Autor Wątek: Dzień Gniewu  (Przeczytany 2314 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Dzień Gniewu
« dnia: 30 Maj 2007, 18:21:19 »
Od jakiegoś czasu nachodziły mnie poetyckie myśli, więc postanowiłem zebrać część z nich i stworzyć wiersz. A tak właściwie to jest sonet, jeśli się nie mylę. Napisałem go jako hołd, dla wszystkich poległych podczas operacji "Overlord", która rozpoczęła się szóstego czerwca 1944 roku. Wiem że, daleko mu do doskonałości, więc proszę o oceny. Pozwoli mi to poznać swoje błędy i je wyeliminować.



„Dzień Gniewu”

Zwykły poranek, może zmienić wojnę,
Wrogie okopy, stoją oporem,
Lecz padają pod naszym naporem,
Zwykły poranek, może wyzwolić Europę,

Szósty dzień czerwca, czterdzieści i cztery,
Krew nasza, splamiła plażę,
Drzwi do wolności, bronią wyważę,
W powietrzu świszczą kule, ziemia drży,

Nasze jest zwycięstwo,
Ich siły padną,
Linie wroga się złamią,

Zwycięstwo jest drogie,
Nasze życie jest ceną,
Wojna jest koszmarną sceną.

« Ostatnia zmiana: 30 Maj 2007, 20:43:39 wysłana przez Dragosani »

Offline Czesiu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 4
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2007, 06:50:20 »
Moim zdaniem wiersz jest bardzo dobry. Nie zauważyłem błędów takich wielkich, no bo gdzie w tak krótkim tekście można je popełnić? Wszystkie wersy do siebie pasują, oczywiście nie są rymowane (chociaż chyba 3 razy ci to wyszło). Moja ocena tego wiersza to 8/10  . Jedynym minusem jak dla mnie to to, że twój ,,sonet" jest trochę za krótki.  
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2007, 06:51:36 wysłana przez Czesiu »

Forum Tawerny Gothic

Dzień Gniewu
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maj 2007, 06:50:20 »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maj 2007, 10:58:45 »
Dobry wiersz. Może nie jest to wiersz z najwyższej półki , ale jestem pewien że jak będziesz się w to angażował zdobędziesz ten pułap. Ciekawa tematyka , dobrze ujęte specifiki wojny i przyzwoity język. Brak błedów ale jak to powiedział kolega wyzej ciężko jest zrobic błedy w takim krótkim utworze. Z czystym sumieniem wystawie ci 8+. I pracuj dalej bo coś zalatuje tutaj talentem :P

Offline Aurora

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2007, 21:24:23 »
Mnie się podobało. Wiersz ma wojenny klimat. :D Wyszedł Ci taki typowy, zwięzły sonecik. Ja tam sie za pisanie wierszy nie biorę bo strach pomysleć co by z tego wyszło xD. Raz coś pisałam, bo miałam wtedy gorączkę.    
Ja tam osobiście błędów nie widziałam. Były różne środki stylistyczne.
Ogólnie bardzo fajnie jak na pierwsze próby literackie.
A oceniam na 9-  
Echh, a miałam surorw oceniać  

Offline Walentin

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 322
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Dzień Gniewu
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień 2007, 13:00:52 »
Bardzo ładny wiersz. Podoba mi się. Nie ma w nim żadnego błędu ortograficznego jak i stylistycznego. Temat jest bardzo interesujący. Treść wiersza jest doskonale połączona czyli piszesz wiersze jak prawdziwy poeta. W swym dziele pokazałeś jak wygląda wojna. Jakie posiada się nadzieje w zwycięstwo. Pokazałeś ,że gdy staniemy w takiej sytuacji jaka zaistniała w wierszu, że nie wolno nam tracić nadziei, że mamy walczyć. I mówić ,że wroga pokonamy. W twoim wierszu mówisz o tym ,że każdy poranek może coś zmienić. Potrafisz powiązać uczycia z wierszem co jest bardzo ważne w życiu młodego poety.Ocena:8/10
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2007, 11:42:15 wysłana przez Walentin »

Offline wrzódrgsd

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2008, 01:20:27 »
Cóż, ze strony technicznej czepiał się nie będę, ale miał bym nieco do zarzutu odnośnie rymu, podziału zwrotek itd. Ale dajmy spokój detalom. Przyjemnie mi było przeczytać wiersz mówiący o operacji... z drugiej wojny światowej (? pewnym nie jest lecz prawie)... Szczerze mówiąc mile zaskoczony jestem iż nie jest to wiersz o bezimiennym , który skakał po pagórkach ani Gomezie zabawiającym się jakąś panienką. I to jest ogromnym plusem tego dzieła w stosunku do innych tutaj zamieszczanych. Wybredny nie jestem więc 3/5 mogę wstawić... Zaraz poszukam kolejnych twoich dzieł, chyba trochę ich napisałeś... Następne oceny postaram się napisać bardziej surowe.

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2008, 19:57:18 »
Taki sobie,nie ma w nim nic fajnego ale i nic głupiego Ocena: 6/10

Offline Maximus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Luty 2008, 17:47:28 »
No cóż wiersz jest bardzo życiowy, że tak powiem. Nie jest robiony bez łady i składu. Chociaż wg. mnie za mało jest w nim rymów. Więcej rymów by go wzbogaciło.
8/10
4/5

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Dzień Gniewu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2008, 18:10:44 »
Bardzo ładny wiersz. Nie za długi. Czuć w nim tę wewnętrzną siłę.

Forum Tawerny Gothic

Dzień Gniewu
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2008, 18:10:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything