Autor Wątek: 13 Magów  (Przeczytany 33046 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fortuno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
13 Magów
« dnia: 09 Lipiec 2007, 17:39:02 »
W G1 jest coś co nie daje mi spokoju. Uważnie czytajcie: Barierę tworzyło 13 magów. W kręgu wody jest 6 magów: Saturas, Nefarius, Riordian, Myxir, Merdarion i Cronos. W kręgu Ognia jest także 6 magów: Corristo, Torrez, Damarok, Drago, Rodriguez i Milten. Ten ostatni zaś nie tworzył Bariery!!! Jak sam mówił dołączył do magów później. No i jest jeszcze Xardas on należał do magów ognia ale on nie jest 12 tylko 13 magiem nadzorującym budowę kopuły. Kto zatem może być tym 12tym magiem? A może to niedopatrzenie ze strony twórców. Jak sądzicie?

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2007, 17:45:16 »
są 2 wyjaśnienia, pierwsze, to że jest to naprawdę  błąd twórców tej gry, ponieważ mogli uznać, że MILTEN także brał udział przy tworzeniu bariery, a przecież dołączył później (niedopatrzenie?)
drugie wyjście jest takie, że może ten 12 mag był stary i zchorowany, i przed naszym przybyciem do kolonii umarł ze starości. wiem, że wydaje sie to troche dziwne, ale tak mogło być.

pozdrowienia-milten14

Forum Tawerny Gothic

13 Magów
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec 2007, 17:45:16 »

Offline Pawelck91

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec 2007, 17:53:23 »
Nie wszystko jest w porzadku !Jak sie dowiadujemy, bariere w sumietworzylo 13 magow. 6ognia oraz 6 wody, tym 13 magiem byl Xardas. Ot i po sprawie

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec 2007, 18:03:24 »
no tak, zgadzam sie, ale przecież Xardas nadzorował tworzenie bariery, a nie ja tworzył. tak mi sie przynajmniej zdaje.... .
dobrze że taki temat został stworzony, mnie tez to zastanawiało

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2007, 18:25:13 »
Cytat: milten14
no tak, zgadzam sie, ale przecież Xardas nadzorował tworzenie bariery, a nie ja tworzył. tak mi sie przynajmniej zdaje.... .
dobrze że taki temat został stworzony, mnie tez to zastanawiało
A to nie jedno i to samo ? Przecież stał razem z innymi magami to jego widzimy na intro. Ktoś kto coś nadzoruje, odwala najwięcej roboty zazwyczaj jest szefem. Ktoś kto czymś zarządza jest przeważnie twórcą tego czegoś. Jak by PB użyło zwrotu "pomagał" też byście powiedzieli, że jej nie tworzył bo przecież nie użyto słowa "stworzył".

A co do Miltena, dołączył do magów ognia już dawno po utworzeniu bariery. Był jednym ze skazańców.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2007, 18:27:03 wysłana przez DODO »

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
13 Magów
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec 2007, 18:42:24 »
Cytuj
to nie jedno i to samo ? Przecież stał razem z innymi magami to jego widzimy na intro. Ktoś kto coś nadzoruje, odwala najwięcej roboty zazwyczaj jest szefem. Ktoś kto czymś zarządza jest przeważnie twórcą tego czegoś. Jak by PB użyło zwrotu "pomagał" też byście powiedzieli, że jej nie tworzył bo przecież nie użyto słowa "stworzył".

A co do Miltena, dołączył do magów ognia już dawno po utworzeniu bariery. Był jednym ze skazańców.

No tak ale jak powiedział Saturas barierę tworzyło trzynastu magów, a według tego co mówisz było ich tylko dwunastu.
To musi być błąd twórców

Offline PexPawlo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jam jest modder
13 Magów
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec 2007, 18:57:22 »
Mnie też się wydaje że to niedopatrzenie twórców. No chyba że siedzi sobie gdzieś w jaskini a wszyscy myślą żę nie żyje....ale raczej nie.

Offline Fortuno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec 2007, 19:50:33 »
Ale wiele wskazuje także na to że tym magiem może być Baal Cadar. Jest najlepszym czarodziejem w obozie na bagnie. Co wskazuje na to że miał już do czynienia z magią. Najwyraźniej miał wizję w której ÂŚniący do niego przemawia i postanowił porzucić swe dotychczasowe życie i wstąpić do Bractwa.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2007, 01:01:27 »
Cytat: Chabacik
No tak ale jak powiedział Saturas barierę tworzyło trzynastu magów, a według tego co mówisz było ich tylko dwunastu.
To musi być błąd twórców
Czasem jak czytam wasze wywody krew mnie zalewa...

Saturas mówi również:
"Cóż kiedy tworzyliśmy barierę nadzorował nas jeszcze jeden, trzynasty mag"
"Ten trzynasty mag był naszym przywódcą"

Barierę tworzyło trzynastu magów czy się wam to podoba czy nie. Specjalnie mówi o tym dopiero Saturas by dogłębnej zagmatwać fabułę i zaciekawić gracza. Dotychczas wierzyliśmy w info podane na początku gry lecz później poznajemy prawdziwą liczbę magów tworzących barierę. I nie jest to żaden błąd czy inna rzecz, która sobie ubzduraliście to było zamierzone działanie. O 13 magach, ich przywódcy, który nadzorował całą pracę czyli również tworzył barierę mamy dowiedzieć się pod koniec gry gdy trzeba będzie udać się do niego po pomoc.


Cytat: Fortuno
Ale wiele wskazuje także na to że tym magiem może być Baal Cadar. Jest najlepszym czarodziejem w obozie na bagnie. Co wskazuje na to że miał już do czynienia z magią. Najwyraźniej miał wizję w której ÂŚniący do niego przemawia i postanowił porzucić swe dotychczasowe życie i wstąpić do Bractwa.
Tak, brawo bardziej absurdalnej tezy już nie dało się wymyślić. Zacznijmy tylko od tego, że bractwo założył Y'Berion zaraz po tym jak powstała bariera a wśród ludzi, którzy poszli za nim nie było żadnych magów. Ponieważ jedynymi w tym czasie byli ci ze starego i nowego obozu. Licząc siedmiu z SO ponieważ wtedy rządził nimi jeszcze Xardas. I sześciu z NO.

Offline Pablo2729

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec 2007, 07:58:50 »
Uwazam że 13 magiem jest nadzorca w krypcie pod kamiennym kregiem. Połakomił się na kamień ogniskujący i zdioł zaklecie,a Milten zajoł jego miejsce jako mag ognia.

Offline Fortuno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Lipiec 2007, 08:58:03 »
Cytat: Pablo2729
Uwazam że 13 magiem jest nadzorca w krypcie pod kamiennym kregiem. Połakomił się na kamień ogniskujący i zdioł zaklecie,a Milten zajoł jego miejsce jako mag ognia.

To był jeden z magnatów...

IsentoR nie zrozumiałeś to prawda że barierę tworzyło 13 magów, ale Milten JEJ NIE tworzył dołączył później (sam mówił nam o tym) więc to tak jakby w Kręgu Ognia było 5 (z tych co tworzyli) + 6 z Wody + Xardas = 12 Magów tworzących barierę a nie 13..... (bo Milten się nie liczy) THE END
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2007, 09:03:42 wysłana przez Fortuno »

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
13 Magów
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Lipiec 2007, 09:02:57 »
nie sądze, aby tak sie stało, bo przeciez kiedy idziemy z miltenem do kamiennego kręgu opowiada w pewnym sensie historię tego ożywieńca i wspomina, ze był on złodziejaszkiem, na którego została rzucona klątwa, czy coś w tym stylu. sądze, że to jest do wykluczenia.

nie wiem jak wy, ale ja sądze, że ta sprawa pozostanie zagadką  .
pzdr.-milten14

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

13 Magów
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Lipiec 2007, 10:03:34 »
Cytat: Fortuno
IsentoR nie zrozumiałeś
Wykłócaliście się o to czy Xardas tworzył barierę z nimi i był trzynastym magiem a nie czy rzeczywiście ich tylu było.


Cytat: Fortuno
to prawda że barierę tworzyło 13 magów, ale Milten JEJ NIE tworzył dołączył później (sam mówił nam o tym) więc to tak jakby w Kręgu Ognia było 5 (z tych co tworzyli) + 6 z Wody + Xardas = 12 Magów tworzących barierę a nie 13..... (bo Milten się nie liczy) THE END
Problem w tym, że historia stworzenia bariery przez 12 magów postarza się cały czas. Piranhie popełniły błąd w jednej kwestii. Dodali Miltenowi gadkę o tym, że dołączył on do nich niedawno. Gdyby tego nie zrobili cała sprawa była by jasna. Ponieważ jeżeli nie brać tego pod uwagę liczba się zgadza. Tylko dlaczego tego nigdy nie poprawiono ? Nawet w następnych częściach...


Cytuj
Spośród 12 magów w kolonii, 6 należało do kręgu Ognia a 6 do kręgu Wody. Magowie
Ognia pozostali wierni królowi, toteż osiedlili się w Starym Obozie, by stamtąd wspierać
wydobycie i handel rudą. Magowie Wody skoncentrowali swoje wysiłki na próbach przełamania magicznej Bariery. Postanowili udać się do Nowego Obozu, by wykorzystać wydobywaną
tam rudę do własnych celów.
Magowie Ognia:
1. Damarok
2. Drago
3. Corristo
4. Rodriguez
5. Torrez
6. Xardas

Magowie Wody:
1. Riordian
2. Cronos
3. Saturas
4. Merdarion
5. Nefarius
6. Myxir

Tak powinna wyglądać sytuacja tylko, że komuś pomyliło się i policzył również Miltena podczas tworzenia dialogu Saturasa. No i wyszło nam, że Xardas był 13 magiem, który tworzył Barierę. Chyba, że mag wody miał na myśli 13 maga w kolonii ale wtedy nie mówił by nic o tym, że był on trzynastym tworzącym barierę.

Zawsze można to sobie wytłumaczyć tym, że takowy dodatkowy mag nie musiał zostać uwięziony przez barierę. I wtedy od razu rzuca się nam w oczy osamotniony z kręgu wody Vatras.


Teraz pojawia się tylko pytanie czy to zwyczajny błąd w dodaniu historii Miltena już po ułożeniu całego wątku z 13 magami tworzącymi barierę? Czy może na upartego można kogoś zaliczyć jako brakującego maga?
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2007, 10:04:18 wysłana przez IsentoR »

Offline Fortuno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Lipiec 2007, 11:50:30 »
NO! Dokładnie zgadzam się z tobą teraz IsentoR. Z tego wynika że Milten był skazańcem. I jest to pytanie czy to błąd czy ten brakujący mag gdzieś se siedzi, umarł albo to Vatras.... Uważam iż to pytanie pozostanie bez odpowiedzi... Ale wyobraźnia może podsunąć nam jakieś pomysły w tej sprawie:)

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipiec 2007, 14:08:31 »
Wydaje mi się że to nie dociągniecie ze strony PB... Wątpie żeby Vatras był jednym z magów bo w intrze Xsardas mówi (to Xsardas opowiada nie?) "... I zostaliśmy uwięzieni przez nasze własne dzieło..." Więc wynika z tego że wszystkich uwięziło, chociaż patzrąc z drugiej strony... W NK Saturas mówi coś w tym stylu :" Cholera! Mósiałeś spotkać jedynego maga wody który cię nie zna..." I w tym momęcie (mniej - więcej) pokazuje się film jak Bezimienny ładuje Urizela.

Pozdro Bartaz11

Canis

  • Gość
13 Magów
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lipiec 2007, 17:30:47 »
trzynastu amgów tworzących barierę:
1. Xardas
2. Riordian
3. Cronos
4. Saturas
5. Merdarion
6. Nefarius
7. Myxir
8. Damarok
9. Drago
10. Corristo
11. Rodriguez
12. Torrez
13. xxx

tym magiem oznaczonym poprzez "xxx" mógł być jak wspomniał isentor Vatras, mógł owy człowiek ginąć przy tworzeniu, podczas przeprawy przez górniczą dolinę. Może nawet Gdy szli uciekł w las i jest nim martwy człowiek którego znajdujemy na końcu zadania jakim jest "Chromanin". Jest wiele możliwości różnych możliwości. Milten oczywiste był skazańcem jak sam mówił i niedawno zaczął brać nauki u swego Mistrza, Coristo.

Offline Mater of the Death

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Lipiec 2007, 22:47:59 »
Jakby jeden Mag Ognia zmarł albo coś w tym stylku to W takim razie poco Saturas prosił by nas o przekonanie Magów Ognia do wspólnego wysadzenia bariery (milten przecież jest za młody)

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lipiec 2007, 08:52:12 »
Przypomniała mi się jedna sprawa... Kiedy w GII naprawiamy oko innosa to Xsardas (kiedy przychodzimy dać mu zaproszenie od Vatrasa) mówi coś w tym stylu: "Haha! Ten stary Zyga... Chyba już wiem co kombinuje ... " - Wygląda na to że raczej się znają... Więc może Vatrasa bariera nie uwięzila, choć to małoprawdopodobne...


Pozdrawiam
Bartaz11

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2007, 17:56:22 »
Ja myśle że tym 12 Magiem był jakiś Mag Ognia, który był starszym człowiekiem tak więc razem z nim przybył pewien nowicjusz o imieniu Milten, kiedy stworzyli barierę 13 Magów i jeden nowicjusz udali się do obozu, a tam rozwałka bunt skazańców. Atu nagle trach 12 Mag dostaje z luku od jakiegoś człowieka który znikną we mgle (od tego gościa z Chromanin) który później umiera, obóz zostaje szybko przejęty przez skazańców Corristo chce przypodować się Magnatom co nie podoba się Magom Wody i Xardasowi, tak więc opuścili ich i wyruszli z obozu, Corristo pisze lit do Pyrokara z proźbą o połączenie Miltena z Ogniem. Pyrokar zgadza się, i oto cała historia.

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
13 Magów
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2007, 12:58:02 »
A ja myślę że nie czytałeś poprzednich postów i nie grałeś/aś w Gothica 1. Przcież Milten (co było nawet już w tym temacie) mówi nam że jest skazańcem i Niedawno Corristo przyjoł go do Kręgu Ognia...

Naprawdę - czytaj poprzednie posty zanim wypowiesz swoje zdanie....

Pozdrawiam
Valar

Forum Tawerny Gothic

13 Magów
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Sierpień 2007, 12:58:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything