Autor Wątek: Czy Bezimienny ma jednak imię?  (Przeczytany 23785 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Chabacik

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 484
  • Reputacja: 83
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie wierz w cuda - polegaj na nich!
Czy Bezimienny ma jednak imię?
« dnia: 12 Maj 2007, 16:45:20 »
Ciekawe czy bezi ma jednak imię no bo po zrzuceniu do koloni chce powiedzieć jak ma na imię lecz Diego mu przerywa, każdy komu chce powiedzieć imię mu przerywa.A jednak smok na końcu części 2 mówi że "Nie mam imienia tak jak ty" co o tym sądzicie
Zapraszam do postowania
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 18:29:49 wysłana przez Chabacik »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2007, 17:06:08 »
Zacznijmy od tego że bezi to nie jest żadne imię lecz skrót wymyślony przez fanów od nazwy "Bezimienny". Moim zdaniem "bezi" nie ma imienia, gdyż tak poprostu zaplanowali twórcy a to że mu się przerywa kiedy chce podać swoje imię, to po prostu taki chwyt dodający w pewnym stopniu smaczku i ciekawości samej rozgrywce.

Cytuj
rze

...
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 17:06:36 wysłana przez Arkhan »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2007, 17:06:08 »

canis

  • Gość
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2007, 17:22:06 »
Nasz bezimienny bohater ma imię, lecz w pierwszej części nie miał okazji nikomu go podać. Na początku drugiej części gry (Intro), gdy zostaje przygnieciony kamieniami traci całą pamięć i imię zapomina, więc można powiedzieć skoro nikt nie zna jego imienia, a on sam je zapomniał to on niema imienia. Logiczne nieprawdaż.

Pozdrawiam Canis  

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2007, 17:41:03 »
To co mówi canis ma nawet sens, jednak żebym nie spamował to napiszę coś od siebie.
Mój pomysł jest dość prosty twórcą się nie chciało lub nie mieli pomysłu jak tu nazwać bohatera bo jak go nazwą (tu wstaw nazwę) to się może ludziom nie spodobać a jak to mówią nasz klient nasz pan, więc po długich namysłach tęgie umysły z PB wymyśliły że ich bohater nie będzie mieć imienia. Chyba lepiej nie dać imienia a dać osobowość niż dać imię i nie dać osobowości (patrz GTA III) no i brak imienia dodaje bohaterowi tajemniczości.

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2007, 21:40:39 »
Wg. mnie Bezimienny ma imię, tylko nie ma nigdy szansy go wypowiedzieć. A smok w GII dlatego mówi, że nasz bohater jest bezimienny, bo nikogo nie obchodzi jak on ma na imię. Albo poprostu jego rodzice zostali zabici i nie zdążyli mu nadać imienia. A może chciał zachować swoje imię w tajemnicy, lub chciał je porzucić? Albo poprostu po wrzuceniu do Kolonii tyle razy nie udało mu się przedstawić, że przestał używać swojego imienia. Teorię możemy wymieniać w nieskończoność i myślę, że o to właśnie chodziło PB. O to, aby pozostawić coś bez wyjaśnienia, żeby każdy mógł to wyjaśnić na swój sposób. I każdy może sobie sam wymyślić historię i imię Bezimiennego, dzięki czemu bardziej się zżywamy z bohaterem  .

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Maj 2007, 11:41:16 »
Według mnie on nie ma imienia.Mozecie myślec jaki jest tego powód że moze nie mógł go wypowiedzieć czy nie miał nadanego.Tego nigdy sie nie dowiemy.

P.S Ciekawy jestem czy Pirarania Bytes wymyśliła jego przeszłość i poprostu nie chcą powiedzieć jaka była.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2007, 11:43:43 wysłana przez Onar »

Offline LONYSARD

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Maj 2007, 12:15:28 »
Jak już o imieniach Bezimiennego to chciałem tylko wtrącić tyle że kiedyś , jak jescze Gothic 3 niebyło słyszałem , że jak będziemy walczyć po stronie Króla to ten wkońcu nada Bezimiennemu nazwe Rodric IV .
Ale twórcy pewnie zrezygnowali z tego tak jak z dodania dwóch nowych bóstw i magów wiatru i ziemi.

Nadanie Bezimiennemu nazwy niema najmniejszego sensu , w różnych grach gramy danym boharerem , o danej nazwie , ale Pirania Bytes powiedziało sobie " To jest nasz bohater , naszej gry . Tu będzie inaczej , postać bez imienia , bo to że inni bohaterowie , innych gier mają imię , to nieznaczy że i w naszj grze ma być tak samo , wprowadźmy nowość ."
Przecież to jest nawet lepiej że niema imienia . Jak by miał imię a komuś by one niepasowało to ten ktoś mówił by sobie " A dlaczego on się nienazywa inaczej tylko tak ?? "
A tak PB dało nam możliwość pomażenia sobie . Dla jednego on nazywa się tak a dla drugiego tak .

I ja tak o tym myślę.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2007, 16:29:39 »
Nie czytałem wszytkich postów więc może ktoś mnie uprzedził w tym co napisałem ale...

1.Canis to w sumie może miec racje.
2. Twórcy chcieli nadac grze klimat.
3. Wyobrażcie sobie, że nasz bohater nazywa się Staszek albo Zdzichu. A jak z gry to np. Lobart ale w tedy prawdziwego  Lobarta by musiało nie byc  

Teraz moja wersja...

Jak wiemy z rozmowy z Kairem (czy jakoś tak) Bezimienny mówi, że został zrzucony na 2 miechy do ciemnicy. Mogł wtedy co nieco zapomniec ale napewno nie własnego imienia...A więc nie wiemy co się stało w jego przeszłości. Może jako małego chłopca porzuciła go samotna matka i jak go ktoś obcy wychował to nieznał swojego imienia. Albo mogło się stac wiele innych rzeczy. My możemy się tylko domyślac. Może w zapowiadającym się jak narazie G4 znajdziemy na to odpowiedź.Radze napisac e-maila do Piranii, ale to niemieckie studiio a ja niemieckego nie znam więc ja tego nie zrobię  
PS: Maila czy list... Jak kto woli  

Pozdrawiam,
Ciastek  

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2007, 21:24:12 »
Swoją drogą to ciekawe też jak inni rozmawiają o Bezimiennym. Kiedy np. Diego mówi, jaką Bezi ma opinię w Starym Obozie... co ci cienie mu mówili? "Ten taki ten nowy taki w szarym który chce zostać cieniem ja go popieram"? Albo Milten i Gorn, którzy mówili że Lester doniósł im o dokonaniach Bezimiennego. "No ten taki nowy z (...) obozu, który ciągle biega po całej kolonii, ten z tą taką bródką... nie, nie ten, tylko ten drugi... no właśnie, ten". Czy w G2 rzemieślnicy. Co mówił Harad do Bospera? "Ten który przyszedł do miasta w farmerskim wdzianku, szuka pracy i pcha się do górnego miasta?". Podobnie z Lesterem i Xardasem... Lester: "Xardas kazał dać ci ten list". Co mu właściwie powiedział? "Daj mu ten list. No wiesz, jemu. No temu temu z kolonii...".
Ciekawe co by powiedzieli gdyby Bezio zginął? "Kurde, zapomniałem go zapytać o imię."
Od jakiegoś czasu mnie to zastanawia.

Co do imienia Bezimiennego, to moim zdaniem go nie posiada. Zauważcie, że jest on wybrańcem Innosa, jest więc człowiekiem nieco szczególnym, dlatego brak imienia jako element wyróżniający go z tłumu jako wybrańca Innosa jak najbardziej tu pasuje. Xardasowi w G1 mógł chcieć powiedzieć nie imię, ale np. "Jestem najemnikiem z nowego obozu" czy coś w tym rodzaju.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2007, 21:26:47 wysłana przez Gal Anonim »

Offline Matek00

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2007, 18:44:38 »
Cytat: Casano
Jeżeli powstaną kolejne części gry w finalnej dowiemy sie jak naprawdę nazywa się nasz bohater który od bardzo dawna walczy z siłami beliara.
]

Ja mam nadzieję, że tak się nie stanie. Bezimieny powienien zostać... bezimiennym. Bezi to już jest marka Gothica... Nie powinni jej zmieniać nadając mu imię... Co to będzie za gra jakimś: Bartkiem... Bezimienny = Gł. Postać Gothica i tak już powinno zostać.

Offline Beleg

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2007, 19:10:27 »
To, że nasz bohater nie ma imienia uatrakcyjnia rozgrywkę. Tworzy wokół Bezimiennego aurę tajemniczości. Gra staje się ciekawsza. Przyjemniej gra się postacią, której imienia ani przeszłości nie znamy.
Poza tym imię bohatera nikogo nie obchodzi oprócz fanów, żaden NPC nie pyta: Jak masz na imię?  
Fani mają o czym dyskutować na forach i grają w kolejne części w nadziei ,że autorzy odkryją przed nimi tą tajemnicę.

Pozdrowienia, Beleg.

Offline Valar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2007, 19:33:32 »
A ja wam powiem że Beziminny ma imię... I pokazali to twurcy w grze... Widać nieuważnie oglądacie/słuchacie/czytacie (jak kto woli  )  Otóż...  W G1 - pierwszy filmik... ten cholerny sendzia czyta: Vereto (czy jakoś tam) i wtym momęcie przerywa mu Pyrokar (to był Pyrokar nie??) I co, co myślicie???

Jak ktos nie iwezy to niech se odpali 1
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2007, 20:02:18 wysłana przez bartaz11 »

Offline Serafin_Gothic

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2007, 11:37:19 »
Cytat: bartaz11
A ja wam powiem że Beziminny ma imię... I pokazali to twurcy w grze... Widać nieuważnie oglądacie/słuchacie/czytacie (jak kto woli  )  Otóż...  W G1 - pierwszy filmik... ten cholerny sendzia czyta: Vereto (czy jakoś tam) i wtym momęcie przerywa mu Pyrokar (to był Pyrokar nie??) I co, co myślicie???

Jak ktos nie iwezy to niech se odpali 1

To Ty nieuważnie słuchasz. Sędzia w tym filmiku mówi: "W imieniu króla Rhobara II, pana Verantu...". To  nie było imię Bezimiennego, tylko informacja o Rhobarze.

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Styczeń 2008, 14:10:34 »
Serafin_Gothic ma racje.Tu chodzi o Rhobara II.

   Moja wersja jest taka:

Bezimienny(bohater gry)jest wybrańcem Innosa i nie ma imienia podobnie jak Smok-Ozywieniec.
Nie ma imienia a MY-gracze nazwaliśmy go Bezimienny(z dużej litery)
Po prostu jego imie nie jest nam znane ale ON je zna.
Banalne co nie?

Offline laskos

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2008, 08:11:30 »
Cytat: canis
Nasz bezimienny bohater ma imię, lecz w pierwszej części nie miał okazji nikomu go podać. Na początku drugiej części gry (Intro), gdy zostaje przygnieciony kamieniami traci całą pamięć i imię zapomina, więc można powiedzieć skoro nikt nie zna jego imienia, a on sam je zapomniał to on nie ma imienia. Logiczne nieprawdaż.
Ee.... niezbyt  
Tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i spadam z krzesła  

A co do wypowiedzi Canisa: Jeśli przy okazji myślałeś o tych tektach w Gothic 2 typu "Czy my ię znamy?" - jest to po prostu stworzone dla tych, którzy nie grali w Gothic 1 xD

Offline Feomathar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Styczeń 2008, 09:10:00 »
Cytat: bartaz11
A ja wam powiem że Beziminny ma imię... I pokazali to twurcy w grze... Widać nieuważnie oglądacie/słuchacie/czytacie (jak kto woli  )  Otóż...  W Gothic 1 - pierwszy filmik... ten cholerny sendzia czyta: Vereto (czy jakoś tam) i wtym momęcie przerywa mu Pyrokar (to był Pyrokar nie?) I co, co myślicie?

Jak ktos nie iwezy to niech sobie odpali 1
Serafin_Gothic ma rację.Pozwolę zacytować sobie Sędziego:
,,W imieniu jego wysokości, króla Rhobara II, pana Varantu, skazuję tego więźnia na..."
I wtedy przerywa mu Pyrokar.
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2008, 09:10:35 wysłana przez Feomathar »

Offline Vessen

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Styczeń 2008, 19:40:28 »
A ja myślę, że bezimienny ma imię. No bo jak to możliwe (no jest możliwe ale mało prawdopodobne), że rodzice rodząc go nie dali mu imienia.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2008, 19:42:08 wysłana przez Vessen »

Offline XardaSeQ

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Styczeń 2008, 22:22:01 »
hmm mysle ze wszelkie watpliwosci rozwieje G4 Genesis, Genesis oznacza poczatek czyli co się dzialo przed Gothic 1 wg beziego zbili, zgwalcili i nie wiem co jeszcze i stracil pamiec xD (zart :P)

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Styczeń 2008, 22:34:14 »
Cytat: Casano
Dlatego, możemy być spokojni, przynajmniej ja tak uważam , że jeżeli powstaną kolejne części gry w finalnej dowiemy się jak naprawdę nazywa się nasz bohater który od bardzo dawna walczy z siłami beliara.

Niestety, ale już oficjalnie ogłoszono, że Beziego nie będzie, no chyba, że fabuła będzie nawiązywała do naszego bohatera. Moim zdaniem nie podadzą jego imienia, ponieważ w calej sadze Gothic jego imię zostało tajemnicą i miejmy nadzieję, że tak zostanie, a jeżeli go ochrzczą (wątpię żeby na początku wiedzieli jak będzie się nazywał) to nie dostanie głupiego imienia.

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:18:33 »
Moim zdaniem lepiej że nie dali mu imienia,bo gracze/fani mogą nazywac go swoim imieniem albo wymyślic dla niego ksywke.Tak samo jak w Polsce "bohater gry" Tak My Polacy go nazwaliśmy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czy Bezimienny ma jednak imię?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2008, 01:18:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything