Autor Wątek: G4 w drodze oraz nowy developer!  (Przeczytany 15823 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Thoro

  • Gość
G4 w drodze oraz nowy developer!
« dnia: 23 Maj 2007, 12:27:36 »
Cytuj
Jak informuje portal Gram.pl, JoWood w swym ogłoszeniu prasowym obwieścił że prowadzi negocjacje z wieloma studiami developerskimi na temat kontynuacji przygód bezimiennego. Mowa oczywiście o prawa do znanego już Gothica, jak i tworzenia Gothic 4. Co więcej, nowa część przygód bezimiennego bohatera ma zostać wydana również na konsole. Data premiery Gothic 4 ma zostać wkrótce ogłoszona. Tym samym, dotychczasowy developer gry (studio Piranha Bytes) zakończył współpracę z wydawcą (JoWood).
Gothic.gram.pl

Ogólnie jestem ciekaw co sądzicie o jeszcze jednej części Gothica.

Z punktu widzenia gracza jestem przeciwny. Wszystko ma swój koniec, tak więc uważam że bezsensowne przeciąganie wątku (który zresztą w g3 miał dosyć spektakularne zakończenie) jest bezsensowne i do niczego dobrego nie prowadzi. Właściwie nie wiem jakimi innowacjami dot. fabuły i nie rozwiązanych wątków mogła by nas zaskoczyć czwarta część.

Z punktu widzenia administratora strony o serii gier Gothic jestem za - portale takie jak Tawerna Gothic żyją jedynie dzięki zainteresowaniu graczy danym produktem. W tym przypadku jest to cała seria gier Gothic oraz tematy pochodne. Gothic 3, podobnie jak i poprzednie części z biegiem czasu odejdzie w przeszłość i straci popularność co jest równoznaczne z mniejszym zainteresowaniem stronami takimi jak te. Oczywiście weterani i najwięksi fani zawsze pozostaną, jednak na nowych entuzjastów a tym samym aktywnych uczestników portalu nie ma co liczyć.


« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 14:04:12 wysłana przez Thoro »

Offline LONYSARD

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2007, 13:46:45 »
Cieszę się że gothic 4 jednak będzie    . Ale co mam przez ten cytat rozumieć ??.
Czy Pirania Bytes już niebędzie robić gothica ??
Kto ma się zająć kontynuacjami Gothica , jaka firma ??

Są małe procenty że z tego wyszło by coś fajnego , ale jakieś są    , że wyjdzie to tak jak w przypadku Heroes V .

Forum Tawerny Gothic

G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2007, 13:46:45 »

Thoro

  • Gość
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2007, 13:50:29 »
Cytuj
Cieszę się że gothic 4 jednak będzie

Czy na prawdę sądzisz, że robienie kolejnego tasiemca z "legendarnej" trylogii jest dobre  ?

Cytuj
Czy Pirania Bytes już niebędzie robić gothica ??

Przecież wyraźnie napisałem w newsie, że umowa pomiędzy pb a wydawcą została zerwana. Tym samym pb traci prawa do kontynuacji serii gier gothic.

Cytuj
Kto ma się zająć kontynuacjami Gothica , jaka firma ??

Również napisałem, że wszystko jest na poziomie ustaleń i negocjacji.

Warto również napomnieć, że między innymi dzięki temu nie doczekamy się dodatku do g3, wydaniu mod kita, i długo oczekiwanego patcha łatającego wiele błędów gry.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2007, 14:09:16 »
Hmmm...mam co do tego nieco sceptyczne podejście. G3 był grą co najwyżej dobrą (i to tylko dla posiadaczy mocnego sprzętu). Nie było tego klimatu co w poprzednich częściach, a człowiek który przed chwilą powalił 10 orków za 5 minut mógł zostać zabity przez dwa wilki. G3 jest strasznie niedopracowany, górę wzięła kasa...czy nikt na tym świecie nie wie, że jeżeli gra będzie dobra, to i tak się sprzeda? Nie trzeba wszystkiego wydawać w okresie przedświątecznym. G4...cóż, mam nadzieję że gra będzie dobra, jednak nie widzę zbytnio tutaj sensu w ciągnięciu tej sagi dalej. Gra została zakończona. Ciągnąć fabułę dalej...już naprawdę wolałbym żeby zrobili jakiegoś nowego cRPG'a bazowanego na Gothicu, ale z nowymi postaciami, fabułą i światem. G4 kupię z pewnością, mam nadzieję że nie będę tego żałował jako wielki fan serii.

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2007, 14:14:55 »
Plusem może być tylko to, że Lares nie będzie łysy, i będą stare dobre zbroje paladynów oraz misje dla króla i Vengardu, ale omg nie robi tego PB   Nie wiem też jaka będzie właściwie fabuła, ale musi się za to wziąść ktoś dobry.

Offline dynio

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2007, 14:15:30 »
Bioware się tym zajmie ! ;)

Można wiedzieć skąd ta informacja? - Thoro
Poza tym forum to nie czat, cenione są tu rozbudowane wypowiedzi które wiele wnoszą do dyskusji. Następne takie posty będą kasowane.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 14:31:53 wysłana przez Thoro »

Offline KARWO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2007, 15:06:17 »
Czarno widzę przyszłość serii... nowe studio... źle. Jednej rzeczy nie rozumiem, Piranie straciły prawo do serii Gothic? Przecież sami stworzyli tę grę.  Jeżeli już chcą koniecznie robić nowego gothica powinni najpierw zadbać o trójeczkę jakiś patch potem dodatek w stylu noc kruka.

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2007, 15:12:40 »
Ja mam nadzieje ze G4 wyjdzie, ale że to zajmie im dużo więcej czasu niż G3 i dopracują je do perfekcji.

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2007, 15:59:25 »
Cóż ja mam trochę mieszane uczucia... jednak więśc o noeym Gothicu bardzo mnie cieszy. Teraz pozostaje tylko czekać na premierę. I oby nowi twórcy postarali się bardziej i stworzyli cos lepszego niż Gothic 3... Wydając grę wolną od bugów i z realnymi wymaganiami...
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 16:00:05 wysłana przez xmati06 »

Offline Xoulus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 3
  • Satan ;)
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maj 2007, 16:04:52 »
Ja jako osoba, która jest fanem serii Gothic cieszę się z wyjścia części 4, lecz wadą tego jest to, że ile można ciągnąć jedną grę. To że ma wysoką popularność nie znaczy, że owa nie może się zmniejszyć. Podejrzewam, że znów każdy będzie chciał mieć tą grę. Co do tego jaka będzie. No cóż to, że PB zakończyło współpracę z  JoWood ma też swoje zalety. Nowy deweloper możliwe, że wprowadzi do gry powiew świeżości.

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maj 2007, 16:54:56 »
KOMERCHA I KOSZMAR!!! Dla mnie Gothic się kończy na 3 częściach i kropka. Mam nadzieję, że PB nie doszło do porozumienia z JoWoodem, bo oni chcieli skończyć grę na trylogi, a JoWood chciał poprostu zarobić. Dla mnie Gothic to piękna historia, a nie kolejna głupia gra, której sequele można tworzyć w nieskończoność. Jestem naprawdę zawiedziony postawą JoWoodu, mam nadzieję, że PB szykuje już nową wspaniałą grę, a na G4 nawet nie mam zamiaru czekać. Może nie potrzebnie od razu przekreślam tą grę, ale takie są moje odczucia co do tego.

Respev

  • Gość
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2007, 17:22:14 »
Cytuj
Bioware się tym zajmie ! ;)
Nawet nie zartuj. Jeśli Gothic 4 ma wyglądać tak jak KOTOR czy Jade Empire, to ja dziękuję. Szczerze powiedziawszy, bardzo dobrze, iż kontynuaja gry wyjdzie na konsole. Za te 3-4 lata, xbox 360/PS3 będzie tanie i bardziej będzie się opłacało kupić konsolę, niż modernizować komputer pod grę.

Cytuj
Jestem naprawdę zawiedziony postawą JoWoodu, mam nadzieję, że PB szykuje już nową wspaniałą grę, a na G4 nawet nie mam zamiaru czekać.
Zachowujecie się zupełnie tak, jakby Piranha Bytes była najlepszym studiem na świecie, a jest wprost przeciwnie...
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 17:27:46 wysłana przez Respev »

Offline SzlugA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2007, 17:45:54 »
Moim zdaniem to bardzo dobrze, że ukarze się nowa część Gothic'a. A to dlatego, bo już dawno nie miałem przyjemności zagrać w jakąś ciekawą produkcję. (Oczywiście poza Gothic 1,2,2NK,3)

Ale z drugiego punktu widzenia to jest to lekkim przegięciem tworzenie kolejnej części sagi.. Co tym razem wymyślą przyszli, a może nawet obecni twórcy? (Jeśli wymyślą  ) Powrót Bezimiennego z zaświatów? Czy może coś w sensie to się przydażyło mi wiele lat temu.. i nagle znów powraca jakieś zagrożenie.

Cytuj
Nie, nie i jeszcze raz nie! Gothic bez Piranii to nie Gothic.
Fakt, ale należy dać innym szansę.

Nie ma co narazie spekulować, według mnie jest to jeszcze nie pewna informacja.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 18:01:59 wysłana przez SzlugA »

canis

  • Gość
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2007, 17:47:51 »
Mój Kolega mówił że na końcu Gothica 3 trzeba zabić Xardasa. Jeżeli tak to dalsze części nie będą prawdziwymi Gothicami. Zresztą G3 nie był całkowicie udany, znaczy może fajny ale na pewno nie jest ideałem. Gothic 4 jeżeli powstanie to w edycji kolekcjonerskiej zawita na mojej półce chyba że się spóźnię   ale tak czy siak chętnie zobaczę co jeszcze można wy myśleć żeby się kasy dorobić

Respev

  • Gość
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2007, 18:06:40 »
Cytuj
Ale z drugiego punktu widzenia to jest to lekkim przegięciem tworzenie kolejnej części sagi.. Co tym razem wymyślą przyszli, a może nawet obecni twórcy? (Jeśli wymyślą  )
A gdzie jest powiedziane, że będzie nam dane grać tym samym bohaterem?


Cytuj
Jeżeli tak to dalsze części nie będą prawdziwymi Gothicami.
Są trzy zakończenia  
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2007, 18:07:09 wysłana przez Respev »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj 2007, 18:30:47 »
Generalnie moje zdanie jest takie, jeżeli Gothic IV okażę się takim powiedzmy - niewypałem, jak poprzedniczka czyli Gothic III to ja bym wolał osobiście aby się nie pokazywała. Gothic to marka już zużyta, bynajmniej dla mnie, bo jak można gadać o tym samym od trzech lat   , miłe wspomnienia będą zawszę jednak jeżeli najdzie mnie chętka by poprzypominać sobie stare czasy odpale zacne G1,G2 NK no i pogram w mody, i to mi wystarczy.

Jest inna strona medalu, jeżeli GIV się ukaże, ten portal znów wiele w tym pozyska. No i tak powinno być chociaż osobiście nie będę modernizował peceta pod g4 a dlaczego?


Cytuj
Za te 3-4 lata, xbox 360/PS3 będzie tanie i bardziej będzie się opłacało kupić konsolę, niż modernizować komputer pod grę.

Podpisuję się pod tymi słowami.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Maj 2007, 18:46:27 »
Odgrzewane kotlety dobrze nie smakują - jeśli będzie tak jak napisał Arkhan, że G IV będzie bublem, to niech się nie pokazuje. Zasadniczo ciężko jest popsuć powiedzmy sobie, dobrą grę, ale jeśli jakieś inne studio się dorwie, to " orewuar ". Gdy czwarta odsłona się ukarze, wątpie w to, że zmodernizuje sprzęt, aby w nią pograć. Powodem jest to, że będe wtedy miał 20 - 21 lat i będe zapewne wolał kupić sobie jakąś część do auta ;p. Mogę też wyrosnąć z gier...  

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maj 2007, 20:13:02 »
Cytat: Respev
Zachowujecie się zupełnie tak, jakby Piranha Bytes była najlepszym studiem na świecie, a jest wprost przeciwnie...
Nie chodzi o to czy jest najlepszym, ale o to że to oni stworzyli Gothica i kontynuacja innego studia to już nie będzie Gothic. Nawet jeśli gra byłaby niesamowicie grywalna i pozbawione bugów. A poza tym znów będą musieli osłabić bohatera  ... I czy myśleliście nad tym, że nowi twórcy mogą zmienić wszystko co im się podoba? Np. jakby tą grę robił taki Blizzard (wiem, że mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe, ale to tylko przykład). Możliwe, że pojawią się nowi bogowie, nowe rasy, itd. A może nawet pójdą na całość i przedstawią historię Bezimiennego, żeby było bardziej cool & trendy  ! Nie mówię, że tak musi być, ale może - w końcu JoWoodowi chodzi tylko o kasę i robią z Gothica jak największą komerchę, a poza tym nowi twórcy wątpię, że będą czuć klimat Gothica, jak PB.

Offline Ple

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Maj 2007, 21:52:12 »
Nie ma co piranie w kilka osób zrobiły gothic 1 a jowood chce jak najwęcej z tej gry kasy wyśiorbać
dobrze ,ze tworzony jest nowy gothic tylko żeby to nie było jakieś shit    żeby wyciągnąć od
fanów seri kase

Offline SzlugA

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj 2007, 23:45:07 »
Cytuj
Cytuj
Ale z drugiego punktu widzenia to jest to  lekkim przegięciem tworzenie kolejnej części sagi.. Co tym razem  wymyślą przyszli, a może nawet obecni twórcy? (Jeśli wymyślą )
A gdzie jest powiedziane, że będzie nam dane grać tym samym bohaterem?
Ale to już nie będzie to samo.. Nasz odwieczny obrońca świata zginie.. to kto ma bronić ojczyznę?  (Hmm.. może Lee  )

Chociaż mogliby pokazać jak to było przed Gothic 1.. Co robił wcześniej Bezimienny, jak to się stało, że trafił do Górniczej Doliny itp..

 
Cytuj
Cytuj
Jeżeli tak to dalsze części nie będą prawdziwymi Gothicami.
Są trzy zakończenia  
Fakt ale według mnie żadne z nich ciekawe nie było, chociaż zakończenie Adanosa jest najbardziej opytmistyczne.. po niekąd zapowiada Gothic'a IV.



Forum Tawerny Gothic

G4 w drodze oraz nowy developer!
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Maj 2007, 23:45:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top