Autor Wątek: Problem z kartą graficzną  (Przeczytany 3706 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Problem z kartą graficzną
« dnia: 18 Lipiec 2007, 22:15:07 »
Mam problem z kartą graficzną. Komp się często zacina na amen. Trzeba zresetowac. Jak gram to po 5 min. robi się czarny ekran. Acha mam Radeona 9200 SE(ale straszne padło/naszczęście będzie nowy komp) Kumpel gadał że to może byc zepsuty radiator na karcie i że on też tak miał. Ale pytałem się tylko jednej osoby. Więc teraz czekam na waszą wypowiedź.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2009, 16:19:03 wysłana przez Arthas »

Offline Umarły

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:19:36 »
moim zdaniem najlepsze karty no Nvidia geforce a jeszcze lepiej to 6600 nvidia geforce . ten twoj problem to jest raczej wina kary graficznej zmien sobie ja lepiej bo nie jest za dobra  

Forum Tawerny Gothic

Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:19:36 »

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:31:57 »
Wiem że padło ale ja człowieku chyba pobiłem rekord gry w G3 na najbardziej beznadziejnym sprzęcie.
Radeon 9200se
Celeron 2,6GhZ
256DDRAM
I chyba G3 rozjechał mi kartę

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:36:26 »
Może wyjmij kartę z kompa, następnie odkurz ją i wyczyść...

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec 2007, 22:43:55 »
Jak dla mnie to wiatraczek padł, karta sie przegrzewa i robi ci wałki. To samo miałem z moją - grałem potem komp łapał zawiechę, bo mu się z przegrzania karta rozłączała, czarny ekran i restart kompa. Puki nie grałem to jakoś było, ale jak włączałem jakąś grę 3D to były jajca po góra pół godziny gry. Potem już kompa nie mogłem normalnie odpalić bo obrazu nie miałem. Padające wiatraczki przy kartach to w mojej okolicy częsta przypadłość przy wyższej temperaturze utrzymującej się kilka dni na polu.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec 2007, 23:18:45 »
Wszystkie wiatraczki dobrze chodzą. A poza tym ta karta ma chłodzenie pasywne czyli wiatraka nie ma. Jak rozkręciłem kompa to się rzadziej wieszał, Ale i tak się wieszał. Raz dotknołem radiatora i się poparzyłem.  Muszę na serio ją przeczyścic i zobaczę co dalej.

Oczyściłem wszystko. Nic nie pomogło. Macie jakieś teorie w zanadrzu?? Jak mówiłem wszystkie wiatraczki działają. Sam już nie wiem co mam zrobic.

Mam jeszcze jedną ważną wskazówkę. Mam monitor LCD. I na monitorze mam od jakiegoś czasu czarną kreskę. Nawet jak gram itp. A teraz jak włączyłem kompa kreska zaczęła się przemieszczac. Myślicie że to monitor czy kolejny objaw zepsutej karty??


Za czwartym razem już nie połączę za ciebie postów tylko je wywalę więc użyj z łaski swojej opcji edytuj.
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2007, 22:45:08 wysłana przez IsentoR »

Respev

  • Gość
Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2007, 06:08:08 »
Moim zdaniem to przegrzana karta graficzna i zniszczone jednostki pixelshader lub pamięci. Spróbuj ją włożyć do innego komputera. Jak dla mnie, karta zniszczona i nie da się już nic z nią zrobić.

Cytuj
Mam jeszcze jedną ważną wskazówkę. Mam monitor LCD. I na monitorze mam od jakiegoś czasu czarną kreskę. Nawet jak gram itp. A teraz jak włączyłem kompa kreska zaczęła się przemieszczac.
Raczej karta graficzna. Nic się nie dowiesz, jeśli nie włożysz innej karty graficznej i nie sprawdzisz tego.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Problem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec 2007, 15:28:22 »
Dzięki za info. Ale:
1. Nie mam możliwości sprawdzenia tego.
2.
Cytuj
Moim zdaniem to przegrzana karta graficzna i zniszczone jednostki pixelshader lub pamięci.
Mówiąc pamięc masz na myśli tą karty graficznej tak??(w takich sprawach jestem dośc zielony)

Respev

  • Gość
Problem
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lipiec 2007, 18:13:34 »
Cytuj
Mówiąc pamięc masz na myśli tą karty graficznej tak??(w takich sprawach jestem dośc zielony)
Tak, oczywiście.

Jeszcze odpowiedź na PW:
Cytuj
Moi koledzy mieli podobne sytuacje ale mam jeszcze jedno pytanie. u nich było tak że przeczyszcili kompa to bylo ok. Ja też przeczyszciłem i lipa. Powiedz mi co mam konkretnie przeczyścic. Będę miał na tydzień próbną kartę graficzną, nową więc się reszta okaże.
Przeczyściłeś widocznie za późno, karta mogła się już przegrzać i nic jej nie pomoże.

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrzesień 2007, 22:08:37 »
Może kiedy oddałes kompa do serwisu, i jak odzyskiwali ci dane, to jakoś ci coś zepsuli, albo coś. No bo skoro wcześniej to ci sie nie działo, to możliwe, że to ich wina.  
pzdr.-Ankh-Morpork

Offline Givotr

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Problem
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Wrzesień 2007, 18:54:06 »
Ja polecam skierować pięść wichru na radiator karty graficznej (wiatraczek). Poproś kogoś o takie wiatraczkowe cudo. Jak masz dobrych kolegów to pożyczą.

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Problem
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Październik 2007, 20:28:37 »
Wymieniłem kartę graficzną i przed chwilą się zawiesił tak samo jak przy starej karcie. Respev poradź  Prosiłbym również o podanie nazwy jakiegoś programu który sprawdza czy podzespoły nie są uszkodzone bo mam przeczucie jeszcze co do HDD ( po odzyskiwaniu danych historia sie zaczyna hociarz było jeszcze wczesniej kilka przypadkow i nawet przed graniem w G3) albo do modemu z neo. (słyszałem że jak jest rozwalony to robi dużo kłopotów)
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2007, 21:06:53 wysłana przez .:AngaR:. »

Respev

  • Gość
Problem
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Październik 2007, 22:16:30 »
Oj, naprawdę. Idź z tym do serwisu. Oni mają tam do dyzpozycji różne części to wykryją co jest nietak. Takie problemy można rozwiązać tylko metodą likwidacji. To może być też walnięta pamięć ram, procesor itd. Podałeś za mało danych. Może to być też wina zasilacza. Idź z tym do serwisu, oni to zanalizują poprzez wymiane komponentów na swoje.

Co do programu, poszukaj go tutaj:
http://download.chip.pl/index/download_ind...ESSID=8c156e4...

Forum Tawerny Gothic

Problem
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Październik 2007, 22:16:30 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything