Autor Wątek: Dziennik  (Przeczytany 1554 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dziennik
« dnia: 10 Lipiec 2007, 22:47:03 »
Moje pierwsze opowiadanie napisane teraz z nudów mam nadzieję, że ktoś kto zna się na pisaniu tego typu prac wskaże mi błędy i powie nad czym powinienem popracować.



Otwierasz stary zniszczony dziennik, na pierwszej stronie spoczywa podpis Malkin Vekozi. Kartka jest nieco przybrudzona, najprawdopodobniej ludzką krwią. Na następnej stronie...


Postanowiłem zacząć zapisywać losy mojego życia z powodu strasznego dla mnie wydarzenia. Przeczytacie o nim dopiero jednak na dalszych stronach dziennika. Jeżeli tak można go nazwać ponieważ nie zawiera konkretnych dat, opisałem jedynie wydarzenia oraz moje osobiste odczucia.

Nie będę pisał o swoim dzieciństwie i tak wiele z niego nie pamiętam. Jedyne co utkwiło w mojej pamięci to zapach domu, w którym się wychowałem. Pachniał pieczenią i różnymi ziołami, które suszyła matka. Najbardziej pamiętam jednak zapach rumianku, który zawsze wisiał przy oknie. Zapamiętałem również matkę gotującą kolacje przy kominku i ojca siedzącego przy stole, wiecznie ostrzącego swój stary miecz. Jedyne co spotkało mnie potem to ból i śmierć...

Nie wiem co dokładnie wydarzyło się tamtej nocy w mojej wiosce, gdy już odzyskałem przytomność pierwszą osobą, którą zobaczyłem był jakiś czarny mężczyzna w długiej niebieskiej szacie noszący na piersi znak szkoły magicznej. Powiedział mi, że moich bliskich zamordowali bandyci. Wypowiedział to bez żadnych emocji tak jak był przyzwyczajony do przekazywania tego typu informacji. Nie zareagowałem na tą wieść nazbyt spontanicznie, nie wpadłem również w histerię. Po prostu siedziałem na łóżku jak skamieniały wpatrując się w czarny guzik od ubrania maga. Zobaczyłem w nim śmierć mojej rodziny i wtedy trafiło do mnie, że zostałem sam, że wszystkie bliskie mi osoby nie żyją. Ludzie, których kochałem opuścili mnie. Uświadomiłem sobie, że nie ma już dla mnie przyszłości, wszystkie moje marzenia legły w gruzach. Rozmyślając tak o tym wszystkim nie zauważyłem nawet jak mężczyzna odszedł od łóżka. Postawiłem sobie wtedy jeden cel w życiu - zemścić się na mordercach mojej rodziny.

Nie wiedziałem wtedy jeszcze, że nowy dzień przyniesie wiele dobrego i odmieni mój los na zawsze.
Po przebudzeniu dowiedziałem się od magów, że jestem idealnym materiałem na ich ucznia i chcą przyjąć mnie do swojej szkoły. Co miałem uczynić chyba każdy z was przyjąłby taką propozycje. Nie miałem domu, rodziny, przyjaciół - wszystko mi odebrano. Miałem szansę zacząć od nowa dołączając do szanowanej w społeczeństwie kasty. Więc tak uczyniłem. Nie żałuje tego teraz pisząc ten dziennik. Chociaż gdybym odrzucił propozycje magów moje życie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej...
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2007, 01:12:49 wysłana przez DODO »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Dziennik
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2007, 22:58:02 »
Nie znam się na ocienianiu opowiadań, poproś Kozłowa, żeby ocenił, ale i tak ocenię, co mi tam... Błędów się nie dopatrzyłem, widzę, że masz bogate słownictwo, tylko, że jedno mi przeszkadza... W większości zdań, brak przecinków, które je odzielają, przez co gorzej się czyta... Moim zdaniem, mamy przykład:
Cytuj
Chociaż gdybym odrzucił propozycje magów moje życie mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej...

Np. w tym zdaniu w ogóle nie oddzieliłeś jakiejś części przecinkiem... Ech, ja się tam nie znam. Mówię po prostu i oceniam, wytykam błędy, jakie zauważyłem, które akurat spowodowały to, że gorzej mi się czyta. Tak w ogóle, to "opowiadanie", zapowiada się dobrze, a ja myślę, że ten Uczeń zostanie jakimś Nekromantą, który tam będzie siał zniszczenie :D Oczywiście, myślę tak, ponieważ tak ich lubisz i taki ( CHYBA ), jest Twój charakter.

Ocena: 8/10 ( za to nie oddzielanie )  | Gwiazdki: 4/5

Nasz Administrator po raz pierwszy coś zamieścił... yeah, zawsze chciałem zobaczyć, jak mu to wychodzi oraz pewnie inni, więc się doczekaliśmy <LOL>  

Pozdrawiam i liczę na dalsze części.  

Forum Tawerny Gothic

Dziennik
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2007, 22:58:02 »

Canis

  • Gość
Dziennik
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipiec 2007, 23:11:24 »
Nono, kto by pomyślał ze taki ktoś może napisać takie coś. Zacznę od opisania fabuły jak ja o rozumiem. osoba straciła wszystkich bliskich, i dołączyła do kasty Magów. Tak ja rozumiem to ogólnie rozumiem. Fabuła zaczyna się bardzo fanie. Ja błędów nie zauważyłem, lecz trzeba tez wiedzieć ze ja za bardzo na to uwagi nie zwracam. Jest to napisane ciekawym językiem. Inaczej niz. inne opowiadania. Taki podział również dodaje swego uroku. Czyta się bardzo łatwo. Mam nadzieję że w najbliższym czasie będzie ci się ciągle nudziło i napiszesz dalszą część dziennika.
Ocena ma jest 9/10 ponieważ na razie krótkie jest. A Gwiazdek daję 5/5 ponieważ tak ja sądzę, że na pewno na nie zasługuje to dzieło.

Miło ze Admin zajął się pisaniem, życzę powodzenia w pisaniu dalszej części, jeżeli będzie.

Z Poważaniem Canis  

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Dziennik
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipiec 2007, 22:46:19 »
It's olny joke?
Nie powiem żeby to 'dzieło' mnie ruszyło. Fakt, przeczytałem jednym tchem, ale jest tak krótkie, że inaczej się nie da. Na przyszłość, wrzucajcie prace, które mają minimum 1-2, to inaczej ciężko jest cokolwiek ocenić.  Malkin został magiem, wiedziałem, że tak będzie, gdyż Isentor bardzo lubi magię. Pewno będzie Chaotic Evil, gdyż takie ma upodobania  nasz kochany admin (cóż, mam takie same). Ciężko jest coś sęsownego napisać o tym dzienniku. From Zero to Hero. Stara, sprawdzona zasada. Na dodatek autor jest adminem, więc powinien mieć same dobre oceny, gdyż większość userów to zwykłe dupolizy.
Pracy na chwilę obecną nie da się ocenić, gdyż jest za krótka, więc z oceną się wstrzymam.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Dziennik
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2007, 10:28:16 »
Cóż, przeczytałem ten jakby to nazwać, prolog, wstęp, intermezzo :D, i generalnie to nic ciekawego. Zabito mu rodzinę, a ten chce się zemścić. Sporo razy tego typu opka były pisane.

Cytuj
Na następnej stronie...

Tu wyraźnie autor zaznacza, że nie może być nie wiadomo jak długi wstęp, gdyż pisany był on na następnej stronie. A jak wiadomo, też dużo na jednej stronie się nie zmieści więc wstęp jest git. (chyba że źle rozumuję -.-).

Dla mnie osobiście jest to cholernie średnie, może w następnych częściach jakoś akcja inaczej się potoczy. Styl i interpunkcja na wysokim poziomie jak wspomnieli poprzednicy. Prolog prologa, nic dodać, nic ująć, nic więcej, nic mniej.
Ocena bardziej szczegółowa będzie po opublikowaniu kolejnych części.

Pozdrawiam.

Forum Tawerny Gothic

Dziennik
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2007, 10:28:16 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything