Autor Wątek: Czy to nie dziwne?  (Przeczytany 5950 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« dnia: 20 Lipiec 2007, 18:59:29 »
Chyba nie ma takiego tematu... No ale mniejsza. Więc tak: Czy nie zastanaiwało was to że po 3 tyg. w czasie których leżeliśmy pod gruzami światyni CAÂŁA magiczna ruda nagle sie wyczerpała? wydaje  mi się to troche dziwne... Nawet gdyby Paldyni tak sumiennie zaczeli wydobywac rudę to chyba i tak to dość dziwne... Skazańcy wydobywali tą rudę przez spory okres czasu. Jak myślice czy to nie dociągniećie autrów czy coś innego??

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2007, 22:40:40 »
Mam dwie propozycje
1. Paladyni nie wiedzieli w których miejscach wydobywano w koloni rudę więc jej szukali ale znaleźli tylko mniejsze kopalnie.(te w których wydobywano rude w G2) Prawdopodobnie nie mieli pojęcia że w lodowej krainie jest też ruda.
2. To poprostu zamysł twórców ;)

Forum Tawerny Gothic

Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2007, 22:40:40 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec 2007, 01:18:41 »
Ale przecież zniknęły dwa główne źródła magicznej rudy jakim były stara kopalnia która się zawaliła oraz wolna do której przejście też jest zawalone, a poza tym strzeże go smok. W mniejszych kopalniach wydobycie rudy idzie powolniej gdyż jej złoża są tu znikome w porównaniu do tego co widzieliśmy w pierwszej części gry. Zastanawiające jest tylko co się stało z całą rudą którą udało się zgromadzić wcześniej ludziom Gomeza lub innym postacią gdyż liczone to było w tysiącach.

Offline Magoospl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2007, 07:49:04 »
Ja nie za bardzo wiem co sie stało z tą rudą ale ten magazyn gdzie była ruda to chyba sie zawalił
po ataku smoków (lub została spalona   ) . . .
Ale na ogół stawiam sie na tym że Magazyn z Rudą sie zawalił . . .

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2007, 09:14:59 »
Dobra... z tymi kopalniami mogę się zgodzić... Ale tak jak ktos już tutaj napisał co stalo się z rudą już wydobytą??? Może orkowie się tam wdarli i zniszczyli/ukradli ją... chociaż to mało przawdopodobne bo orkowie są zwyczajnie na to zagłupi....

Offline Gorn@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2007, 09:42:29 »
Hmmm moim zdaniem skazańcy wydobywali Paladynom rude ze starych kopalń ,gdzie jej złorza były już
minimalne .  A w nowych kopalniach Gomez wydobywał rude dla siebie na własne potrzeby   .

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2007, 09:56:48 »
Cytat: _Snopek_
Zastanawiające jest tylko co się stało z całą rudą którą udało się zgromadzić wcześniej ludziom Gomeza lub innym postacią gdyż liczone to było w tysiącach.
Czy ja wiem jej aż tak dużo nie było a większość trzymano przecież w starej kopali jak ta się zawaliła, tak koniec. Przecież gdyby Gomez miał porządny zapas rudy w zamku nie atakowałby w tak desperacki sposób wolnej kopalni. Zapewne widzieliście też intro z GI, ile oni tam tych skrzyń taszczą na górę z 4 ewentualnie 5?
No to może w takich skrzyniach mieszczą się tysiące bryłek rudy, które mają zadowolić króla. A tak poza tym większość rudy była w obiegu przecież to waluta obowiązująca w kolonii karnej. Na koniec polecam przypatrzeć się dzielnicy portowej oraz okrętowi. Może nie ma tam kilkudziesięciu skrzyń wypełnionych magiczną rudą?

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2007, 13:47:58 »
Zobacz powiedziałeś że gdyby miał taki zapas rudy to by tak desperacko nie atakowł wolnej kopalni ale popatrz na to z innej strony... Jak by nie było można powiedzieć że Gomez był dość inteligętny co nie? A jak ktoś jest inteligętny to wie że niewiadomo jaki zapas rudy zawsze ma swój koniec... A po pewnym czaise wiadomość o zawaleni się kopalni Gomeza dotarła by do nowego obozu (z tego co pamiętam to chyba dopiero po ataku się dowiedzieli) A wtedy Nowy obóz miał by czas na zoorganizowanie większej obrony w kopalni. A Gomez wiedział że musi mieć jakieś zródło rudy bo to były by koniec - ludzie ze SO zbuntowali by się, król zaczoł by się targować z nowym obozem a jego najprawdopodobniej by powiesili albo zadźgali albo zabili w jakiś inny chumanitarny i ekscytujący sposób.  


Co do tej rudy koło okrętu paladynów to może kilka by się znalazło ale pamiętasz co mówił Garond:
"Hmm... 12 skrzyń... JA POTZREBUJÊ DWUSTU SKRZYÑ.... Taką ilością rudy nie powstrzymamy nawet jednego ork a co do piero całą armię!   ... "

A tam (koło okrętu) napewno nie było ilości zadowalającej paldynów...
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2007, 13:51:48 wysłana przez bartaz11 »

Offline Kjamilex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpień 2007, 19:04:50 »
Uważam, tak jak poprzednicy, że ekspedycja paladynów nie mogła wydobywać rudy z oczywistych powodów:
1. Stara kopalnia się zawaliła, paladyni wydobywają rudę w malutkim tunelu który pozostał po tym wielkim szybie.
2. Wolna kopalnia - ta z kolei jest nieosiąglna - zawalne przejście, ekstremalnie trudne warunki, no i smok pilnujący przejścia.

Dlatego dwie kolejne ekspedycje paladynów wykopały nowe szyby. Niestety nie znaleźli tam dużych pokładów rudy. A co się stało z zmagazynowaną rudą? Została wysłana na kontynent, do króla, duże zapasy w Starej Kopalni zostałe pogrzebane pod ziemią wraz z zawaleniem się szybu, Ruda z Nowego Obozu została użyta do naładowania Uriziela. To już chyba tyle.

A i jeszcze jedno: Jak się dowiadujemy skadś tam (juz nie pamiętam skąd   ), największe pokłady rudy znajdują się głęboko pod ziemią, a paladyni w czasie tych dwóch tygodni nie mogli się dokopać nie wiadomo jak głęboko.

To by było na tyle, pozdro, Kjamilex  

Offline Meterosexual

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpień 2007, 22:05:30 »
Myśle, że zniszczenie barjery spowodowało wyładowanie się magicznej rudy i straciła swoją magiczną moc.
Mogło być też tak, że więźniowie zabrali rude kiedy uciekali, i wkońcu mogła ulec zniszczeniu w wyniku ataku orków i smoków

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień 2007, 12:29:00 »
Sądze, że z ta ruda, to było tak:
1- ukradli ja złodzieje, po zniszczeniu bariery, kiedy uciekali, mogli troche wziąść, tak na przyszłość  
2-tak jak ktos wspomniał wcześniej ( Meterosexual ) że po prostu straciła swa moc, ale raczej to mało prawdopodobne, skoro w 2 są kawałki rudy, a moc maja, chyba że bariera nie pozbawiła ich całej mocy
3-zawaliły sie kopalnie, przez co nie ma dostepu do dostania sie do złóż , zasłaniaja ja grube skały
4-wyczerpali juz wszystko, kiedy bezi był pod gruzami, eksploatacja ruszyła pełną para i ledwo co zostało do wydobycia, a tych resztek nie opłaca sie wydobywać- szkoda fatygi
Jak dla mnie to są wszystkie argumenty, które przyszły mi do głowy, ale jak dla mnie najbardziej wiarygodny jest pomysł nr. 4

pzdr.- Ankh-Morpork

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Wrzesień 2007, 14:35:49 »
Hmm. Chciałbym zauważyc, że Martin (kwatermistrz w NK) mówi tak: "Paladyni przywieźli tyle tego złomu, że głowa mała!". A więc skrzynie wokół i wy statku to prawdobodobnie oręż i prowiant. Po za tym skrzynie magicznej rudy, są otoczone iskierkami. Moim zdanie autorzy poprostu "zmiejszyli" pokłady Magicznej Rudy, bo gdyby pozostały nienaruszone, Paladyni zwineli mi się z zamku po 3 tygodniach i wycięta by została spora częśc obecnej fabuły.No cóż, NPC w grach nie mają łatwo. Jeśli chodzi o magazyn, to Paladnymi mogli te skrzynie wywieźc do Khorinis (jeśli by założyc, że częśc z tych skrzyń obok statku, zawiera Magiczną Rudę), lub rozkradli ją skazańcy po upadku  Magicznej Bariery. Ktoś napisał, że magia w Rudzie mogła ulec zniszczeniu po upadku Bariery, w takim razie, zniszczeniu mogła (a nawet musiała) by ulec Ruda znajdująca się po ziemią. Najbardziej wiarygodne jest chyba to, że umieszczenia dużych, i łatwo dostępnych złoż Magicznej Rudy, wycięło by sporo zaplanowanej fabuły. Troche to skoplikowane, wiem.

PS. Długi post  

Offline laskos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Wrzesień 2007, 22:54:08 »
No dobrze, założmy że owe wersje mogą być prawdziwe lecz jak zapewne pamiętacie, w G1 albo w G2, nie pamiętam dokładnie, chyba w G2 w podziemiach klasztoru była wzmianka w deseń "niech Król w swej naiwności myśli że stworzyliśmy Barierę aby nie dopuścić do ucieczki więźniów. Mam nadzieję, że Bariera uchroni rudę przed zakusami Beliara..." Te słowa zapisał Xardas. I myślicie teraz że co mogło się stać z całą rudą? Zresztą... Jeśli miałbym badać sprawę to zaniepokoiłoby mnie kilka wątków - zniknięcie rudy, smoki, napad orków, nagła zmiana krajobrazu w GD[normalnie roślinność nie wyjałowiałaby w miesiąc nie?], poszukiwacze itd. Skoro bierzemy już pod uwagę ten tekst to myślmy też o konsekwencjach zniszczenia Bariery - skoro Xardas obawiał się zagarnięcia rudy przez Beliara, a Bariera runęła - Beliar mógł zagarnąć rudę i nawiać oraz zostawić na straży te wszystkie paskudztwa.

Offline Mag ognia

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrzesień 2007, 15:09:36 »
mam kilka propozycji:  
1.podczas rozpadu bariery kopalnie się zawaliły(widać było w intro g2 jakiś piorun je zniszczył jakąś wieże,może było ich więcej i one zniszczyły kopalnie  )
2.może poprostu się skończyła  
3.paladyni się do niej dobrali  
kończe   pa

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2008, 18:33:24 »
No cóż... Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... Skoro (tak jak już ktoś powiedział) w Almanachu (w klasztorze GII) czytamy o tym że Beliar chciałby mieć rudę to czemu lodowy smok zniszczył wolną kopalnię? Zamiast wysłać tam 'Ork - Gurnik' (ów) heh

PS.
Witam wszystkich po dłuuuugiej nie obecności na forum (trochę się tu pozmieniało ;D)

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Styczeń 2008, 20:48:11 »
A może cała wydobyta ruda została wysłana już na kontynent. Paladyni przybyli aby wydobyć pozostałą resztkę niewiedząc że po rozpadzie bariery duża część uległa zniszczeniu!

Offline Uchiha Sasuke

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Reputacja: 0
Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:58:01 »
sa dwie opcje
1)paldyni sa zaglupi zeby znalezc dawne miejsca wydobycia
2)smoki wiedzialy o co chodi krolowi dlatego zniszczyli calom rude i miejsca ich wydobycia

Forum Tawerny Gothic

Czy to nie dziwne?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń 2008, 19:58:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything