Autor Wątek: Komputer  (Przeczytany 12876 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Komputer
« dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:56:04 »
Ostatnio widzę dziwna mode na prześciganie się wiekiem, w którym dzieci maja dostęp do kompa. Powiem więcej! Nieraz zdarzają się dzieci 9 letnie siedzące całe dnie na forach internetowych i czatach! Nie wiem czy rodzice ich nie widzą tego,ze ich dzieci zamiast grać w piłke, chodzić do kolegów i uczyć się w szkole cały czas tylko jedną rzecz widzą na świecie? Weźmy tera przykład z forów gothicowych przychdzi taki noob i spamuje licząc na nabijanie postów i pokazanie jaki on nie jest za*****ty. Wiadomo, że modzi nie mają oczów wszędzie i czasem zdarzy im się przeoczyc spam. Kiedy dzieci już zostają zbanowani idą i spamuja na następnym forum. Wkońcu gdy już znudzi im się zakładają fora.pl gdzie całe dnie przesiadują i "duskutują" spamując jednocześnie z 5 osobami. Czasem nawet zakładają strony yoyo.pl i tam pisza beznadziejne newsy i artykuły zaśmiecajac tym samym net takimi podrzędnymi forami. Co wyrośnie z ludzi, którzy na komunie dostali kompa i poza jedną grą nie widzą śwata? Tu ciekawostka czasem te dzieci nie przeszły gothica zadnej części tylko np. do 3 rozdziału, ale ostro uważają sie za wiernych fanów gry. No to tyle wypowiadajcie się. Liczę na ciekawą dyskusję.

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 22:02:20 »
No cóż... dzieciom neostrady powinno mówić się stanowcze NIE, ale kto by tam tego przestrzegał. Większość takich młodocianów podaje fałszywy wiek, dlatego trafienie na młodego delikwenta, który przyzna się do swego prawdziwego wieku jest dość kłopotliwe. Jestem zdecydowanie, za NIE dopuszczaniem dziesięciolatków do kompa.  

Forum Tawerny Gothic

Komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 22:02:20 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2006, 22:30:33 »
To jest tak zwany syndrom bachora lub pseudo-webmaster. Owe dziecko uważa się za ziemskie bóstwo gdyż dostąpiło zaszczytu otrzymania kompa BA, że by było mało dostaje dostęp do neta. Oczywiście zachowuje się tam bezczelnie w końcu to net i jego userzy powinni przystosować się do owego dziecka. Na początek zaczyna spam...nie przeczyta nawet regulaminu no bo po co przecież to forum powinno przystosować się do bachora.

Jak wspominaliście takie dziecko naspamuje popisze trochę herezji a następnie zabiera się za zakładanie forum dyskusyjnego choćby na tak haniebnej usłudze jak fora.pl. No gdy już wykona ową czynność punkty boskości takiego stworzenia rosną w niewyobrażalnym tempie. Teraz jest guru dla swoich kumpli "lam" w końcu założyło forum na usłudze gdzie wystarczy wypełnić 3 rubryki i ma się marne froum no BA toż to "....." webmaster jest.

Teraz taka istota z bardzo wysokim współczynnikiem "JA" jest niezniszczalna. Z takimi osobami nie ma sensu prowadzenie jakiejkolwiek dyskusji...nawet jeśli z tego wyrosną mania wyższości pozostanie...jedyny sposób to eksterminacja odcięcie takiego delikwenta od sieci...jeśli nauczy się pokory można myśleć nad ponownym podłączeniem go do "matrixa".  

Poza tematem dodam najczęstsze słowa wypowiadane przez pseudo-webmastera..."Jak zrobiłeś stronkę ?"..."Patrz mam takie forum jak ty badziewie.fora.pl".

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Wrzesień 2006, 00:29:06 »
Nikt nie lubi czytać spamu, czy to na forum, komunikatorze, poczcie...przecież nieraz dochodzą do nas jakże zajebiste łańcuszki, które obiecują nam cały świat oraz grożą nam tramwajami...no cóż...w kwestii dopuszczania do kompa, można dopuszczać dzieci do kompa, byle nie dawać mu własnego, oraz nie dawać mu dostępu do neta. Moja siostra (7 lat) jakieś 2-3 lata gra w różne gry, oczywiście edukacyjne, i wychodzi jej to jak najbardziej dobrze. Sam jak kiedyś dopiero dostałem neta zacząłem sie strasznie podniecać, ale szybko z tego wyszedłem.

