Autor Wątek: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?  (Przeczytany 1789 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« dnia: 16 Czerwiec 2007, 11:48:37 »
Wiec sprzeczam sie z moim przyjaciele z klasy o to kto ma racje. Czy istnieje dwurdzeniowy procesor, w ktorym jeden rdzen ma 3,3 GHz a drugi tez 3,3 GHz czyl irazm 6,6. Jest taki procesor. A i jeszcze.... Czy komp moze miec 5 GB DDr 3 ram?

Mi to sie wydaje, ze to komp z NASA wiec albo moj kumpel ma znajomosi w NASA i z USA wyslali do norwegii kompa a potem do polski, albo buja w oblokach bo sie nacpal. Co sadzicie?

Opps... sorki nei tu.. przeneiscie to do "Sprzet" :D



--------------------------------------

Ehhhh, mógłbyś chociaż temat poprawnie zapisać. Rozumiem, że używanie polskich znaków to wielki wysiłek, ale czasami warto wcisnać "Alt". N/c.
///
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2007, 12:24:36 wysłana przez Reinmar »

Offline SzlugA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2007, 12:13:40 »
Jeśli chodzi o procesor to jest to możliwe. Istnieją dwu rdzeniowe procesory o taktowaniu każdego z rdzeni (nawet) 3,4 GHz ==> Intel Pentium D 945 (S775) 3.40 GHz  (2x2MB cache).
Albo kupując nowe Core2 Duo można takie taktowania osiągnąć, ponieważ jak wiemy C2D ma wielką podatność na overclocking. Ale rdzenie nie są sumowane czyli: 2x 3,4GHz =
Co do pamięci operacyjnej RAM.. Otóż kilka tygodni temu ujrzały światło dzienne DDR3 (średnia częstotliwość pracy to 1 375 MHz - czyli 10 933 MB/s) i można mieć ich nawet 8 GB, ponieważ to zależy od ich konfiguracji. Np. 2x 2GB DDR3 + 2x 512MB DDR3.

Forum Tawerny Gothic

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2007, 12:13:40 »

Offline Sephiroth

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2007, 13:10:54 »
Co do kompa może istnieje, tylko ciekawe czego użyli do chłodzenia :)
Mam znajomego, który ma 8 GB ram ale on ma chłodzenie ciekłym azotem (kiedy miał same wiatraczki to w pokoju było jak w saunie)

Offline SzlugA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2007, 15:48:01 »
Cytat: Sephiroth
Co do kompa może istnieje, tylko ciekawe czego użyli do chłodzenia :)
Mam znajomego, który ma 8 GB ram ale on ma chłodzenie ciekłym azotem (kiedy miał same wiatraczki to w pokoju było jak w saunie)

Akurat znajomy (pracuje w sklepie komputerowym) ma 4x Kingston HyperX 2GB 800MHz DDR2 CL5 i nic mu się nie grzeje. Posiada zainstalowane 2 wentylatory 80mm, 1 wentylator 120mm w obudowie i jakoś nie jest za gorąco. Co do tego ciekłego azotu to mi się wierzyć nie chce. Słyszałem, że tylko 4 smiałków użyło go do chłodzenia komputera. Może chodziło Ci o chłodzenie wodne?

Offline Gobi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2007, 16:49:41 »
eden rdzen ma 3,3 GHz a drugi tez 3,3 GHz czyl irazm 6,6. < dwa rdzenie nie sumuja pamieci obliczeniowej.
5 gb ram ddr3... hmm twoj kolega jest chyba bardzo bogaty... ;d skoro tak wczesnie ma plyte glowna obslugujaca ddr3 i samie kosci pamieci dd3.        

Respev

  • Gość
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2007, 16:01:59 »
Cytuj
Jeśli chodzi o procesor to jest to możliwe. Istnieją dwu rdzeniowe procesory o taktowaniu każdego z rdzeni (nawet) 3,4 GHz ==> Intel Pentium D 945 (S775) 3.40 GHz (2x2MB cache).
Nie masz pojęcia, to się nie wypowiadaj. To jest taktowanie ogólne, a nie jednego rdzenia. 2x nie czytamy jako 2 razy po 3,4ghz, tylko 2 rdzenie dające razem 3,4ghz.


EDIT:
Cytuj
Albo kupując nowe Core2 Duo można takie taktowania osiągnąć, ponieważ jak wiemy C2D ma wielką podatność na overclocking. Ale rdzenie nie są sumowane czyli: 2x 3,4GHz = 6,8GHz
I sam sobie zaprzeczasz  

Cytuj
Co do kompa może istnieje, tylko ciekawe czego użyli do chłodzenia :)
A po co? Można zamontować dwa procesory na odpowiednim mobo (intel xeon).

Cytuj
Co do tego ciekłego azotu to mi się wierzyć nie chce. Słyszałem, że tylko 4 smiałków użyło go do chłodzenia komputera
Jest dużo więcej takich przypadków, ale raz, że azot jest szkodliwy dla zdrowia, to na dodatek jeszcze nie jest ogólnodostępny tak jak np. Ludwik ;]
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2007, 16:07:53 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2007, 16:01:59 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top