Autor Wątek: Gra się nie włącza  (Przeczytany 1648 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« dnia: 11 Maj 2007, 18:20:12 »
Witam!
Mój problem jest następujacy:mam GeForce'a 7600GS 1GB ram i P.4 2.6 Ghz. Gdy zainstalowałem Gothic'a 3
(bez żadnych problemów). Zaś gdy go odpaliłem pojawił się gothicIII.exe wyślij błąd do firmy windows lub nie wysyłaj. Na wcześniejszej karcie po odpaleniu Gothic'ka pojawiały sie reklamy typu JoWood Pirancha Bythes itp. a pózniej czarny ekran i muzyka najprawdopodobniej było to spowodowanie brakiem pixel shader 2.0 ale teraz na GF mam 3.0 pixel więc od czego to mozę być.
THX z góry

Nie nazywa się tematu "Problem" - DODO
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2007, 19:43:54 wysłana przez DODO »

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2007, 21:20:06 »
O ile dobrze sie orientuje to gothic potrzebuje dużo ramu. Ty masz 1000 a jeśli chcesz żeby wszystko było ok musisz mieć 1500. Bo ja np mam nvidie 6600 LE i mam 1500 ramu a gothic mi chodzi na średnich. Albo może masz coś poprzestawiane. A jak nie to przeinstaluj gothica.

Forum Tawerny Gothic

Gra się nie włącza
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2007, 21:20:06 »

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2007, 09:59:14 »
jeśli chodzi o grzebanie to w grze niegrzebałem może to od tego ,że mam nową kartę graficzną i mozę nie jest do końca dobrze skonfigurowana i od tego ,że mam nowego win xp z 2002r. bo wcześniejszy sie połamam xD odnośnie ramu na niektórych forach gracze piszą że im już od 1Gb ramu gra chodzi więc wątpie żeby od tego wyskakiwał błąd. Ten błąd to dokładnie raport systemu windows.


Respev

  • Gość
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2007, 11:33:50 »
Maksous, tak na przyszłość - jeśli nie jesteś w temacie, nigdy nie radź nic nikomu. Tak do założyciela tematu, jaki windows? XP z SP2/SP1 bez SP?

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2007, 11:45:23 »
Jestem w temacie bo miałem już różne problemy z gothiciem.

To co mówiłem o grzebaniu to chodzi mi o plik wndowsa. Nie wiem kiedy robiłeś format jak było to dawno to już najwyższy czas. Proponuję także poszukać na innych forach i poszukać czy ktoś miał taki problem.

Respev

  • Gość
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2007, 11:54:27 »
Przecież to może byc spodowodowane windowsem bez SP2, ewentualnie błędami w rejestrze, które można naprawić pierwszym lepszym programem. Właśnie tak można rozpoznać ludzi, którzy nie mają oryginalnych windowsów. Gdy się robi format, trzeba potem zaktywować system, dzwoniąc do Microsoftu (ludzie z piratami raczej tego nie wiedzą i wymądrzają się pojęciem "format"). A może nie zauważyłeś, że niektórzy nie potrafia sformatować i zainstalować od nowa windowsa? Koszt takiej usługi w pierwszym lepszym sklepie to 50-100zł. Najlepiej powiedzieć "zrób format", a potem przy jakimś problemie znowu format i tak w kółko, a po miesiącu wychodzi, że wydało się na to 1000zł.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj 2007, 11:55:26 wysłana przez Respev »

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2007, 16:04:35 »
Windowsa mam orginalnego niedawno instalowałem bez SP (wcześniejszy windows sie połamał) a  odnośnie jaki to program którym moge naprawić błedy w rejestrze.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gra się nie włącza
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Maj 2007, 22:28:20 »
Cytat: matys155
Windowsa mam orginalnego niedawno instalowałem bez SP
Proponuje ci odpalić aktualkę systemu niech ściągnie sp 1 a następnie sp 2, możesz ściągać dalej ale nie trzeba ponieważ z service pack 2 gra powinna zacząć działać.

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Maj 2007, 22:44:34 »
Respev!!!

Mam oryginalnego Windowsa XP profesional. Jak zrobisz format to po prostu wpisujesz kod i wszystko chodzi ok.

Offline Matix

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Maj 2007, 22:46:37 »
Ja mam ten sam problem. Normalnie instaluje grę, włączam, pojawiają się reklamy typu Piranha Bytes itp. a po reklamach widze tylko czarny ekran, a muzyke słysze. Mam Xp SP2 i wszystko wporzo. Mam 512 RAM 1.5Ghz.
Mój Kolega ma 512 RAM 2.3GHz i mu działa. I przycina się, ale tylko troche.
A ty masz 1GB RAM 2.6GHz i ci nie działa?? No rozumiem, że mi może nie działać ale tobie ? Mi sie wydaje, że to coś ma związek z monitorem albo z kartą graficzną(ale karte masz nie najgorszą).

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2007, 11:41:20 »
Czrny ekran miałem gdy posiadałem strarą karte graficzną ATI 9250 i 512ram teraz mam nVidę 7600GS i dokupiłem następne 512=1024mb ram.Jeśli chodzi o kartę to widziałem ludzie na gorszych grają na youtube.com jest krótki filmik. Chłapak na P III(niepamiętam Ghz), 256mb ram i Gf MX 4 chyba grał w G3 cieło strasznie. Textury (jeśli się niemyl) pozmieniały się dziwiwnie np. niebo było czarno-białe, wody niebyło widac

dzięki IsentoRGothic działa tylko jest drugi problem jak podłoże  w grze i nie tylko jest czrne  albo go troche widać czy jest na to jakas rada może da  się cos w ustawieniach zrobic???

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2007, 14:16:53 »
Dzięki za pomoc IsentoRHothic działa tylko jest drugi problem:gdzie nie gdzie podłoże i  domy tj. prześwituje albo jest czarne czy jest na to jakas rada moze w ustawieniach ??

Respev

  • Gość
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2007, 14:19:37 »
Cytuj
Mam oryginalnego Windowsa XP profesional. Jak zrobisz format to po prostu wpisujesz kod i wszystko chodzi ok.
Tak, jasne. Przeczytaj najpierw czym jest licencja OEM, a dopiero pisz głupoty  

Cytuj
A ty masz 1GB RAM 2.6GHz i ci nie działa??
A co ma do tego sprzęt?

Następnym razem radzę dokładnie czytać wymagania gier. Prawie każda gra już WYMAGA SP2, ale niestety większość użytkowników komputera nie instaluje servicepacka, bo uważa, że to nowość (tak, właśnie, szkoda tylko, że ta "nowość" została wydana we wrześniu 2004) i na dodatek, że zawiera zbędne śmieci, czyli łatki bezpieczeństwa i unowocześnienia standardów w systemie.

Cytuj
podłoże w grze i nie tylko jest czrne
Jakie sterowniki? Proszę podać wersję. Przypuszczam, że może być to problem przegrzewającej się karty graficznej. Lekartwo? Zmniejsz detale.

Offline matys155

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2007, 16:41:37 »
karta ma 42*C. Zmniejszałem detale

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2007, 17:45:11 »
Cytuj
Tak, jasne. Przeczytaj najpierw czym jest licencja OEM, a dopiero pisz głupoty wink.gif  

Jest licencja i wszystko. Poza tym nie wyświetla się problem z nielegalnym windowsem tak jak za czasu mojego starego Windka poza tym mam dokumenty.   Więc nie gadaj mi tu głupot.

Respev

  • Gość
Gra się nie włącza
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Maj 2007, 17:50:47 »
Cytuj
karta ma 42*C. Zmniejszałem detale
No dobra, ale pomogło czy nie pomogło? Sterowniki najnowsze?

Cytuj
Jest licencja i wszystko. Poza tym nie wyświetla się problem z nielegalnym windowsem tak jak za czasu mojego starego Windka poza tym mam dokumenty.
Nie chce się kłucić, ale KAÂŻDY windows poczynając od XP (nie ważne, czy licencja BOX czy OEM) wymaga aktywacji po instalacji, każdy, bez wyjątku. Nie istnieje wersja, która by tego wymogu nie spełniała, chyba, że piracka wersja, tzw. Corporate. EoT.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj 2007, 17:51:05 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Gra się nie włącza
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Maj 2007, 17:50:47 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything