Autor Wątek: Ulubiony Bóg  (Przeczytany 60697 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Hejgen

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 437
  • Reputacja: 573
  • Płeć: Mężczyzna
  • By być mądrym, nie trzeba wiele umieć.
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #120 dnia: 25 Marzec 2012, 20:02:03 »
Ja wybrałem Beliara ponieważ jest on poteżnym bogiem. Pozatym lubie czarną magie w gothicu.

Offline LukiSacz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Maj 2012, 20:56:00 »
Mnie najbardziej fascynuje Adanos. Głównie ze względu na dość małą ilość wyznawców w porównaniu do Innosa, czy Beliara. Jest on też według mnie najważniejszym bogiem, gdyż to właśnie on utrzymuje równowagę między dobrem a złem.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #121 dnia: 09 Maj 2012, 20:56:00 »

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #122 dnia: 24 Sierpień 2012, 00:29:07 »
Beliar! Dlaczego? Ma swój mroczny i tajemniczy klimat. Coś typu ÂŚwiątynia ÂŚniącego, albo Dwór Irdorath ukazują, jak potężni są fanatycy Beliara.

Za Innosem nie przepadam, głównie przez paladynów i Magów Ognia. Magowie tacy niby oddani, ale chętnie coś zgarną do własnej kieszeni. Paladynom natomiast nie zależy na farmerach, liczy się dla nich tylko ich własne dobro.

O Adanosie za wiele nie wiadomo, przez co trudno go lubić.

Lubię także ÂŚniącego, chociaż on nie jest bogiem.

Offline widda2000

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #123 dnia: 27 Sierpień 2012, 18:07:52 »
Moim ulubionym bogiem jest Innos bóg dobra i sprawiedliwości.   

Offline Sildarshi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie kupuj klawiatury na Allegro.
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Wrzesień 2012, 19:06:50 »
Moim ulubionym bogiem jest Beliar. Bo jest zły  :D oraz ma fajne czary. Poza tym walczy z Innosem którego nie lubię.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #125 dnia: 06 Wrzesień 2012, 21:20:42 »
Moim ulubionym bogiem jest Beliar. Bo jest zły  :D oraz ma fajne czary. Poza tym walczy z Innosem którego nie lubię.


Swój!  <zdrowie> Też nie lubię Innosa.

Offline Inferno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 90
  • Ave Beliar!
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #126 dnia: 24 Wrzesień 2012, 19:40:52 »
Ja nienawidzę Innosa bardziej niż wy ^^ a moim ulubionym bogiem jest oczywiście po podpisie można zauważyć że Beliar. Czemu? ano temu że jest mrocznym bogiem i w walce z Innosem to właśnie Beliar wygrywa co do walki Beliara z Adanosem to można powiedzieć że Beliar i Adanos mają tyle samo punktów w tej walce.

Offline Kuba12320

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #127 dnia: 05 Październik 2012, 21:15:51 »
Moim zdaniem innos ja se wyobrażam go stojącego z mieczem i kulą ognia w reku on jest najsilniejszy ja oczywiście  uważam że innos pokonał by tego beliara i adanosa

Offline Jaszq

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 19
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #128 dnia: 05 Październik 2012, 21:58:59 »
 Ja lubię jednakowo Innosa i Beliara. Adanos jest dla mnie bezpłciowy ; )

Lubię też takie smaczki jak mieszanie styli - gramy Strażnikiem miejskim (czyli jesteśmy dobrzy), a należymy do gildii złodziei, rabujemy domy, nie oszczędzamy wrogów (jak np Pedro) i ogólnie jesteśmy chamscy i aroganccy (czyli źli). W Gothicu 3 jest większe pole do popisu, bo można najpierw pomóc Buntownikom, a potem spiskować razem a Asasynam :)

Jako sam bóg zdecydowanie najkorzystniej wypada Innos, z tego względu, że było o nim najwięcej mówione w częsciach I i II. Jednak stopień układów i korupcji w klasztorze Magów Ognia, sprawia że mój wybór ostatecznie pada na Beliara - bardzo lubię wszelkiego rodzaju intrygi. Beliar jest bezlitosny nawet dla swoich najwierniejszych sług (każe nam zabić Zubena), a jednocześnie paradoksalnie okazuje się dobrym bogiem dla swoich wyznawców.

