Autor Wątek: Odwróceni  (Przeczytany 2164 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Odwróceni
« dnia: 20 Maj 2007, 00:05:36 »
Na wstępnie:

Odwrócony to ktoś, kto przystaje na współpracę z wrogiem w zamian za pewne korzyści. Może to być przestępca, który współpracuje z policją, jak również  policjant, który dostarcza tajnych informacji gangsterom. Niezależnie, czy odwróconym jest stróż prawa, czy też bandyta zawsze jest to niebezpieczna gra, w której stawką jest życie!

A teraz do sedna.

Głównymi bohaterami „Odwróconych” są Paweł Sikora (Artur ÂŻmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura ÂŚledczego oraz Blacha – Jan Blachowski (Robert Więckiewicz), gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Osią serialu jest skomplikowana i niezwykle ryzykowna gra, jaka toczy się między jednym a drugim. Policjant próbuje przeciągnąć gangstera na stronę prawa. Gangster chce skorumpować policjanta. Ci dwaj mężczyźni stoją po przeciwnych stronach barykady, ale wiele ich łączy. To, czym się zajmują, niszczy ich rodziny. Obaj mają wspaniałe żony i obaj bardzo kochają swoje dzieci, ich życie dalekie jest jednak od ideału. W pojedynkę muszą zmagać się z niechęcią swoich środowisk i własną słabością. Obaj są rozdarci. Blacha pomiędzy miłością i troską o rodzinę, a lojalnością wobec grupy, z której się wywodzi. Sikora z kolei miedzy pacą a domem, dla którego ma zawsze za mało czasu. Desperacko próbuje być jednocześnie dobrym mężem i ojcem, oraz dobrym policjantem. Sikora i Blacha mają swoje zasady, których – wydaje się – nigdy nie złamią.
A jednak życie pisze dla nich swój scenariusz, w którym dla dobra wyższego, niektóre z zasad trzeba będzie złamać! Obok napięcia i ciągłej walki o przewagę, tworzy się stopniowo między nimi nić porozumienia.

To były czyste informacje z głownej strony.

Jeśli ktoś z Was ogląda ten serial, wie, że nie jest to byle jaki tasiemiec.
Ciekawi mnie, czy jakie są wasze opinie na temat tefałenowskiej produkcji?

Dla mnie serial jest świetny, zawsze czekam na kolejny odcinek, a gdy się zaczyna przechodzi mnie dreszcz.

Czekam na odpowiedzi.

Offline Niro

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 1
Odwróceni
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2007, 08:37:46 »
Co ja myślę o tym serialu? Jeden z lepszych, wyróżnia się na tle takich szmir jak 'M jak Miłość', 'Na Wspólnej', 'Niania', 'Hela w Opałach' czy nawet 'Fałszerze'.

Na początku bałem się, że ten cały serial to tylko komercha jakim był podobno 'Świadek Koronny' (nie wiem, bo nie oglądałem), jednak po obejżeniu pierwszego odcinka zmieniłem zdanie. Ja również przeżywam dreszcze oglądając kolejne odcinki. Niemal każde mnie czymś zaskakują, mimo, że w reklamach zawsze co - nieco pokażą (np. zabójstwo Skalpela). Przykład? Bardzo proszę: oglądając reklamę ostatniego odcinka dowiedziałem się, że Mnich i Ptasiek połączą siły, aby zabić Szybkiego. W zwiastunie jakaś ciężarówka zmiażdżyła auto. Byłem święcie przekonany, że będzie w nim szef gangu pruszkowskiego, a tu - przyjaciel Sikory.

Co do gry aktorskiej - jestem zadowolony. Co prawda mam dosyć, gdy w telewizji leci ciągle Żmijewski (reklama lokaty w banku i te wszystkie seriale w TVP), jednak zadowalająco odegrał swoją rolę. Wienckiewicz jak zwykle kiedy gdzieś trzeba komuś obić twarz gra dobrze ;) Największe uznanie należy się jednak Bobrowskiemu, który mimo, że gangsterów nie grywa, wczuł się w rolę Skalpela. Grabowski, Zieliński i Kozłowski też nie odbiegają.

Smuci mnie tylko, że niedługo serial się skończy. Na drugą serię raczej nie ma mowy, bo już tylko Szybkiego zabiją i po wszystkim.

Co mi się niepodoba w serialu - czasami niektóre rzeczy są zbytnio udramatyzowane. Chodzi mi tu o dwudniową depresję Blachy po zabiciu Skalpela. Scena płaczu wydawała mi się sztuczna. Widać, że musieli Wienckiewiczowi robić maseczkę z cebuli.

Podsumowując: serial jest jednym z najlepszych w Polsce i jako pierwszy zdecydował się pokazać gangsterów jako stosunkowo normalnych ludzi, żyjących na przedmieściach i mających nie do końca normalną rodzinę. Podobają mi się również wątki komediowe (wątek ze śmiercią psa najlepszy :D ). Jedyny jest minus, że jak się nie obejrzy jednego odcinka można nie wiedzieć o co chodzi w drugim. Na szczęście jest miły pan na początku, który mówi nam co było tydzień temu.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2007, 14:07:36 wysłana przez Assasyn »

Forum Tawerny Gothic

Odwróceni
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2007, 08:37:46 »

Offline Melitele

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odwróceni
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2007, 09:46:50 »
Ten serial jest naprawdę świetny pełny akcji i niespodzianek nidgy do końca nie można przewidziec co sie stanie jak w niektórych serialach . Odwróceni to mój ulubiony serial który ogólnie oglądałam chociaż więcej jestem na necie niż oglądam tv .
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2007, 09:48:20 wysłana przez Melitele »

Offline Gorn@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odwróceni
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2007, 10:11:54 »
Hmmmm jeden z moich ulubionych seriali a powiem szczerze że wybredny jestem jeśli o nie chodzi .Z nich wszystkich to najbardziej podoba mi się SKALPEL gościu na luzie zajmuje się gangsterką.Dobre dobre.POZDRo

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odwróceni
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2007, 13:15:21 »
Co prawda oglądnąłem jedynie ze 4 odcinki i to na dodatek nie całe, jednak mi się nie podoba. Sam nie wiem czemu, po prostu nie przypadł mi do gustu, może jakbym zaczął oglądać każdy odcinek, bliżej zapoznał się z fabułą, poznał bohaterów etc. to bym polubił. Trzeba również nadmienić fakt, iż TVN u mnie chodzi tak chu*owo, że nic się praktycznie oglądać nie da. Poza tym wolę Fale Zbrodni, niż Odwróconych, i mogą powodować to właśnie rzeczy wymienione przeze mnie powyżej. Wiem, że seriale różnią się nieco od siebie, lecz mnie się one jakoś kojarzą, tak samo jak Kryminalni których z całego serca nie lubię, tak jak Detektywi, W11 Wydział ÂŚledczy itp. seriale. Z nich wszystkich byłem w stanie zaakceptować jedynie Falę Zbrodni, ale głównie stare odcinki, kiedy była cała, stara ekipa. A później niestety zmieniło się wszystko i było strasznie durno. Ale zboczyłem z tematu. Chodzi mi głównie o to, że gdyby to Odwróceni powstali wcześniej, a ja miałbym możliwość oglądnięcia każdego odcinka, to całkiem możliwe żę to ten serial byłby jednym z moich ulubionych.
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2007, 13:17:26 wysłana przez Roter »

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odwróceni
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2007, 08:48:56 »
Serila jest świetny. Tak jak Assasyn wszystkie telenowele południowo-amerykańskie np. "Jesteś moim życiem", "Dotyk Anioła" to są wielkie szmiry. najbardziej przeraża mnie "Moda na Sukces". Boże odcinek chyba 3500 któryś, a widzowie wciąż go kochają. Co do filmu : Jest w nim dużo akcji i zapierających dech w piersiach momentów. Fajna fabuła i wszystko fajne....

Forum Tawerny Gothic

Odwróceni
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2007, 08:48:56 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top