Autor Wątek: Pierwsze spotkanie z Gothiciem  (Przeczytany 70596 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nordale

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • bu
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Grudzień 2006, 09:07:38 »
U mnie to było tak:
Mieszkam we Włocławku (niezłe zadupie no nie ?   ), (w sierpniu) przychodzi do mnie kolega na urodziny z jakąś grą, gdy ją instaluje zauwazylem ze to gra nijaki Gothic II, na poczatku myslalem ze to nudna gra, ale jak obejrzalem filmik gra mnie nawet zaciekawiła i potem zaczalem grac, a potem tak mi się spodobalo, że kupiłem orginalnego Gothica II (tamten był na twardym dysku i neimialem własnej)    a potem dodatek Noc Kruka. I to all  

Pozdro  
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2006, 09:09:42 wysłana przez KwaseK »

Offline Agusiaa84

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Grudzień 2006, 19:26:07 »
A u mnie to bylo tak ze poszłam do media markt aby kupic jakas gre i wpadł mi do rak Gothic 2, gdy zaczełam w nia grac to mi sie nie podobała miała ciezkie sterowanie ale postanowilam pograc troche... na farmie przed Khorinis mialam rzepke pozbierac co mnie rozbawilo i jak doszlam do Khorinic to gra mnie pochlonęla:) Szybko póżniej kupiłam Gothica 1 aby zobaczyc jak to sie zaczelo - cała ta historia. Trójki nie mogłam sie doczekac:))

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Grudzień 2006, 19:26:07 »

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Grudzień 2006, 15:57:58 »
Wszystko dzięki koledze.........
Stary kupił mi kompa.Wszystko podłączam.Odpalam kompa pierwsze gry(wtedy nawet demówka robiła furorę_)  Pamiętam to jak by było to dziś.Kompa odpaliłem gdzieś o 18 a wyłączyłem o 1 rano  Był to piątek.Na następny dzień wpadam do mojego kumpla.Nieznałem innego maniaka gier jak on.Wyciąga z półki jakąś masę sterty gier  min. Age of Empires, Mithology, Polanie i inne.Był tam też oczywiście Gothic I.Wprawdzie nie zwróciłem na niego wtedy uwagi bo nawet nie domyślałem się że to będzie później moja ulubiona gra PC. Spojrzałem na jego kompa i był właśnie odpalony Gothic.Pytam się go :ÂŁukasz co to za gra.On mi zaczął ją opowiadać jakby jakąś historię.To mówię do niego :dawaj mi więc Gothica.On do mnie mówi że się nie połapie, że musi mi wszystko objaśnić.Wpadamy do mnie.Instalujemy i odpalamy.Gdy odpaliłem pamiętam że było około 12 w południe.Kumpel dał mi wtedy do niego kody.Była wtedy''moda'' na używanie kodów.Mówił że jest to bardzo ciekawsze.Siedzieliśmy wtedy tak do 9 wieczór.On oczywiście chciał wcześniej pójść ale ja mówiłem do niego cały czas jeszcze chwilka.Oczywiście cały czas przywoływaliśmy trole,szamany.itp Zostałem wtedy strażnikiem.Doszliśmy pamiętam gdzieś w okolice Xardasa bo miałem od niego jakaś misje już dokładnie nie nie pamiętam(tak dawno to było  )Następnego dnia grałem dalej w Gothica.Oczywiście już go opanowałem i używałem co chwilę jakiś nowy kod.Aż wreszcie w jakimś momencie pojawił mi się jakiś poważny bug(gra się zacinała bezimienny nie miał głowy ,u wszystkich postaci pisało koniec niektórzy uciekali przede mną nawet jak ich doganiałem to zaraz ginęli tylko potwory nie uciekały i mogłem z nimi porozmawiać,ale i tak u wszystkich pisało KONIEC.)Wreszcie sama gra się wyłączyła później nie mogłem jej włączyć.Wtedy zrozumiałem że takie słowo jak kod dla mnie nie istnieje.Nie używałem już nigdy więcej żadnego kodu do wszystkich gier.Wtedy załamałem sie gdyż tak daleko doszedłem.Po krótkiej przerwie zainstalowałem go jeszcze raz.Zostałem strażnikiem przeszedłem grę bez większych problemów.Pamiętam długo szukałem ostrzy szamanów.Na końcu tylko było mi trudno.Gra bardzo mnie wciągnęła.Grałem godzinami w nią.Namawiałem swoich kumpli aby zagrali w tą grę. Napoczątku się zniechęcali ale w końcu tez ich to wciągnęła.Mamy taka paczkę Gothicką złożoną z czterech osób Ja-mówią na mnie Gorn.Mój kolega Norbert-Lester,Arek-Milten,Rafał-Diego.Później ja jak oni nie wiedzieli jak wypełnić jakaś misje to im podpowiadałem co mają zrobić i gdzie pójść.Mówię wam nie używajcie kodów do gier przecież to nie jest żadna satysfakcja przejść gry z kodami.Gothica mam do dziś na kompie i pogrywam.

Gothic II

Jak wyszedł Gothic II ja akurat już kończyłem jedynkę.Pierwszy raz wybrałem drogę Paladyna.Później sie zawiodłem gdyż wolałem zostać najemnikiem.Dwójka bardziej spodobała mi się od jedynki.W Gothicu II jest większy świat ale za to w jedynce jest lepszy klimat i nastrój.Przeszedłem Gothica II.Teraz czekałem na dodatek Noc Kruka.Tu raz użyłem kodu żeby zobaczyć co jest za palisadą ale później wczytałem poprzedni stan gry.Spoko tam nie........  Tą część też mam dalej mam na kompie i nie zamierzam ją wywalić.Pogrywam w niego teraz dosyć często szukam jakiś miejscówek gdzie jeszcze nie byłem.(myślę że takich już nie znajdę  )

Gothic II Noc Kruka

Po dwóch miesiącach jak przeszedłem Gothica II to odpaliłem Noc Kruka.Z początku myślałem że gra sie nie zmieniła wcale.Ale później jak przeszedłem przez teleport okazało sie że się myliłem.Z resztą w samym Khorinis też wiele się zmieniło.Wtedy byłem najemnikiem.Gothic II bardziej przypadł mi do gustu może dlatego że najpierw go odpaliłem.

Gothic III

Bardzo mi się zacina ale planuje zakupić sprzęt to może będzie mi się mniej zacinał.Jestem w trakcie gry.Dalej go mam na kompie ale na razie nie grywam.  


W sumie przeszedłem

Gothic I---Do pewnego momentu Strażnikiem.
Raz do końca Strażnikiem i Najemnikiem
Dalej niż do połowy Magiem Ognia, Strażnikiem ÂŚwiątynnym i Najemnikiem
Nie bylem tylko Magiem Wody  

Gothic II----Do końca Paladyn ,Najemnik
Do połowy Paladyn ,Najemnik
Teraz gram jako Mag.

Gothic II Noc Kruka----Raz przeszedłem jako Najemnik

Gothic III-Jeszcze nie przeszedłem

Aha jak gracie w Gothica obojętnie jaką cześć nie skupiajcie sie tylko na głównym celu misji.Ja jak jestem przy końcu gry ,spełniam wszystkie misje jakie tylko zostały.Zwiedzajcie wszystkie miejsca w Gothicu niekoniecznie związane z misją przez co ÂŚwiat Gothica stanie się ciekawszy.Ja znam wiele osób które grają w Gothica i tylko skupiają się na głównej misji żeby jak najszybciej go przejść.    Pozdro.Mam nadzieję że wyjdą kolejne części serii GOTHIC (Może w Polsce )


Post do poprawy. Jest w nim stanowczo za dużo obłędów. [Arthas]
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2007, 23:33:01 wysłana przez DODO »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Grudzień 2006, 17:55:13 »
Ahh... stary dobry gothic, a więc to było tak:

Gothic

Był 15 czerwca 2003 roku. Gdy przeszedłem już wszystkie interesujące mnie gry typu Diablo 2 czy Warcraft 3. To bardzo chciałem pewnej odmiany, która nie odciągnełaby mnie od klimatu znanego z gier Blizzarda, a nadała mu swoistego dziwadztwa. I oto jest Gothic. Gdy siedziałem w szkole po 6 lekcjach, gdy już zbieraliśmy się do domu kolega zatrzymał mnie w szatni i wyciągną z plecaka grę z serii "Extra Gra" po czym dał mi ją do zobaczenia. Był to Gothic. Powiedział: "masz naprawde fajna gra mi się podoba i tobie pewnie też się spodoba." Wezmę pomyślałem ale odstraszało mnie to pudło z napisem Extra Gra gdyż wiedziałem ,że w tej serii są trochę "odgrzewane" tytuły. Ale jak się myliłem. Przyszedłem do domu i zainstalowałem grę. A gdy zobaczyłem i porozmiawiałem z pierwszym napotkanym człowiekiem, a był to Diego to gra jeszcze bardziej mi się spodobała. "Więcej takich miłych ludzi" - pomyślałem. Moje pierwsze kroki nie były zbyt udolne aczkolwiek nie niezdarne. Miałem kilka problemów z zapisywaniem gry ale kiedy straciłem kilka dobrych save-ów z powodu braku zapisu to nauczyłem się robić tą czynność dosyć często.

Gothic II

Z tą grą jest związana naprawdę ciekawa historia. Po miłych doświadczeniach z Gothic zapragnąłem zagrać w Gothic II. A z jakiegoś branżowego czasopisma wiedziałem, że taki oto tytuł już istnieje i jest w sprzedaży.
Gdy dotarłem do sklepy to miła pani ekspedientka powiedziała mi, że owych gier już nie ma spóżniłem się o 5 minut bo ostatnią sprzedała tamtemu chłopcu. I oto wskazała na chłopaka który był już na drugiej stronie ulicy. Powiedziała ,że na poniedziałek może sprowadzićkilka egzenplarzy. A pamiętam jak dziś ,że wtedy był piątek i jakoś nie chciało mi się czekać cały weekend na ukochaną grę. Toteż podziękowałem ładnie i szybko wybiegłem za chłopakiem, który kupił grę przedemną. Okazało się, że to mój znajomy i jakoś szybko dogadaliśmy się o warunkach odkupy gry. No cóz musiałem zapłacić mu równowartość pudełka z grą i coś eksta czyli moją starą wersję Diablo 2. No cóz za wygodę się płaci.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień 2006, 17:59:04 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Styczeń 2007, 18:51:26 »
Pierwszy raz zetknąłem się z Gothikiem kupując Gothic 2 w eXtra grze w czerwcu 2005 (wspomienia z tego zakupu nie są najlepsze - był wtedy taki upał że zepsułby nawet spacerek po odbiór wygranej w totka. Ale się opłaciło). W sumie podchodziłem do tego dość niepewnie bo za RPG raczej nie szaleję (przed Gothikiem tylko troszkę w Baldur's Gate II, do dziś nie przeszedłem nawet połowy). Ale Gothic 2 mnie jakoś zaciekawił no i kupiłem. Okazało się że 20zł za tą grę to prawie nic. Od początku mi się spodobała i szybko uznałem ją za rewelacyjną grę, jedną z lepszych w jakie grałem. Niestety dość szybko musiałem przestać grać - tydzień później zaczynały się wakacje i wyjeżdżałem. Wróciłem dopiero pod koniec sierpnia, ale za to w międzyczasie kupiłem Gothica 1 (też za 20zł). Postanowiłem że nie będę kończył Gothica 2 tylko najpierw przejdę jedynkę. No i tak właśnie wszedłem w świat Gothica  Potem jeszcze przeszedłem NK.
Od dłuższego czasu w Gothica wprawdzie nie gram (na trójkę mam za słaby sprzęt, no a ile można grać w to samo) ale dalej uważam że ta gra jest NAJLEPSZA.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2007, 18:55:02 wysłana przez Gal Anonim »

Offline Dydu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Styczeń 2007, 08:48:20 »
Moja przygoda zaczeła sie kiedy pożyczyłem jako drugi od kolegi tą gierkę. Obawiał się, że mu nie pujdzie ale kupił. Pożyczyłem od niego otuż tą grę. Mówił, że jest fajna. Pożyczyłem. Kiedy zaczołem grać zaczeła mnie coraz bardziej wciągać. Zaczołem się nie uczyć. Każda wolną chwilę zacvzołem poświęcać Gothicowi. Nawe kiedy przychodziłem do domu włanczałem do razu kompa i grałem. Tylko wieczorem w soboę i niedzielę wychodziłem z chłopakami na małe co nie co. Tak przesiadywałem od kiedy przychodziłem do domu, aż do północy lub trochę krócej. Taka była moja przygoda mniej więcej.

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Styczeń 2007, 17:31:30 »
Mi GOTHIC-a polecił kolega z nudów zagrałem i bardzo mi sie spodobało. Przeszedłem raz, potem drugi i w końcu kupiłem gothic-a 2, a później dodatek .Teraz wyszedł gothic 3 więc kupiłem oryginalną wersje. Mam już w swojej kolekcji wszystkie oryginalne części gothic-a. Czekam na dodatek do 3 mam nadzieje że w krótce go zrobią

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Styczeń 2007, 10:53:02 »
Gothic :

Poszedłem sobie po kolejny numer CD-Action ale patrze... nie ma. Więc rozglądam się po półce i widzę PLAYA. Normalnie bym go nie kupił ale patrze... jakiś RPG dodany to czemu nie. Kupiłem i wróciłem do domu po czym zacząłem instalacje. Po instalacji szybko odpaliłem nową gierkę i oglądam intro. Bardzo mnie zaciekawiła fabuła. Ale pierwsza myśl jaka mnie naszła gdy zacząłem grać... Co za shit!  . Sterowanie po prostu mnie powaliło... Miałem ochotę go skasować ale jako że fabuła mnie naprawdę zainteresowała jakoś przebolałem sterowanie do którego potem jakoś się przyzwyczaiłem i grałem. Doszedłem do pierwszego wroga (ścierwojada) zbieram miecz który leżał pod drzewem zapisuje grę i ruszam na niego po czym... wczytuje grę. Za drugim razem już się udało więc idę zadowolony dalej. Po krótkiej wędrówce dotarłem do starego obozu. Krótka rozmowa z strażnikiem i jestem w środku i... Wara mi opadła  . Patrze a tam jedni gadają, drugi coś tam gotuje a trzeci gdzieś idzie i tak dalej. ÂŚwiat bardzo mi się spodobał. Więc grałem, grałem... i tak już zostało.

Gothic 2 :

Po tym jak dwa razy przeszedłem Gothica (strażnikiem w SO i najemnikiem) świat ujrzała kontynuacja. Idę do sklepu ale patrze... 100 złoty? Nie mam tyle. Wiec zawiedziony z niego wyszedłem. Trochę poczekałem i przy okazji trzeci raz przeszedłem Gothica i kupiłem kolejny numer CD-A. Znalazłem w nim reklamę Platynowej Kolekcji i patrze... Jest G2! Nazajutrz ruszyłem do sklepu z sześcioma dyszkami i kumplem pod pachą (  ) do sklepu aby zakupić Gothica. Wszedłem do sklepu i od razu pędem do działu z grami i od razu zgarnąłem G2 z półki i czym prędzej do kasy. W rekordowym czasie wróciłem do domu i instaluje. Wkładam już trzecia płytkę a tu... nagrywarka mi padła! Idę od razu tam gdzie kupowałem napęd a tam mi mówią że od tygodnia już nie naprawiają sprzętu który sprzedają i muszę wysłać ją do Warszawy. No jakoś się z tym pogodziłem na następny dzień przyszedł kurier i zabrał nagrywarkę. Po 5 dniach (cóż to był za dni...) nagrywarka wróciła. Jak najszybciej zamontowałem ją w kompie i odpinam do reszty sprzętu. Włączam kompa i od razu płytka do napędu. Po około 12 minutach kliknąłem "Zakończ" i odpaliłem "dwójkę". Włączam opcje i patrze jest opcja "Sterowanie Gothic I" ustawiłem na nie bo nigdy za nim nie przepadałem. Małe zmiany w grafice i sterowaniu i wybieram "Nowa gra". Oglądam filmik... jak zawsze mi się spodobał  . I zaczynam rozmowę z Xardasem. Po ten dłuugiej rozmówce zabieram wszystko co się da z wieży i przy okazji chcałem zobaczyć sobie książeczkę a tu patrze... dostałem expa za to. To czytam wszystkie 5 i mam trochę expa na początek. Po chwili wychodzę z wieży i zabijam owieczkę ^^ . Ruszam dalej. Widze wilka szybko go zabiłem ponieważ nowe sterowanie bardzo mi przypadło do gustu. Idę dalej bo nudnej walce z goblinami rozmowie z bandytom ruszam dalej i znów walka. Dochodzę do farmy i gadam z Lobartem. Trochę mnie rozbawiło zadanie od niego. "Wielki bohater który zniszczył barierę zbiera rzepę" sobie pomyślałem. Po paru robótkach i kradzieży mieszka z szopy miałem kasę na wdzianko. Pogadałem jeszcze z Malethem (czy jak mu tam) i dowiedziałem się jaki kit mogę wcisnąć strażnikom. Kiedy wszedłęm zahaczył mnie jakiś Lothar i nastąpił fajny dialog :
-Muszę iść
-Czekaj. Nie znacz jeszcze przepisów ble, ble
-Na razie
I koniec nudnej rozmowy. Z miastem miałem podobne przeżycia co z SO czyli szok. idę do dzielnicy portowej i spotykam Laresa który zaprowadza mnie na farmę. Po paru zadaniach na farmie i w mieście zostałem najemnikiem i ruszyłem do Hagena powiedzieć mu o smokach. Po rozmowię z Hagenem pojawiła się tylko jedna myśl "Więc wracam na starę śmieci". Przy pierwszej sesji w Gothica przeszedłęm pierwsze 3 rozidzały. I grałem i grałem dalej i gram cały czas.

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Luty 2007, 16:28:59 »
 Ah, ten temat mi przypomina stare dobre czasy  
Gothic 1 :
w czerwcu zeszłego roku byłem u kumpla. Grał on w jakąs grę. Ot tak latał jakimś magiem, walczył z wilkami itp. Wtedy sceptycznie odnosiłem się do fantastyki - po prosru uważałem że to głupie. A on mówił że ta gra jest świetna   więc pożyczyłem ją sobie   i tak poznałem Gothic 1. Pokochałem tę grę.
Gothic 2 + Noc Kruka:
Po przejściu G1 od razu zapragnąłem zagrac w G2. Długo trwały poszukiwania, kto by ją mógł mieć. Przez ten czas czytałem o G2 na necie i już wiedziałem że zagram ÂŁowcą Smoków   ale nie czytałem solucji itp. Po kilku tygodniach od przejscia G1 dostałem G2. Przeszedłem i stwierdziłem że jest troche słabsza od G1 ale moze być. Zapragnąłem dodatku   poszukałem kilka dni, ale w tym czasie jechałem na kolonie. Zacząłem grą w NK, a gdy wróciłem to ją dokończyłem  
Gothic 3:
Długo się na nią czekało. Przed premierą dużo o niej czytałem. Zstuningowałem kompa specjalnie pod G3   Ale w końcu dostałem gdzieś w połowie stycznia.przezedłem ją 2 dni temu drogą Adanosa  
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2007, 20:07:58 wysłana przez oktoffel »

Offline memron

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Luty 2007, 19:04:48 »
Moja przygode zaczolem od drugiej czesci gothica . po rozmowie z ksardasem patrze a tu koles w jakis kalesonach i obcislej koszulce biega mi po ekranie .Poczotkowo niebylem zadowolony z mego zakupu ale z biegiem czasu podruzujac w wspomianych kalesrajtach wylazlem z wierzy nekromanty i ku mojemu zdumieniu ukazala sie kraina kturej niewidzialem jeszcze w rzadnych innych gierkach.Pierwsza walka niezapomne z hyba goblinami o malo mnie niezabily no jak wiesz ciachalem ich tylko scyzorykiem .Nastepne etapy mojej eksploracji swiata pelnego dziwnyh stworów,ukrytych skarbów,trudnych zadan,no i tego co lubie najbardziej podnoszenia poziomu mojego kolesia uzbrajanie go w to coraz nowsze bronie pancerze itp spowodowaly ze niemoglem sie oderwac na chwile od tej cudownej gierki.Wpracy przy szlifierce nieraz obciol bym sobie paluchy bo myslalem w ktura czesc wyspy udam sie gdy tylko wruce z pracy i zagram .Dlugie rozmyslania czy zainwestowac w sile zrecznosc lub w cos innego sprawialy ze chcialem coraz to wiecej i wiecej ubijac mych wrogówi gdy sie obejzalem juz lecial koncowy filmik jak to pan x wchlania moc smoka i mówi ze jeszcze sie spotkamy wiedzialem ze bedzie trójka. Tagrze mówie szczeze Seria Gothic to swietne gierki na wiele godzin niezapomianego zadurzenia sie w swiat fantasy.



                                                       POZDRO

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Luty 2007, 13:20:14 »
Moja przygoda się zaczęła od Gothic 2. Kiedyś moja koleżanka mi opowiadała o tej grze. Zaczęła coś mącić o najemnikach, polnych bestiach, paladynach i jeszcze jakimś Lordzie Andre. Ciągle się jej wypytywałem i zapamiętałem już jakieś kluczowe postacie - Pedro, Xardas, Vatras, Lee i chyba jeszcze Lord Hagen. Od razu spodobało mi się, ponieważ zawsze lubiłem gry z możliwością wyboru dialogów. Pewnego dnia po prostu przyszedł do mnie kumpel i odpalił Gothic 2. I od tego się zaczęło...

Offline milten ak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Kwiecień 2007, 22:02:03 »
Wiem że miałem zły początek z tą serią gier ponieważ

W 2002 roku usłyszałem o grze Gothic 2 . Na hyperze widziałem jak oni się męczyli z tą grą i od razu mi się nie spodobała . Po 2 miesiącach od ,, oglądnięcia ,, filmu na hyperze mój tata przynosi mi nieoryginalnego GOTHIC 2 . Dołączyłem do straży i poszedłem do GD , szukałem ekip górników i szukałem szukałem i przychodzi mój kuzyn BAM siada mi na płytę Gothica ii pękła  postanowiłem się zemścić     Pewnego pięknego popołudnia pojechałem z rodzicami do TESCO i ,, wlazłem ,, w półkę z grami . Patrzę GOTHIC 1 . Powiedziałem sobie po cichu biorę . Instaluje 1 w 2003 roku i szok
Doskonała grafika jak na grę z 2001 , i fabuła . Idę do nowego obozu i mówię w myślach ,, Cześć Jarvis , Lares Lee Gorn Buster ,, . To właśnie się dzieje jak się nie zaczyna od  1 części  


                         pozdro MILTEN AK
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2007, 23:26:58 wysłana przez DODO »

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Kwiecień 2007, 13:12:52 »
A oto moja historia: Jakieś cztery lata temu poszedłem do sklepu i szukałem fajnej gry na ferie. Oczywiście chciałem kupić Gothica, ale go nie było!!! Przetsząsnąłem cały sklep i wybiegłem zdenerwowany. Zaraz potem poszedłem do doma patrze, a tu na biórku leży GOTHIC. Dopiero dwie godziny później dowiedziałem się że kupiła mi to ... mama.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Maj 2007, 21:30:41 »
Moja to taka:

Pojechaliśmy do TESCO.Miałem kase, chciałme sobie gre kupić.Ide na znajome stoisko.PRzeczytałem "ÂŻołnierze Kosmosu".Czemu nie? Albo nie. SWAT 4...mam 30 zł.Nie starczy.Nie znalazłem nie więc poszedłem do Empiku.Zauważyłem grę Gtohic II : Noc Kruka.Wyglądała obiecująco więc ją wziąłem.Potem się okazało, że podstawowa wersja potrzebna.Kupiłem.Potem kupiłem Gothic'a I.Tak coś w tym stylu.Ale mi czytnik nie działa więc w GI nie pogram ale fajnie się zapowiada.Za to GII to cudo!Oczywiście z dodatkiem!

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Maj 2007, 17:09:43 »
Gdy kupiłem Gothica  nie ja ie kupiłem to było tak, gdy mój kumpel kupił gazetę Play w której był Gothic powiedział mi abym przyszedł do niego bo ma fajną grę. No więc przyszedłem do niego no już grał no więc usiadłem na jego sofie i oglądam co się dzieje na ekranie. Po dłuższym czasie pomyślałem co fajnego jest w bieganiu facetem z głupią kwadratową kitą po smętnym świecie i gadanie z kim popadnie. Przed wyjściem kolega zapytał mnie czy chcę i zabrałem przecież raz kozie śmieć po powrocie do domu zainstalowałem trochę pograłem i...jestem fanem. A więc morał z tej historii taki nie oceniaj Bezimiennego po kicie.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2007, 20:03:15 wysłana przez Thrall »

Offline SzlugA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Maj 2007, 19:52:31 »
U mnie to było tak.. A więc pewnego dnia (kilka lat temu :P ) siedząc na internecie (modem 56kilo) przeglądałem nowości ze świata gier i natknąłem się na taką pozycję jak Gothic. Czytałem recenzję, komentarze etc.. I postanowiłem po pewnym czasie ściągnąć wersję demonstracyjną gry (po niemiecku).
 No i.. no i mnie wciągnęła, byłem nią wręcz zachwycony i czekałem aż któryś z kumpli będzie miał to gierkę (nie chciałem "wyrzucać" kasy na gry). I nagle ni stąd ni zowąd znalazła  się w czasopiśmie komputerowym PLAY na 2 cd. Więc od razu ją zakupiłem. Od to cała historyja.

Pozdrawiam

Offline Pattrix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: -2
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Maj 2007, 13:48:58 »
Pierwszy raz widziałem gothica jak miałem jakieś 9 lat (teraz mam 14)  u kuzyna. Nie pożyczałem, bo miałem wtedy przeraźliwie słabego kompa. Kilka lat później mój kolega, który kupował regularnie magazyn o grach komputerowych "Click!" przeczytał o Gothic2:Noc Kruka i spytał się mnie, czy znam kogoś kto tą grę posiada. Mój kuzyn u którego gothica 1 widziałem oczywiście był posiadaczem tej wspaniałej gry. Przegrał mi ją, a niedługo po tym kupiłem se nowego kompa, zainstalowałem G2NK i zakochałem się w tej grze. Przeszedłem ją 9 razy. Niestety mój kuzyn nie miał na płycie G1. Przez kilka miesięcy szukałem go bezskutecznie, aż po wakacjach, kiedy szedłem do nowej szkoły, mój nowy kolego mia go. Zagrałem i Spodobał mi się niewiele mniej niż G2. A gdy tylko usłyszałem o Gothic 3 pojechałem do Tesco i kupiłem go za 119,90. Okazało się, ze ma za starego windowsa, żeby go zainstalować. Z kolegę przeinstalowaliśmy system(dopiero trzeciego dnia od chwili zakupu) i działał!! Teraz czekam na kolejne części i dodatki do Gothic.

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Maj 2007, 08:46:23 »
Gothic
(kwiecień 2006)
Zdziwię was poniewasz moja przygoda z Gothicem zaczeła się w kwietniu 2006 roku. Wracałem ze szkoły pisałem test kompetencji, myśle sobie kupie sobie coś dobrego (należy mi się) kupiłem nr. CDA, a tam Gothic! Szybko wszedłem do domu zaistalowałem, a tam troche zryte sterowanie, przywitał mnie na samym początku jakiś koleś co się nazywa Diego, dobrze że brat mi pomagał dołączyć się do SO, ale był ubaw, znajć go/pokonaj go. Ale się udało a jaki miałem radoche kiedy dostarczyłem Magom Ognia list i dostałem strój cienia. Ale gra wciągneła mnie na tyle że nie mogłem się od niej oderwać kiedy szukałem kamieni ogniskujących, to było coś.

Gothic II
(czewiec 2006)
Umyślałem sobie żeby kupić 2 część jednak dopiero na wakacje, tak więc 21 czerwca 2006 roku kupiłem za 19,90 Gothica II na DVD(extra gra), wchodzę do domu wkładam płytę do mojego napędu a tu... napęd mi nie chciał odczytać płyty (chyba ze starości), mnie i mojego brata chyba trafił szlag ponieważ poszliśmy do mamy żeby nam kupiła nowy napęd, ona powiedziała że dopiero pod koniec sierpnia. Załamany i zniechęcony udałem się do szkoły (jak zwykle o tej porze luz), zmordowany po Wuefie na patelni wróciłem do domu i tak o jeszcze raz włożyłem płytę to napędu a tu CUD, pokoazało się Autooddwarzanie, odrazu zainstalowałem gre, brat nawet poleciał po szampana do sklepu, delektując się szampanem graliśmy w Gothic'a II, a nagrywarke DVD jak mama obiecała oczywiście kupiła w sierpniu.

Gothic II: Noc Kruka
(maj 2007)
Po roku nie patrzenia na ów magów, zamówiłem sobie Noc Kruka, warto powiedzieć że dwa dni przed tem jak gra przyszła stanołem na osie i cała stopa mi spuchła, tak więc w poniedziałek zostałem w domu. Nagle mama wchodzi do mojego pokoju i mówi masz przszło ci, żuciłem się do mojego PC, zainstalowałem grę, kiedy wpadł do mojego pokoju brat, zchrzanił mnie że nie poczekałem na niego z grą (rozmawiałem już z Vatrasem). I jakią mieliśmy kłótnie przy wyborze gildii.

Co GIII to sobie jeszcze troche poczekam.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2007, 19:58:57 wysłana przez Kamil13 »

Offline Mikesz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Maj 2007, 10:12:10 »
Czerwiec 2004... Moje pierwsze spotkanie z Gothicem a mianowicie, Gothic 2. Brat przynosi jakąś grę na 3 CD. Mówi, że to jakaś RPG, na początku się zniechęciłem, bo wtedy nie przepadałem za takimi grami, ale z ciekawości zainstalowałem tę grę, bo fajne screeny na pudełku były. Po 5 minutach chciałem tę grę wyłączyć, ale coś mi mówiło żebym tego nie robił, bo nie poznam, o co chodzi z tą barierą i rudą. I tak grałem... Mijały minuty, godziny, dni... I tak się zakochałem w Gothicu :D Gdy przeszedłem Gothca 2, to kupiłem jedynkę żeby poznać cala historię bezimiennego. Trzeciej części niestety nie zakupię, ponieważ mój komputer jest za slaby.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Maj 2007, 13:55:16 »
Ja gothica pożyczyłem jeszcze w gimnazjum (2003 chyba rok). Kumple cały czas coś gadali w grupce o jakichś smokach, że musieli iść pogadać z jakimś tam kolesiem, że ktoś ich tam w dyma zrobił, że gadali ze smokiem on im tam coś powiedział co mają robić i takie tam. Spytałem się op czym gadają to mnie zbyli, że taki kolo jak ja na pewno się tym nie zakręci. A ja, że złośliwa bestia ze mnie na przekór im powiedziałem żeby mi pożyczyli bo ja takie rzeczy lubię (chociaż nigdy wcześniej nic mnie podobnego nei kręciło :P) No i wgrałem, odpaliłem.. i czekam. Pogadałem z Xardasem wychodzę na zewnątrz - dość tu ładnie. I się zaczęło na dobre :P już 4 lata siedzę przed Gothiciem i dalej mi sie nie znudził :)

Forum Tawerny Gothic

Pierwsze spotkanie z Gothiciem
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Maj 2007, 13:55:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top