Autor Wątek: Karta motorowerowa  (Przeczytany 3171 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grego

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Karta motorowerowa
« dnia: 31 Maj 2007, 15:49:19 »
Witam. Mam do was pytanie czy jak sie nie ma karty rowerowej, a zda sie na motorowerowa (ja jestem w takiej sytuacji) to masz podobno karte motorowerowa i zarazem rowerowa. Czy to prawda? U mnie tak mowi nauczyciel ze jak ktos ma tylko motorowerowa to ma wtedy zarazem karte rowerowa i motorowerowa. Prosze o odpowiedz. Z gory dzieki :). Pozdro

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Karta motorowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2007, 15:58:23 »
Hmm, ja słyszałem co innego. Nie jestem ekspertem, bo sam zdawałem tyko karte rowerową i to tylko po to, żebym mógł grać w klubie bo bez jakiegoś dowodu tożsamości nie można, a na motorowerową nie zdawałem z tego względu że nie potrzebuje wydawać kasy na zbędne skutery czy motory. Wracając do tematu, ja słyszałem, że jeśli nie masz karty rowerowej, nie możesz zdawać na motorowerową ;].
Mam rację? Przynajmniej u nas się tak mówi, nie wiem w jakim stopniu to prawda.

Forum Tawerny Gothic

Karta motorowerowa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2007, 15:58:23 »

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Karta motorowerowa
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec 2007, 00:13:37 »
Ja kilka lat temu zdawałem egzamin na kartę rowerową, i było tam jeszcze miejsce na pieczątkę, po której przybiciu karta stałaby się również motorowerowa. Tak więc podejrzewam że trzeba mieć najpierw rowerową, a potem motorowerową.

Offline Grego

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Karta motorowerowa
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2007, 06:03:53 »
No coz moje pytanie bylo czy jesli mam karte motorowerowa to czy mam tez prawo na rowery ale mniejsza z tym ;]. Bo ja wiem na pewno i to na 100% ze jesli nie ma sie karty rowerowej to mozna zdawac na motorowerowa (i ja tak wlasnie mam juz zdalem na motorowerowa). Powtarzam wiec po raz kolejny swoje pytanie czy mam prawo na rowery jesli mam tylko karte motorowerowa? Bo jak juz pisalem na poczatku w pierwszym poscie to mowili (przynajmniej u nas) ze ma sie prawo na rowery jak sie ma tylko motorowerowa. Bo ja naprzyklad mam podbita pieczatke tylko z moto (bo u nas nie podbijaja rowerow), a poza tym nie musza podbijac rowerowow bo niby wystarczy tylko moto i masz pawo na obydwa, jakbym dal karte rowerowa do podbicia to mialbym pieczatke w rowerach i motorowerach.

Respev

  • Gość
Karta motorowerowa
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec 2007, 14:24:39 »
Cytuj
No coz moje pytanie bylo czy jesli mam karte motorowerowa to czy mam tez prawo na rowery ale mniejsza z tym ;]
Jedno pytanie - po co ci karta rowerowa? ;> Policjanci nie sprawdzają tego, a jeśli tak, to tylko u "dzieci" do 13 roku życia.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Karta motorowerowa
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Czerwiec 2007, 10:34:36 »
Aby zdawać na kartę motorowerową nie musisz mieć karty rowerowej, zaś po egzaminie na pojazdy maszynowe - tutaj motorowery - możesz jeździć spokojnie na rowerze, gdyż przepisy są identyczne. Zmienia się jedynie wyposażenie obowiązkowe (moto)roweru, i to wszystkie zmiany.
Pamiętaj jedynie, że jest przygotowywana nowelizacja dot. Ruchu Drogowego, że po 18 roku życia już nie będziesz mógł jeździć na motorowerach nie mając Prawa Jazdy dowolnej kategorii.

PS
Wszelkie odpowiedzi na podobne pytania znajdziesz poprzez Google.pl


Pozdrawiam,
Sir William

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Karta motorowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2007, 15:42:10 »
ÂŻeby zdać kartę motorowerową nie musisz mieć karty rowerowej. U nas w szkole jest tak, ze kartę rowerową zdają wszyscy co mieli test, a motorowerową Ci, którzy sami chcą mieć tą kartę nie zależnie od tego z której jesteśmy klasy.

Forum Tawerny Gothic

Karta motorowerowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2007, 15:42:10 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top