Autor Wątek: Gry strategiczne  (Przeczytany 2568 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Gry strategiczne
« dnia: 06 Czerwiec 2007, 17:34:40 »
Witam.

Otóż, od pewnego czasu szukam gier strategicznych, w jakie mógłbym pograć. Tylko, nie wiem, na jakie się zdecydować. Wybór jest duży, a ja grałem tylko w Warcraft III i StarCraft. Mi chodzi właśnie o takie strategie, typu Warcrafta. Proszę o pomoc, w wyborze dobrej gry. Jeśli ktoś chcę jakąś polecić, to niech poda  jej krótki opis oraz wymagania sprzętowe. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

EDIT: Thrall, a czy widok w samej grze jest taki, jak w galerii?
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2007, 17:55:50 wysłana przez Travis »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Gry strategiczne
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2007, 17:52:59 »
Mógłbym ci polecić grę Rise of Nation: Rise of Legends. bardzo przyjemny RTS który jest podobny do WarCrafta.Grafika jest ładna misję w pewnym stopniu zróżnicowane i są czy nację Vinci którzy do walki machin napędzanych najczęściej parą, Alinowie którzy do walki używają magii i są jeszcze Cuotle którymi nie miałem przyjemności grać.

Sugerowana cena wydawcy: 59,90 zł

Wymagania systemowe zalecane:
Pentium 4 1.4 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza), 4.5 GB HDD, Windows XP.

A tu masz galerie:
http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=3742

Edit:
Cytuj
Thrall, a czy widok w samej grze jest taki, jak w galerii?
Jak ustawisz tak sobie kamerę to tak ale podstawowo kamera jest ustawiona podobnie jak w WarCraftcie.

A co do tego co napisał Deft.
Cytuj
Warhammer 40,000 Dawn of War
cena: 99 PLN

Tylko złota edycja sam Dawn of War kosztuje 20zł.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2007, 23:06:16 wysłana przez Thrall »

Forum Tawerny Gothic

Gry strategiczne
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2007, 17:52:59 »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Gry strategiczne
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2007, 22:39:32 »
Ja bym ci proponował pograć w Warhammera

Warhammer 40,000 Dawn of War
kategoria: strategiczne / RTS
producent: Relic Entertainment
wydawca: THQ Inc.
dystrybutor: CD Projekt
data wydania PL: 22 października 2004
cena: 99 PLN
tryb gry: single / multiplayer
tryb multiplayer: LAN / Internet (1-8 graczy)

Innej gry nie znam, chociaż nie jestem pewien ale Black&White 2 też jest tego typu strategią. Albo zagraj w takie proste gry strategiczne jak np. saga Age of empires

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Gry strategiczne
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2007, 14:23:18 »
Myślę, że mógłbyś zagrać w Battle Realms.

producent: Liquid Entertainment
wydawca: Crave Entertainment
dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia

wymagania sprzętowe:
Pentium III 750MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Więcej informacji na
http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=630
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2007, 14:23:57 wysłana przez Adanos7 »

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Gry strategiczne
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Czerwiec 2007, 15:30:55 »
Strategi ci u nas dostatek! Akurat na tym polu komputery osobiste są bezkonkurencyjne, a tytułów moge ci wymienić na pęczki. Wymienie 4 moje ulubione. Jedna klasyka i 3 (prawie) nówki:

- Age of Empires II: The Age of Kings, czyli pierwsza strategia, która w bardzo rozbudowany, grywalny i jak na swoje czasy piekny sposób pozwalała toczyć boje w średniowieczu. Mnóstwo stron konfliktu i wręcz uzależniająca rozgrywka sprawiają, że jest ro absolutny must have każdego szanującego się stratega. Do gry powstał również dodatek Conquerors, który usprawnia i rozwija praktcznie każdy element tej wspaniałej gry. Warto jednak nadmienić, że gra do najprostszych nie należy. Jeżeli chodzi o wymagania tej gry to są w dzisiejszych czasach śmieszne.
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 233 Mhz, 32 MB RAM.

[galeria]


- The Lord of the Rings, The Battle for Middle-earth II, czyli przebój EA, bazujący nie tylko na podstawie filmu Petera Jacksona, ale i na całej twórczości Tolkiena. Epickie bitwy, 6 zróżnicowanych ras, możliwość stworzenia własnego bohatera, cała mapa ÂŚródziemia do przebycia, wręcz genialny tryb multiplayer i niezastąpiony klimat Władcy Pierścieni, który wręcz wylewa się z monitora. Poza tym jest już dostępny dodatek zatytułowany The Rise of the Witch-King, który dodaje do rozgrywki kolejną grywalną rase. Niesety gra ma dość spore wymagania sprzętowe.
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128MB (GeForce 6600 lub lepsza), 5.5 GB HDD, Windows XP.

 [galeria]

- Supreme Commander, czyli gra, która pojawiając się niedawno na rynku, zdecydowanie podwyższyła poprzeczke dla przyszłych prosukcji. Dwoma słowami: wojna totalna. Akcja dzieje się w świecie przyszłości w której trzy grywalne rasy, które nie kierują się maksymą pokój i miłośc. Charakterystyczne dla tej gry są wręcz olbrzymie mapy(w maksymalnym oddaleniu jednostki zmieniają się w kwadraciki, trójkąty itd, bo innaczej nic by nie było widać), ogromna wręcz liczba jednostek możliwych do wprowadzenia do boju(mozę się nawet potykać kilka tysięcy(!) soldatów), a wszystko to we wspaniałej, generowanej w czasie rzeczywistym trójwymiarowej grafice, okraszonej wszystkim tym co dziś najlepsze.
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista, łącze internetowe.

[galeria]

- Company of Heroes, czyli pierwsza gra strategiczna, tak realistycznie odwzorywujaca pola bitwy drugiej wojny światowej. Graficznie wygląda niczym jakiś FPS, a na ekranie dzieje się prawdziwa wojna. ÂŻołnierze chowają się za przeszkodami, flankują wrogów, wszedzie do okoła latają granaty i powstają leje po wybuchach. Czasem ciężko jest się zorientować co się dzieje na ekranie, bo każdy z naszych podwładnych jest indywidualna, prawie że myślącą jednostką. Sposób rozgrywki bardz przypomina ten z Warhammera 40k, ale nie ma się co dziwić, gdyż Relic wykorzystywał sprawdzone, wręcz genialne schematy, ale na nowym polu bitwy. Udało się wspaniale.
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6.5 GB HDD, Windows XP.

[galeria]

Wymieniać mógłbym długo, ale czasu szkoda, więc sypne ci jeszcze kilkoma tytułami, jakbyś chciał posprawdzać sobie:
-Medieviel: Total War II
-Homeworld 2
-Emperor: Battle for Dune
-Comand & Conquer: Generals
-Myth II: Soulblighter
-Age of Mythology
-Act of War
-Empire Earth II
-Armies of Exigo
i wiele wiele innych zarówno klasyków jak i nowości, w które każdy kto lubi strategie powinien zagrać.

Pozdrawiam...Trivet
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec 2007, 15:31:31 wysłana przez Trivet »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Gry strategiczne
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2007, 22:06:49 »
Tak jak Trivet polece Ci The Lord of the Rings, The Battle for Middle-earth II to jest świetna gra ale ja bym zaczął od The Lord of the Rings, The Battle for Middle-earth I a potem II.
Tu masz galerie :
http://gry.o2.pl/galerie/?co=cat&id=142
a tu wymagania:
Procesor 1,3 GHz, 256 MB RAM, karta graficzna 32 MB, 4 GB na HDD, Windows 2000/XP

Polecił bym ci jeszcze SpellForce 2 Czas Mrocznych Wojen ale to chyba nie do końca strategia-połączenie strategii i GPG.
Tu galeria:
http://www.gram.pl/galeria.asp?id=374&gid=301
i wymagania:
Windows 2000/XP, Intel Pentium 4 1,5 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 3D i 128 MB RAM (GeForce 4 Ti i wyższe), 5 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym, DirectX 9.0c, DVD-ROM
 

Offline Antelius

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 29
Gry strategiczne
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2007, 10:21:23 »
Ja polecam legendarną strategię SETTLERS III no poprostu zadna gra jej nie pobije :D ja jak zaczalem w nią grać to grałem 4 lata :D (z dodatkami oczywiście).

Sugerowana cena wydawcy: 19,99 zł

Gatunek: strategia / ekonomiczna / czas rzeczywisty

Kategoria wiekowa: od 12 lat

Wersja językowa: w całości po polsku

Nośnik i ilość: 2 CD

Wydanie / seria: Nowa eXtra Klasyka

w cene jestg wliczona pelna wersja + dwa dodatki wiec mozna sobie kupic bez wiekszych problemow

Offline Haren

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Gry strategiczne
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2007, 10:53:07 »
A ja bym ci polecił te dwie gry
Medieval II Total War  -   Sugerowana cena wydawcy: 99,90 zł

Wymagania:
   1. WindowsR 2000/XP
   2. Processor: Pentium 4 1.8GHz; lub odpowiednik AMD
   3. 11 GB wolnego miejsca na dysku
   4. 512MB RAM
   5. Karta wideo 128 MB z akceleracją graficzną obsługująca Pixel Shader 1.0 i zgodna z DirectX 9.0c .
      Zaleca się co najmniej Nvidia GeForce 4 Ti 4400 lub ATI Radeon 9600 SE.
   6. Karta muzyczna 16-bit zgodna z DirectXR 9.0c
   7. DirectX: DirectX 9.0c.
   8. napęd DVD 8x

Gra osadzona w czasach średniowiecznych.Są tam epickie bitwy z udziałem dziesiątków tysięcy jednostek! ÂŻaden inny program nie oferuje tak widowiskowych, pełnych brutalności starć na trójwymiarowych mapach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Ale to nie wszystko! Gra umożliwia wybór jednej z naprawdę wielu średniowiecznych nacji, którym trzeba zapewnić dobrobyt: Między wojnami należy rozbudowywać miasta, zbierać armie oraz wykorzystywać dyplomację, aby mieć wpływ na losy innych rodzin królewskich, a nawet samego papieża! Natomiast dla tych, dla których samotna gra to za mało, oddano zupełnie nowy tryb zabawy wieloosobowej. Medieval II: Total War to gra zrealizowana z rozmachem na niespotykaną dotąd skalę!   Grałem i byłem bardzo zadowolony.

Władca Pierścieni, Bitwa o ÂŚródziemie II -  Sugerowana cena wydawcy: 49,90 zł

Wymagania sprzętowe: Procesor: 1,4 Mhz, RAM: 256 Mb RAM, HDD: 2 GB, System: WINDOWS XP

Rozpocznij fascynującą kampanię dla jednego gracza i przenieś się daleko na północ, gdzie toczy się wojna z udziałem trzech nowych armii – krasnoludów, elfów i goblinów. Korzystaj z zupełnie nowych opcji, budując zamki i tworząc własnych bohaterów. Miej się jednak na baczności. ÂŚródziemie zamieszkiwane jest przez wiele niebezpiecznych bestii, sterowanych przez zaawansowany system sztucznej inteligencji. W świecie gry wiele jest do zobaczenia, ale powodów do lęku jest jeszcze więcej...  Naprawde przyjemnie się gra

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Gry strategiczne
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2007, 16:10:05 »
Heh, wszyscy wymieniają najsłynniejsze strategie. Ja za to chciałbym ci polecić cośmniej znanego, a mianowicie - "Tzar : Cieżar Korony". Jest to bardzo fajna strategia, podchodząca trochę pod Medievala(pod względem myślenia taktycznego). Jest tam oczywiście kampania, lecz mi nie przypadła do gustu. ÂŚwietne są scenariusze. Mamy tam do wyboru 3 rasy - Europejczyków, Azjatów i "Arabów", heh.  Bardzo fajnie gra się w multiplayer, gdzie podczas ciężkiej walki  na wyrównanym poziomie, możesz wysłać całe stado paladynów, zwołanych na świętą krucjatę, którzy rozgromią wroga. Gra ma bardzo ma bardzo niskie wymagania i na pewno ci ruszy.

Garret

Forum Tawerny Gothic

Gry strategiczne
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2007, 16:10:05 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything