Ankieta

Czy w świecie Gothic są dobrzy orkowie?

Tak, jest ich wielu.
15 (16.9%)
Tak, ale jest ich niewielu.
58 (65.2%)
Nie ma dobrych orków.
16 (18%)

Głosów w sumie: 85

Autor Wątek: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???  (Przeczytany 19556 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Grudzień 2008, 11:39:38 »
Dla mnie Orkowie to bardzo rozwinięta i mająca honor rasa.Gdyby orki istniały w realu to jak sądze większość z was byłaby rasistami.Sory ale teka jest prawda.Jestem takiego samego zdania ja Doman.Jest niewielu dobych orkównp.Tarrok ale to ludzie zniewalają współplemieńców.Orkowie tego nie robią.Są rasą potężniejszą od ludzi,bo podbili Myrtanę.Ork nie zabija ludzi tylko ich zniewala.Każdy raczej ma szansę wybierać:śmierć-niewolnictwo.Ludzie pewnie wyrżneliby wszystkich orków.

Offline stefan666

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1504
  • Reputacja: 1328
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2009, 19:25:52 »
Ja myślę że som i to całe mnóstwo mówie serio każdy napotakny przeze mnie ork jest pokojowo nastawiony paaa trzymajcie się!

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Styczeń 2009, 19:25:52 »

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Marzec 2009, 23:22:17 »
Dla mnie wszyscy orkowie są dobrzy, tylko wychowują się na stereotypach np. mora zły, mora trza zabić!

Przypomnijcie sobie Ur-Shaka, jak mówił, że ludzie nie są zli, tam też są przyjaciele, ale oni go nie słuchali. Ludzie "nie lubią orki, bo wiadomo, że orki nie lubią ludziów", w dodatku zabijają. Jeśli byśmy pomogli jakiemuś orkowi lub nauczyli się mówić w ich języku, to na pewno odebrali by to za oznakę przyjazni i patrzyliby na nas inaczej.

Orkowie potrafią być wdzięczni (Tarrok był bardzo zaskoczony pomocą z naszej strony), więc jest szansa, ze mogliby połączyć siły z ludzmi, gdyby sobie wzajemnie pomagali.

Orkowie cenią także silnych wojowników, wierzą w bogów (Krushak lub Beliar),co potwierdza ich wysoką kulturę, coś jak Indianie...

McSloniu

  • Gość
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Marzec 2009, 11:41:42 »
Ur- Shak na końcu nas zdradza, (w GII) przejmuje władzę po Hosh - Paku. A jego wojowiny chcą nas zabić. Orkowie sa źli ponieważ wyznają boga zła -Beliara.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Marzec 2009, 12:12:03 »
Ur- Shak na końcu nas zdradza, (w GII) przejmuje władzę po Hosh - Paku. A jego wojowiny chcą nas zabić. Orkowie sa źli ponieważ wyznają boga zła -Beliara.
W 3 zdradzają Beliara i przyłączają się do Xardasa.A ludzie nie chcą zabic orków?

Offline tomek007

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Marzec 2009, 18:55:20 »
Ja myślę że paru by się znalazło,,ale poco szukać ,,Orkowie zostali stworzeni przez producentów w większości po to aby ich wyeliminować. ;D

Offline Pawlas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ??
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Marzec 2009, 19:13:46 »
Ur- Shak na końcu nas zdradza, (w GII) przejmuje władzę po Hosh - Paku. A jego wojowiny chcą nas zabić. Orkowie sa źli ponieważ wyznają boga zła -Beliara.
Odzyskuje swe miejsce w radzie szamanów, a nie władzę po Hosh-Paku. Zresztą, jakby tobie ktoś zabił kogoś, kogo traktowałeś jak mentora, nauczyciela, to też byś się wkurzył. Gdy Hosh-Pak jest na klifie nie atakuje nas, bo honor mu zabrania. Co oznacza, że są wartości, które cenią ponad wszystko (jak paladyni - honor to ich życie). I oni, będąc tak rozwinięci nie mogliby życ z ludzmi? Wojna ta toczy się bardzo długo, nikt nie pamięta kto ją zaczął, ale każdy walczy, bo tradycja i honor nakazuje,

Oktawian August

  • Gość
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Czerwiec 2009, 17:05:38 »
Myślę że są dobrzy Orkowie w świecie Gothic dowiedzieć się możemy grając w następne części.Bo w G1 był tylko jeden dobry ork Tarrok był też Ur-Shak ,ale potem się dowiemy ze nas wykorzysta w G2 do własnych planów i w G2 nie ma żadnego dobrego ,w G3 nie ma żadnego dobrego Orka ,ale bardziej mi się podobają bo mają honor i wyglądają lepiej.
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec 2009, 17:09:30 wysłana przez Proglan »

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Czerwiec 2009, 18:20:03 »
Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Orków ludzie są słabymi istotami, które zasiedlają tyle potrzebnych im terenów. W końcu Orkowie ruszają z swoich lodowców na Myrtane. I niby czemu mają być dla nas (ludzi) dobrzy i mili, skoro chcą/chcieli wybić/ podporządkować sobie ludzi ?

Każdy Ork jest dobry, bo ma honor... nie to co niektórzy znani nam z gry ludzie :)

Offline kolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Czerwiec 2009, 10:46:06 »
Wojna ta toczy się bardzo długo, nikt nie pamięta kto ją zaczął, ale każdy walczy, bo tradycja i honor nakazuje,

Hmm z tego co pamiętam to w Gothicu 3 ktoś na mówił , że orkowie NAJECHALI na Myrtanę z północy, ponieważ zrobiło się tam dla nich za zimno czy coś w tym stylu.

Co do "dobrych" orków i "złych" orków. Być może kiedyś orkowie nie byli nastawieni wrogo do ludzi tylko do ataku zmusiły ich różne czynniki (np. pogodowe , które zmusiły ich do zejścia z gór)- a skoro wojna toczy się niewiadomo jak długo to samo WYCHOWANIE nowego pokolenia orków (ludzi też, a jakże) natawia ich mocno przeciwko ludziom (a ludzi przeciwko orkom) i przez takie stereotypy, wpajane im od dzieciństwa po prostu nie mogą, albo byłoby im bardzo ciężko zaprzyjaźnić się z rasą, którą gnębili ich ojcowie , hm?

got2

  • Gość
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Październik 2011, 13:31:55 »
 <rycerz>Ur-shak i Tarok pomogli nam więc są dobrzi,chociaż w g2 Ur-sham przejdzie na ciemną strone.W g3 są nawet fajni orkowie i mili dla ''mor''. <rycerz>

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Sierpień 2012, 13:01:25 »
Sorry za zabawę w archeologa, ale muszę się wypowiedzieć.

Otóż, co autor miał na myśli, pisząc "dobrzy orkowie"? Przecież to zależy od strony konfliktu. My grając człowiekiem, raczej stoimy po stronie ludzi, dlatego orkowie dla nas są z góry źli. A przecież wśród orków, oni są dobrzy.

Dlatego też pytanie wydaje mi się dość głupie.

Offline Inferno

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 90
  • Ave Beliar!
    • Karta postaci

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Wrzesień 2012, 20:07:37 »
Sorry za zabawę w archeologa, ale muszę się wypowiedzieć.

Otóż, co autor miał na myśli, pisząc "dobrzy orkowie"? Przecież to zależy od strony konfliktu. My grając człowiekiem, raczej stoimy po stronie ludzi, dlatego orkowie dla nas są z góry źli. A przecież wśród orków, oni są dobrzy.

Dlatego też pytanie wydaje mi się dość głupie.

Rasizm? Ja jestem człowiekiem i jakoś kilka razy stałem po stronie orków a innych oprócz orków i najemników nie lubiłem.

Offline Nocturn

  • Moderator
  • ***
  • Wiadomości: 1818
  • Reputacja: 2258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Wrzesień 2012, 20:10:43 »
Zależy po której stronie się stoi.

Offline Kuba12320

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Październik 2012, 10:04:12 »
Ja twierdzę że raczej tam są jakieś orki dobre ale gra nie pozwala ich odnalezc Pozdro

Offline Kaazmir1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Dopiero zaczynamy doceniać to , co straciliśmy"
Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Styczeń 2013, 14:21:35 »
Fajny to jest Brontobb , bo na dziękuje za to mięsko :D i ten kowal z Silden

Offline Mogul

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5092
  • Reputacja: 5863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bu!
    • Karta postaci

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Grudzień 2013, 22:55:39 »
Jak Nocturnus powiedział, to zależy od tego jak na to patrzysz. Przed oceną wpierw trzeba zauważyć, że Orkowie stracili swoje ojczyste tereny i dlatego chcieli przejąc Myrtanę. Robili to dla swoich, bowiem dobro ludu było najważniejsze. Odczytywanie tego czy są dobrzy czy źli nie ma kompletnie sensu, bowiem pomimo podbojów orkowie słyną też z bardzo dobrych cech. Dużo razy wytykają ludzią, że ci nie mają honoru, gdzie orkowie nim się głównie kierują. Jest to po prostu lud nastawiony na wojaczkę i agresywny charakter biorą górę, przez co większość myśli, że to "ci źli". A jednak swoje osady też muszą mieć, a o swoich dbają.

Offline Gorn Valfranden

  • Bractwo Świtu
  • ***
  • Wiadomości: 1928
  • Reputacja: 2422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Grudzień 2013, 20:36:39 »
według mnie to są gdzieś orkowie dobrzy np w zmierzch bogów ten kowal w caimp dan{sorka za nazwę zapomniałem jak się pisze}cały czas był miły a jak mu pomogliśmy to jak się cieszył,w g1 tarok jest dobry,to że najpierw chciał lek to można zrozumieć,tak więc jest kilku dobrych orków. <rycerz>

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak myślicie czy są jeszcze dobrzy orkowie w świecie GOTHIC ???
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Grudzień 2013, 20:36:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything