Strefa dyskusji > Dyskusja o grach studia Piranha Bytes

Pierwsze spotkanie z Gothiciem

(1/37) > >>

Laress:
Jak to było kiedy pierwszy raz zagrałem w gothica  
Zapewne wszyscy pamiętacie stare dobre czasy jak to było około roku 2001 kiedy gothic pojawił sie w sklepach , a nas  dziwna moc popchnela żeby go kupić , pożyczyć od kolegi, itp... !!! Napiszcie jak to było (mogą być wzruszające) !!!

14 stycznia 2002 roku :
Przechadazłem sie po Wrocławskim rynku z nudów lookając po sklepach ! Poszedłem do Empiku ,zamieżałem sie zaopatrzyc w jakąś tanią prostą gierke na weekend ! patrzyłem pomiedzy fifami need for speedami itd ... ! Kiedy nagle ujżałem Gothica ! patrze czytam opis kalsa MMRPG , hmm myśle se a wezme może być ciekawe !( oczywiście nie było tanie    ) ale zaryzykowałem ! W domu odpalam jakoś mi poszło :P  na wymaganiach  ! ciekawa historia z tą rudą i magiczną barierą ! ok daje nową gre i sruu !  obili mi pysk na dzieńdobry ale jakiś typo mnie wyciągną zwany Diego ! Gram dalej coraz bardziej mi sie zaczyna podobać , dołanczam  do starego obozu ! przywołuje śniącego !   (kurde w taką gre to jeszcze nie grałem ) Szukam kamieni ogniskujących , Spotykam Xardasa , (rzucam szkołe ) , wchodze do świątyni , I nareszcie finał spuszczam łomot śniącemu przez 3 miesiące tak mnie wciągnelo że po prostu pokochałem tą gre moje życie nabrało sensu :)! Od tamtego czasu tałem się wielkim fanem Gothica   !  

O to moja historia :D (oczywiście cała prawdziwa)
Napiszcie swoje :

Lord Zielin:
U mnie to było tak:Mieszkam we Włocławku(ponure nie)Mój bret wyprowadził się na 2 lata do Warszawy a jak przyjechał przywiózł ze sobą kompa(wtedy jeszcze nie miałem  )Gdy mój brachol podłanczał kompa ja sobie przeglądałem tytuły gier.....szukam,szukam aż zaciekawił mnie tytuł jednej gry "GOTHIC" pomyślałem czymu nie ta gra i odrazu ją zainstalowałem.Po kolejnych tygodniach wspaniałych przygód beziego STAÂŁEM SIÊ JEGO FANEM...KONIEC

Nemek:
A ze mna to zupełnie inna historia! Zapewne wszyscy zaczna na mnie się denerwować ale zaryzykuje!  
Wiec pewnego dnia byl to bodajrze styczeń ubiegłego roku brachol przynósł do domu jakiegoś pirata! Gdy ją pierwszy raz zobaczyłem odrazu się do niej zniechęciłem(grafa i sterowanie jak na tamte czasy przerazały).
No i tak nawalalem sobie w inne tytuły nie świadom tego cudu  w który grał mój brachol!
No i tak po 2 miechach dołączyłem sie do rozmowy o gothicu! Pomyślałem czemu nie! I po powrocie odpaliłem gothica! No i potem KUPIÂŁEM sobie G2 a potem NK (nigdy w życiu nie wydałem tyle na gre!). No i dośc niedawno gdy zamawialem koledze G2 postanowiłem wykorzystac ten fakt (on płacił za przesyłkę) i zkupić oryginalnego gothica!

Dragosani:
U mnie to tak wyglądało:
Zaczeło się chyba w kwietniu tego roku. Pojechałem do kuzyna i widze że gra w jakaś dziwną gre (Gothic1). Z początku nie byłem zbytnio zainteresowany, ( wiecie jak to jest jak ktoś gra to gra wydaje się nudna). Ale kuzyn pożyczył mi płytkę (żeby nie było-orginalną  ) i instaluje, włączam i przez piwersze 5-10 min. nie podobało mi się ale póżniej się wciągnołem i przeszłem jeszcze G2 iG2NK.

Boba Fett:
Ech, opowiadałem to tyle razy, że lepiej by było, jakbym gdzieś poszukał mojego posta na jakimś forum i go tu skopiował, ale na moje nieszczęście wiekszość tych for padła, lub ów temat jest w koszu. A więc mogę opowiedzieć to jeszcze raz...

Pierwszy swój kontakt z Gothic'iem miałem, gdy oglądałem bodajże Hyper. Widziałem kilka wycinków z samej rozgrywki ze świata Gothic 2 (tylko Khorinis). Za bardzo nie pamiętam, co tam widziałem, ale wiedziałem, że to jest trochę straszna gra (to tak, jakbyście mieli słabe nerwy i poszli w tejże grze do lasu w nocy i cały czas chodzili po nim) i wątpie, bym kiedykolwiek w nią zagrał. Dodatkowo świat wydawał mi się baardzo ogromny i wiedziałem, że za szybko bym się w nim zgubił.

Kolejny kontakt miałem, gdy do Play'a dołaczyli Gothic'a 1. ÂŻeby nie było, powiem, że pierw kupił go mój kumpel (Anaconda). Po dniu (dwóch?) w szkole zaczął mi opowiadać o samej rozgrywce, świecie, itp. Wreszcie do niego przyszedłem i patrzyłem jak grał. Był wtedy jeszcze na początku w Starym Obozie (zadania od Cieni). Miło się patrzyło, jak się męczył z tymi kilkoma zadaniami przez ponad godzinę   (nie, to co teraz   ). Przyznam, że i wtedy świat wydał mi się ogromny i trudny do zapamiętania teren (lokalizacja). Gra mnie dość bardzo zaciekawiła, dlategoż w łóżku przed zaśnięciem zastanawiałem się, czy kupić Play'a. Po kilku za i przeciw doszedłem do wniosku, że polecę następnego dnia do kiosku nieopodal i kupię sobie ów gazetę.
Przyzam, że gra mnie bardzo wciągnęła. Chociaż miałem tak zjeb*ny (za przeproszeniem) komputer (gość ze sklepu powiedział, że komp w ogóle nie powinien chodzić, ale jakoś chodził   ), że prawie nic robić się na nim nie dało. Dodatkowo myszka tak była zapsuta, że po większym szarpnięciu (czyli normalnym poruszeniu) zawieszała się (czyli komp trza bylo restartować). Jednak jakoś udało mi się po 30 sekundach dotrzeć do ikonki Gothic'a i go włączać, bowiem tylko w grze myszka dobrze chodziła.
Wiec widać, choć komp się sypał, Gothic był górą.  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej