Autor Wątek: Tibia  (Przeczytany 42012 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nallon Ridarth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Tibia
« dnia: 27 Maj 2006, 15:37:05 »
Otóż mam pytanko takie, graliście kiedyś w grę Tibia ?  Ja osobiście grałem i czasem pogrywam , ale nie wciąga zbytnio, brak fabuły i grafa jest  taka sobie. Niektórzy mówią że to konkurent WoW'a , ale jest zbyt słaba by takim konkurentem być. A jak wy sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2006, 23:02:40 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Tibia
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2006, 16:53:45 »
Lol, 90% n00bków grających w tibie nie wie, o co w tej grze chodzi i nie zna jej fabuły. A fabuła ta jest spisana i znajduje się na forum jej oficjalnej strony. No tylko, że po angielsku a większość 10 latków zaczynających grać w tibie nie zna nawet podstaw tego języka. A tak po za tym gra była fajna i ciekawa do wersji 7,4. Chodź już w tej wersji były pewne denerwujące rzeczy. Ale gdy nadeszły 2 kolejne update'y gra straciła swój urok, jej cały świat fantasy został zachwiany, stała się jednym wielkim gównem. W którym dobrze mają się tylko wojowie.    No cóż grę zapewne czeka jeszcze wiele aktualizacji może wreszcie przy którymś twórcy pójdą po rozum do głowy i poprawią grę tak by przywrócić jej dawny klimat i grywalność.

Obecnie gra nie reprezentuje niczego ciekawego, ale każdy bachor, który tylko podpatrzy tą grę u kumpla lub zobaczy gdzieś w necie nie chce być inny, więc też ją instaluje, i tym samym % n00bków, którzy za grosz mają zasady gry bardzo niebezpiecznie wzrasta.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 15:46:35 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Tibia
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2006, 16:53:45 »

Offline Nallon Ridarth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2006, 17:07:28 »
Nio masz racje, choć może właśnie zaczną coś z nią robić bo CipSoft w końcu po woli coś robi.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 15:47:43 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Tibia
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2006, 17:33:18 »
Ahhh właśnie i ja próbowałem iść z modo i grać w Tibie myślałem że to takie super ale jak włączyłem zobaczyłem grafe odrazu off i Delete. Nie nawidze gierek z grafo podobno do maria i do tego jeszcze niektórych wciąga. A co do wowa to narazie chyba w niczym mu nie dorasta do pięt.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 15:49:28 wysłana przez Arthas »

Offline Terranik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 3
Tibia
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2006, 09:32:55 »
Mnie pare osob zachęcało żeby zaczoł grać tibie, ale grafika stanowczo mnie odrzucała i nawet nie próbowałem tego "szajs" instalować :P owiele bardziej wole Thanga ^^
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 15:50:07 wysłana przez Arthas »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2006, 11:35:42 »
Ja teraz trochę pogrywam w tibie. Lecz jestem n00b w tej grze IsentoR pamięta jak mu zawracałem głowę takimi błahostkami jak np. jak jest pochodnia lub jak wyjść z ruku. To koledzy mnie namówili żebym w to grał. Troche pograłem i nawet mnie wciągnęło lecz ja w tibii nie widzę nic oprócz bezsensownego chodzenia po świecie i zabijania potworów.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 15:50:59 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Maj 2006, 16:11:28 »
Nie grałem i nie zagram. Nie lubię takich gier a jedyną gierką, w którą grałem na MP jest ET. Nie tak dawno czytałem artykuł o zagrożeniach wynikających z gry w Tibię - dzieci zamiast się uczyć siedzą przed komputerami i bezmyślnie gapią się na ekran. Inni hodują postaci, które następnie są sprzedawane. Co za bezsens.

Zamiast wziąść się za bardziej konkretne rzeczy, marnują czas na te durne gry. Już boję się pomyśleć, co będzie, gdy ukaże się potencjalny multiplayer do Gothica. Pro "fani" olewając wszystko nie będą lepsi od "Tibiowców". Przy płatnym abonamencie to już istna tragedia, Młodzi ludzie zamiast oszczędzać zaczną wydwać pieniądze na grę - przecież to istna głupota. Po pewnym czasie im zabraknie to zaczną kraść własnym rodzicom, kolegom w szkole bo czego się nie robi dla kochanego Gothica -_-.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 18:58:21 wysłana przez Arthas »

Offline Nallon Ridarth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Maj 2006, 20:08:00 »
Masz racje. Też ostatnio sobie na google video oglądałem reportaże TVN czy TVP3 na temat Tibii i wynika że nieźle to uzależnia młodych. W takie gierki to trzeba się umieć opanować nad sobą, czyli wiedzieć ile trzeba grać i nie wydawać kasy, bo to czysta głupota, ale pewnie dla tych co są nałogowcami, wydawanie pieniędzy nie przeszkadza. A to że Tibia, ma małe wymagania bardziej zachęca coraz to nowszych graczy. Kto ma silną psychikę, to nie powinnien bać się grania, a kto nie ma.. to lepiej żeby się nauczyć panować.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:00:30 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Tibia
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Maj 2006, 20:33:06 »
Nomp nie dawno w jakieś gazecie pisało że dzieciak swojo matke pobił za to że mu kompa wyłonczyła a z tym razem Tibie. Jak dla mnie to bezsensowne zabijanie potworów łażenie itp... a  na dodatek jak sprzeda to swojo postać to i na nowo zacznie :P i historia sie powtarza
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:01:22 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Maj 2006, 20:54:34 »
Cytuj
Nomp nie dawno w jakieś gazecie pisało że dzieciak swojo matke pobił za to że mu kompa wyłonczyła a z tym razem Tibie.

No, również o tym czytałem. Ogólnie mówiąc ewidętna przesada, ale czemu się dziwić skoro psycha mu już dawno siadła z powodu tej Tibii.

Nawiązując do takich zdarzeń nadal sądzę, że limity wiekowe w grach powinny zostać wprowadzone na ostrzejszych zasadach. Poza tym nie trzeba gry typu manhunt, aby zobaczyć przemoc. Choćby w szkole, lub na ulicy. To już nie chodzi o gry z przemocą, erotyką, gwałtami, narkotykami itd bo to nic nowego w życiu młodych ludzi. Tak naprawde majwiększym zagrożeniem są wciągające tryby Multi.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:02:53 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Tibia
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Maj 2006, 22:32:45 »
Cytat: Nallon Ridarth
Masz racje. Też ostatnio sobie na google video oglądałem reportaże TVN czy TVP3 na temat Tibii i wynika że nieźle to uzależnia młodych. W takie gierki to trzeba się umieć opanować nad sobą, czyli wiedzieć ile trzeba grać i nie wydawać kasy, bo to czysta głupota, ale pewnie dla tych co są nałogowcami, wydawanie pieniędzy nie przeszkadza. A to że Tibia, ma małe wymagania bardziej zachęca coraz to nowszych graczy. Kto ma silną psychikę, to nie powinnien bać się grania, a kto nie ma.. to lepiej żeby się nauczyć panować.

EH te ich reportaże są żałosne, zapytali si? 2-3 n00bków którzy nawet zdań nie umieją poprawnie składać o co chodzi w tej grze i dla czego w nią graj...rotfl poprostu nie mogłem z ich wypowiedzi. Szympans już nauczył by się tych 2 słówek po angielsku i używania mózgu do odpowiedzi.   Po za tym podobał mi się Herr Odyn, naczelny Clicka, którego czytam. ładnie pojechał w jednym reportażu dziennikaża prowadzącego, podsumował ich z góry na dół. Gość nie wiedząc co odpowiedzieć zaczął nawijać tą samą śpiewkę i przestał pytać go o dalsze rzeczy...lol.  


P.S.
Jak dziecki z ilorazem inteligencji równym drżownicy dosiadają się do gier to są takie a nie inne skutki.  
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:05:17 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maj 2006, 22:34:05 »
Cytuj
Inni hodują postaci, które następnie są sprzedawane. Co za bezsens.
          A niektórzy siedzą i robią strony WWW by je później sprzedać. Th to też jest bezsens? To jest po prostu kolejny sposób na zarabianie pieniędzy i przy okazji robi się to co się lubi ;)


Cytuj
Masz racje. Też ostatnio sobie na google video oglądałem reportaże TVN czy TVP3 na temat Tibii i wynika że nieźle to uzależnia młodych. W takie gierki to trzeba się umieć opanować nad sobą, czyli wiedzieć ile trzeba grać i nie wydawać kasy, bo to czysta głupota, ale pewnie dla tych co są nałogowcami, wydawanie pieniędzy nie przeszkadza. A to że Tibia, ma małe wymagania bardziej zachęca coraz to nowszych graczy. Kto ma silną psychikę, to nie powinnien bać się grania, a kto nie ma.. to lepiej żeby się nauczyć panować
           Tibia, szmidia. Nie ważne czy to jest Tibia, Ultima czy jakaś inna gra. Nie ważne czy to jest FPS czy to jest RPG. Ważne jest tylko, że gry dają nam ucieczkę przed światem i tu tkwi cały problem. Dają one nam alternatywny świat, w którym możemy być kimś znaczącym. Mozemy być jego częścią( a raczej nasza postać ). Uwalniamy się od szarej rzeczywistości… giniemy towarzysko w tym momencie. Tak, tak można poznać ludzi w necie, można się „zaprzyjaźnić” i można nawet kochać się przez internet( tak można  ), ale co z tego? To nie jest to samo, co w rzeczywistości. To jest sztuczne i nienaturalne. Ja osobiście nie lubię tych rzeczy które teoretycznie nas „przybliżają” do innych ludzi( telefony, internet ).

Cytuj
Kto ma silną psychikę, to nie powinnien bać się grania, a kto nie ma.. To lepiej żeby się nauczył panować.
           LoL nie ma czegoś takiego jak mocna psychika bez pilnowania się. Trzeba się zawsze pilnować, nie zważając na tą „mocną” czy „słabą” psychikę. Panowanie nad sobą jest bardzo ważną rzeczą nie tylko przy kompie ale w życiu i każdy powinien wiedzieź, z czym się wiąże podejście do komputera.

Cytuj
To już nie chodzi o gry z przemocą, erotyką, gwałtami, narkotykami itd bo to nic nowego w życiu młodych ludzi. Tak naprawde majwiększym zagrożeniem są wciągające tryby Multi.
           Ten tekst powalił mnie na kolana… ze śmiechu oczywiście. To jest akurat wyolbrzymienie całego dokonań gier multi. To nie tylko one niszczą dzieciaki( i nie tylko patrz koreańczycy którzy "zagrali się" na śmierć ). To, co powoli zacząłem zarysowywać jakieś 2 akapity wyżej. Tzn. że izolacja od świata to powoduje, ale to już nie tylko przez komputer i gry, ale również przez telewizje, książki itp. Przez rzeczy, które dają nam alternatywny świat, w którym wszystko jest lepsze. W których jesteśmy władcami wyśnionych królestw, utożsamiamy się z bohaterami filmu czy książki. Ucieczka w ten świat jest spowodowana np. nie akceptacją w szkole, problemami w domu… ale nie ucieka się tylko w te światy, o wiele poważniejsze są np. „zabawy” w gangsterów, sprawdzanie czym są narkotyki, kradzieże. To jest świat.
            Jeżeli mowa tylko o grach to nie ma powiedziane dokładnie, co jest gorszego. Gry z erotyką, narkotykami i przemocą czy gry z dobrym Muli. To nie działanie jednej jedynej gry, lecz całych setek( no dobra troszke przesadzam ;p )i kolejnych tysięcy godzin spędzonych przed kompem. To się wszystko nakłada na siebie. Ech, ale ja tu już zbaczam troszkę z tematu więc już kończę.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:53:46 wysłana przez Arthas »

Offline Nallon Ridarth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Maj 2006, 14:00:49 »
Cytuj
LoL nie ma czegoś takiego jak mocna psychika bez pilnowania się. Trzeba się zawsze pilnować, nie zważając na tą „mocną” czy „słabą” psychikę. Panowanie nad sobą jest bardzo ważną rzeczą nie tylko przy kompie ale w życiu i każdy powinien wiedzieź, z czym się wiąże podejście do komputera.

Mocna psychika jest, tylko może inaczej się zrozumiało. Miałem na myśli to, że mocna psychika to  między innymi umiejętność panowania i nie dania się wciągnąć w jakiś bezsens, bo wiadomo, że dzieci mogą się łatwo wciągnąć gdyż ich psychika, charakter, dobiero się rozwija i nie są na tylko mocne, by naprzykład, odciągnąć się od grania w jakąś grę.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:56:01 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Maj 2006, 16:12:55 »
Cytuj
zez rzeczy, które dają nam alternatywny świat, w którym wszystko jest lepsze

To ja już wole OOBE czy LD. Dzieci tak naprawde nie wiedzą czym jest oderwanie się od świata. Równie dobrze możemy zacząć cpać, palić - całkiem realne światy wtedy się kreują. Szczególnie po grzybkach  

Cytuj
To jest akurat wyolbrzymienie całego dokonań gier multi.

Chodziło mi głównie o osoby ze słabą psychiką. Są ludzie na których nagła śmierć własnego dziecka nie robi żadnego wrażenia.

Cytuj
PS. niech ktoś zrobi odzieli pare wypowiedzi z tego tematu i stworzy inny. Bo schodzimy na uzależnienia od koputera itd. albo zamknąć temat.

To nawet dobrze, że wątek przeszedł na bardziej istotne tematy. Przecież nie będziemy rozmawiać o "wspanialości" i urokach Tibii.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:58:47 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Maj 2006, 16:13:13 »
Cytat: Nallon Ridarth
Mocna psychika jest, tylko może inaczej się zrozumiało. Miałem na myśli to, że mocna psychika to między innymi umiejętność panowania i nie dania się wciągnąć w jakiś bezsens
Nadal uważam, że nie istnieje mocna i słaba psychika... Przynajmniej w taki sposób jak ty to teraz definiujesz :P Słowo "mocne" nie jest adekwatne do słowa „psychika”. Naprawdę chodzi nie o moc/siłę tej psychiki tylko o charakter człowieka. Jak ktoś nie potrafi powiedzieć: ”nie!” czemukolwiek to ląduje w jakimś nałogu na długi czas. To się nazywa „twardy” charakter.

Cytuj
bo wiadomo że dzieci mogą się łatwo wciągnąć gdyż ich psychika, charakter, dobiero się rozwiją i nie są na tylko mocne, by naprzykład, odciągnąć się od grania w jakąś grę.
Pierdo***** o Chopinie. Rozwija się ich charakter, sposób poglądu na świat… to trwa co najmniej ok. 25 roku życia (oczywiącie później mogą nastąpić kolejne zmiany, ale tak pisze w mojej książce, tego roku się trzymam)…  Tak dzieci w młodym wieku są podatne na wszelkiego rodzaju sugestie, niektóre mniej, niektóre więcej ale są podatne i tyle z tego… dzieciaki bez kontroli, bez ograniczeń zadurzają się w cały ten cybernetyczny świat by spędzić parę miłych chwil i tu tkwi problem.

Jeden, drugi rodzic myśli, o jaka fajnie dam dzieciakowi komputer sprawie mu radość, a przy okazji się czegoś może nauczy, a tu zonk po pewnym czasie dzieciak nic innego nie robi po za graniem, graniem i graniem, czemu? Bo nikt nie sprawdził czy się zajmuje lekcjami na komputerze czy pierdołami, ani nikt nie zadba np. żeby zdrowo pokopać piłkę. Ja tak uważam, gestapo (ale w wersji „lajt”) w domu i tyle :P Będzie przynajmniej bezpiecznie w domu. Myślicie, czemu jest teraz tylu wandalów i alkoholików mniej więcej w naszym wieku? Bo im się nudzi i to tak porządnie. Tu nie pokopać piłki, ponieważ „trzeba biegać”, pracować też nie, bo „się można przy tym zmęczyć” (teksty ludzi z mojej okolicy). Trzeba byłoby zapisać jednego drugiego na jakieś zajęcia pozalekcyjne to by się czegoś nawet nauczyli. Dzieciaki są teraz po prostu nie kotrolowane i mają różne głupie pomysły.

PS. niech ktoś zrobi odzieli pare wypowiedzi z tego tematu i stworzy inny. Bo schodzimy na uzależnienia od koputera itd. albo zamknąć temat.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 20:03:48 wysłana przez Arthas »

Offline NEFARAIN

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maj 2006, 20:54:31 »
Co by tu gadać:

Z początku kolega z osiedla mnie zachęcić do grania no i se grałem grałem aż do pewnego momentu aż jakieś frajery się na mnie uwzieły bez powodu i dlatego skończyłem z tą grą wole WoWa  

Cytuj
Nie grałem i nie zagram. Nie lubię takich gier a jedyną gierką, w którą grałem na MP jest ET. Nie tak dawno czytałem artykuł o zagrożeniach wynikających z gry w Tibię - dzieci zamiast się uczyć siedzą przed komputerami i bezmyślnie gapią się na ekran. Inni hodują postaci, które następnie są sprzedawane. Co za bezsens.

czytałem też o tym jak pewna pani psycholog się skomprowitowała   aż z śmiechu padłem normalnie jak się ona nie zna na MMORPG to dowidzenia jej z tego biznesu   a wracając do Tibi to ehh co każdy Update ta gra jest knocona moim zdaniem dlatego:

2/10
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:44:58 wysłana przez Arthas »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwiec 2006, 17:12:36 »
Tibia? bezsens.. miałem 11 lvl i znudzilo mi się to gdyż nie ma czegoś takiego jak questy, a tak wogóle to mówili w Faktach na TV że koleś z 10 - 11 lat grał se w tibie a tu matka podeszła i wyjeła kabel z monitora a on sie wkurzył i zap*******? babce talerzem w r*j i pare zębów poszło i śliwa jak nie wiem co :D:D niesamowicie mnie to rozbawiło.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:41:25 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Tibia
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwiec 2006, 17:15:08 »
Cytat: Charnel
Tibia? bezsens.. miałem 11 lvl i znudzilo mi się to gdyż nie ma czegoś takiego jak questy, a tak wogóle to mówili w Faktach na TV że koleś z 10 - 11 lat grał se w tibie a tu matka podeszła i wyjeła kabel z monitora a on sie wkurzył i zap*******? babce talerzem w r*j i pare zębów poszło i śliwa jak nie wiem co :D:D niesamowicie mnie to rozbawiło.

Bez obrazy ale trzeba nazwać cię n00b'em. Gdyż w Tibii jest koło 60-70 questów. Czy obecnie już więcej.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:42:54 wysłana przez Arthas »

Offline Charnel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Tibia
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwiec 2006, 17:50:25 »
a kto je daje ?

tH.

  • Gość
Tibia
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwiec 2006, 19:24:24 »
Cytuj
a kto je daje ?

Dodaje? Zapewne twórcy gry wraz z kolejnymi aktualkami.


I na przyszłość proszę o bardziej rozbudowane wypowiedzi...
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2006, 19:40:17 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Tibia
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwiec 2006, 19:24:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything