycznia tego roku, kiedy to właśnie zobaczyłem Gothic 3 na jednej z półek w sklepie komputerowym od razu przypomniały mi się czasy jak to się latało z kilofem po Górniczej Dolinie, więc kupiłem Gothic 3 i po paru problemach z uruchomieniem wreszcie mi się udało:D i gram aż do tej pory.
Ale się rozpisałem...

Offline 0321456987

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Styczeń 2008, 18:26:15 »
Ja również pożyczyłem gothica od kolegi. Ale ja najpierw grałem w gothica 2 , potem w Gothic 1 , potem w Gothic 2 Noc Kruka, a na końcu w gothica 3. Do Gothic 3 specjalnie podlepszyłem kompa żeby see pograć. :) Gdy na początku właczyłem gre to nie wiedziałem o co chodzi , ale z czasem było co raz lepiej i gra mnie bardzo wciągneła.

Offline Radagast

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #73 dnia: 08 Styczeń 2008, 15:38:04 »
Ja po raz pierwszy zauwarzyłem Gothica u kolegi. Myślałem: Głupia trochę ta gra.
Nie wiem jednak co mie skusiło, i kupiłę ją w sklepie.
Po kilku dniach gry zmieniłem zdanie: Gothic jest WYPASIONY!!!
I tak stałem się fanem tej gry.

Offline Yesah

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #74 dnia: 10 Styczeń 2008, 18:09:44 »
Ogólnie, od gothica zaczęła się moja przygoda z graniem
bo wcześniej sobie nie pogrywałem dużo, nie ciągnęło mnie
aczkolwiek brachol kiedyś wrócił z budy z pożyczonymi grami od kumpla
W sumie prawie żadna mnie w nich nie zainteresowała wstępnie.
Brachol zainstalował Gothica i pograł trochę po czym stwierdził, że
nie chce mu się w to grać i ja wsiadłem za niego.
Początek sceptyczny bo nie przepadałem za klimatami fantazy.
Nowa gra.....czekam.....zdegustowany....pojawia się pierwszy filmik
myślę sobie....ciekawe..potem po pysku dostajemy i przynudza nam diego...
no ujdzie bym powiedział....ale z każdą minutką gry czułem się przyjemniej
i coraz bardziej mnie wciągała, aż zassała na amen...aż mi było smutno, że się skończyła jak ją przeszedłem smile.gif
Genialna gierka i genialne wspomnienia dotyczące gry..bo klimat wciskał w fotel smile.gif

Offline putin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #75 dnia: 21 Styczeń 2008, 12:17:33 »
u mnie to było tak. nie pamiętam dokładnie który to był rok (2001 czy 2002) ale chodził ze mną do klasy taki jeden gość co tylko nawijał o Gothicu 2. wszyscy uważali go za dziwaka. kiedyś powiedział, że może grę pożyczyć więc ok. podczas instalacji myślałem sobie: "jakiś szit". włączyłem grę, pograłem 15 minut i wywaliłem. następnego dnia, gdy oddawałem mu cd mówiłem , że ta gra to kupa. jednak on swoje i, że mam zagrać raz jeszcze. ponowna instalacja. gram. szok!!! coś mnie olśniło i się wkręciłem na maksa. po jakimś czasie patrzę, a kumpel mi 1 przynosi     . gadaliśmy o Gothicu i z czasem staliśmy się najlepszymi przyjaciółmi. jako, że w gimnazjum ani On ani ja nie mieliśmy neta to informacji o Noc Kruka szukaliśmy na lekcjach infy. w okresie świątecznym ktoś rzucił hasło, że Noc Kruka ma taki jeden typ na mieście. biłem do niego z 5 razy i zawsze miał jakiś wykręt, że nie ma. jednak z czasem dowiedziałem się, że premiera dopiero będzie. w końcu nadszedł ten dzień. ZA TO MNIE ZLINCZUJECIE. pamiętam, że był to czwartek. wchodzę przez godz. 20 na stronę torrent (dawny Click-Plick.org). strona zamulona jak był, ładuje się z 2 minuty. patrzę a tam Noc Kruka. byłem po prostu szczęśliwy. wtedy miałem słabego neta i leciało ok 12 kB/s. w piątek rano już część miałem. poszedłem do dentysty, wracam a tam komp zawieszony. nie udało się odzyskać danych. to nic. od początku włączyłem ściąganie. cały piątek i sobotnią noc leciał komp. pamiętam, jak ludzie prosili w komentarzach o seed'a. ok godz. 10 rano w sobotę byli pierwsi, którzy grę pobrali. mój pc leciał do 1.30 w nocy. gra się ściągnęła. jako, że było późno tylko zainstalowałem by zobaczyć czy działa. działała. rano jeszcze kościoł i gra  . grałem całe przedpołudnie i popołudnie. pod wieczór wpadł przyjaciel. pojechałem do niego z kopią  .jednak coś u niego nie poszło i nie zagrał. po powrocie do domu, pograłem trochę i poszedłem spać. od poniedziałku były ferie i wtedy się nagrałem.

ps kiedyś będąc w biedronce widziałem Gothic 1 za 19.90. dziadek kupował grę wnukowi. normalnie zazdrościłem szczawiowi, że taka chwila (gra w Gothica) dopiero przed nim

Offline fijolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Styczeń 2008, 00:02:42 »
Ja poraz pierwszy miałem przyjemność pograć w to gre u kumpla w 2001 r i tak mi się spodobała że jak zaczełem grać u niego o 12 to skończyłem o 3 w nocy , oczywiście jak wracałem do domu to z porzyczonymi 2cd z gothicem i do dziś jestem wiernym fanem gothica  . G1przeszlemna starym sprzęcie dla Gothic 2 kupiłem nowego PC a dla Gothic 3 dokonałem moderniazacji za 2tys i nie żałuje jak G4 się ukarze to też kupie nowego PC tylko by sobie w Gothica pograć

Offline wErNi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #77 dnia: 25 Styczeń 2008, 18:16:29 »
Cytuj
Mieszkam we Włocławku(ponure nie)
heh zazdroszcze ci że tam mieszkasz z jednego powodu :D sklep Tribal Gear  


heh moja przygoda z Gothicem zaczęła się dosyć późno i to od drugiej części gry. Pewnego słonecznego dnia zawitał do mnie kuzyn z płytkami w których dzięki Bogu znalazł się Gothic 2. Gra mnie bardzo mocno wciągnęła. Przeszedłem ją na wszystkie możliwe sposoby itp. Nawet nie rozkminiałem nad poprzednią częścią. Po przejściu Gothic 2 pojechałem z rodzinką do hiper marketu na zakupy i jak się okazało tuż przy wejściu stały gazetki komputerowe, gdzie po między nimi leżał Gothic w extra klasyka neXt (z tekturowym podełkiem). I tak zagrałem w Gothic 1... tak jak i w Gothic 2 przeszedłem gre na wszelkie możliwe sposoby, po czym znów zagrałem w Gothic 2 jako kontynuacja fabuły ;] Potem tylko PRE-ORDER w gram.pl na EK Gothica 3 i ziuummm :P

Offline Rhobar I

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #78 dnia: 25 Styczeń 2008, 18:22:26 »
Mi pożyczyl gothica kumpel w jakims 2003 roku.

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Styczeń 2008, 00:41:32 »
Ah tak,pamiętam ten dzień jak by to było wczoraj   16 Kwiecień rok 2003:

Właśnie rozmawiałem z moim bratem Ciotecznym(kuzynem) o takiej misji z gry Medal of Honor.(nie mógł jej przejśc   ) i właśnie wtedy kiedy wytłumaczyłem mu tą misję powiedział że znalazł jakąś zajefajną Gierkie,i że ma ją przy sobie.Więc ja bez zasanawiania się wziąłem płyte i zainstalowałem Gothic'a gdy go właczyłem brat poszedł do domu.I nie wiedziałem jak podnieśc jakąś rzecz/porozmawiac z kimś i musiałem czekac dwa dni zanim on Przyjdzie.Gdy wszystko mi wytłumaczył,Gothic wciągną mnie Całkowicie.Przez niego,a może Dzięki niemu,5 razy nie poszedłem do szkoły(bo gdy wstawałem od razu włanczalem Gothic'a i za bardzo rozpędzałem się z granie,i mineły 3 lekcje zanim zauwałyłem że musze iśc do szkoły).

Pozdro  
ThiefPL

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #79 dnia: 26 Styczeń 2008, 00:41:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything