Autor Wątek: Ulubiony Bóg  (Przeczytany 60311 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Grudzień 2006, 10:41:02 »
Powiem szczerze, że nie mam swojego ulubionego boga, lub też mam, ale to jest niby bóg.
Od czasu zesłania do Kolonii wpajali mi, bym się wyrzekł trzech bogów. Cóż, jednak pozostałem neutralny, nie przyłączyłem się do sekty by wierzyć w ÂŚniącego, ale też nie byłem fanatykiem świętej trójcy. W końcu w G1 jeszcze w zasadzie nic o niej nie wiedziałem.
Dopiero dokładniejsze opowieści, przesłanki i sama moja walka ze ÂŚniącym uzmysłowiła mi, kim jest tak namprawdę i jaką ma potężną moc. Potem okazał się nawet, że ostatnim swoim krzykiem sprowadził zagładę na Górniczą Dolinę. Jednak ku mojemu zawodowi nie słyszymy o nim za wiele w G2 i G2NK. Jednak pocieszeniem jest to, że jest marna szansa, iż może on jest w trzeciej odsłonie Gothica. W końcu nie zabiliśmy go, a wysłaliśmy tylko do innego wymiaru...

Cóż, czyli dla mnie moim bóstwem w świecie Gothica jest ÂŚniący. Może administracja powinna się zastanowić, czy aby nie dodać go do bóstw, które można wybrać w profilu...?

ÂŚniący to demon nie bóstwo jednak można go dodać.
- IsentoR
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2006, 11:16:57 wysłana przez IsentoR »

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Grudzień 2006, 15:05:11 »
Moim ulubionym bogiem jest Innos. Jest bogiem prawa i sprawiedliwości    oraz ognia. Walczy on w końcu z Beliarem. Lubie również Adanosa bo pilnuje żeby dwaj pozaostali się nie pozabijali i utrzymuje harmonie. Stworzył również ziemie.

Forum Tawerny Gothic

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Grudzień 2006, 15:05:11 »

Offline Kapi Pogromca

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Styczeń 2007, 17:35:20 »
Wszystkich lubię na swój sposób. Innosa za to, że jest panem sprawiedliwości, ognia i światła. Ciągle pierze się ze swoim bratem Beliarem. Beliara za jego mrocznych sługusów i za jego potęgę. Adanosa za to, że utrzymuje harmonię na świecie.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Styczeń 2007, 18:01:08 »
Ja z początku byłem "fanatycznym wielbicielem" innosa (chciałem szerzyc lad taki jestem).tępiłem wszystko co pochodziło od beliara,ale wszystko zmieniło sie podzczas gry w gotchic 3, poszedłem na pustynie pozwiedzać, jak zobaczyłem bogactwa Asasynów pozadrościlem im . poszłem do Bakareszu i..... Tam sie to zmieniło zrozumiałem że beliar wcale nie jest taki zły i gorszy od swoich braci.
Beliar oferuje wladze i pieniądze. a na to każdy sie skusi.Ma tesz [Beliar] naj potezniejsza magie


(Gdy kiedyś dołoncze do marrantu mam zamiar założyć klasztor beliara.)
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2007, 18:02:43 wysłana przez Aragorn »

Offline Darken

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Styczeń 2007, 18:01:53 »
Moim ulubionym Bogiem jest wielki Beliar z tego powodu że daje swoim magom i potworom o wiele większe moce niż Innos a w dodatku Beliar jest tag że dobrym przywódcą przecież orkowie wygrywają.


Niech Beliar będzie z wami  

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Styczeń 2007, 16:45:19 »
Niewiem czy mam ulubioneg boga. Na pewno nie powiem, że jest nim Beliar lub Innos, czyli "zły" i "dobry". Denerwuje mnie fanatyzm ich wyznawców. Poza tym, nie znósł bym, gdyby na świecie zapanowali orkowie i assasyni, ale z drugiej strony świat zdominowany przez Innosa byłby nudny. Lepiej więc przystać do Adanosa i pilnować, żeby te wariaty nie pozabijały się nawzajem   Sługami Adanosa są także członkowie kręgu wody,czyli między innymi Lares. Działają w ukryciu, nie zwracają na siebie uwagi.. Są wszędzie i nigdzie i TO mi się podoba. Nie żadni tam napuszeni paladyni z ich śmieszym "niech cię Innos ma w swej opiece", albo napakowani orowie walczący za "wieczny honor". Adanosa czcili także starożytni, których ogromne miasta i magia budzą we mnie podziw.

Offline jarem

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Styczeń 2007, 17:39:52 »
Moim ulubionym bogiem jest Innos ponieważ kocham sprawiedliwość, ład i porządek. Magia Innosa jest najlepsza a Paladyni i Magowie Ognia the best.

Hmm krótki i mało wartościowy post. Postaraj się swoją wypowiedź urozmaicić a nie tylko napisać "the best". Ostrzeżenie słowne - Arkhan[/font]
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2007, 19:20:38 wysłana przez Arkhan »

Offline Visor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Styczeń 2007, 19:07:29 »
Było mi ciężko wybrać pomiędzy Innosem a Adanosem lecz głos oddałem na Adanosa. Czemu? Gdyby nie Adanos to Myrthana (w moim wyobrażeniu) byłaby miejscem wojny wyznań Beliara i Innosa co doprowadziłoby do zmniejszenia się populacji. Poza tym lubię magię wody za czary typu "lodowa fala" które bardzo ułatwiają walkę. I lubię niebieski  .

Offline dragonsblack

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Marzec 2007, 19:54:18 »
Moim ulubionym bogiem jest Beliar czczą go nekromanci a są oni moją ulubioną profesją w grze.
Nie było by bez niego tak ciekawej wersji gothica po prostu samo dobro i harmonia nuda...
Posiada potężną magię. Chęć wprowadzenia w świat chaosu, zła i zniszczenia...super
 
Z poważaniem dragonsblack
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2007, 22:29:24 wysłana przez DODO »

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Marzec 2007, 14:45:10 »
Po pierwsze jako katolik chciałbym, aby w nazwie tematu nie było wywyższane bóg przez wielkie "B", oznacza to imię Boga Jedynego, Wszechmogącego. Mam nadzieję, że ze względu na uczucia religijne coś się z tym zrobi ;)

Wracając do tematu:

Adanos - ulubione bóstwo z gry. Najbardziej odpowiada mi w jego zachowaniu dbanie o równowagę w odwiecznej i nieodwracalnej walce pomiędzy Innosem a Beliarem. "Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta" - niestety tak nie jest, a chciałbym, aby tak było!

\\Rajca: Religia religią, ale forum nie jest twoją zabawką. Nie sądzisz chyba, że dla każdej religijnej zachcianki będziemy zmieniać posty. Zresztą, każdy ma prawo nazywać swego Boga i wszelkie inne formy jak mu się chce. Przestań pozować i się afiszować, wywyższając swoją wiarę, to jest niesmaczne. Oczywiście temat zostaje niezmieniony. A jak się nie podoba to odwołaj się do wyższej instancji, może coś wskórasz...:D
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2007, 14:54:47 wysłana przez Rajca »

Offline Markus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Kwiecień 2007, 09:32:44 »
Adanos czy Innos tych dwóch to są ciekawi bardziej Adanos bo nic praktycznie o nim nie wiadomo dlatego jest wg mnie the best a Innos ma magów ognia i paladynów u Adanosa są magowie wody druidzi koczownicy i wodny krąg za Beliarem nie przepadam wole Adanosa ład i harmonia i wolność nad własnym losem Druid Runak mówi że mamy własny wybór dlatego lubie bardziej Adanosa

Offline Dark Ulthar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Kwiecień 2007, 15:05:24 »
Ja mam 2 ulobionyh bogów a mianowicie :Innosa i Adanosa w sumie to oboje są dobrzy ,Adanosa można uważać za ani dobrego ani złego ale przecież pomoc magów wody w niszczeniu ochydnyh dzieł beliara (który jest przecież zły)jest symbolem na to że adanos nie jest neutralny tylko dobry,innosa lubie za to ze ma fajne slugi

Offline Devristus Morii

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Kwiecień 2007, 15:07:24 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos , ponieważ:
  • Jest najpotężniejszym ze wszystkich bogów
  • Utrzymuje równowagę między dobrem a złem
  • Uwielbiam jego magie
  • Magowie wody są jego wyznawcami, a jest to moja ulubiona profesja :P

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Kwiecień 2007, 14:23:58 »
Moim ulubionym bogiem jest ... Innos. Dlaczego? Innos jest bogiem dobra i sprawiedliwości, to mi się w nim najbardziej podoba i oczywiscie jest po stronie dobra. I w Gothic II jestem po stronie Innosa. Zresztą zawsze jestem za dobrem.

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Kwiecień 2007, 21:59:17 »
Mi najbardziej spodobał się Adanos, bo wyznawcy Innosa przypominają nieco nasze rodzime moherowe berety (vide datki na świątynie w G2), a bycie "tym złym" też mi nie odpowiada.

Offline milten ak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Maj 2007, 20:39:30 »
Witam !!!
Muszę przyznać iż na forum zaistniał bardzo ciekawy temat a mianowicie ten !!!

Sądzę że przed 3 dniami przyznałbym że najleprzym i moim ulubionym bogiem jest Innos ale tego niestety nie mogę stwierdzić . Moim ulubionym bogiem jest BELIAR .
Już tłumaczę :
Od zawsze sądziłem że lud Innosa jest najbogatszy najpotężniejszy ale podam przykład - proszę aby teraz każdy z was pomyślał o Khorinis jako o mieście i niech następnie porówna Khorinis z Mora Sul . Bogactwo siłą potęga nieśmiertelność szechogarniająca chwała to są niektóe z cech ludzi pustyni asasynów i w tym własnie ludzie się zakochałem

A więc odpowiedz brzmi BELIAR !!!!!!!!!!!!!!!

pozdro milten ak

canis

  • Gość
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Maj 2007, 20:59:28 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos.
To on stworzył świat i wszystko co żywe rośliny i zwierzęta. On jest najmądrzejszym bogiem w tej grze, to on stoi na straży charmonii międzu ludźmi Innosa i sÂŁugami Beliara. Każdy człowiek nawet ten wiecznie napuszony Pyrokar ufa mądrości i wiedzy Adanosa przekazanej Vatrasowi więc coś w tym musi być. I on próbuje uspokojic swojich braci by nie doszło do kolejnych wojen.

Pozdrawiam Canis

Offline Kjamilex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Czerwiec 2007, 15:25:42 »
Moim ulubionym Bogiem jest oczywiście Adanos. Jest najsilniejszym z Bogów (vide cytat z mojej sygnaturki), dba o to, aby Innos i Beliar nigdy się nie zabili nawzajem, a poza tym jest Bogiem wody, żywiołu zarówno dającego życie, jak i czasem doprowadzającego do strasznych kataklizmów. Wreszcie magowie Wody są chyba najbardziej rozważnymi i najmądrzejszymi personami z świecie Gothica. I wreszcie - uwielbiam niebieski kolor ^^

Offline Serafin_Gothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Czerwiec 2007, 20:22:32 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos. Bóg ten stoi między dobrem a złem (jest neutralny - jak ja :) ), jest od nich potężniejszy. Dodatkowo jego żywiołem jest woda, która jest sama w sobie nieprzewidywalna. I wreszcie - niebieski to mój ulubiony kolor :-D

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Październik 2007, 13:55:28 »
najlepszy jest Innos bo to od niego wszystko sie zaczęło to on stworzył beliara a ze zaczeli ze sobą walczy musiał powstac adanos Innos jest prawdziwym włądcą

CHWAÂŁÂĄ INNOSOWI

z poważaniem kakarott

Forum Tawerny Gothic

Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Październik 2007, 13:55:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything