Autor Wątek: Dwa wiersze  (Przeczytany 1374 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Dwa wiersze
« dnia: 04 Czerwiec 2007, 16:59:59 »
"Zasługa"
Czerń. Gryząca czerń, czerwienią zapłonęła.
Krew. Cieknąca krew, w powietrzu gdzieś stanęła.
Zieleń. Ciemna zieleń, wpadła do czerwieni.
Stal. Srebrzysta stal, pomknęła już do krewi.
Krzyk. Radości krzyk, wyleciał z ust zieleni
Śmierć. Oziębła śmierć, zabrała krew do siebi.
Złoto. Lśniące złoto. Na piersi dumnie stoi.
Czy za śmierć srebrem zadaną przystoi?
Wiele istot na tym niebie i ziemi
Odebrałoby złoto i życie... zieleni.

[* bez tytułu]
On już tak został stworzony.
Że krew nim zawsze sądziła
Czy musiały zginąć miliony?
By kilku mogło być szczytem.
To już dawno bardzo było
Kiedy mniejszym człowiek był
Zawsze zaś się tylko tliło
Wybuch straszny. Poszedł dym.
Wiatr go rozwiał, przeniósł tam
Gdzie człowiak bywał,
gdzie los go pchał.
Spadł na głowy wszystkim nam
Krwawe zostawiając ślady.
W Życie się ostrym metalem wbił
Rodzin ogniska wypalał krwawo
Strachu ziarnem serca siał
przenikał całe nasze ciało
Roślina strachu rosła w nas,
W świadomość życia się wgryzała
Aż w końcu zwiędła, nastał świt
Deszcz zmył z nas dym i ciemność
By człowiek sobie w pamięć wbił,
że On jest nasz i myśmy Jego
Opadł, lecz nadal tli się w ziemi
Gotowy na ogień, gotowy na wiatr
czekajac wciąż w nadzei.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2007, 18:30:44 wysłana przez Kozłow »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Dwa wiersze
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2007, 19:50:17 »
Wiersze piękne. Ciężka tematyka jak dla mnie ale styl genialny! Kozłowie widać ,że jesteś myślicielem.  Pisz tak dalej bo warto. Z chęcią przeczytam resztę.

Tematyka : 6/6 ( Komunistyczny )
Styl : 6/6
Błedy Ortograficzne : Brak
Humor : Brak :P


Ocena Końcowa : 6 !
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2007, 19:54:24 wysłana przez Dante147 »

Forum Tawerny Gothic

Dwa wiersze
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2007, 19:50:17 »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Dwa wiersze
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2007, 17:59:37 »
Pierwszy wiersz :
Nie umiem dokładnie jeszcze zinterpretować tego wiersza. Jest on dla mnie naprawdę dosyć trudnym orzechem do zgryzienia, lecz mogę co nieco o nim powiedzieć. Moim zdaniem, opowiada o łączeniu z sobą, samych najgorszych rzeczy, a złoto dumnie wypina pierś, ponieważ, hmm... I tu jest właśnie mój problem. Nie wiem, dlaczego Złoto się tak zachowuje, więc cóż Kozłowie, Twój wiersz jest naprawdę zagadką   Może i nie znam się na ocenianiu, ale wiersz cały w sobie jest dobry, a rymów nie brak.
Gwiazdki:5/5 | Ocena: 9,5/10

Twoje drugie dzieło :
To już jest dopiero zagadka ! Po przeczytaniu wiersza, wywnioskowałem to, że tym osobnikiem, którym kieruje krew, może być albo szatan ( coś w tym stylu ) albo jakieś okrutne stworzenie, nie wiedzące co to jest miłość... Ludzkość czeka na wybawienie, pozostając w milczeniu :D Cóż, takie jest zdanie, na temat tego wiersza.

Gwiazdki 4,5/5 | 9/10

Ogólnie rzecz biorąc,  Twoje wiersze to istne zagadki, same w sobie oraz trudno je " odgadnąć " na swój sposób. Kozłow, podsumowując, to te wiersze, jakie tu zaprezentowałeś, są naprawdę niezłe ( nie zmyślam ! ) i mówię Ci, pisz dalej, ja ocenię !

Pozdrawiam.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
Dwa wiersze
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2007, 09:17:33 »
Na początek powiem, że strasznie wkurza mnie jedno. Nadałeś im bardzo skomplikowaną treść w dość prostej formie. IMO liryka powinna być czytelna(ale nie łatwa) i w pewnym stopniu intuicyjna do interpretacji. Możesz z dumą stwierdzić, że udało Ci się napisać wiersze trudne, ale czy to aby na pewno na Twoją korzyść?  Zastanów się jak wielu userów zdoła zrozumieć co chciałeś przekazać...Przynajmniej teraz nie afiszujesz się tym wypisując na początku jaką to ogromną zagadką jest to cuś.

"Zasługa"
Jeżeli chodzi o budowę wiersza to zaskoczyłeś mnie naprawdę pozytywnie. Wystarczy przewertować wzrokiem wiersz od góry do dołu, by zrozumieć o co mi chodzi. Jeśli chodzi o kwestie techniczną to jestem lekko...zniesmaczony. Rozumiem, że można popełnić literówkę w kilku stronicowym opowiadaniu, ale w kilku zdaniowym wierszu? Chodzi mi o to nieszczęśliwe "zabrała krew do siebi.".
Przechodząc do treści. Jak już mówiłem wcześniej jest trudna i nie ukrywam, że chwile spędziłem zastanawiając się "wtf?". W końcu próbując to interpretować doszedłem do wniosku, że czerń symbolizować ma tą ludzką nikczemność, natomiast zieleń uczciwość. Ludzie z natury są egoistyczni i chciwi. Są gotów wiele zrobić dla złota...wszystko da się zrobić dla kopiejek i wiele istot na tym niebie i ziemi odebrałoby złoto i życie...zieleni. Puenta całkiem niezła, choć cały tekst po dogłębnym zbadaniu nie wzbudza we mnie jakiś euforycznych odczuć. Jest po prostu dobry. Ot 8/10, 4/5 będzie adekwatne.

[* bez tytułu]
Dłuższy(godne pochwały) i zarazem prostszy(również godne pochwały   ). Co do budowy. Niektóre rymy nie trzymają się całości. Daje to czasem poczucie nieładu, który niedobrze wpływa ma ogólne wrażenia z wiersza.
Wydaje mi się, że wiersz mówi o tej ciemnej, mrocznej naturze człowieka, która przez wieku sprawiała, że na świecie było tak wiele bólu i cierpienia. To co przez wieki sprawiało, że ludzie nie mogli być pewni swego losu, bo nieustannie czyhała na nich śmierć. Na końcu jest odniesienie do współczesności w której deszcz zmył ten cały brud i ciemnotę, lecz ta mroczna natura wciąż skrywa się, czekając na kolejną sposobność do ujawnienia swego oblicza. Hmm...podobał mi się ten wiersz. Powinieneś jednak dać dużo bardziej wyraźną, wywołującą dreszcz puentę, która zamknęła by całość. Tak oceniam na 9/10 i 4/5


Słowo kończące. Bardzo mi się podoba twój obecny przypływ weny, tym bardziej, że pomimo tak wielu utworów, nie zahaczasz w żadnym o kicz. Widać, że ci to nieźle wychodzi. Niepokoi mnie tylko to, że w swych wierszach bardzo często poruszasz jedną tematykę - mroczą stronę człowieka. Moim zdaniem powinieneś teraz napisać coś zgoła odmiennego. Powodzenia przy kolejnych utworach.  

Pozdrawiam...Triv

Forum Tawerny Gothic

Dwa wiersze
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2007, 09:17:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything