Ankieta

Co najbardziej cenimy w grach?

Fabu
23 (50%)
Grafik
1 (2.2%)
Muzyk
0 (0%)
Grywalno
17 (37%)
Inne
5 (10.9%)

Głosów w sumie: 44

Autor Wątek: Co najbardziej cenimy w grach?  (Przeczytany 3713 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Co najbardziej cenimy w grach?
« dnia: 16 Lipiec 2007, 12:39:51 »
Temat mówi sam za siebie wiec żeby nie było spamu napiszę coś od siebie:
Na pierwszym miejscu stawiam grywalność co z tego że gra ma świetną grafikę, muzykę i fabułę jeśli nie jest grywalna i lepiej się jej nie dotykać bo jest nudna jak nie wiem co no i to sterowanie:).
Potem idzie fabuła chyba każdy wie dlaczego każda książka każdy film i każda gra musi mieć dobrą historię.
Dalej to już grafika i muzyka chodź to według mnie rzeczy drugoplanowe no bo taki Baldur's Gate nie ma ładnej grafiki a gra jest boska.

PS:nie jestem pewien czy ankieta mi wyszła robię ją po raz pierwszy.

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2007, 12:51:26 »
Najbardziej cenie gry które posiadają własny niepowtarzalny klimat na który powinny składać się dobrze dopasowane elementy które wymieniłeś powyżej. Moim zdaniem bardzo łatwo jest spieprzyć dobry materiał na grę jeśli wszystko nie będzie z sobą dobrze współgrało i dlatego gram najczęściej tylko w kilka sprawdzonych produkcji.
Jeśli jednak mam wybrać to na pierwszym miejscu postawił bym fabułę, gdyż jeśli cię wciągnie naprawdę dobry scenariusz to pomimo mniejszych błędów dotrwasz do końca. Później idzie grywalność. Następnie daje muzykę która powinna nadawać odpowiedni nastrój do zmiennych krajobrazów i sytuacji, a na samym końcu daje grafikę gdyż co z tego że gra wygląda bajecznie jak nie zawsze możesz ją ujrzeć w pełnych detalach.

Forum Tawerny Gothic

Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2007, 12:51:26 »

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2007, 12:55:48 »
Oczywiście, że na pierwszym miejscu powinna byś grywalność!! Z drugiej strony sztampowa i oklepana fabuła dobrze o grze nie świadczy. Później klimat, a że bez odpowiedniego audio nie ma klimatu... Dopiero później powinniśmy zwracać uwagę na taki ozdobnik jak grafika.

Offline Matek00

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2007, 00:17:31 »
Grywalność i fabuła to dwie najważniejsze rzeczy... Jak gra nie jest grywalna (weźmy na przykład Drivera 3), to nawet fajna fabuła i klimat się nie zda. Fabuła to jest coś, bez czego gra by nie istniała. A gra bez klimatu to dno... Dla mnie ważnym aspektem jest muzyka. Jak soundtrack jest dobry to lubię często nałożyć sobie słuchawki na uszy, regulator na Maximum i wtedy zasiąść do gry. Grafika też jest ważna, ale nie zawsze, np. Ja bym wolał jakby G3 był na starym silniku z G1 i G2, ta grafika tworzyła klimat tej grze.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2007, 11:51:57 »
Według mnie, no i dla mnie, największą rolę w grze odgrywa jej grywalność. Bez niej nie ma co nawet odpalać produktu, chyba że tylko dla posłuchania muzyki (o ile jest i jeśli jest ciekawa), nacieszenia oka grafiką bądź dla czystego spokoju (tj. przejścia jej).
Oczywiście każdy z tych czynników odgrywa w grze pewną rolę nie mniej znaczącą od pozostałych. Weźmy np. grafikę. Chociażby gra miała nie wiadomo jak wypaśną fabułę i muzykę, nie będę w nią grał, jeżeli nie będę potrafił rozróżnić drzewa od przeciwnika. Gra powinna mieć swój poziom, dzięki któremu rozgrywka staje się jeszcze bardziej przyjemniejsza.
Do tego dochodzi muzyka, która może bardziej wprowadzać Nas w klimat i sytuację widzianą na ekranie monitora. Ale to nie dla niej odpalamy grę (tę zazwyczaj można sobie gdzieś ściągnąć, jeśli komuś się spodobała =P), ale dla samej przyjemności z grania. A żeby chcieć grać, do gry musi Nas ciągnąć - i tutaj na scenie pojawia się fabuła i grywalność.
I tu jest dla mnie największy problem, który ostatecznie rozwiązałem wybierając opcję drugą. Jak dla mnie fabuła jest bardzo ważnym czynnikiem w grze, ale nie tak ważnym jak to, co sprawia, że z każdą chwilą, kiedy siedzę przy komputerze, chcę odpalić tę grę. Sądzę, że fabuła to tylko też taki miły dodatek do tego wszystkiego, co Nas ciągnie do danej produkcji.
Podsumowując: najmniejszą uwagę zwracam na grafikę i muzykę, potem na fabułę, a najwięcej dla mnie wartości w grze ma sama grywalność.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2007, 12:19:30 »
Myślę, ze każdy z tych aspektów jest bardzo ważny, dla każdej gry komputerowe. Bo przecież muzyka w bardzo dużym stopniu oddaje klimat gry. Grafika natomiast przyciąga nasze oczy do ekranu monitora co powoduje ze zakoczortemy sie w bajecznym obrazie gry. Jak wyglądałaby gra bez fabuły? Jest to najważniejszy element każdej gry, bez której gracz nie wyobraża sobie dobrej rozrywki.

Dla mnie natomiast najważniejszymi rzeczami w grze komputerowej, jest oczywiście grafika, jak i fabula. Jeżeli grafika jest ładna, ale za to fabula jest mizernie skonstruowana, nie ma żadnej możliwości abym na długo zasiadł nad ta gra. W odwrotnej sytuacji jest to możliwe, gdyż dla mnie zawsze na pierwszym miejscu będzie fabula.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień 2007, 12:37:36 »
Dla mnie najważniejsza jest grywalność i fabuła, bo czym by była piękna pod względem graficznym i z świetną muzyką gra z kompletnie nie grywalna i z bezsensowną fabułą.
Grafika, muzyka i fabuła też mają wpływ na grywalość
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2007, 12:39:24 wysłana przez Elitarny Wojownik »

Offline Berry

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień 2007, 09:31:03 »
cenie wszystko ale najbardziej zależy mi na tym aby fabuła była długa i ciekawa   ale oczywiście nie kosztem kwadratowej grafiki i jakiegoś durnego dźwięku wszystko musi być na tym samym poziomie

Looq

  • Gość
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sierpień 2007, 16:18:03 »
W grach chodzi o grywalność i fabułę, muszą być na równym poziomie i wybijać się ponad przeciętność. Dźwięk jest tak samo ważny jak grafika (nie wiem czemu ludzie nie chcą tego zrozumieć). Fabuła musi być długa, zawiła  
i musi dawać do myślenia żebyśmy sami się zastanawiali jak coś się stało zanim to odkryjemy. Musi mieć kilka zwrotów akcji które dodadzą większych emocji (np.wymordowanie magów ognia w gothic 1). Nie może być jednak zbyt trudna ani zbyt łatwa bo wtedy wszystko się zepsuje.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2007, 16:18:58 wysłana przez Looq »

Offline r4d00

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sierpień 2007, 16:56:22 »
Ja zagłosowałem na grywalność. Nie wiem czemu większość zagłosowała na fabułę :| (oczywiście to szanuję, ponieważ jest to własne zdanie użytkowników). Przecież jeśli gra ma kiepską fabułę (nawet jeśli jej nie ma ), może rewelacyjnie bawić i przykuć do monitora na wiele godzin - np. taki Serious Sam, Doom III, Quake III. Co do Sama, to nie przypadł mi do gustu w ogóle, ale przez wiele osób jest uważany za genialnego FPSa. Fabuły w nim zero (uratować świat), a grywalności tony! Doom III ---> dziwne wydarzenia w bazie na Marsie. Przecież temat oklepany do granic możliwości, a podczas gry człowiek odczuwa klimat jak w niewielu grach. Fabuła - zerowa, grywalność - 100%. Quake III - z kolei tutaj fabuły nie ma, ponieważ jest to gra sieciowa. Ale grywalność jaka? Tysiące ludzi do tej pory w to gra. Oczywiście jeśli chodzi o RPG (tak na marginesie mój ulubiony gatunek ), to fabuła stoi w jednym rzędzie z grywalnością, ponieważ musimy się wczuć w klimat świata jak w żadnej grze z innego gatunku (np. FPS). Ale warto napisać, że w takim Gothicu II (zabić smoki i uratować świat) fabuła nie jest oryginalna, ale świat i jego klimat wciągają nas niesamowicie. Grywalność góruje nad fabułą także w RPG. Oczywiście fabuła jest bardzo ważna w grach, ale jednak grywalność decyduje o tym, czy odstawimy grę na półkę, czy będziemy w nią grać do upadłego  .
Pzd.

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2007, 10:15:15 »
Według mnie w grze na pierwszym miejscu powinienen byc klimat. Gra bez klimatu to kompletna porażka (w gothicu klimatu nie brakuje). Na drugim fabuła. A na trzecim grafika. Grafika wlicza sie też do klimatu bo jak jest brzydka to gra bywa troche "martwa".

Cytuj
), to fabuła stoi w jednym rzędzie z grywalnością, ponieważ musimy się wczuć w klimat świata jak w żadnej grze z innego gatunku (np. FPS). Ale warto napisać, że w takim Gothicu II (zabić smoki i uratować świat) fabuła nie jest oryginalna, ale świat i jego klimat wciągają nas niesamowicie. Grywalność góruje nad fabułą także w RPG. Oczywiście fabuła jest bardzo ważna w grach, ale jednak grywalność decyduje o tym, czy odstawimy grę na półkę, czy będziemy w nią grać do upadłego .

I za to właśnie lubie gothicą,bo ma dobry klimat, fabułę i grafike. (no i do tego grywalność).

Forum Tawerny Gothic

Co najbardziej cenimy w grach?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sierpień 2007, 10:15:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything