Autor Wątek: Pierwsze spotkanie z Gothiciem  (Przeczytany 70598 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arti121

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Czerwiec 2007, 18:23:34 »
U mnie zaczeło sie tak:
Pojechałem na wakacje do wujka (mówie mu po imieniu, ale w dalszym ciągu opowiesci go nie bedzie wiec zostanie). Zobaczyłem u niego na biurku te wspaniałą gre. Wujaszek twierdził ze to gra dla lamerów, ze w nią nie gra, ale zatrzymac chciał, więc pozyczyłem. Wracam do domciu, ze zniecierpliwoscią wkładam płyte do napędu, instaluje i włączam. Intro mnie zaciekawiło,wiec postanowiłem,wbrew poradom,grac. Ląduje a tu mnie bulit wali z pięści w twarz. Potem gadam z Diego i ide z nim do starego obozu. Wykonuje zadania i gra wciągneła mnie bez reszty. Potem mój kolega załawił sobie swójke, więc w te pędy do niego z płytką, zeby nagrał. To na tyle opowiadania. Mam teraz sagę gothic i jestem fanem seri.
                                              THE END

Offline Beleg

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Lipiec 2007, 19:46:46 »
Moja przygoda z serią Gothic rozpoczęła się dość dawno i dość nieciekawie: mój kuzyn nieustannie grał i nie można było go nigdzie wyciągnąć, nigdy nie miał czasu, ciągle był zajęty tą ''symulacją rzeźnika"  (jak to wtedy nazwałem). Grał akurat w GothicII nie spodobała mi się głownie za ohydną grafikę (później dowiedziałem się, że kuzyn ma za słaby komputer).  

Pierwsze pozytywne wrażenia wyniosłem kiedy w jakiejś gazecie (Play bodajże) zamieszczony był GothicI. Zainstalowałem, zagrałem i... wciągło mnie na dobre.  

Po wygnaniu ÂŚniącego przyszła więc pora na wytępienie smoków. Znikła dawna uraza do dwójki i zapragnąłem ją mieć jak najprędzej. Zdobyłem, zainstalowałem i... nie zagrałem bo mój slaby komputer nie spełniał wymagań. Dopiero po zakupie lepszego sprzętu moglem delektować się rozgrywką.  

Kiedy wyszedł dodatek do GothicII zatytułowany Noc Kruka pierwszą rzeczą jaką zrobiłem był długi marsz do sklepu, gdzie na półce czekała upragnione pudełko z grą.  

GothicIII- nigdzie nie mogłem go zdobyć, a zakup oryginalnego był zbyt kosztowny. Po wielu tygodniach poddałem się jak porównałem wymagania techniczne do parametrów mojego komputera.  

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Lipiec 2007, 19:46:46 »

Offline Joeyventos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Lipiec 2007, 15:43:28 »
Ja prawdę mówiąc zainteresowałem się pierwszym Gothic u kolegi.   Miałem wówczas słaby sprzęt dlatego często chodziłem do niego i 'razem' graliśmy, a ja się gapiłem na ekran z niesamowitym zaciekawieniem. Co najbardziej rozwalało mnie w tej grze to niesamowita swoboda przemieszczania się bohatera, nieziemska grafika (jak na ówczesne lata) ogrom świata ( dzisiaj Kolonia Górnicza Khorinis wydaje się być zaledwie ułamkiem tego, co podziwialiśmy przed laty). Wszystko to sprawiło, że wkrótce sam kupiłem Gothic, gdy już miałem lepszy sprzęt. To były niesamowite godziny spędzone przy ekranie komputera, wprost się w tej grze zakochałem i tak to się zaczęło...

Offline Niedamir

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Lipiec 2007, 21:27:14 »
Mój pierwszy raz to był taki:
Pewnego słonecznego dnia BARDZO zachciało mi się zagrać w jakąś dobrą i znaną grę RPG. Więc w szkole przeprowadziłem własną sondę. O dziwo prawie wszyscy proponowali mi Gothica, więc się skusiłem. Jeszcze tego samego dnia załatwiłem sobie pierwszą część i zagrałem.

Hagen13

  • Gość
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Lipiec 2007, 21:50:53 »
Ja kupiłem Gothic z gazety-Play.Grałem w niego na początku chciałem przejść cały świat, biegłem przez pół kolonii, oglądam sie za siebie a tam 4 ścierwojady i 2 orki...Zabili mnie, włączyłem od nowa, doszedłem do starego obozu...po pewnym czasie dołączyłem do niego, ale traktowałem Gothic jak normalną gre, nie byłem jeszcze fanem. Po pewnym czasie zacząłem iść dalej, doszło do niefortunnego przywoływania śniącego...potem zbierałem kamienie ogniskujące....i dalej, znalazłem Xardasa, potem w świątyni śniącego nieźle sie napociłem ale w końcu doszedłem.....rodzinka sie zleciała do pokoju na okrzyk "Wreszcie pokonam śniącego, mam miecze szamanów!!".Zapisałem, przed ostatnią kaplicą, pokonałem śpiocha, tak mi sie outro spodobało, że 5 razy z rzędu włączałem gre, wczytywałem i oglądałem...Po pewnym czasie dowiedziałem sie, że istnieje Gothic2...kupiłem i to samo, tylko że on już od początku mnie wciągnął.....przeszedłem!:  Potem dodatek, a na końcu kupiłem Gothic 3 3 grudnia 2006 roku o godzinei 12:14(na paragonie pisze :P), ale nie mogłem uruchomić, myślałem, że to problem z sprzętem, ale pewnego dnia sie okazało, że mi działa!(Przez przypadek zainstalowałem Installer Windows 3.1 czy coś takiego) i skończyło sie na tym, że 6 godzin grania po szkole a lekcje odrabiałem o 23-22. Przeszedłem.(Wszystko na kodach, ale już nadrabiam zaległości)To tyle....ale sie rozpisałem :P.pozdro

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Lipiec 2007, 22:32:56 »
Moja przygoda z Gothic zaczeła sie od tego że mój kolega mi o nim opowiadał. W końcu zdobył czyli porzyczył dla mnie Gothic II gdzieś koło marca 2005. Zainstalowałem włączam. Nowa gra te sprawy spodobało mi sie intro. Ok gram. Gra mi sie strasznie ścinała. Usunałem ją ale po dniu korciło mnie żeby sobie nie pograć. I tak kilka razy w końcu dorwałem sie do kodów i mogłem spoko grać. Podobało mi sie jak grałem w G2 bo nie znałem G1 to był taki fajny klimat. Dopiero potem za jakiś rok albo dwa kolega kupił oryginalnego Gothica I. Pożyczyłem, gra mi sie mniej ścianała. No i w końcu przeszedłem G1. Więc miałem obie części zaliczone. G2 Noc Kruka prawdopodobnie by mi nie poszła. A o G3 to nawet nie marzę

Offline assassineK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Lipiec 2007, 17:15:36 »
Moja przygoda zaczeła się od tego że czytając czasopisma typy CDA zaciekawiła mnie odrazu gra Gothic i bardzo chciałem w nią zagrać , niepamietam jak ją zdobyłem ale wiem że strasznie mi się cieła na starym kompie Celeron 700mhz,geforce 2 ti ,256 sdram :> ale mi to nieprzeszkadzało grałem i grałem :D i juz tak zostało że to moja ulubiona gra!  

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Lipiec 2007, 18:24:39 »
Pewnie jak większość z was moja przygoda z Gothic'iem zaczęła się zupełnie przez przypadek. Było to kiedy jeszcze chodziłem do gimnazjum. Na przerwie jeden kolega ciągle wypytywał drugiego co ma zrobić w tym i w tamtym queście. Przysłuchiwałem się temu i bardzo zdziwiłem się, że jest gra o tak zaawansowanej interakcji i żyjącym świecie (nadawali o Gothic'u bez przerwy). No to pomyślałem sobie, że muszę spróbować. Popytałem się skąd go mają i okazało się, że jest w najnowszym (wtedy) Play'u. Nie tracąc chwili pobiegłem do kiosku i nabyłem czasopismo. Z początku nie byłem co do tego przekonany (tak dobra gra z taką cenę ?), jednak po 8 godzinach grania dalej byłem w szoku i pod wielkim wrażeniem tej magicznej gry. Gothic sprawił, że poznałem pojęcie gry fabularnej cRPG (był on moim pierwszym "erpegiem") i zakochałem się w jego świecie.

Offline Gorn@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Lipiec 2007, 18:57:29 »
Kurcze,jak bym mógł to zapomnieć , ide sobie przez gorocą Nyse wchodze do  sklepu z grami bo chcialem sobie kupic commandosa . Rozgladam się po pułkach a tu podajże na drugiej półce stoi
sobie takie pudełko z napisem GOTHIC , byłem stałym bywalcem w tym sklepie i nigdy tej gry niewidzalem
pomyślałem sobie że musiała niedawno przyjść ,no i cena była niezła heheheh heheheh.Odrazu po nie sięgłem a że bardzo lubie cRPG to nawet nie czytałem opisu tylko odrazu podbiegłem do lady i ją zkupiłem .
I tak to sie zaczeło ,zakochałem się w GOTICU>!!!!!!!!!

Offline Sir Kry

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Lipiec 2007, 20:32:37 »
W każdą niedziele jechałem do wujka z rodzinka . Zwykle tam grałem w Quake III [ Na botach , dziwiłem się czego tak szybko ginę i okazało się że mam najtrudniejszy poziom trudności   ]
Niedziela , Po obiedzie . Już jestem patrzę wujek gra w Gothica I . Hmmm..............
Patrzę , zagrałem pożyczyłem . Na szybko włączam kompa ale nie chcę się włączyć . Dałem mu kopa w **** i zaskoczyło . Instaluję i zachwilę cytat :Ten Tekst jest zbyt wulgarny by go tu pisać . 2 płyta padła , ale załatwiłem od kolegi GTHC I . Zainstalowałem przeszedłem i tak nie mogę się z nim roztać.

PS. Mam Gothica II od 2 lat i nie doszedłem w nim nawet do 2 rozdziału  

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Sierpień 2007, 17:47:52 »
Ja najpierw zagrałem w GII u wujka. Biore lage i biegnę omijam owcę, a tu wilk wyciągam lagę biegne na przeciwnika klikam LPM i..... dlaczego on k**wa nie uderza?!? Po jakimś czasie wujek "odkrył", że trzeba dodatkowo w czasie walki używać WSAD. Pierwsze wrażenie z tą grą nie było dobre, ale później gra mi się bardzo spodobała.
 Jakiś czas później wymieniłem piracką gre "Bad Boys(czyba) 2" na GI z gazety PLAY. Po pary sekundach grania zmieniłem sterowanie i ta gra również bardzo mi się spodobała.
 Gothic'a III kupiłem kilka dni po polskiej premierze za 132zł i 80gr. Następnie bym mógł sobie pograć dokupiłem 512 MB RAM, ale gdy gra już staniała. Wrażenie nie było złe, bo zabiłem kilkunastu orków na początku gry, ale już po chwili dopadł mnie wilk i znów musiałem czekać parę minut zanim gra się załaduje.

Dokładnie nie pamiętam kiedy zaczeła się moja przyoda z Gothic'iem ale było to pare lat temu.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Sierpień 2007, 16:41:35 »
Mój pierwszy kontakt z gothicem. Więc tak, po szkole miał do mnie przyjść kolega. Ów kolega, miał przynieść grę. Zastanawiam się jaką. Pokazał mi pudełko w szkole. Dobra, instalujemy. Patrze, jak ten kolega gra. Wżyciu, niewidziałem takiego kodomaniaka jak on. Odrazu kodami zdobył zbroję paladyna.
Gdy poszedł, pożyczył mi grę.
natomiast gothic I. Przęglądam płyty na półce. Nagle natrafiam na pudełko z grami z czasopisma.
Było trochę stare. Otwieram, patrzę a tu demo gothica I. Po angeilsku, ale jest. Później załatwiłem(kupiłem) w sklepie już polską pełną wersję.

Offline XAR_DAS

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Sierpień 2007, 14:26:32 »
Ech,  Gothica  kupiłem  w  roku  2004   z  gazety  .  to była moja pierwsza  własna  gra
  .   pamiętam  jak  się   meczyłem   żeby  wytłuc  kilku   kopaczy,   jak  zwiewałem  przed orkiem .    jak  się  męczyłem  żeby  dowiedzieć  się  jak  wyjąć  broń ,   chodzić  .   jakie  to  smutne  ,   już  nigdy  nie powrócę  do  tamtych  czasów  .  Przyznajcie   to  nie  wróci  . wszyscy  jesteśmy już weteranami  gothica   ,  i  najlepszymi  kodziarzami  wśród   kumpli   .  Ech  co  to  była  za radość  kiedy  kumpel  dał  mi  kod  na nieśmiertelność ...

Offline Meterosexual

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sierpień 2007, 01:21:32 »
Ja pierwszy raz usłyszałem o Gothic kiedy byłem u kumpla w niemczech
na początku sie zniechęciłem bo gra była po niemiecku ale kiedy wróciłem do polski
zobaczyłem go w sklepie i kupiłem. I stwierdziłem, że to jedna z najleprzych gier w jakie grałem

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #54 dnia: 15 Wrzesień 2007, 20:36:52 »
Ok. To było w te wakacje. Moi koledzy grali w grę zwaną GOTHIC 1, 2, NK i 3, więc spróbowałem co to jest. Z neta ściągnąłem se. Pierwsze 10 min - BADZIEWIE NAD BADZIEWIAMI. Potem, coś tam fajnego było, a potem dołączyłem do straży, 2 rozdział i NK = moja ulubiona gra. Gdy tak mi się spodobało, kupiłem sobię SAGA GOTHIC z platynowej kolekcjii. Potem co chwila nowa gra. A gdy niedawno najemnikiem przeszedłem gothica (z poradnikiem ;) ) to w końcu pomyślałem se, że gra do arcytrudnych nie należy. To było moje pierwsze RPG jakie w życiu grałem.

Offline Lord Scorpio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Wrzesień 2007, 21:08:56 »
W sumie zaczęło sie nietypowo ponieważ od G2, a później G2NK, wspaniała gra tak mnie wciągnęła, że kupiłem pierwszą część, i powiem Wam szczerze największe wrażenie wywarła na mnie Górnicza Dolina! Pamiętam jak po NK zacząłem grać w G1 i ta różnica zielone lasy brak palisady ehhh, nigdy tego nie zapomnę!

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Wrzesień 2007, 21:18:00 »
moje pierwsze spotkanie z tą wspaniałą grą RPG, zaczeło się dość nietypowie, i przypadkowo. otóż, w wielu gazetach, pisało o tym RPG, kumple mi o nim mówili. i gdy szłem z rodzicami na zakupy (do auchan) spotkałem moją koleżanke z klasy. ta natychmiast powiedziała mi że mają tu gothica II, po niskiej cenie. (ona też z mojej klasy była fanką gothica) zaciekawiony, pobiegłem do rodziców, i jęczałem im żeby kupili mi gothica. ci wreszcie się zgodzili. po powrocie do domu, odrazu zaciekaiwła mnie fabuła. nie mogłem gothica II przejść, więc kupił gothic I. przeszłem pierwszą część, i znów odpaliłem drugą, gdy ją przeszłem, automatycznie od tegóż momentu, stałem się fanem gothica. kupił dodatek NK, i G3.


POZDRO.:KERTH:.

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Wrzesień 2007, 23:36:07 »
Ja poznawałem gothica tak:
gothic1- poznałem u kolegi, z najnowszego CD-A, spodobała mi sie, kupiłem sam wyżej wymienione czasopismo, i grałem ile wlezie  
Gothic2- Pokazałem bratu G1, aby sobie pograł, spodobało mu sie, i załatwił sobie G2, na czym i oczywiście skozystałem ja (brat posiadał pirata, aczkolwiek potem zakupiłem sobie oryginał)
Gothic3-Przeczytałem recenzje w CD-A o tejże grze, ucieszyłem sie strasznie z tego powodu, że będzie kolejna część. kiedy wyszła, kupiłem sobie i troche pograłem(troche, poniewaz na 512RAMu i GF5 ciężko grać  ) Ale tak tą gre lubie, że az sobie nowy komuter kupiłem, tylko z powodu tej gry.
Aż łezka w oku sie kręci, kiedy przypominają mi sie czasy gothica, jak dopiero pierwszy raz w niego grałem  
pzdr.-Ankh-Morpork

Offline diego16

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Wrzesień 2007, 10:33:11 »
Szłem sobie po miescie   i akurat przechodziłem koło sklepu komputerowego i z ciekawości do niego zajrzałem odrazu mi sie rzucił w oczy jeden tytuł Gothic dlaczego??? dlatego że lubie historie i okres ÂŚredniowiecza a gothic mi sie z tym kojarzył. Sięgłem po tą gre i zaczołem czytać opis, bardzo mnie zafascynował .Długo niemysląc sięgłem po portwel i wyciagłem funusze . Gdy wróciłem do domu i odpaliłem gre (oczywiście nie na bardzo wysokich konfiguracjach) to spozątku niewiedzałem o co w tym chodzi ale potem doszłem do wszystkego .Bardzo się zrzyłem z tą grą i postanowiłem kupić następną cześć jak wyjdzie. I tak to się zaczeło teraz pogrywam w III tesz kupioną .              

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Wrzesień 2007, 20:46:38 »
2003 około kwietnia.
Kiedy raz poszedłem do kumpla żeby sobie pograć w CS-a okazało się że net mu się popsuł więc przeglądając gry z gazetek komputerowych zaintrygowała mnie pewna pozycja a mianowicie "Gothic". PO tym ja pograłem z nim w Gothica ze 2 godziny porwałem płytę z napędu i zainstalowałem na dysk( jest na moim dysku do tej pory). Później pościągałem modyfikacje kiedy już przeszedłem Gothica na 3 sposoby. Piękne to były czasy...

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Wrzesień 2007, 20:46:38 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything