Autor Wątek: Problem z grafiką  (Przeczytany 1383 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Badyl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« dnia: 15 Maj 2007, 17:58:45 »
Witam wszystkich i przejdę od razu do konkretów ;)

Mam wielgaśny problem z Gothic3, a mianowicie - błędy graficzne. Gra odpala się, menu ok, ładowanie nowej gry, filmik i... Kicha. Na samym starcie nie mam w ogóle podłoża! Większości obiektów też nie ma ;/. Jedyne co mam widoczne to drzewa, Orków i ludzi. Nawet Bezimienny wymachuje tylko ręką w powietrzu, a miecza ani widu, ani słychu. Mam jednak pewne wątpliwości, czy to tylko wada grafiki - niektóre postacie spadają nagle w otchłań i już ich więcej nie widzę. Przykładowy screen: Błąd :|

Próbowałem przejść ten moment (a nuż dalej będzie normalnie?), ale poległem. Po zabiciu kilku Orków w jednym miejscu, biegnę w drugie by zarżnąć resztę i kicha! Bezimienny niby spada, ale tylko wisi w powietrzu. Nawet CTRL+F8 nie pomaga ;/.

Konfiguracja mojego kompa to:
Athlon 1,8 GHz.
512 RAMu.
Radeon 9800 PRO z 256 RAMu na pokładzie, testowałem też na Radeonie 9550 ze 128 RAMu.
Oczywiście nowy DirectX.
Korzystam z winzgrązy XP z SP1, mam też SP2.

Kumpel ma prawie identyczną konfigurację i chodzi mu dobrze, ba! ÂŚmiga aż miło ;/. Mam sterowniki Omegi (najnowsze), ATI (w wersji 6.8 - te najbardziej zalecane i najnowsze). Na żadnych gra nie działa dobrze ;/.

Dodam, że gra jest spatchowana do v. 1.12 PL. Czym patch 1.9 różni się zasadniczo od mojej wersji i czy jest sens instalowania go zamiast tej 1.12?

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2007, 18:55:36 »
Za mało ramu mój drogi za mało. Także miałem taki problem. Wtedy gdy nie miałem wystarczająco dużo ramu wspomagałem się zapisem gry i włączeniem ponownie gothica.

Forum Tawerny Gothic

Problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2007, 18:55:36 »

Offline Badyl

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2007, 19:33:21 »
Czyli, jak widzę, Gothic3 chodzi różnie na podobnych sprzętach. A właściwie - co inny sprzęt, to inne problemy ;/. Nie ma innej możliwości rozwiązania tego problemu?
Całe szczęście, że RAMy tanieją ;p

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Problem z grafiką
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2007, 12:10:16 »
Też miałem ten sam problen spróbój w opcji szczegóły włase i ustaw na samym dole suwak głebia pola chyba jakoś taki anizotopowe x4 albo x8.
Powinno pomóc.

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Problem z grafiką
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2007, 12:32:01 »
MAKSOUS nie wmawiaj mu że ma mało RAM bo mój kolega ma tyle samo i mu chodzi.Według mnie to jest wina procesora bo wymagane jest 2.0 GHZ a ty Badyl masz 1.8.Reszta jest wszystko w porządku.

P.S.Tak naprawde wymagane jest 1GB RAM ale jakoś mu kolega gra na 512MB RAM i mu chodzi choc troche się zacina.

Forum Tawerny Gothic

Problem z grafiką
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2007, 12:32:01 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top