Autor Wątek: Chłodzenie komputera  (Przeczytany 2497 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Chłodzenie komputera
« dnia: 17 Lipiec 2007, 09:14:34 »
Elo , chciałbym sie dowiedzieć jak lepiej chłodzić między innymi karte graficzną , procesor i jaką wybrac do tego najlepszą obudowe.
Moja konfigurcja
GeForce 8800 GTX 756 mb Evga
Intel Core 2 Duo
Tagan 580 W

Ostatnio zaczeło robić się ciepło i mój komputer  szaleje , temperatura karty graficznej po 5 min grania w G3 wynosi jakieś 90 stopni.  Procesor ma jakieś 70 stopni , przy wiatraku który dostałem z procesorem.
Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o chłodzenie prosze o pomoc  
W spoczynku karta ma jakies 77 stopni np na pulpicie jak siedze  
Prosze moze to coś pomoże
[img]http://images27.fotosik.pl/29/399472132b5c6616m.png\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 09:23:35 wysłana przez Resio »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2007, 09:31:52 »
Czy masz jakiś wiatrak z tyłu. Nie chodzi mi o zasilaczy tylko o plastikowy wiatrak. Jak go nie masz to sie nie dziwie że tak jest. Dokup sobie duży wiatrak powiedzmy taki:
http://www.d3m.pl/?op=show_prod&cid=52&pid=749

Nie zwlekaj z tym bo ci sie może coś przegrzać!!

Ja przy sprzęcie:
Pentium 4 3.0
2Gb Ramu
200 Dysk twardy
Ge-force 6600 GT

musiałem dokładać wiatraka bo w pokoju była taka temp. jakby grzejnik włączyć na max.

Forum Tawerny Gothic

Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2007, 09:31:52 »

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2007, 09:35:05 »
Mam tylko zasilacz , ale za to mam jeszcze wlot zimnego powietrza. Tydzień temu grałem prawie 12 godz dziennie i się tak nie przegrzewało co 5 min teraz grania .Zasilacz ciepłe powietrze wypycha a wlot powietrza zimne wprowadza.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 09:37:20 wysłana przez Resio »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2007, 10:06:02 »
Dopytałem sie co zrobić z tym "fantem" i dowiedziałem sie od specjalisty że do komputera trzeba dołożyć wiatraki. Pisze również że karta i procek bardzo sie grzeją. Napisał że jak sie dołoży wiatraki to komp sie zrobi głośniejszy. Ja ci tylko doradziłem ( nie sądzę bym źle mówił ) zrobisz z tym co zechcesz ale nie radze ci grać w takim momencie na kompie. Lepiej kupić wiatraki do 40 zł niż nową kartę czy procek.

Cytuj
Tydzień temu grałem prawie 12 godz dziennie i się tak nie przegrzewało co 5 min teraz grania

Być może że spowodowane jest upałami. Nie wiem jak jest gdzie ty mieszkasz ale u mnie jest koszmarnie.  Ale i tak trzeba dołożyć, komp nigdy nie powinie mieć takiej temperatury.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 10:09:40 wysłana przez MeGiddo »

Respev

  • Gość
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipiec 2007, 10:27:10 »
Cytuj
Dopytałem sie co zrobić z tym "fantem" i dowiedziałem sie od specjalisty że do komputera trzeba dołożyć wiatraki.
O to naprawde trzeba być specjalistą, żeby to stwierdzić. ÂŻadne wiatraki nic tutaj nie dadzą. Myślicie, że dwa wiatraki 80x80mm schłodzą komputer o 40 stopni?  W zimie gdy będzie 0 stopni celsjusza, postawie sobie przed twarzą dwa takie wiatraki. I co? Będę miał -40 stopni w pokoju?   Poza tym, wiatraki nie mają chłodzić, a jedynie odprowadzać ciepłe powietrze, a inne wprowadzać. Niestety, bez "bosha"* się nie obejdzie. Najlepszy sposób - otworzyć ściankę obudowy i postawić wiatrak pokojowy w kierunku płyty głównej. Ważne, by był statyczny i nie kręcił się w lewo-prawo.

Poza tym strasznie przeginasz. 70 stopni to dopuszczalna temperatura na procesorze, ba, nawet jeszcze nie tragiczna. Jeśli wierzysz programom, które pobierają temperaturę z czujników, to gratuluję. Karta graficzna przy takiej temperaturze już dawno by wyświelała artefakty na pulpicie (migający ekran, zielone kwadraty).



*Bosh - potoczna nazwa przecinarki do metalów, betonu itd.

EDIT:
Lol, ja bym się bardziej martwił zasilaczem. Kupiłeś byle co, co w rzeczywistości ma 400W i teraz masz niestabilne napięcia (12,83V gdzie norma to 12-12,2!).
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 10:40:28 wysłana przez Respev »

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2007, 10:51:38 »
Byle co to Tagan 580 W , myslałem ze to swietny markowy sprzęt  .Jesłi chodzi o temperature procesora to miałem jescze dwa tygodnie temu w max potach 64 stopnie a tera prawie 70.
Ale mów co mam zrobic a nie pouczasz nas
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 10:54:41 wysłana przez Resio »

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipiec 2007, 11:00:36 »
A myślałeś już o chłodzeniu wodnym? Jest drogie, ale na takim sprzęcie (8800GTX ) nie powinieneś oszczędzać. Szkoda by było, gdyby coś się spaliło. Najlepsza firma robiąca instalacje chłodzenia wodnego to Cooler Master, bo jeśli chodzi o Gainward to w jego kartach graficznych jest już zamontowane fabrycznie.

Offline Resio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 0
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lipiec 2007, 11:18:14 »
Otworzyłem obudowe i temperatura procka spadła do 47 a karta do 74  
Wiec to kwiestia ciepłego powietrza , kupno wiatraków powinno wystarczyc
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 11:25:30 wysłana przez Resio »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lipiec 2007, 11:31:35 »
Cytat: Resio
Otworzyłem obudowe i temperatura procka spadła do 47 a karta do 74  
Wiec to kwiestia ciepłego powietrza , kupno wiatraków powinno wystarczyc
Nic dziwnego, że temperatura ci spadła skoro czujniki mierzą temperaturę przy płycie główniej, przy karcie etc. Więc to co pokazał ci program było tylko temperaturą powietrza w komputerze, teraz mamy lato jest gorąco. Dodaj sobie do tego jeszcze małą puszkę z elementami, które wydają małe ale zawsze jakieś ciepło.

Sposób jaki opisał Respev...stosuje podobny trick od ponad miesiąca tzn. od kiedy zaczęły się upadły.

Respev

  • Gość
Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2007, 11:43:54 »
Cytuj
Byle co to Tagan 580 W , myslałem ze to swietny markowy sprzęt  
Powiem tak - markowy ze średniej półki.

Cytuj
A myślałeś już o chłodzeniu wodnym? Jest drogie, ale na takim sprzęcie (8800GTX ) nie powinieneś oszczędzać.
Chłodzenie wodne montuje się, jeśli ktoś bawi się w oc, tak jak ja (z C2D e4300 wycisnąłem 3,7ghz, gdzie standardowo było 1,8). Karta graficzna się nie może spalić, najwyżej przegrzać, ale następuje to powyżej 110 stopni, a w przypadku procesora - 100.

Cytuj
Wiec to kwiestia ciepłego powietrza , kupno wiatraków powinno wystarczyc
Nie, nie wystarczy. Po prostu otwierać obudowe i już.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 11:47:24 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Chłodzenie komputera
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lipiec 2007, 11:43:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything