Autor Wątek: Prawa autorskie gry Gothic  (Przeczytany 2385 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DJ Szoszo

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Prawa autorskie gry Gothic
« dnia: 24 Czerwiec 2007, 22:49:25 »
Witam.

Ostatnio zastanawia mnie czy mogę w logo mojej strony interonetowej o gothicu zamieślić logo Gothica czyli ten napis gothic, Gothic II lub Gothic 3. Wiecie o które napisy mi chodzi. A jak nie to chodzi mi o to logo gry które było umieszczone we wcześniejszej grafice u góry na tym fotum.
Proszę o pomoc czy PB zastrzega sobie wszystkie prawa do loga. ÂŻeby było jasne prosiłbym o jakiś cytat, bo ja sam szukałem tego w google i nic nie znalazłem. Ehhh to moje szukanie!

Druga sprawa czy do grafiki na stronie mogę użyć jakiś gotowy screen z gothica, oczywiście jeżeli jego autor nie zastrzegł sobie praw.

Trzecia sprawa czy można wogóle (żeby było zgodnie z prawem) używać nazwy firmy wydawcy gothica 2 i 3 (PB). Nie chodzi mi oczywiście o logo bo tego nie wolno.

Proszę o pomoc w tych zagatkowych pytaniach.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2007, 23:01:09 wysłana przez Lukasz509 »

Thoro

  • Gość
Prawa autorskie gry Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2007, 23:03:06 »
Screenów możesz używać do woli. O ile wiem nie istnieje coś takiego jak zastrzeżenie praw do używania danej grafiki która w tym przypadku stanowi screen z gry. Mówię o osobach postronnych, użytkownikach produktu. Znaczy zawsze ktoś może taką argumentację postawić, ale odzwierciedlenie w prawie będzie to miało raczej nikłe.

Co do znaków handlowych typu Gothic, PB, JooWod itd - możesz używać do woli w celach nie komercyjnych. Warunkiem jest dodanie mniej więcej takiej formułki gdzieś w jakimś miejscu na stronie:

Cytuj
Gothic oraz Piranha Bytes są zastrzeżonymi znakami handlowymi Pluto 13 GmbH.

To samo tyczy się korzystania z tekstur z gry, fankitów, artworków i różnych rzeczy pochodzących od producenta/wydawcy związanych z produktem. Na Tawernie wzmiance o tym nigdzie nie ma, ale na nowej będzie gdyż już dodałem do stopki tak więc ok.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2007, 23:04:16 wysłana przez Thoro »

Forum Tawerny Gothic

Prawa autorskie gry Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2007, 23:03:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top