Thoro

  • Gość
Komputer
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Wrzesień 2006, 13:50:44 »
Cytuj
Co wyrośnie z ludzi, którzy na komunie dostali kompa i poza jedną grą nie widzą śwata?

Obywatele  
Z tego się wyrasta...
Hormony skaczą, ale przechodzi z czasem.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2006, 13:51:17 wysłana przez Thoro »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Komputer
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Wrzesień 2006, 16:15:06 »
Naturalnie, tak jak powiedział mój nauczyciel od Technologi Informacyjnej : "Jestem przeciwnikiem użytkowania komputerów przez przedszkolaków!!"

Pamiętamy zapewne czasy, w których to, dostanie roweru na gwiazdkę czy na I Komunię, to było marzenie. Dziś przeciętne dziecko w takim wieku otrzymuje komputery lub laptopy a gdy dostanei rower, to wielce nie zadowolony....Takie są teraz czasy i realia Polskich "Małolatów"  

Smutne...

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Komputer
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrzesień 2006, 21:39:15 »
Ja uważam że dzieciakom można udostępnić kompy. Tak żeby se pograły ( przynajmniej rodzice mają spokój), ale jeśli chodzi o Internet to powiniemn być jakiś ogranicznik wiekowi np. dzieci poniżej 13 lat nie mogą czatować, surfować itd.

Thoro

  • Gość
Komputer
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Wrzesień 2006, 22:29:13 »
Cytuj
Ja uważam że dzieciakom można udostępnić kompy. Tak żeby se pograły ( przynajmniej rodzice mają spokój)

A gdzie tu jakie kolwiek wychowanie? Eh, taki argument stawia sobie większość rodziców i co potem mamy - fanatyków, pedofilów oraz nastolatki ze zrombaną psychikę przez gry komputerowe. Gdybym był rodzicem, nigdy nie dopuściłbym młodego dzieciaka w wieku 6/10 lat do komputera. Już podobną sytuacje miałem w rodzinie - siostra cioteczna, obecnie 5 lat a dziecko już uzależnione od komputera. To chyba o czymś świadczy.

Cytuj
ale jeśli chodzi o Internet to powiniemn być jakiś ogranicznik wiekowi np. dzieci poniżej 13 lat nie mogą czatować, surfować itd.

Zastanawia mnie kto będzie tego przestrzegał. Może rodzice, którzy wychwalają ideę "niech siedzi, mamy spokój"? A może same... pociechy....
« Ostatnia zmiana: 14 Wrzesień 2006, 22:29:31 wysłana przez Thoro »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Wrzesień 2006, 22:57:05 »
Po prostu nie dawać neta, tylko i wyłącznie edukacyjne gry! Przecież nie można pozwolić dziecku zagrywać się w San Andreas, F.E.A.R., czy jeszcze inne tego typu gry...oto kolejność, w jakiej powinno się udostępniać dostęp dziecku do kompa:

- Najpierw edukacyjne gry
- Potem zwykłe gry, byle bez przemocy, sexu, itd.
- Stopniowo można udostępniać neta
- I na samym końcu gry "ostrzejsze"

Nie będę tu podawał lat, bo musiałbym szacować, czego robić nie chcę

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Komputer
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Wrzesień 2006, 23:13:44 »
Cytat: Turing
Po prostu nie dawać neta, tylko i wyłącznie edukacyjne gry! Przecież nie można pozwolić dziecku zagrywać się w San Andreas, F.E.A.R., czy jeszcze inne tego typu gry...oto kolejność, w jakiej powinno się udostępniać dostęp dziecku do kompa:

To i tak nic nie zmieni...co z tego, że takiemu dziecku udostępnisz stopniowo neta...niech nawet będzie starsze i szybciej uczy się nowych rzeczy ale to i tak nic nie zmieni jeśli nikt nie nauczy go szacunku do innych użytkowników internetu...oraz dostosowania się i wysłuchania czyjegoś zdania.

Offline Vaturas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Komputer
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Wrzesień 2006, 19:39:33 »
Tu podziękowania dla Sitha !!! Ja mam 13 lat i nie mam zamiaru być zbanowany bo jakiś dzieciuch w moim wieku pisze rożne przekleństwa i nie ma szacunku dla innych userów !!! Przyznałem się do mojego wieku bo myśle że na tym forum nie ma dyskryminacji !!! Jeśli się mylę to mam problem ale nie podzielam zdania innych osób !!! Nie powinno być ograniczników wiekowych gdyz niektórzy nie dorośli do korzystania z rożnych dóbr typu Gothic !!! Niestety nie ma innej możliwości niż ograniczniki !!! Komp jest to maszyna, która może uzależnić osoby słabe psychicznie !!! Sam miałem taki problem, ale roczna przerwa od kompa mnie od tego uwolniła !!! Teraz staram sie i udaje mi sie nie wpaść w nałóg !!! Komp jest nie dla dzieci !!!
Z poważaniem
Vaturas

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień 2006, 16:44:00 »
Cytat: Vaturas
Tu podziękowania dla Sitha !!! Ja mam 13 lat i nie mam zamiaru być zbanowany bo jakiś dzieciuch w moim wieku pisze rożne przekleństwa i nie ma szacunku dla innych userów !!! Przyznałem się do mojego wieku bo myśle że na tym forum nie ma dyskryminacji !!! Jeśli się mylę to mam problem ale nie podzielam zdania innych osób !!! Nie powinno być ograniczników wiekowych gdyz niektórzy nie dorośli do korzystania z rożnych dóbr typu Gothic !!! Niestety nie ma innej możliwości niż ograniczniki !!! Komp jest to maszyna, która może uzależnić osoby słabe psychicznie !!! Sam miałem taki problem, ale roczna przerwa od kompa mnie od tego uwolniła !!! Teraz staram sie i udaje mi sie nie wpaść w nałóg !!! Komp jest nie dla dzieci !!!
Z poważaniem
Vaturas

No i prawidlowo, przynajmniej sie nie podajesz za jakiegos szesnastolatka, tylko walisz prosto z mostu. I bardzo dobrze. Tylko moglbys nie walic tyle wykrzyknikow  

Offline momo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • gothiczeQ
Komputer
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Wrzesień 2006, 19:35:33 »
Jaśli chodzi o barierę wiekową ti jak dla mnie kompa można by spokojnie udostępniać od 8-9 lat ale bez neta. Internet to niebezpieczne narzędzie, i nie chodzi tu tylko o spamowanie, czy zaśmiecanie netu, ale zawarte są w nim treści które kompletnie mogą zniszczyć psyhikę. Także neta udostępniłbym gdzieś od lat 12 pod warunkiem, że zachowuje się w miare rozsądnie.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień 2006, 20:23:26 »
Sam muszę przyznac że mam dopiero rocznikowo 12 lat.Rok temu dostałem neta i gdy to powiedziałem na Gothic Site to mnie wyśmiali  .Myślę że komputer może miec dziecko od 9-10 lat(sam miałem gdy miałem 5 lat  .Neta można mu udostępnić od 11-12 lat.Rodzice przeważnie podłączają netano i zaczyna się nałóg...

Z wyrazami szacunku...

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Komputer
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrzesień 2006, 20:51:02 »
Cytuj
Sam muszę przyznac że mam dopiero rocznikowo 12 lat.Rok temu dostałem neta i gdy to powiedziałem na Gothic Site to mnie wyśmiali sad.gif .Myślę że komputer może miec dziecko od 9-10 lat(sam miałem gdy miałem 5 lat biggrin.gif .Neta można mu udostępnić od 11-12 lat.Rodzice przeważnie podłączają netano i zaczyna się nałóg...

Z wyrazami szacunku...

Z całym szacunkiem, ale uważam, że twoja wypowiedź tu jest co najmniej niestosowna. Pamientam jak na Gothic.zyw wkleiłeś nie swoje opowiadanie i zostało to odkryte. Pamiętam jak na gothic.gee chciałeś podpisać się pod nie swoim newsem, który brzmiał słowo w słowo tak samo jak orginał, pamiętam jak kolesiowi ukrałeś nick, pamiętam jak mówiłeś, że mój kumpel dał bana twojemu koledze na gg, pamiętam jak na GE waliłeś orty, że aż szczenka opadała, więc nie mów takich rzeczy. To nie twoja wina, że jeszcze nie dorosłeś do internetu.Zakładasz masę nikomu nie potrzebnych for. Jesteś, że tak powiem, podręcznikowym przypadkiem dziecka neostrady. Powtórze to jeszcze raz to nie twoja wina, tylko twoich rodziców, że założyli ci internet i pozwalają ci kożystać. Dzieci (bo dwunastolatek to dla mnie dziecko) nie widzą prucz internetu świata, nie rozwijają swoich zainteresowań a często przestają się uczyć, cóż to smutna prawda i nie pisz tu odpowiedzi w stylu, że to nie wiek jest najważiejszy, tylko staraj siętrochę zmądzrzeć...
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2006, 20:55:44 wysłana przez MenThor »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Komputer
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień 2006, 22:01:21 »
Cytuj
Sam muszę przyznac że mam dopiero rocznikowo 12 lat.Rok temu dostałem neta i gdy to powiedziałem na Gothic Site to mnie wyśmiali

Nie dziwie się.

W sumie ja swoim wiekiem chwalić się nie będe, bo nie mam zamiaru. Wracając do tematu, dzieci jak to dzieci, lubia psocić i wchodzić starszym useram na nerwy. Jak czytam czasem posty użytkowników, to aż krew zalewa, no bo jak można powiedzmy popełnić w jednym poście 15 ortów. Chce mi się wtedy powiedzieć "Ja Pie4$6*!". Przedszkolaki niech do piachu idą, a nie za komputer się brać i robić tysiące niepotrzebnych for na fora.pl i serwisach tego pokroju. Jeśli mam być rodzicem, będe trzymać moje dziecko z dala od komputera, póki się na nuczy kultury i zachowania podczas serfingu po necie. Podsumowując: Nie dzieciom neo!

Offline Metztli

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 938
  • Reputacja: 379
  • Płeć: Kobieta
  • Is it hot in here, or is it me?
Komputer
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Wrzesień 2006, 20:40:05 »
Moim zdaniem dziecko w wieku 10 lat może już sobie posurfować w necie ale lepiej by było gdyby ktoś dorosły to w jakiś sposób kontrolował, ale dzieciaki poniżej tych 10 lat powinny się zadowolić samym graniem, bez dostępu do neta... To może się źle skończyć, w necie czai się wiele niebezpieczeństw które mogą zrujnowac delikatną dziecięcą psychike...

Thoro

  • Gość
Komputer
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Wrzesień 2006, 20:01:36 »
Cytuj
Nie wiem czy rodzice ich nie widzą tego,ze ich dzieci zamiast grać w piłke, chodzić do kolegów i uczyć się w szkole cały czas tylko jedną rzecz widzą na świecie?

Jak ja uwielbiam ten boski argument, ludzi dorosłych 'niech siedzi' – i wszystko jasne -,-...

Cytuj
Weźmy tera przykład z forów gothicowych przychdzi taki noob i spamuje licząc na nabijanie postów i pokazanie jaki on nie jest za*****ty.

To są już zwyczajne kompleksy. Wielu młodych ludzi myśli, że są panami wirtualnego świata i mogą robić co im się żywnie podoba – z tego się wyrasta.

Cytuj
W końcu gdy już znudzi im się zakładają fora.pl

Cóż, do tych incydentów już nie mam sił. Niejednokrotnie dyskutowałem, z takowymi “administratorami” próbując ich przekonać iż tworzenie kolejnego forum “o gothicu” nie ma najmniejszego sensu a tracą na tym wszyscy (czyt. Ludzie, którzy mają ambicje i tworzą naprawde dobre portale). Niestety nawet wór argumentów nie starcza, bo gówniarz wie lepiej a jedyne co umie sobą zaprezentować to chamstwo połączone z wulgaryzmem.

Cytuj
Czasem nawet zakładają strony yoyo.pl i tam pisza beznadziejne newsy i artykuły zaśmiecajac tym samym net takimi podrzędnymi forami.

Tak samo jak w przypadku wspomnianych fór – ich żywot jest ograniczony, jednak takie “miejscówki” mimo wszystko cieszą się zainteresowaniem, pewnego grona. Tak więc, użytkownik zamiast wybrać solidny portal, kieruje się na takie za przeproszeniem “gówno” tworzone, przez dzieci rządne władzy. Eh szkoda gadać, tyle razy próbowałem wytłumaczyć że to zło ale oni nadal swoje...

Cytuj
Co wyrośnie z ludzi, którzy na komunie dostali kompa i poza jedną grą nie widzą śwata?

Zwykli ludzie. Bez obaw, nawet jeśli ktoś w młodości spędza godziny przed komputerem, nad grą i zatwardziałym fanatyzmem. Nic mu nie będzie, a można to porównać do oglądania kreskówek. ÂŻadnych śladów na psychice, nie będzie miał a jak już to małe.

Cytuj
Większość takich młodocianów podaje fałszywy wiek, dlatego trafienie na młodego delikwenta, który przyzna się do swego prawdziwego wieku jest dość kłopotliwe.

A co mnie obchodzi wiek innych ludzi. Dla mnie, jest on rzeczą najmniej istotną choć często można na jego podstawie utworzyć opinie o danym człowieku. Znam, wielu młodych ludzi którzy zachowują się dojrzalej niż niektóre osoby “dorosłe”.

Offline Laress

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Komputer
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Wrzesień 2006, 20:31:52 »
Jak by to nie było takie przedszkolaki ZAWSZE sie dorwą do kompa . ehh nie będę wkółko wałkował to co już pisaliście ! zgadzam sie z wami że dzieci do lat 12 nie powinny sie rozwijać z komputerem (minimum z internetem)! A rodzice i tak to mają wszystko gdzieś byle se znalazł zajęcie  !!! Nie ukrywam wieku sam mam lat 15 , neta dostałem 2 lata temu i  przez pierwsze miesiące  zachowywałem sie jak idiota !!! Na szczęście po krótkim czasie spoważniałem :)   !  z komputerem trzeba ostrożnie może bawic uczyć itd... ale trzeba uważać bo może człowieka zniszczyć !!! A komp w rękach przedszkolaka to prawdziwe nieszczęście , nie tylko dla niego ale dla otoczenia !!!
Powiem jedno ! NAJPIERW TRZEBA WYCHOWAÆ RODZICÓW , potem dopiero  oni dziecko !!!

Offline Itrogash

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Komputer
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Wrzesień 2006, 20:37:20 »
Cóż, uważam, że dzieci od 10 lat nie powinno się pozwalać surfować po necie. Grać owszem może, jednak do internetu tylko po ukończeniu 13 lat, a i wtedy jeszcze pod ścisłym nadzorem kogoś starszego. Po prostu jak widzę jakiegoś dzieciaka, który myśli, że jak napisze setki postów, choćby i bezsensownych i krótkich to jest wielkim zaj****tym ziomem to krew mnie zalewa. Potem takie dziecko, kiedy już zostaje zbanowane, zakłada własne forum, które i tak długo nie pociągnie, a tylko zaśmieca sieć. Podsumowując, dzieci do kompa można opuszczać, jednak do neta absolutnie nie powinno. Ja sam 14 lat i do neta mam dostęp od ponad dwóch lat. Pierwszy raz na forum wszedłem zdaje się rok temu. Jestem mistrzem ortografii i interpunkcji (a czego mozna się spodziewać od kogoś, kto ma nazwisko Rej   ), więc problemów z błędami nie mam. Jeśli zaś chodzi o same posty, to pierwsze były trochę krótkie (jakieś cztery do pięciu zdań), jednak z czasem się poprawiłem. Uważam więc, że to, jak jakiś dziesięciolatek będzie się zachowywał w na forach i w ogólnie w internecie zależy od jego inteligencji i kreatywności. Jednak typowe dzieci nie mają ich jeszcze zbyt rozwiniętych, więc  mówię: dzieciom na necie stanowczo NIE.

Pozdro  .

Forum Tawerny Gothic

Komputer
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Wrzesień 2006, 20:37:20 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything