Autor Wątek: Aparat cyfrowy  (Przeczytany 2176 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Aparat cyfrowy
« dnia: 03 Czerwiec 2007, 14:13:50 »
W najbliższym czasie mam zamiar kupić aparat cyfrowy. Mogę na niego przeznaczyć do 700 zł, a w cenę ma być wliczona reszta zestawu (karta pamięci, pokrowiec, etc.).
Wczoraj dość dokładnie przejrzałem wiele ofert sklepów internetowych, a także spędziłem sporo czasu na czytaniu opinii ekspertów. Znalazłem chyba coś dla siebie, a jest to Fuji FinePix F20. Dokładną ofertę można obejrzeć tutaj: Klik.
Po tym wyborze widać, czego oczekuję od swojej cyfrówki, więc nie muszę chyba więcej wyjaśniać. Nie jestem żadnym profesjonalistą, zdjęcia będę zapewne robił okazjonalnie, ale zależy mi bardzo na ich wysokiej jakości. Oprócz tego ważne jest, aby aparat posiadał opcję nagrywania filmów z dźwiękiem.
Temat założyłem, ponieważ mam nadzieję, że na forum znajdą się użytkownicy, którzy znają się na aparatach cyfrowych. Przydałaby się ocena w/w produktu, ewentualnie przedstawienie innej oferty, dobra rada od wujaszka…
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2007, 15:17:02 wysłana przez Reinmar »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2007, 21:15:09 »
Witaj
Moja siostra kupiła aparat cyfrowy:
http://www.agito.pl/product/39153?cid=229
jest z niego bardzo zadowolona nagrywa filmy z dźwiękiem ale jest coś co Cie zmartwi cena jest troche droższa niż 700 sam kosztuje 677 ale + karta(2GB) + pokrowiec + przesyłka + czytnik kart USB-to wychodzi 872 ale jak byś chciał zmiejszyć cene to mniejsza karta (1GB). Ach strona pewna bo siostra zamówiła i wszystki ok. Przeliczenie moje może być troche błędne bo siora kupiła z miesiąc tem i jest troche taniej a nawet sporo bo aparat spadł juz 11zyla. Jakość zdjęć jest dobra a nawet idealna 9+\10 nie 10 bo troszke kosztuje. Jest wart tych pieniędzy. Chciałem dodać na koniec że moja siostra spędziła wiele godzin poszukując tego wymarzonego aparatu.

Co do twojego wybranego aparatu to link kieruje mnie do strony a po wczytaniu pisze "nie znaleziono produktu".

Cały zestaw za 700 to wyjdzie szajs sam aparat powinien tyle kosztować.
___________________________

Pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2007, 21:21:01 wysłana przez Orc Szaman »

Forum Tawerny Gothic

Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2007, 21:15:09 »

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2007, 10:43:19 »
Cytuj
Cały zestaw za 700 to wyjdzie szajs sam aparat powinien tyle kosztować.

Cóż, radzę najpierw zapoznać się z tym, co mówią/piszą ludzie, którzy znają się na aparatach cyfrowych. Fuji FinePix F20 jest uważany za najlepszy aparat, w swoim przedziale cenowym, a na dodatek sama marka świadczy o tym, że warto go kupić. Poza tym jego cena wacha się między 600-700 zł. A Sony? Szczoteczki do zębów też chyba robi...

Cytuj
Co do twojego wybranego aparatu to link kieruje mnie do strony a po wczytaniu pisze "nie znaleziono produktu".

Proszę: Klik
Akurat ten model jest dość często polecany, a co za tym idzie, ludzie często po niego sięgają. Stąd też jego brak w sklepie, który został wymieniony wcześniej.

Gratuluję twojej siostrze zakupu, ale raz, że nie mam obecnie funduszów na taki wydatek, a dwa, że od Sony wolę się trzymać na odległość. Kolejna firma, która produkuje praktycznie wszystko i to z różnym skutkiem.

PS.
Cytuj
jest troche taniej a nawet sporo bo aparat spadł juz 11zyla

Eeee, faktycznie, całkiem sporo, jak na aparat cyfrowy...
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2007, 10:44:23 wysłana przez Reinmar »

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2007, 13:05:29 »
Witaj

Ja do Sony nic nie mam wszystko co kupiłem jest w idealnym stanie.

Co do twojego aparatu jest ok, nie zły ale cały zestaw też przekracza 700.

Co do "11 zyla" to jest sporo bo możesz opłacić przesyłke. A ten zestaw który ja Ci podałem to każda rzecz z niego mogła stanień. Cena aparatu Sony 779 ( aparat + karta 512 + pokrowiec tańszy a droższy 50 )

Nie duża różnica cenowa bo 47 zyla.

Ale jak chcesz to kup swoją propozycje ja Ci tylo doradziłem.  
_________________________________________

Pozdrawiam

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2007, 13:31:19 »
Cytuj
Ja do Sony nic nie mam wszystko co kupiłem jest w idealnym stanie.

Coś mi tutaj nie pasuje. Kto w końcu to kupił, twoja siostra czy ty?
I nie chodzi o stan techniczny aparatu, ale o to, jakie robi zdjęcia (m.in. w nocy).
Fuji ma ogromną przewagę nad konkurencję, chociażby ze względu na wielkość matrycy. Wpływa to dość wyraźnie na jakość zdjęć. Natomiast opinia o Sony jest taka, że w nocy to tym dobrych zdjęć nie zrobisz.

Cytuj
Co do twojego aparatu jest ok, nie zły ale cały zestaw też przekracza 700.

To już zależy od zestawu, jaki wybiorę...  Naprawdę zbędna mi jest pamięć 2GB, bo nigdy tego nie wypstrykam, a i kariera reżysera nie jest mi w głowie. Poza tym w sklepie, w którym miałem zamiar zakupić ten aparat, wszystko mieściło się w tych 700 zł. Podałem jedynie przykładową ofertę, w której dostępny jest ten model cyfrówki.

Cytuj
Ale jak chcesz to kup swoją propozycje ja Ci tylo doradziłem.

Doceniam wspaniałomyślny gest, ale nie skorzystam z proponowanego zestawu. Jak napisałem wcześniej - nie na moją kieszeń, nie w moim guście.

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2007, 20:15:38 »
Witam

Cytuj
Coś mi tutaj nie pasuje. Kto w końcu to kupił, twoja siostra czy ty?
moja siostra ale ona jak i ja jesteśmy zadowoleni z zakupów produktów filmy Sony.

Prosiłbym nie ciągnięcie już tego czy Sony jest dobre.

W nocy robi nawet dobre zdjęcia ale ma jedną wade jak ma mało baterii to obraz sie zamazuje nawet bo leciutkim drgnięciu ręką  .

A ja mam takie do Ciebie pytanie czy ty będziesz robił zdjęcia nocą bo to chyba nie najważniejsze?
_____________________________

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2007, 20:19:51 wysłana przez Orc Szaman »

Offline Gobi

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2007, 20:45:24 »
A może w cenie 700 zł skusiłbyś się na Panasonic Lumix DMC-LZ7,nie bede ci wymnial jego atutów.bo od tego mozesz wejsc i sobie sam poszukac.zreszta i tak nie bedziesz chyba kupowal aparatu sluchajac sie tylko ludzi z forum...   posiada on zmieniony procesor Venus Engine III.
potrafi robic zdjecja panoramiczne    

 a zrezsta tutaj masz test : http://fotopolis.pl/index.php?n=5401


 a tutaj masz aukcje ;p  http://allegro.pl/item205727038_nowy_panas...6xzoom_gw_.html

Forum Tawerny Gothic

Aparat cyfrowy
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2007, 20:45:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything