Autor Wątek: 13 Magów  (Przeczytany 33096 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Sierpień 2007, 13:07:10 »
Magów było 13. Xardas jej nie tworzył, on tylko nadzorował czy wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy Bezimienny pytał Saturasa o wprowadzenie ich planu z kopcem rudy w życie, Mag Wody mu powiedział: "Ale Barierę utworzyło dwunastu magów". Oznacza to, że Xardas nie brał udziału w formowaniu Bariery. Brakuje więc nam jednego, skoro Milten jest dopiero co przyjętym nowicjuszem. I tu można się tylko domyślać, że np. brakującym ogniwiem może być tutaj Y'Berion. Przecież ÂŚniący objawił mu się dopiero na 5 lat przed przybyciem Bezimiennego do kolonii, a przecież istniała ona dużo dłużej. Kolejnym może być tajemniczy autor księgi "Chromanin", który już niestety nie żyje. Jeszcze istnieje jedna możliwość - niedopatrzenie twórców :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sierpień 2007, 13:46:22 »
Cytat: Elrath
Magów było 13. Xardas jej nie tworzył, on tylko nadzorował czy wszystko idzie zgodnie z planem.
Przecież to Xardas najprawdopodobniej przedstawiany jest na intro, przecież to on mówi wiele razy, że wysłano go do stworzenia bariery. Czepiacie się polskiego tłumaczenie tego zdania. Przecież to jest oczywiste nadzorował - tworzył. Tak trudno to zrozumieć?


Cytat: Elrath
"Ale Barierę utworzyło dwunastu magów". Oznacza to, że Xardas nie brał udziału w formowaniu Bariery.
Nie, chodziło mu o to, że potrzebuje 12 magów do użycia kopca rudy. Ponieważ nie wspominałby o 13 magach a tym samym zaraz zaprzeczał swoim słowom.


Cytat: Elrath
I tu można się tylko domyślać, że np. brakującym ogniwiem może być tutaj Y'Berion. Przecież ÂŚniący objawił mu się dopiero na 5 lat przed przybyciem Bezimiennego do kolonii, a przecież istniała ona dużo dłużej. Kolejnym może być tajemniczy autor księgi "Chromanin", który już niestety nie żyje. Jeszcze istnieje jedna możliwość - niedopatrzenie twórców :)
Tylko, że Y'Berion jest zwyczajnym kopaczem, który zaczął miewać wizje zsyłane przez śniącego.

P.S.
Najprawdopodobniej panowie z PB sami porobili się z liczbą magów wliczając w nich Miltena. A później było już za późno by cokolwiek zmieniać.

Forum Tawerny Gothic

13 Magów
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sierpień 2007, 13:46:22 »

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Sierpień 2007, 14:07:28 »
a wiecie co ja myśle?tak więc vatras nie mógł tworzyć bariery, ponieważ gdyby tak było, to zostal by uwięziony w środku!było 12 magów.6 z kręgu wody, i 6 z kręgu ognia, w tym xardas.xardas był ich szefem.a według mnie że saturas mówił o 13 magach, to nie przypadek i błąd twórców!tu chodzi o chromanin!!!z misji z chromaninami, dochodzimy do tego, że ten co pisał chromanin miał kontakty z demonami!13 magiem jest nekromanta, który tworzył chromanin!według mnie było tak, że gdy bariera została stworzona, tego kogoś coś opętało.ukrył się w wierzy mgieł(w grze dochodze do tego, iż wieża mgieł była niegdyś siedzibą magów)i nie chciał żeby świat wiedział o tym, że to on jest 13 magiem.opętał go beliar, bo wiedział że bezi jest wybrańcem.ale ten mu się przeciwstawił i przez to demony go opętały.tak czy siak, 13 magiem jest człowiek który pisał chromanin!w chromaninach pisze, że jest bliski poznania PRAWDY(o śnićym, bezim, i o tym że xardas jest zły)również pisze w chromaninach że jest bliski również do osiągnięcia całkowitej perfekcji.większość może mnie nie zrozumie, bo troche tu nachrzaniłem, ale tak czy siak 13 magiem jest człowiek który tworzył chromanin!



pozdrowienia.:KERTH:.

Offline Altevan'ix

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez adminów, bez modów, tylko używkownik...
13 Magów
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Sierpień 2007, 14:35:57 »
Ech... Ten 12 mag nie żyje. Zabił go jakiś cień kiedy mag spał. Znaleziono go rozsmarowanego w zewnętrznym pierścieniu. Wtedy Corristo zajął miejsce zabitego jako Arcymag. Wtedy, no może później Milten wniósł do kręgu powiew świeżości. ( tak mówi Thorus, Milten i Saturas, albo jeszcze ktoś.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Sierpień 2007, 22:14:13 »
Przeklęty, powinienes czytac uważniej. To jakiegoś cienia znaleziono rozsmarowanego po zewnętrzym piercieniu bo podpadł magom - tak mówi Thorus. A Corristo przejął funkcję arcymaga po Xardasie który porzucił krąg ognia i stał się nekromantą.

PS: Pomysł Kertha jest chyba najbardziej przekonujący ;].
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2007, 22:16:27 wysłana przez Roter »

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
13 Magów
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sierpień 2007, 23:42:15 »
dwa bledy na intro xardas ma szate maga wody nie ognia! skoro bylo 13 magow to czemu sa jedynie 5 kamieni ogniskujacych? miltena to on chyba nic nie mowil ze dolaczyl w koloni a po za tym na intro jest muwione ze ze krol wyslal NAJLEPSZYCH MAGOW a milten jest przecietym magiem a Cronos twierdzi ze zna zaledwie 4kregi!

Offline Szkieletomotor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Sierpień 2007, 00:08:36 »
mom zdanie xardas brał udział w tworzeniu barieery a nadzorującym całą operacją czyli 13 był pyrokar
bo on był zwieszchnikiem xardasa

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
13 Magów
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Sierpień 2007, 00:19:29 »
Cytat: Szkieletomotor
mom zdanie xardas braÓ udziaÓ w tworzeniu barieery a nadzorujÑcym caÓÑ operacjÑ czyli 13 byÓ pyrokar
bo on byÓ zwieszchnikiem xardasa
chyba nie 13 mial byc milten ale autorzy cos pokrecili!
fajny motor

Offline Lesterek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Sierpień 2007, 19:39:45 »
A ja mam taką teorie bariera miała zakryć tylko SO i SK po dwóch magów w każdym rogu pentagramu  A w SO dwóch Arcymagów  zaczeła powstawać bariera w buncie brał udział ten pan z chromaninem i zabił jednego z magów w SO.Xardas siedział poza pentagramem.Ten pan z chromaninem był opętanym sługą śniącego kiedy zabił jednego z magów bariera wymkneła się spod kontroli i bach

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Sierpień 2007, 19:48:09 »
Cytat: Bezek
A ja mam taką teorie bariera miała zakryć tylko SO i SK
Tak więc trzeba obalić twoją teorię, ponieważ do rozrostu rozmiarów bariery przyczynił się śniący bądź jak kto woli jego pan - Beliar. Można o tym przeczytać w almanachu, który znajduje się w podziemiach biblioteki klasztornej, w g2.



Offline Varek Wielki

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Sierpień 2007, 21:36:14 »
a może vatras był w koloni tylko nie przebywał z innymi. może badał jakieś ruiny albo coś takiego

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sierpień 2007, 21:40:18 »
boże, z tego co ja czytam, to niektórzy to naprawde za przeproszeniem gówno więdzą o gothicu! jeden mówi że 13 mag to pyrokar, drugi mówi że vatras. ludzie! opamiętajcie się! vatras, i pyrokar nie mieli NIC wspólnego z magiczną barierą i kolonią karną! przecież siedzieli w khorinis!

Offline Sam Ogrodnik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 3
13 Magów
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:01:39 »
Cytat: .:KERTH:.
boże, z tego co ja czytam, to niektórzy to naprawde za przeproszeniem gówno więdzą o gothicu! jeden mówi że 13 mag to pyrokar, drugi mówi że vatras. ludzie! opamiętajcie się! vatras, i pyrokar nie mieli NIC wspólnego z magiczną barierą i kolonią karną! przecież siedzieli w khorinis!

Hmmm... Po pierwsze: daj mi dowód, że siedzieli w Khorinis.
Po drugie: Któryś z nich mógł brać udział w tworzeniu bariery. Mógł zdarzyć się wypadek, iż po prostu bariera go nie zakryła. Kto w końcu powiedział, że w wszyscy magowie byli w miejscach-rogach pentagramu? Przecież w klasztorze pradawnych magów nikt nie był od wieków. A kamień był tam. Skoro nie było tam nikogo od wieków, to skąd magowie się tam wzięli? Albo kamienny krąg? Magowie staliby sobie w miejscu przeklętym? Przecież Nadzorca w tamtym miejscu stał się nieumarłym. Harpie? Rozplemiłyby się tak w jedną dekadę?

P.S. Ktoś tu napisał, że bariera miała otaczać SO i SK. Jednak tak nie było. Bariera miała otaczać Zamek Gwardii Królewskiej oraz teraz już Opuszczoną Kopalnię. Obozu wtedy nie było, a Stara Kopalnia nie istniała.

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:26:37 »
człowieku! zastanów się! piranha bytes, miała stworzyć tylko 1 część gothica! (wiem bo czytałem ich wywiad) jednak, gothic jeden przyniósł takie ilości pieniędzy, że zrobili kolejne części żeby zarobić! czyli:
tworzyli 1 część, więc magów wymyślili sobie tylko tyle:magów ognia, magów wody, i nekromante xardasa. żadnego pyrokara, i żadnego vatrasa!

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
13 Magów
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:41:45 »
Może i Piranha Bytes zamierzało stworzyć tylko jedną część, ale to nie zmienia faktu ale że Rhobar wysłał niby najpotężniejszych magów, a zapomniał o przywódcy magów ognia, Karrypto, nie wysłał przywódcy klasztoru Khorinis (chociaż to jest wyjaśnione trochę w G2, Pyrokar może wtajemniczyć w 6 krąg magii ale sam nie potrafi się posługiwać runami Beliara [potrafi to Xardas, dlatego to on nadzorował tworzenie bariery]), a wracając co tematu to tym 13, a raczej 12 magiem mógł być ten kto spisał chromanin. Tylko teraz pytanie: czy chromanin spisał ten ktoś przy kim znajdujemy chromanin czy szkielet mag (oczywiście w swej "żywej" postaci)?
A teraz pytanie z innej beczki: skąd magowie wzięli kamienie ogniskujące skoro wykorzystywali je mieszkańcy Jarkendaru? Budowniczowie wrzucili je do morza czy wynieśli je z Jarkendaru uzdrowiciele, którzy zamykali portal do Khorinis?
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2007, 22:43:00 wysłana przez Melkor »

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:51:28 »
masz racje. 13 magiem jest typek który tworzył chromanim. a co do twojego pytania... jest bardzo interesujące. właśnie, skąd magowie wzieli kamienie ogniskujące

Offline Sam Ogrodnik

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 3
13 Magów
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Sierpień 2007, 22:57:18 »
Możliwe, że kamienie ogniskujące Budowniczych są pogrzebane jak prawie całe miasto. Kolejna możliwość: nie używali kamieni, lecz innych potężnych przedmiotów. Jeszcze inna możliwość: kamieni było więcej niż używane przez budowniczych. I jeszcze jeden pomysł: kamienie to starożytne artefakty, przechowywane przez magów przez wieki, aż miałaby nadażyć się jakaś odpowiednia okazja

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
13 Magów
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Sierpień 2007, 23:06:59 »
Mam pewną teorię na temat kamieni ogniskujących, ale nie jestem jej pewien. Otóż w Koloni Karnej cz y jak kto woli w Górniczej Dolinie kamienie ogniskujące są na piedestałach, które z kolei ustawione są na okrągłych podestach. Każdy kto grał choć raz w Noc Kruka wie, że w Jarkendarze te podesty to w istocie kamienie teleportacyjne. Może budowniczowie wcześniej przebywali również w Górniczej Dolinie i wykorzystywali moc kamieni ogniskujących do aktywacji kamieni teleportacyjnych, a to z kolei by wyjaśniało kto zamieszkiwał stary klasztor. Jak wiemy z G3, przemieniać się w zwierzęta mogą tylko słudzy Adanosa jakimi są druidzi, a budowniczowie też czcili Adanosa (piszę "tylko słudzy Adanosa" w sensie, że wojownicy Adanosa) więc to kapłani budowniczych mogli zamieszkiwać ten klasztor.

Offline Szkieletomotor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #38 dnia: 22 Sierpień 2007, 23:08:23 »
Kerth pomyśl KTO i PO CO utworzono barierę.Otórz kohrinis to wyspa,na której jest magiczna ruda i (poprawię za szybko pisałem)Król utworzył tam kopalnie w których więżniowie wykopywali rudę ,więc dla poprawy bezpieczeństwa utworzono barierę ale dziwnie urosła.Nie ma mowy o tym że wszyscy magowie byli przy tworzeniu bariery , ale o tym że postanowili stworzyć barierę.
12 tworzyło barierę a 13 nadzorował ich pracę. A milten sam mówi że niedawno był nowicjuszem.wqięc to wyklucza go z 13, co do tej teorii to budowniczowie nie mogli tam być bo niema tam żadnych ich śladów , popatrz gdzie sojąte piedestały w większości w ORKOWYCH ruinach(wystarczy obejżeć okolicę).czyli to nasuwa tezę żę ludzi byli potem ,najpierw byli tam orkowie.
A co do tego że pyrokar nima nic wspólnego z kolonią to od kogo dostajemy na początku gry wiadomość do przekazania A od kogo odpowiec ładnie od kogo????

TAM TA TA TA DAM BUM OD KOGO OTO ODPOWIEĆ
OD ARCYMISTRZA MAGÓW OGNIA!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2007, 23:20:45 wysłana przez Szkieletomotor »

Offline Melkor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hallowed are the Ori!
13 Magów
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Sierpień 2007, 23:11:57 »
Cytuj
...więżniowie utworzyli tam kopalnie w których więżniowie...

To kto w końcu wydobywał rudę, a kto utworzył kopalnie? Przecież jest już ustalone, że Milten nie brał udziału przy tworzeniu bariery.
A nie wydaje ci się dziwne, że w Jarkendarze stoją takie same podesty i że podobne zastosowanie mają tam kamienie ogniskujące? W obydwu przypadkach chodzi o uwolnienie energii i skumulowanie jej w innym miejscu: w koloni chodziło o wysłanie skumulowanej energii w jedno miejsce tworząc barierę, a w Jarkendarze chodziło skumulowanie energii w podestach i wykorzystywanie jej do teleportacji. Apropo orków, oni unikają magii innej niż Śniącego więc nie mogli i się bali kamieni ogniskujących, dlatego ich unikali (miałem fajną przygodę, wracając do Saturasa na piechotę [ chciałem trochę pozwiedzać] z 4 kamieniami ogniskującymi, każdy ork którego spotykałem uciekał, a gdy rzucałem jakieś zaklęcie to atakowało kilka celów naraz, może to był bug, nie sprawdzałem bo tylko raz robiłem wycieczkę krajoznawczą).
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2007, 23:37:00 wysłana przez Melkor »

Forum Tawerny Gothic

13 Magów
« Odpowiedź #39 dnia: 22 Sierpień 2007, 23:11:57 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top