Mroczny klimat, ogromna moc a jednocześnie wszystko to oparte o jakiś system logiczny i zdrowy rozsądek - wiara w Beliara jest moim zdaniem najciekawsza i najbardziej intrygująca ;)

BOGACTWO DLA NAS, WÂŁADZA DLA BELIARA!

Offline Danthe

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #129 dnia: 28 Grudzień 2012, 20:15:23 »
Cześć jestem tu nowy, i najbardziej lubię Beliara, bo lubię nekromanstwo i demony(ÂŚniący jest COOL).

Offline Antanran

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • ''ÂŻyj, by zyskać honor''
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #130 dnia: 05 Styczeń 2013, 17:15:51 »
Moim ulubionym bogiem jest Adanos  - pan ładu, koloru niebieskiego(lubię go), mądrości, harmonii i żywiołu wody, lodu oraz sprawca zmian; jeden z trzech bogów występujących w serii Gothic. Od początku istnienia świata utrzymuje równowagę pomiędzy dobrem a złem. Chce w ten sposób ocalić ludzi od bólu i zniewolenia. Jest panem Wymiaru Ludzi. Opowieść Vatrasa przed kaplicą Adanosa z drugiej części Gothic:

"...Ale Beliar nie znosił widoku światła i niszczył wszystko, co Innos stworzył. Ujrzał wtedy Adanos, że w ten sposób nic nie może istnieć na świecie: ani jasność, ani mrok. Stanął więc między swymi braćmi i próbował pojednać ich ze sobą. Jednakże bez skutku. Ale tam, gdzie stanął Adanos, ani Innos, ani Beliar nie mieli żadnej władzy. W miejscu tym ład i chaos współistniały w harmonii. Tak oto powstało morze, a z morza wyłonił się ląd, a na lądzie powstało wszystko, co żywe: rośliny i zwierzęta, wilki i owce, a na samym końcu powstali ludzie. Adanos cieszył się ze wszystkiego, co wówczas powstało, a swą miłością darzył jednakowo wszystkie rzeczy. Ale gniew Beliara był tak wielki, że przemierzył on całą ziemię, by znaleźć bestię. A gdy do niej przemówił, stała się ona jego sługą. Beliar tchnął w nią część swej boskiej mocy, by mogła zniszczyć całą ziemię. Ale Innos podpatrzył czyn Beliara i przemierzył ziemię, by znaleźć człowieka. A gdy do niego przemówił, ten stał się jego sługą. Innos tchnął w niego część swojej boskiej mocy, by mógł on naprawić szkody wyrządzone przez Beliara. Wtedy zwrócił się Beliar do innej istoty, ale Adanos zesłał potężną falę, która zmyła ją z powierzchni ziemi. Ale wraz z nią odeszły także drzewa i zwierzęta, więc Adanos wielce się zasmucił. I rzekł wreszcie do swych braci: nigdy więcej nie postanie wasza noga na mojej ziemi, albowiem jest ona święta i pozostanie taką na wieki. Ale człowiek i bestia nie zaprzestali wojny na ziemi Adanosa i płonął w nich gniew ich bogów. A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara. I zobaczył Adanos, że prysła równowaga między ładem a chaosem i zaklął Innosa, by ten odebrał człowiekowi swą boską moc. A Innos w swej mądrości tak uczynił. Ale Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na ziemi, aby pewnego dnia przywrócić ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił." Ciekawostki

    Jako jedyny z bogów nie posiada chramów w 3 pierwszych częściach sagi;
    w Gothic 3, kodem "spawn Adanos", można uzyskać chram Adanosa, który ma taki sam wygląd jak chram Innosa;
    jest najmłodszym, a zarazem najmądrzejszym z Bogów;
    w Gothic II: Noc Kruka, w Dolinie Jarkendar, na glinianych tabliczkach jest napisane, że Adanos w gniewie na Budowniczych, zatopił ich ziemię;
    w Arcania: Upadek Setarrif Bezimienny może dowiedzieć się, że Adanos to Bogini.
    Jego jedynym wizerunkiem jest pomnik w świątyni Adanosa w Gothic 2.

Offline irask2

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #131 dnia: 19 Kwiecień 2013, 19:16:49 »
Najciekawszy jest Beliar - włada mrokiem i jego pomiotem. A przyznać trzeba, że bestie mroku wyglądają ciekawie. W realu zdecydowałbym się na innego Boga, ale w grze, wolę Beliara :)

Offline GaroK

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 124
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #132 dnia: 26 Lipiec 2013, 10:04:54 »
Beliar-wydaje się być silniejszy od innosa bo wysyła smoki śniącego i takie inne a innosa było stać tylko na beziego który mimo wszystko sobie poradził a zamiast wysłać jakąś istote do obrony khorinis to pozwolił by orkowie roz*bali system

Offline piter118

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 9
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #133 dnia: 16 Sierpień 2013, 15:59:12 »
oczywiście zawsze służyłem innosowi  ale g3 wszystko się zmienia beliar według nie jest najbardziej potężnym bogiem naąteżniejsza magia i wyznawcy assasyni żądzą

Offline xNoZoMi

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 773
  • Reputacja: 891
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lody z grilla
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #134 dnia: 21 Sierpień 2013, 23:46:02 »
Innos Forever   :D,Jednak w Gothic 3 musiałem wybrać na koniec Adanosa  ;)

Offline LOLO UMC

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #135 dnia: 29 Listopad 2013, 18:32:23 »
Moim ulubionym bogiem jest Innos i Adanos oboje są "po właściwej stronie" a co do Beliara to strasznie go nie lubie kojarzy mi się z szatanem (pluje szatanowi w twarz)  <rycerz>

Offline jeryrep

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 371
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Prawość nie ma znaczenia. Liczy się tylko potęga.
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Listopad 2013, 21:42:06 »
Moj ulubiony bog to innos, ma fajne czary i jest bogiem sprawiedliwosci.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #137 dnia: 28 Grudzień 2013, 12:28:38 »
moim ulubiony bogiem jest adanos bo jest takim równoważnikiem  mocy dobra i zła,sprawia że na świecie jest równa ilość dobra i zła,a ponadto wydaje mi się{chodź to tylko domysły}że cały czas to adanos wspierał bezimiennego we wszystkich walkach.

pozdrawiam
gorn102

Offline arni1552

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: 177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pomagaj bo nigdy niewiadomo kiedy ty bedziesz potrzebował pomocy
Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #138 dnia: 11 Styczeń 2014, 13:50:04 »
Najlepszy jest Adanos (w gothic3) a Inos (w gothic2) to jest moje zdanie :)

Offline Talia

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Reputacja: 721
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:10:02 »
Nie ze względu na magię, ani żadne tego typu pierdoły, sam fakt podziału na 3 wartości dobro/równowaga/zło jest ciekawym rozwiązaniem co do wiary w grze. Każdy z bogów ma swoje + i - . Bo niezależnie jak by źle traktować Beliara to ma on swoją moc, przyzywa potężne potwory jako swoich wysłanników, Innos ma wiernych poddanych i ogół społeczny wierzy w niego, jako swojego przewodnika. No jeżeli chodzi o mojego ulubionego boga to jest to Beliar ;) . Głównie za potęgę, budzenie strachu, no i  za to, że zapewnia nam nie łatwą do przejścia rozrywkę w G1 i G2.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Ulubiony Bóg
« Odpowiedź #139 dnia: 25 Styczeń 2014, 09:10:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything