Autor Wątek: Kusza czy łuk?  (Przeczytany 7448 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« dnia: 11 Wrzesień 2006, 14:27:42 »
Właśnie zaczynam grać i mam problem, mianowicie czy mam wybrać łuk czy kuszę do walki i szkolenia.


Pozdrawiam.

Offline Sayla

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 15:10:40 »
oczywiście że kuszę!!!! łuk jest dobry, ale kusza bardziej napakowana. (szybciej ukatrupisz stwory)

Forum Tawerny Gothic

Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Wrzesień 2006, 15:10:40 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Wrzesień 2006, 16:52:57 »
Cytat: Driver
Właśnie zaczynam grać i mam problem, mianowicie czy mam wybrać łuk czy kuszę do walki i szkolenia.
Pozdrawiam.

Jeśli gracz typowym wojem powinieneś rozpocząć naukę w posługiwaniu się kuszą, ponieważ dodatkowo ucząc się siły dla efektywniejszych obrażeń mieczem zwiększysz atak kuszy.

Kusza ma to do siebie, że jej załadunek trochę trwa z łuku strzela się szybciej lecz zadając mniejsze obrażenia.

Offline Shaol

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Wrzesień 2006, 17:06:46 »
na twoim miejscu bez wahania bym bral kusze a to z tych o to powodow:
- do kuszy jest potrzebna sila. Do luku zrecznosc... pakujac w sile zwiekszasz bron jedno/dwu reczna oraz kusze a gdy luk wybierasz to musisz dodatkowo w zrecznosc
- kusza silniejsze obrazenia

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:00:03 »
ÂŁuk wymaga za to mniej punktów nauki, przez co graczom nie zaznajomionym do końca z G2 może być łatwiej posługiwać się tą bronią. Kusza jest dla bardziej doświadczonych. Sam niewiem

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:06:04 »
Ja bym proponował tobię kuszę. Z prostego powodu- zadaję wiecej obrażeń. Jest ona symbolem ludzi potężnych że tak powiem, ponieważ niekiedy zadaje 2 razy wieksze obrażenia od łuku :P To dobra broń, która przy 100 % umiejestności, spokojnie pokona każdego wroga :]

Z wyrazami szacunku...

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:10:48 »
Cytat: Arkhan
Ja bym proponował tobię kuszę. Z prostego powodu- zadaję wiecej obrażeń. Jest ona symbolem ludzi potężnych że tak powiem, ponieważ niekiedy zadaje 2 razy wieksze obrażenia od łuku :P To dobra broń, która przy 100 % umiejestności, spokojnie pokona każdego wroga :]

Z wyrazami szacunku...

A na początku gry, gdy nie ma się jeszcze punktów nauki na zdobycie umiejętności? Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch rozdziałach najlepszym rozwiązaniem jest łuk, chociaż mogę się mylić.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:14:53 »
Cytuj
A na początku gry, gdy nie ma się jeszcze punktów nauki na zdobycie umiejętności? Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch rozdziałach najlepszym rozwiązaniem jest łuk, chociaż mogę się mylić.

Tak zgadzam się, ale zdobywanie umiejętności posługiwaniem sie łukiem w celu zabicia tak zwanych "noobków" mija sie z celem. Można ich zabić z bliskiej odległości, jedynie warto ulepszyć swoją zręcznosć.

Cytuj
Czyli możnaby powiedzieć, że na pierwsze rozdziały gry najlepszym rozwiązaniem jest łuk oraz jakiś miecz jednoręczny + podszkolenie się u danych nauczycieli.

Dokładnie  
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2006, 21:26:42 wysłana przez Arkhan »

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:18:44 »
Cytat: Arkhan
Tak zgadzam się, ale zdobywanie umiejętności posługiwaniem sie łukiem w celu zabicia tak zwanych "noobków" mija sie z celem. Można ich zabić z bliskiej odległości, jedynie warto ulepszyć swoją zręcznosć.

Czyli możnaby powiedzieć, że na pierwsze rozdziały gry najlepszym rozwiązaniem jest łuk oraz jakiś miecz jednoręczny + podszkolenie się u danych nauczycieli.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:29:24 »
Nie powiedziałeś czy grasz pierwszy ra (to troche ważne). Jeśli grasz pierwszy raz to poczekaj, aż będziesz mógł dostać jakąś kuszę (za tylnią bramą SO jest taki koleś co pilnuje wejścia na ziemie orków, ma niezlą kuszę i można go łatwo pokonać) i wtedy zacznij sie w niej szkolić. Gra gothic jest jednak tak wspaniałą grą, że spokojnie uda ci się władać łukiem razem z bronia 2h. Jeśli nie grasz pierwszy raz to proponuje ci urozmajcenie rozgrywki wyszkoleniu się w łuku chodźby dla własnej satysfakcji i przyjemności a w dodatku trochę dłuzej posiedzisz nie zabijając wszystkich dwoma bełtami.

Offline Driver

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Wrzesień 2006, 21:34:51 »
Cytat: MenThor
Nie powiedziałeś czy grasz pierwszy ra

Gram po raz drugi, jednak za pierwszym razem poważnie się nad tym nie zastanawiałem, władając przede wszystkim mieczem i używając magii.

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Wrzesień 2006, 16:12:39 »
Dla mnie lepszy jest łuk :P Ponieważ wszystkie bronie dystansowe zyskują siły wraz z zręcznością, tak jak mieczie itd. z siłą. A kusza potrzebuje siły, czyli nie możesz mieć dużo zręczności, co się równa, zadajesz niewiele więcej obrażeń niż pisze w opisie przedmiotu. Za pierwszym razem grałem z kuszą i nie używałem jej bo była za słaba. Drugi raz magiem z łukiem, miałem sporo zręczności (przynajmniej w porównianiu postaci z kuszą), łuk z mniej więcej takimi samymi notami (może z 20 pkt. obrażeń więcej), a zabierałem ZNACZNIE większe obrażenia!!!

PS. Boba Fett podziela moje zdanko - sterczy obok mnie :P

Offline Vaturas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Wrzesień 2006, 19:39:19 »
Kusza czy łuk ?? Tu jest pytanie !!!! Oczywiście kusza zadaje większe obrażenia ale łuk jest szybszy !!! To już czym sie kto posługuje zależy od gracza !!! Osobiście wybieram łuk, choć musiałbym zastanowić się nad kuszą, gdyż zadaje większe obrażenia !!! Ale jeśli zaczynasz weź zdecydowanie ÂŁUK !!!

Forum Tawerny Gothic

Kusza czy łuk?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Wrzesień 2006, 19:39:19 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top