Autor Wątek: Dragon Ball  (Przeczytany 15660 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Didson

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« dnia: 23 Maj 2006, 20:36:39 »
Więc chciałem załorzyć taki temat, poniewarz jestem wielkim fanem tego wspaniałego anime.
Oglądałem wszystkie serie po 5 razy, mam wszystkie odcinki na kompie oraz filmy kinowe.
Teraz dam + i - tego anime

Plusy
-Fabuła
-Przemiany
-Niekiedy powalający humor
-Umie przyciągnać widza(raz oglądnełem 23 odciniki pod rząd)

Plusów jest dużo wiecej, niestety brakło by mi siły w rękach do napisania wszystkich

Minusy
-Za długie walki(kiedy jest walka z tym samym gościem przez 40 odcinków to staje się nudne)


Ogólna ocena 8,5/10

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:27:32 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Dragon Ball
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2006, 00:36:17 »
Ach, kiedy to było, gdy się przychodziło do domu, siadało przed telewizorem i oglądało się tą przerażającą bajkę. Ach to były czasy Ogólnie rzecz biorąc kolejna bajka, która robiła wodę z mózgu, a którą uwielbiałem. Wszystko do GT widziałem chyba 3 razy( ile razy leciała to na ówczesnym RTL 7? ). Mogę powiedzieć tylko, że cięzko było się od tego oderwać, chociaż teraz… to tylko wspomnienia.

Minusem nie można nazwać tego, że walki były długie. To właśnie był ich plus i po to się siedziało żeby obejrzeć jak obijają sobie buźki.
Minusem za to było nie wydanie 4 serii w Polsce i cenzura :P.

Oceny nie wystawiam ponieważ czuje za duży sentyment do tego serialu i ocena była by nie obiektywna :P

PS. Kto widział Bulmę nagą pod prysznicem gdy podglądał ją Yamsha( czy jak mu tam :P )?
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:29:49 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Dragon Ball
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2006, 00:36:17 »

Offline Terranik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 3
Dragon Ball
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj 2006, 08:10:29 »
ja widziałem  ;D

pamientam jak to wstawalem o 7.00 rano zeby obejrzeć DB ahh to były czasy ^^ podobnie jak wszyscy obejrzałem tą serie z 3 razy :) i dotego tak mnie to wciągneło ze wtedy zaczołem jeszcze kupowac mangi tego ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:30:18 wysłana przez Arthas »

Offline Seth

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 11
    • Karta postaci

Dragon Ball
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj 2006, 09:14:34 »
Tak samo jak ja 7.00 na nogach aby tylko DB oglądnąć i udawało sie cało serie (DB,DBZ,DBGT) oglądnołem 3 razy all odcinki w rtl7
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:31:05 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Dragon Ball
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2006, 10:11:44 »
Hobgoblin to nie wszystko widziałeś z tego co pamiętam była również seria AF(?) czy coś takiego. Wydarzenia działy się w przyszłości i był niezły mix tego :P . Właśnie sobie przypomniałem że mam Mugena 2005 ^^ chyba sobie popykam w niego. Znacie jakieć gry na PSX lub inną konsole w świecie DB?  
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:31:58 wysłana przez Arthas »

Offline Didson

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj 2006, 10:27:30 »
Nie ma Dragon Ball AF!!!!!!
Jestem redaktorem paru stron o DB i wiem coś o tym.
Dragon Ball AF nie ma i nie bedzie.
A teraz dlacego tego nie zrobią.

DBAF miałby mieć ponoć 650 odcinków-->DB,DBZ,DBGT razem wziete miały 508 a robiono je kupe czasu

Fani mieli by tworzyć DBAF-->Tylko najpierw by mysieli wykupić licence na nazwe "Dragon Ball' której cena wynosi miliardy dolarów.

ÂŚrednio jeden odcinek tworzy się 3 dni, wiec raczej fanom by sie nie chciało tego robić.

Dlatego to istny kit, i nie mówcie mi ze ma był bo nigdy tego nie bedzie!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:33:02 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dragon Ball
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Maj 2006, 11:42:08 »
Cytat: Didson
Nie ma Dragon Ball AF!!!!!!
Jestem redaktorem paru stron o DB i wiem coś o tym.
Dragon Ball AF nie ma i nie bedzie.
A teraz dlacego tego nie zrobią.

DBAF miałby mieć ponoć 650 odcinków-->DB,DBZ,DBGT razem wziete miały 508 a robiono je kupe czasu

Fani mieli by tworzyć DBAF-->Tylko najpierw by mysieli wykupić licence na nazwe "Dragon Ball' której cena wynosi miliardy dolarów.

ÂŚrednio jeden odcinek tworzy się 3 dni, wiec raczej fanom by sie nie chciało tego robić.

Dlatego to istny kit, i nie mówcie mi ze ma był bo nigdy tego nie bedzie!!!!!!


Nigdy nie mów nigdy, za kilka lat gdy grafika filmów animowanych ulegnie porządnemu rozwinięciu stworzenie nowego odcinka zajmie do 8h. A to wszystko w 1 programie na kompie. :P

A tak po za tym to golądałem wszystkie odcinki DB, DB "Z" i DB "GT". Oczywiście wszystko na kompie. W telewizji czasami nie dało się wszystkich oglądnać. Lubie tą sage za fajną fabułę, lecz jak już wspominaliście irytowało mnie troche np. lot lub bieg bohatera do jakiegoś celu który trwał z 5-10 odcinków + walki trwające 40 odcinków. :P Postacią która najbardziej zaciekawiła mą osobę był Vegeta. Według mnie najbardziej barwna postać i za razem najciekawsza.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:35:54 wysłana przez Arthas »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2006, 21:35:24 »
Kiedyś ubóstwiałem to anime. ÂŚciągałem mugeny, filmiki, tapety itp. Lecz to było za czasów gdy leciał w telewizji. Teraz gdy nie leci to już mnie to nie interesuje lecz chciałbym żeby leciał znów w telewizji, powspominał bym sobie  moje dzieciństwo.

A tak nawiasem to myślałem że kilka odcinków AF powstało
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:36:54 wysłana przez Arthas »

Offline Insiderth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: -2
Dragon Ball
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lipiec 2006, 09:33:16 »
JA oglądałem to na kanale RTL7 ale nie elciao to chyba o 7:00 tylko 15:00 albo 16:00. Dokładnie nie pamiętam troszke dawono to było  . Ale kiedyś to się oglądało wszystkie odcinki a jak się jakiś opóściło to wstawało się bardzo raniutko żeby powtórke obejżeć.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:38:11 wysłana przez Arthas »

Offline Piotro USSJ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Sierpień 2006, 12:52:46 »
Jak zauważyłem co raz więcej się o nim mówi, i słusznie    , bo DB (DB, DBZ, DBGT) zasługuje na powrót na ekrany naszych telewizorów. Muszę się przyznać, że też jestem wielkim fanem DB. Mój komp pęka w szwach od  
DB. Mimo iż nie mam na kopie wszystkich odcinków to mam ich dość sporo i ściągam następne. A o DB przypomniałem sobie kiedy miałem wypożyczyć lekturę w bibliotece a zobaczyłem komiksy DBZ  
Jakby ktoś chciał to tu jest adres strony skąd ściągam odcinki. Aaa. Moją ulubioną postacią z DB był Future Trunks a zwłaszcza na poziomie USSJ (co widać w avatarze   )

Cytuj
Nie ma Dragon Ball AF!!!!!!
Jestem redaktorem paru stron o DB i wiem coś o tym.
Dragon Ball AF nie ma i nie bedzie.
A teraz dlacego tego nie zrobią.

DBAF miałby mieć ponoć 650 odcinków-->DB,DBZ,DBGT razem wziete miały 508 a robiono je kupe czasu

Fani mieli by tworzyć DBAF-->Tylko najpierw by mysieli wykupić licence na nazwe "Dragon Ball' której cena wynosi miliardy dolarów.

ÂŚrednio jeden odcinek tworzy się 3 dni, wiec raczej fanom by sie nie chciało tego robić.

Dlatego to istny kit, i nie mówcie mi ze ma był bo nigdy tego nie bedzie!!!!!!

Nawet gdyby powstało DB AF to i tak bym nie oglądał, bo miały być tam takie gnoty jak: Pan SSJ, Raditz SSJ i SSJ3, Nappa SSJ, poziom SSJ5, ale to i tak wymysł fanów

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień 2006, 10:40:36 wysłana przez Arthas »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Dragon Ball
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień 2006, 10:23:56 »
Co do tego anime, jest to moim zdaniem najgorsza rzecz jaka mogła się ukazać w Polsce. Nie przemawia do mnie pod każdym względem. Tego typu anime, poprostu mnie nie wciąga.

Offline Ciern

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopad 2006, 17:35:20 »
Kiedyś oglądałem to regularnie ale to było jakieś 4 lata temu, wiem że wtedy mi się podobało i wiem że teraz z największą chęcią zaczął bym znowu oglądać, tyko że nie wiem skąd ściągnąć.... :(

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Dragon Ball
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad 2006, 11:00:33 »
Cytuj
-Za długie walki(kiedy jest walka z tym samym gościem przez 40 odcinków to staje się nudne)
Myślisz tutaj pewnie o tych odcinkach walk z Komórczkiem? Ale! Jak jeszcze DB, DBZ, DBGT i trochę Dragon Ball AT leciało na RTL7 to chodziłem do mojego sąsiada oglądać razem z bratem, bo satelity nie miliśmy   puźniej jak wracaliśmy to już tylko wrzeszczeliśmy KA-ME-CHA-ME-A! na całą ulice  fajne czasy. Wiadomo gdzie można pobrać wszystkie serie DB? ÂŚciągałem z BearShare jednak tylko anglojęzyczne. Chyba się przeżuce na Włoskie Cartoon Network bo tam podobno to non-stop leci DB  

Offline mejdej

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Grudzień 2006, 09:36:13 »
Dragon Ball... najlepsze anime jakie oglądałem. Obejrzałem wszystkie odcinki nie jeden raz. Ta anime ma wiele plusów jak dla mnie, przedewszystkim walki. Coś pięknego. Akira poświęcił swoje całe życia dla tworzenia anime, a DB uważam za jego najlepsze dzieło. Jednak DB GT to już nie to samo, ponieważ powstał on pod nikłym nadzorem Akiry Toriyamy, który był współtwórcą designu postaci i SSJ4.
Cytuj
-Za długie walki(kiedy jest walka z tym samym gościem przez 40 odcinków to staje się nudne)
Ja nie widzę w tym nic złego. Nie podobałyby mi się walki trwające przez 5 odcinków. Przez te 40 odcinków akcja potrafi się doskonale rozwinąć i przynieś coś ciekawego...

Offline Gandi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Styczeń 2007, 17:40:08 »
Ja osobiscie mam wszystkie odcinki DB :) 13 plyt DVD (z filmami) ;] i z doswiadczenia (pare dni temu skonczylem cala setie po raz enty) wiem ze ten serial animowany jest najlepszym programem jaki ten swiat wymyslil :) (2 miejsce saga Gothic ;P) Kiedys myslalem jakby DB wygladalo bez Vegety... doszlem do wniosku ze nie wygladaloby :) wiele bajek jakie w swoim zyciu ogladalem (np jeszcze Shaman King jest "zlych chlopczykow" ktorzy potem sa dobzi (prawda ze te postacie maja w sobie jakis urok ? :P) Wpiszcie se w Googlach Dragon Ball i na ktorejs polskiej stronie mozna sciagnac all odcinki tylko ostrzegam 60 GB to sciagniecia to nuuudna sprawa :P

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Dragon Ball
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2007, 19:09:28 »
Dragon Ball jedyne anime które oglądałem z wielką przyjemnością i odlądnoł bym go jeszcze raz i jeszcze raz pierwszy raz widziałem go na RTL7 oglądałem każdy odcinek każdą serie itp.
Chodź nie lubię anime  to jednak Dragon Ball mnie do siebie przyciągło na długi czas chodź przez DB straciłem dużo czasu który mogłem przeznaczyć na coś bardziej wartościowego to nie żałuje i jeżeli ktoś inny tego nie ogłądał a lubi szybką akcje i walki to polecam.
Na zakończenie powiem KA-ME-CHA-ME-A!  

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Dragon Ball
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2007, 19:32:14 »
A ja powiem, co innego i powiem, że Dragon Ball mi się nie podobał :P  Dlaczego pewnie się teraz pytacie, co? Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, ale główne z nich to takie, że ta bajka nie jest taką bajką, na jakich się wychowałem :P Dragon Ball "ogłupia" tak samo jak takie bajki typu "X-Meni", "Spiderman" czy choćby "Król Szamanów". Są to bajki jednego typu i powinny być pokazywane dla starszej części dzieci, a teraz takie bajki oglądają dzieci w wieku 5 czy nawet 7 lat, a wtedy będą oglądać takie bajki zamiast uczyć się czy poczytać sobie lub posłuchać dobrej książki. Nie lubię także Dragon Ball'a za jego monotonnie... cały czas to samo... Potwór chcący podbić świat, a Son Goku i spółka go zabiją i tak w kółko i co w tym ciekawego?   Nie lubię tego typu rzeczy gdzie bajki dla dzieci emanują wręcz przemocą... Poczytajcie sobie książki zamiast oglądać bzdury... Jak ja będę miał dziecko to ZABRONIÊ mu oglądać takich bajek. Będę mu puszczał bajki typu "Noody" , "Zaczarowany Ołówek" czy "Krecik" to są prawdziwe bajki i nic ich nie pobije    

Pozdrawiam

Offline Robin_666

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń 2007, 20:51:17 »
DB był super xD pamiętam jak w 3 czy innej klasie na urodziny kolega dał mi wszystkie swoje karty DB xDDDD, albo jeden mi powiedział, że jak próbował zrobić kame-hame-ha to my się w rękach takie niebieskie pojawiło xDD, zawsze sie przez DB musiałem biegiem do szkoły zasuwać, jaka była moja rozpacz kiedy przestali nadawać

Offline Reynevan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Luty 2007, 22:23:17 »
Tak, Db to było coś. Pamiętam jak zawsze po szkole biełem szybko do domu by zdążyć na kolejny odcinek. Mogłem godzinami oglądać coraz to nowe odcinki. Ostatnio zacząłem nawet wracać myślami do tego typu kreskówek  . Jednak po dłuższym czasie takie bajki stają się niestety monotonne z powody stałego schematu. A mianowicie herosi - zagrożenia ludzkości - bitwa o losy ziemi - wygrana, ale to i tak nie zmienia faktu, że takie bajki są cool.

Offline A imie jego 44

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Dragon Ball
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2007, 22:40:21 »
niech muwia/mówią ze ta bajka ogłupia ale ja pamietam jak miło był przyjsć ze szkoly i jedząc zupe ekscytowac sie kolejnymi potyczkami songa i spułki/spółki kogo najbardziej lubiliscie ja Krilana tyko szkoda ze puzniej/później go odsuneli od głównego wontku/wątku a poztym to jest najlepsze anime na swiecie dobro i tak wygrywalo ale za to po jakich perypetiach ta bajka zaskiwala zwrotami akcji troche jak gothic kazda osobe ktora widzial choc troche dragona balla chcila wicej ja obejrzalem 3 serie 3 razy ale chce wiecej choc jusz/już nie jestem dzieckiem

Post prawie że nieczytelny. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2007, 15:29:26 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Dragon Ball
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Luty 2007, 22:40:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything