Autor Wątek: 10 najlepszych gier ostatniej dekady  (Przeczytany 5502 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« dnia: 01 Lipiec 2007, 20:44:30 »
Jakie są wg was najlepsze gry ostatnich 10 lat? Moje typy to
- Saga Gothic
- Neverwinter Nights 2
- GTA: San Andreas
- Soldiers of Fortune
- Stalker
- Trylogia Prince of Persia
- Warcraft 3 + Dodatek
- Sid Meier's Pirates!
- Fable
- Carmageddon
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2007, 20:45:21 wysłana przez Dark Prince »

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2007, 21:01:50 »
Moje gry to:
-Saga gothic (a niby jak inaczej miałbym się znaleźć na tym forum  )
-Call of Duty seria (zwłaszcza granie przez neta)
-Company of Heroes (super tam są walki)
-Bitwa o ÂŚródziemie I lub II (super gra oparta o książkową trylogię Tolkiena)
-Medieval II Total War (najlepsza strategia jaką znam osadzoną w średniowieczu)
-Rome Total War + Barbarian Invasion (tak jak wyżej tylko obsadzona w starożytności)
-WarCraft 3 + The Frozen Throne (wciągająca gra, fajna fabuła)
-Sid Meier's Pirates (najfajniejsza gra o piratach)
-Codename Panzer: Faza Pierwsza (trudna gra zwłaszcza jak się gra Ruskimi)
-Jedi Academi (jestem fanem filmu to oczywiście musiałem mieć też grę)

Jest ich jeszcze trochę, ale to są gry które akurat teraz mi się przypominają, bo leżą na lewo ode mnie na honorowej półce
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2007, 12:52:15 wysłana przez Kondri_18 »

Forum Tawerny Gothic

10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec 2007, 21:01:50 »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec 2007, 21:19:45 »
10 najlepszych gier ostatniej dekady, według mnie są to:
1.Saga Gothic-chyba każdy wie dlaczego.
2.Trylogia Prince of Persia-lubię te serie za klimat za akrobacje i za sztylet czasu.
3.Beyond Good&Evil- gra nie doceniona ale świetna polecam.
4.Baldur's Gate II: Shadows of Amn-świetny RPG co tu dużo mówić kto nie grał niech żałuje.
5.Heroes of Might&Magic III-tutaj chyba nie muszę nic pisać.
6.-Sid Meier's Pirates!-już zostało napisane dla czego.
7.WarCraft III-j/w
8.Call of Duty-świetna gra o tematyce II wojny światowej
9.GTA:Vice City-moja ulubiona część serii GTA.
10.Max Payne-lubię tę grę sam nie wiem za co.

Offline Riddle.

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 0
  • Mój dziadek był wielkim człowiekiem.
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec 2007, 21:26:26 »
Moje "topy":

Medal of Honor: Allied Assault - kto grał dobrze wie, że ta gra nadała kształt wszystkim wspólczesnym fps`om.
Starcraft - coś czego nie da się opisać. Gdyby nie ta gra dzisiejsze strategie stały by na marnym poziomie.
Seria Civilization - znakomity "symulator" imperium.
GTA II - może to większość ździwi, ale dla mnie to jest najlepsza część całej serii.
Guild Wars - pomimo iż już w to nie gram stwierdzam, że to jest jedna z lepszych gier przez neta.
PKR - poker w najpiękniejszej postaci, czyli Texas Holdem! Coś pięknego...
Seria Thief - w lepszą skradanke nie grałem.
Seria Hitman - j/w  
Seria Call of Duty - Tutaj chyba nic nikomy nie trzeba przedstawiać.
Seria Broken Sword(tutaj chodzi o część I i II bo pozostałe były kijowe) - najlepszej przygodówce na świecie dziękujemy za to, że pozwalała nam przesiedzieć nad nią tyle dni.

To chyba wszystko...


Z wyrazami szacunku...
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2007, 21:26:54 wysłana przez Riddle. »

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec 2007, 17:59:01 »
Według mnie:

1. Saga Gothic - za swój klimat, za to że ta gra żyje, za to że gdy wejdziemy do miasta, to mieszkańcy rozmawiają ze sobą, wykonują swoją prace, a wieczorem idą na kufelek piwa po całym dniu cięzkiej pracy.

2. Call of Duty 2 - oddaje klimat II wojny światowej.

3. seriia FIFA - dla mnie najlepsza gra sportowa z gatunku Piłka Nożna.

4. GTA 3 - jak dla mnie najlepsza spośród całej sagii GTA.

5. DOOM 3 - wspaniały mroczny klimat ; )

6. Warcraft 3

7. Call of Duty

8. Pro Evolution Socer 6

9. Heroes of Might and Magic

10. Preatorians

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lipiec 2007, 14:48:04 »
Moja lista przednich madafakerów ostatniej dekady:

Gothic (+ następne części i dodatek) - Jest to jedna z pierwszych gier RPG w jakie w ogóle grałem i mam do niej bardzo duży sentyment. Oprócz tego oczywiście uważam pierwszą odsłonę Gothic'a za najbardziej klimatycznego role-playa wszechczasów. Czego chcieć więcej?

TES III: Morrowind  + Bloodmoon i Tribunal - To co porusza mnie w tym tytule najbardziej to z pewnością przepiękna muzyka. Tak, jej nie da się opisać, trzeba posłuchać, najlepiej podczas gry, a gra ta jest wybitna. Grając w Morrowinda po raz pierwszy zobasczyłem tak wielki wirtualny świat. Wymieniając charakterystyczne cechy tej gry trzeba także wspomnieć o nowatorskim systemie rozwoju postaci który jest przecież znakiem firowym serii TES.

TES IV: Oblivion + Shivering Isles - Choć przyznam szczerze, że zdecydowanie wolę poprzednią część TES, to Oblivion nadal mieści się w tym spisie. Piękna grafika, klimat może już nie ten, ale mimo to, gra nadal warta uwagi.

NFS: Most Wanted - Moja ulubiona część NFS. Po niezbyt udanym Undergroundzie 2, nocne rajdy zaczęły mnie poprostu nudzić. MW zaoferowało mi oderwanie od tego schematu i za to wielkie dzięki twórcom. Nic więc dziwnego, że bardzo zawiodłem się na jego następcy, Carbon'ie, który był dla mnie jak to już ktoś mądry ujął -  "odgrzewanym kotletem w nowej panierce".

GTA: San Andreas - (Nie ma sensu opisywanie tu tej gry, bo zrobiłem to już w odpowiednim temacie)

Nox - Czy ktoś jeszcze pamięta tego staruteńkiedo hack'n'slasha? Nieważne, dla mnie jest on o niebo lepszy od Diablo (które mógłbym okreslić mianem zwykłego crap'a). ÂŚwietny klimat, dynamiczna akcja i choć grafika archaiczna, gra nadal trzyma wysoki poziom.

Quake III: Arena - Moja pierwsza i zarazem ulubiona strzelanka. ÂŚwietnie się w nią gra przez sieć z kumplami. Ogólnie ÂŻywa Legenda  

Twierdza - po prostu świetny RTS, którego największym atutem jest moim zdaniem jest linia fabularna i niesamowicie odwzorowany średniowieczny klimat. Swego czasu symulowałem nawet ból brzucha, żeby nie iść do szkoły i móc sobie pograć w tą grę
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2007, 14:49:26 wysłana przez KrokusM »

Offline Lees

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Boga nie ma w domu, wyjechał na wakacje do Vegas"
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2007, 10:24:40 »
Moja lista największych dzieł dekady(w które grałem i mogę się wypowiedzieć):

1.Saga Gothic-Chyba każdy szanujący się fan Gothica powinien ją tu umieścić.Fabuła, właśnie fabułą to to co w Gothicu najlepsze.

2.Diablo(saga)-Choć w jedynkę z dodatkiem nie grałem, tylko w dwójkę z dodatkiem to gra świetna,wybitny,do dziś rzesze fanów walczą na battlanecie.Fabuła może nie była taka świetna ale te rzeczy,zdobywanie poziomów,tego nie da się zapomnieć

3.Warcraft(saga)-odwarze się również i w tym tytule postawić na sagę ale jedynka mnie ominęła.ÂŚwietna grafika,muzyka a fabuła to naprawdę majstersztyk(szczególnie trzecia odsłona postawiła na fabułę).

4.GTA(saga)-heh,co ja mam z tymi sagami:D.Przyznam że takie piękne odsłony GTA zaczęły się od III ale mi najbardziej Vice City przypadło do gustu.I i II na swoje lata były dziełami dobrymi i dobrze się w nie grało.

5.Heroes of Might and Magic(saga)-jak zwykle w moim przypadku saga.Heroes pięknie przykuł rzesze graczy.Ze mną było podobnie(W okolicy jeden gość miał 3 ,a jeszcze chodził do pracy i pożyczał na godzinę,tak więc czekało się cały dzień pod jego bramą , aby się czasami nie spóźnić:D)To były szczęśliwe czasy,naprawdę szczęśliwe.Heroes to jest to,gdybym nie podał tego tytułu na taj liście to bym sobie nie wybaczył takiego błędu.

6.Medal of Honor
-piękna gra,piękna grafiku,piękna muzyka i piękna strzelanka


7.NFS(Wszystkie części)
-każda cześć była przełomem,sławny Need for speed zbiera kolejne rzesze fanów.

8.Twierdza(saga)
-powiedziałby ktoś gra banalna,nie warta uwagi,lecz ja ją cenię i tutaj umieszczę.

9.Icewind Dale(saga)
-piękna gra RPG,grało się z kuzynem po nocach,Jedynka jest szczególnie trudna.

10.Starcraft i Baldur's Gate(saga)
-Tu postanowiłem napisać tytuły w które nie grałem lecz je bardzo cenię,widziałem je i słyszałem o nich wiele.

Kolejność przypadkowa.



Offline Matek00

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2007, 23:53:28 »
To pora zacząć udzielić się i w tym temacie...:


>>Seria Kotor - W szczególności Kotor 1... Ta gra o b. długim tytule (Star Wars: Knights of the Old Republic) zasługuje na miano jednej z najlepszych gier jakie kiedykolwiek wyszły. Druga część o podtytule "The Sith Lord" też jest b. dobrym RPG'iem, lecz brakuje tego czegoś co było w Kotorze 1...

>>Seria Gothic
- A jak inaczej? Każdy kocha bezimiennego i jego przygody...

>>Seria GTA
- W szczególności GTA Vive City, GTA 2, GTA San Andreas i Vice City Stories...

>>Fifa 07
- Chyba pierwsza udana Fifa jaka kiedykolwiek wyszła... No i jaka grafa :P...

>>Need For Speed Underground 2 - Zdecydowanie najlepsza wyścigówka ostatniej dekady...

>>Fable - Świetny RPG, zaczynamy grę od 7letniego chłopca, a kończymy mając około 60lat...

>>Seria Broken Sword - A najbardziej "Broken Sword 2: The Smoking Mirror" i "Broken Sword 3: The Sleeping Dragon" Świetna przygodówka gdzie mamy szanse pokierować Amerykańskim Detektywem - Georgem Stobart i Francuską Reporterką - Nico Collard.

>>The Lord of the Rings: Battle of Middle Earth - Co tu dużo mówić?

>>Star Wars: Empire At War
- Pierwsza udana Strategia w świecie Star Wars...

>>Seria Heroes Of Might And Magic
- A w szczególności Heroes III i Heroes V...

>>WarRock - Świetny darmowy (w pewnym sensie) Internetowy Shooter...

>>SilkRoad On-Line - Według mnie najlepszy MMORPG...

>>Trylogia Prince Of Persia - Ale mi najbardziej przypadły do gustu Piaski Czasu...

>>Tomb Rider - Kto by nie pamiętał Pięknej Pani Archeolog? Zdecydowanie Kultowa już seria Tomb Rider zasługuje na miano jednej z najlepszych gier... Według mnie najlepszą częścią była III...

>>Star Wars BattleFront II - Świetny Shooter w Realiach Gwiezdnych Wojen

>>Seria Tekken - Najlepsza Bijatyka jaka kiedykolwiek wyszła... Najlepszy była trzecia odsłona tej kultowej gry...

>>Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy - Wywróciło Rynek Gier ze świata Star Wars do góry nogami...

>>Black And White 1&2
- Świetna Strategia czasu rzeczywistego...

>>Football Manager 07
- Kultowa już seria Football menager i jej najnowsza odsłona, prezentuje się świetnie...

>>Jade Empire
- Świetna Gra twórców Kotora, lecz posiada wielki minus - Jest strasznie krótka...

>>StillLife - Przygodówka z jedną z najbardziej wciągających Fabuł na świecie... Idzie równym Krokiem z Broken Sword i Syberią

>>Seria Tony Hawk - A w szczególności Tony Hawk Underground 2 i Tony Hawk's Pro Skater 3 i 4

>>Syberia
- Tego tytułu nie muszę chyba przedstawiać... Ale według mnie Syberia 2, to już nie to samo co jedynka...

>>The Movies - Świetna strategia. Gra podobna do tycoonów, lecz tutaj zasiadamy na miejsce szefa wytwórni filmowej...

>>Seria Worms - Jakby wyglądał rynek gier bez tego tytułu? Pamiętam jak kiedyś sie chodziło i tępiło się inne robaki w wormsach Armagedon... Stare dobre czasy...

>>Seria Crash - Pamiętam jak się kiedyś grało w Crashe 1-3 na PSX'a... Albo w Crasha Tag team Racing... Szkoda, że najnowsze tytuły to już nie to samo co kiedyś...

********
Uważam, że w przyszłości trafią jeszcze do tej listy takie tytuły jak Star Wars The Force Unleashed, Assasin Creed, Wiedźmin...
Dobra trochę się rozpisałem  Pora zakończyć to pisanie i kliknąć na "Wyślij"
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2007, 00:05:57 wysłana przez Matek00 »

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2007, 11:03:27 »
Wg mnie na uznanie zasługują te tytuły:

1. Gothic Trylogia
2. GTA San Andreas
3. Dark Messiah Might & Magic
4. Fable
5. Call of Duty
6. F.E.A.R. + Extraction Point
7. Prey (Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że ludzie nie doceniają tej gry)
8. Jedi Knight II i Jedi Academy
9. Syberia I i II
10. Still Life

Wszystkie ww tytuły zasłużyły sobie w moim przekonaniu na ocenę 10/10 (Mimi iż w większości nie zgadzam się z czasopismem CDA, które uważam za eksperta w dziedzinie gier), być może nie znam się tak dobrze jak redaktorzy CDA, ale uważam, że gry te same w sobie są czymś wyjątkowym i w swoich gatunkach (są/były) innowacyjne.

Na 11. miejscu umieściłbym grę Call of Juarez, która wywarła na mnie pozytywne wrażenie z kilku powodów: - Po pierwsze zrobili ją Polacy (Techland),
- Całkiem grywalna gra w realiach dzikiego zachodu,
- Jest to połączenie shooter'a i skradanki (w CDA narzekali na część skradakni, że niepotrzebna, zła, trudna etc.), jednak dla mnie było czystą przyjemnością przenikanie w mroku nocy przed kowbojami,
- Piękna grafika,
Po przeczytaniu recki w CDA (przypuszczam, że większość czyta) możecie czuć niechęć do niej jednak warto pamiętać, że to tylko zdanie kilku (wpływowych  ) osób. Na zachodzie (USA) gra została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i media. POLECAM!!!  dla mnie również 10/10

Offline filo1993

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2007, 11:30:08 »
1. Saga Gothic inaczej co bym robił na tym forum ??
2.Pro Evolution Soccer 6 za to że ładniejsze bramki zdobywa się grą zespołową a nie rajdem przez cale boisko jak w Fifie.
3.Diablo 2 za to że jest już 8 lat a dalej tak się trzyma.
4.Fable za to że przypominała mi trochę Gothica i za swieżą grę bo 2 takiej samej nie znajdziesz.
5.Call of Duty za to że naprawdę świetnie oddaje klimat 2 wojny światowej (szczególnie wypowiedzi Radzieckich ÂŻołnierzy w 2 części)
6.Command and Conquer 3 Wojny o Tyberium za to że jest kontynucją najlepszej strategii :D
7.Bitwa o śródziemie 1 i 2 za to że jest prawie taka jak film i za wspaniałą rozgrywkę.
8.Kompania braci tutaj już nic nie napisze bo nie ma miejsca ale wpspaniala gra.

Offline r4d00

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipiec 2007, 01:04:37 »
Od razu mówię, że patrzę pod kątem tego co ja najbardziej lubię, a nie co powinno się tu znaleźć  :
(Kolejność przypadkowa)

1) Saga Gothic
2)Saga Baldur's Gate (mój pierwszy RPG - kocham całą serię do dziś  )
3)Saga Diablo (szczególnie Diablo II - Lord of Destruction ------> poezja)
4)Saga GTA (najbardziej San Andreas)
5)Heroes of Might and Magic III
6)StarCraft (ten klimat i jedna z niewielu strategii, które przeszedłem)
7)DooM III (za "klocek" w gaciach podczas gry    )
8)Saga Half-Life
9)Saga Fallout (bez zbędnych komentarzy... bijcie pokłony...)
10)Planescape:Torment (chociaż nie jest moim RPG number one   , to fabuła niesamowita)

I wiele wiele innych, których nie wymieniłem z powodów ode mnie niezależnych    

 Pzd.

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec 2007, 22:49:25 »
hmmm ...
- Saga Gothic ;)
- Saga GTA ( mi bardzo do gustu przypadła Vice City i San Andreas)
- World of Warcraft ( osobiście nie za bardzo lubię MMO ale widzę jak wielu kumpli w szkole gra w nią z zapałem :P )
- Newerwinter Nights 2 ( pierwsza raczej mi się nie podobała :/)
-Saga Prince of Persia ;) (wielkie odrodzenie zręcznościówek ;) no i prince )
- Rayman ;P ( no fajna gierka dla zabijania czasu )
-TES Morrowind  ( bardzo rozbudowany świat, można było się w niej dowiedzieć o wiele więcej o świecie w którym jest osaczona historia, a także praktycznie nieskończone możliwości)
- TES: Oblivion ( następca Morrowinda, poprawiony silnik graficzny i znacznie poprawione niektóre zdolności [są bardziej realne ;) ])
-Warcraft 3 i dodatek (jedna z najlepszych strategii)
- Diablo 2 z dodatkiem ( można się wyładować :P )
- Fable ( nic dodać nic ująć ;) bardzo dobra gierka, czekam na drugą część )

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2007, 20:50:36 »
Tylko 10, wypisze najwybitniejsze w jakie grałem:

1. Heroes of Might & Magic III
2. Gothic II
3. Warcraft III
4. GTA: San Andreas
5. Far Cry
6. Sid Meier's Pirates!
7. Prince of Persia: Piaski Czasu
8. Call of Duty 2
9. Thief: Dark Projeckt
10. Worms World Party
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2008, 08:34:58 wysłana przez Thorus15 »

Forum Tawerny Gothic

10 najlepszych gier ostatniej dekady
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Lipiec 2007, 20:50:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top