Autor Wątek: Konsole Przenośne  (Przeczytany 2643 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Konsole Przenośne
« dnia: 20 Maj 2007, 22:56:03 »
Witam

Przymierzam się do kupna przenośnej konsolki do gier. Co byście polecili: PSP czy DS Lite? PSP miałem w ręku zaledwie parę razy, DS'a nigdy, ale z tego co widzę to zdecydowanie wygrywa on z PSP na rynku światowym. Chciałbym, żeby doświadczeni i chętni do pomocy użytkownicy tych konsol (lub nawet ludzie, którzy się na tym znają) wymienili mi wszystkie za i przeciw do określonej konsoli, oraz własną opinię czy im dana konsola się podoba czy nie.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2007, 22:56:28 wysłana przez DeadFish »

Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2007, 14:21:12 »
Moim zdaniem powinieneś wybrać PSP, ja kupiłem i nie żałuje.
+
1. Masa świetnych gier (Ojciec chrzestny, GTA Liberti city stories, Medal of Honor Vanguard a szykują nawet airborne)
2.Możliwość oglądania filmów, obrazów i słuchania muzyki
3.ÂŁączenie z komputerem
4. Wspaniała grafika i łatwe sterowanie
5. Duży wyświetlacz

minusy są nie istotne, ale koniecznie wstrzymaj się z kupnem, bo sony już planuje wkrótce premiere nowego, ulepszonego psp, gdybyś kupił je teraz to było by to prawie jak samobójstwo  

Forum Tawerny Gothic

Konsole Przenośne
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2007, 14:21:12 »

Offline Asstalt - Assasin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2007, 15:02:14 »
Moim Zdaniem powinieneś również wybrać PSP - Dark już za argumentował dlaczego...

ja do tematu PSP dodam tyle:  

PSP ma technicznie rzecz biorąc dużo większe możliwości.
Na PSP wychodzi masa Tytułów które na PC-ta też wychodzą.
wiele moich Kolegów ma tą Konsole i ją bardzo chwali - ja zresztą, za ich pośrednictwem też...

A co do Nintendo DS:

jest to specyficzna Konsola...
 
Jeśli się ma na uwadze Głównie Grafikę, to z PSP która ma podobny poziom do PS2 przegrywa 50:0 - choć w takiej samej sytuacji jest Wii, a już ma więcej sprzedaży niż XBOX360 i PS3 razem wzięte... widać, nie tylko Grafika się liczy ale też Grywalność.

wychodzą na ją głównie Tytuły z kraju kwitnącej wiśni, na podstawie Mang - co z drugiej strony oznacza
że na polonizacje nie ma co liczyć - tym bardziej że Nintendo Polski nie bierze Serio, co prawda uzasadnienie, ale...

Największą zaletą jest: nietypowe podejście - maksymalne wykorzystanie 2 Ekranów, z czego jednego dotykowego...

Mam Nadzieje że to ci Pomoże

PS. Nie mam nic przeciwko przeciw Mangom - tym bardziej że bardzo lubiłem/lubię dla przykładu: Naruto, One Piece, Inuyasha oraz DragonBall'a (szczególnie Z)  



Offline Dark

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • 3d Moddeler
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrzesień 2007, 18:23:48 »
Jednak radził bym ci zaczekać. Sony planuje wydać lada miesiąc nową, lepszą wersję konsolki psp, ma być mniejsza (ale wyświetlacz ten sam) i mieć więcej bajerów i pamięci niż poprzednik, lepiej troszke poczekaj to nie pożałujesz   Powiem ci tylko jeszcze, że wyszło Gta Vic City Stories, na PSP, kolejna świetna gra do popykania  

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrzesień 2007, 19:23:22 »
powiem ci jak jest ja mam PSP a DS mialem w reku jesli lubi glupie dziecinne 2 wymiarowe gry to DS
ale jesli lupisz porzadne gry oraz ladne (grafika) to PSP
ds to takie guwieko dla dzieci lat 5 a PSP to takie cos do wszystkiego np. muzyka gry filmy internet oraz aparat w jednym

ja polecam PSP mam nadzieje ze pomoglem jak masz jakies pytanie to zapytaj w PW
pozdrawiam Patryk

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrzesień 2007, 19:45:03 »
Ja polecam z całego serca PSP. Sam posiadam więc wiem co mówię.

Wydaje się że jest trochę nie poręczne, ale to bzdura, mieści się w kieszeni ( choć nie polecam :P ).

Jak kolega Dark wspomniał lepiej poczekać na tą nową. Będzie miała możliwość podłączenia do TV, a z jej złamaniem to jeszcze dłużej poczekasz :P

A wracając do samej konsoli:

Gry: Na PSP wychodzi coraz więcej ciekawych gier. Niedługo ma wyjść God of War, który opowiada inną fabułę niż z wersji na PS2. Ciągnąc dalej wątek z grami powiem że mają już na tej konsoli grafikę 3D ( choć w niektórych grach są brzydkie tekstury, ale to było w starszych).

Filmy: Takkk, coś fajnego. Można przerobić film na komputerze i wrzucić go na konsolce i sobie oglądać podczas jakiejś podróży. Nie ma to jak dobry film pod ręką ;P

Muzyka: tu już też jest fajnie ;) Jeśli kupisz PSP co posiada w zestawie słuchawki z pilotem ... ohhh wypas ;P wysoka jakość dźwięku itp. + efekty vizualne.

Zdjęcia: No można sobie oglądać fotki z wakacji :P to przybliż, to oddal itd.

Internet: Można wchodzić do internetu za pomocą WLAN. Fajnie.

Więc śmiało ci polecam PSP ;)

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrzesień 2007, 17:30:30 »
Cytuj
powiem ci jak jest ja mam PSP a DS mialem w reku jesli lubi glupie dziecinne 2 wymiarowe gry to DS
ale jesli lupisz porzadne gry oraz ladne (grafika) to PSP
ds to takie guwieko dla dzieci lat 5 a PSP to takie cos do wszystkiego np. muzyka gry filmy internet oraz aparat w jednym
Fanboy  poza tym jak nie grałeś to nie mów, bo DS też ma gry w 3D choć ze słabszą grafiką. Gry nie są dziecinne tylko mają bajkowy wygląd (ale nie wszystkie) i jestem pewien, że większości byś nie ukończył tak szybko jak ci się wydaje bo są zbyt trudne, np. Metroid Prime Hunters. Nie słyszałeś? To powiem, że jest to FPS 3D ze świetną grafiką (nie bajkową).

Ok, do rzeczy.
Od jakiegoś miesiąca gram na obu konslokach (PSP i DS Classic)  i powiem, że w moich oczach większe uznanie znalazł DS. Nie znaczy to, że nie lubię PSP. Po prostu w życiu gracza jest taka chwila, w której dochodzi do wniosku, że ładna grafika to nie wszystko. Mimo, że PSP to przenośne wielofunkcyjne cacko to szczerze powiem, że mnie to nie jara. Stawiam na grywalonść i dobrą zabawę podczas rozgrywki.
PSP oferuje wiele dobrych tytułów ze świetną grafiką (np. NFS MW cz Def Jam Takeover).
Z kolei DS daje nam gry, które z bananem na twarzy będziesz wspominał (śmieszne są i tyle, ale ile radochy dają  ). Są to m.in. WarioWare Touched, oraz Trauma Center (ta druga to symulator chirurga, najlepsze jest to, że robimy wszystko stylusem* po dotykowym ekranie, tzn. rozcinamy skórę, wycinamy np. uszkodzoną tkankę, robimy zastrzyk, zszywamy ranę etc.) krótko mówiąc z każdą grą na nowo odkrywamy DS'a. A gier jest dużo oczywiście nie obyło się bez króla platformówek czyli Mario. Są też gry logiczne typu Labyrinth. Opiszę jeszcze wcześniej wspomnianego Metriod Prime Hunters. Jak powiedziałem jest to FPS. Ktoś pomyśli "ale zaraz przecież kamerą nie da się sterować na DS'ie" i tu się mylicie. Wystarczy kupić tzw. "pazur" czyli nakładkę na kciuk. Jego końcem jeździmy po ekranie co jest równoznaczne z rozglądaniem się. Strzelamy przyciskiem R, dlatego nie trzeba walić w ekran (coś a la mysz komputerow ). Jeśli chodzi o mnie to grało mi się przyjemnie.
Celowo pominąłem zalety PSP bo są one oczywiste a rozpisałem się o DS'ie, aby każdy zapatrzony w PSP fanboy nie wygadywał głupot na tema DS'a, na którym nigdy w życiu nie grał. Wolisz PSP nikt ci tego nie broni, ale nie zachowuj się jak dziecko, które mówi, że jego zabawka jest najlepsza i nikt ie może mieć lepszej. Czasami mam wrażenie, że fanboye to odpowiednik PC-towych dzieci neo.
Sorry za dygresję. Podsumowując:

Jeżeli szukasz wypasionej grafiki, odtwarzacza mp3 i filmów to bierz PSP.
Jeśli natomiast kręci cię innowacyjność i wyszukane rozwiązania rozgrywki to DS jest stworzony dla ciebie.

*jest to rysik do DS'a, którym sterujemy w grach.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2007, 21:56:46 wysłana przez MadDog »

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Wrzesień 2007, 17:41:54 »
gralem na ds i stwierdzilem ze to g*****o dla malych dzieci powtarzam PSP jest lepsze wlasnie z niego pisze jutro bedzie wersja light ale ja wole swoje masywniejsze PSP a jak by mi sie zachcialno grac na plazmie to pujde na PS3 i jusz

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Wrzesień 2007, 18:23:50 »
Cytuj
gralem na ds i stwierdzilem ze to g*****o dla malych dzieci powtarzam PSP jest lepsze wlasnie z niego pisze jutro bedzie wersja light ale ja wole swoje masywniejsze PSP a jak by mi sie zachcialno grac na plazmie to pujde na PS3 i jusz
Tak ci się tylko wydaje. Grałem (i gram to ja) a ty włączyłeś na góra 10 minut w jedną grę, przycisnąłeś parę razy w przyciski, zobaczyłeś, że nie ma superhiperextrawypas etc. grafy i uznałeś, że jest złe. DS'owi trzeba dać szansę a wynagrodzi nam to wyśmienitymi tytułami, których na PSP nie znajdziesz. Jestem przekonany, że w żadnego FPS'a na PSP nie gra się tak komfortowa jak w Metroid Prime Hunters na DS'a.

PS:A tak w ogóle to "pujdz jusz stond" i zajrzyj do słownika bo ortografia u ciebie kuleje.

Offline Paddy

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • PSN
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Wrzesień 2007, 18:40:45 »
trudno się pisze na PSP bo wygląda to jak na komie ale można naciskać tylko jeden klawisz potem przesuwasz na następną i naciskasz X żeby napisać tą literkę wolno się pisze ale da się wytrzymać to jest jedyna wada ale tak to wszystko jest super tamte posty właśnie pisałem z PSP i dlatego zrobiłem błędy bo się spieszyłem, jest takie powiedzenie jak się człowiek szpieszy to się diabeł cieszy  
mam nadzieje że pomogłem w wyborze

pozdro Patryk

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2007, 19:22:12 »
Cytuj
trudno się pisze na PSP bo wygląda to jak na komie ale można naciskać tylko jeden klawisz potem przesuwasz na następną i naciskasz X żeby napisać tą literkę wolno się pisze ale da się wytrzymać to jest jedyna wada  
Nie chciałem tego robić, ale cóż...
Widzisz drogi kolego Paddy tak się składa, że DS też łączy się z internetem, a możliwe jest to za pośrednictwem WiFi. Ponadto pisanie z niego jest o wiele łatwiejsze (a zarazem szybsze) niż na PSP. Na górnym ekranie wyświetla nam się stronka internetowa na dotykowym klawiatura. Za pomocą wspomnianego wcześniej stylusa (jak widzisz nie tylko w grach się przydaje) dotykamy klawiatury jak na PDA. Nie wiem jak ty, ale ja wolę rozwiązanie DS'a.

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Konsole Przenośne
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień 2007, 01:07:15 »
Cytuj
gralem na ds i stwierdzilem ze to g*****o

Widać dużo się znasz  .. Mogę tylko dodać, że DS używa WiFi przez co granie z innymi ludźmi jest o wiele łatwiejsze, a nie trzeba używać jakiś kochanych kabelków jak na PSP.

Jeśli ktokolwiek stawia na grę MP, to DS.. niedość, że więcej graczy, to wszytsko jest bez zbędnych kabli.

Forum Tawerny Gothic

Konsole Przenośne
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień 2007, 01:07:15 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything