Autor Wątek: PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej  (Przeczytany 2864 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« dnia: 04 Maj 2007, 18:35:56 »
I Czy nie zauważyliście że w G3 jest mnóstwo powtarzalności. Większość budynków w mieście są identyczne czemu bo to są te same budynki,  a na dłuższą metę to jest denerwujące
II W ani jednym mieście i nie pisze tu o Myrtańskich, ale o każdych miastach nie ma dzieci i kobiet w całej grze można policzyć na palcach rąk i nóg:) . Niech nikt nie pisze że orkowie  je zabili bo wyśmieje
III Jak już wcześniej pisałem nie ma portów ani dużych miast, a jeśli ktoś napisze że wojna je zniszczyła to spytam gdzie w takim razie są ruiny, i nie chodzi tu o ruiny jak w Vengradzie, ale o prawdziwe ruiny
IV Ktoś kto dotarł do Xardasa zawiódł się i myślę że to tyczy się większości z was bo tyle było gadania o Xardasie w G3, a co z nim jest zaledwie garstka dialogów, nie mówiąc już o jego wierzy która ma dwa piętra i to beznadziejnie zrobione. Od kod pamiętam jego wieża była wysoka, a na samym czubku była jego komnata.  

Odpowiedzcie po kolei na moje punkty

..::Bezimienny::..

Edit
Z tym skupem kamieni się zgodze  
Ale co powieszna to że w Varancie i Nordmarze nie ma dużo kobiet i wogle dzieci. Tam to chyba orkowie nie wybili wszystkich dzieci i kobiet a w szczególności nie w Varancie  
Co do windy też nie jestem pewien czy były

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2007, 19:09:16 »
No wiesz tak czasem bywa PB gonił czas premiery więc robili wszystko na łapu capu i to co wyszło widzimy sami.
W G3 długo nie grałem (wymagania) ale co widziałem i słyszałem to opowiem.
Cytuj
Większość budynków w mieście są identyczne czemu bo to są te same budynki, a na dłuższą metę to jest denerwujące

A czy jak wychodzisz na zewnątrz i widzisz bloki (które niczym się nie różnią oprócz graffiti) to się denerwujesz?
Według mnie po prostu łatwiej jest zrobić kilka modeli budynków niż całą masę, a oprócz tego budynki w G2
też się od siebie nie różniły (było ich kilka typów) a jakoś nikt nie zarzucał PB to że budynki się od siebie nie różnią.

Cytuj
W ani jednym mieście i nie pisze tu o Myrtańskich, ale o każdych miastach nie ma dzieci i kobiet w całej grze można policzyć na palcach rąk i nóg:) . Niech nikt nie pisze że orkowie je zabili bo wyśmieje

Według mnie to całkiem możliwe no bo poco orkowie toczyli by wojnę z ludźmi po to by ich zniszczyć jeśli nie będzie kobiet nie będzie dzieci jeśli nie będzie dzieci to kto będzie walczyć z orkami?

Cytuj
nie mówiąc już o jego wierzy która ma dwa piętra

W G2 jego wieża też miała dwa piętra, a tak w ogóle to chciało by się tobie biegać na np. szóste piętro no bo windy tam nie mieli.  

Cytuj
Jak już wcześniej pisałem nie ma portów ani dużych miast, a jeśli ktoś napisze że wojna je zniszczyła to spytam gdzie w takim razie są ruiny, i nie chodzi tu o ruiny jak w Vengradzie, ale o prawdziwe ruiny

No to nie wiem może mieli tam skup kamieni i wyzbierali.

Cytuj
Ale co powieszna to że w Varancie i Nordmarze nie ma dużo kobiet i wogle dzieci.

No w Varancie to ich piaskiem zasypało i węże ich pogryzły a w Nordmadzie to ich śniegiem zasypało w ostateczności kobiety się nie ścinały i wyglądają jak faceci, a dzieci może że w Varancie i w Normadzie kupili dożywotni zapas specyfiku na kwiatki żeby szybciej rosły a potem się zorientowali że u nich kwiatków niema więc poili tym dzieciaki  a efekt sam widzisz.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2007, 20:01:37 wysłana przez Thrall »

Forum Tawerny Gothic

PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2007, 19:09:16 »

Respev

  • Gość
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2007, 14:10:44 »
Cytuj
W ani jednym mieście i nie pisze tu o Myrtańskich, ale o każdych miastach nie ma dzieci i kobiet w całej grze można policzyć na palcach rąk i nóg:) . Niech nikt nie pisze że orkowie je zabili bo wyśmieje
A może byś ruszył głową dlaczego tak jest? Nie zauważyłeś jeszcze, że gdyby dzieci były w Gothicu, można było by je zabić? A gdyby można było je zabić, gra była by przeznaczona nie dla społeczeństwa od lat 16, ale od 18. Jak może niektórzy wiedzą, w ameryce, niemczech i jeszcze paru krajach, gra od 18 lat nie jest rozpowszechniana w sklepach w dużych ilościach, a niektóre nawet są ogłaszane mianem nielegalnych, co wiąże się z wycofaniem sprzedaży na danym rynku. Pokaż mi jakiś cRPG w którym były dzieci.

Cytuj
Czy nie zauważyliście że w G3 jest mnóstwo powtarzalności. Większość budynków w mieście są identyczne czemu bo to są te same budynki, a na dłuższą metę to jest denerwujące
Kup sobie licencje na 3DS Max i spróbuj zrobić 200 różnych budynków. Przepraszam, ale jak te budynki mają się nie różnić? W średniowieczu budowle były do siebie podobne (mieszkalne).

Cytuj
Jak już wcześniej pisałem nie ma portów ani dużych miast
A Vengrad? To nie jest duże miasto? Reszta to osady lub miasteczka, a nie miasta.

Cytuj
Od kod pamiętam jego wieża była wysoka, a na samym czubku była jego komnata.
Przepraszam, po co duża wieża?
« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2007, 14:11:58 wysłana przez Respev »

Offline Quarior

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2007, 14:48:51 »
Na pewno chcieli się streścić. Ale to dlatego, że świat gry jest przeogromny, a terminy goniły, a nie dlatego, że chcieli mieć to jak najszybciej z głowy  . Gdyby G3 wyszedł z rok później pewnie byłaby to gra idealna, gdzie w każdym mieście ludzie są inaczej ubrani itd., ale to juz byłaby przesada.

Offline LONYSARD

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2007, 14:57:02 »
Nie że PB chciało jak najszybciej z własnej woli , gdyby mogli to by się zajeli nim dlużej i poprawili wjęcej błędów ale gonił ich termin , każda firma otrzymuje termi w którym  musi się zmieścić , jeśłi tego niezrobi to dostanie mniej $$$ za gre , w zależności jak długo przedłuża.

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2007, 18:43:08 »
Tak troche w tym racji.Budowle są takie same i mało pięknych krajorazów.Mogli tez powiększyć ten cały swiat, bo przecież Myrtana to "kraj".A postacie to tez są do kitu.Zrobili łyse pały i sie cieszą(przepraszam za wyrażenie).Laresa również zrobili na "odwal sie" w ogóle nie podobny do tego z gothica 1 i 2.

P.S Na ich miejscu podzieliłbym gre na rozdziały bo jest jakaś taka nieuporządkowana fabuła.

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2007, 23:26:46 »
Jakby nie było domy mieszkalne w okresie Gotyku w większości miast były identyczne... Dobra to odpowiadamy :)

II Może dlatego ich jest jak na lekarstwo że orkowie je zabili żeby ludzie sie nie rozmnażali :) Najczęściej kobiety wsytępują w Nordmarze. Co może w 70% potwierdzić moją tezę.  

III Co do miast nie oszukujmy sie.. chyba każdy był lekko jak nie totalnie zażenowany wielkością miast. Tak na bitą sprawę to jedyny port znajdował się w vengardzie ,który orkowie zniszczyli podczas ataku ze swoich galer.

VI Nie mów chop zanim jeszcze nie przeskoczysz. Może ważną rolę Xardi odegra w dodatku bo wkoncu plyniemy na te wyspy poludniowe.

Offline kubason

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2007, 18:58:15 »
Skąd wiesz że w dodatku płyniemy na wyspy południowe, a nie za góry. To nie potwierdza w 70% twojej hipotezy bo na Varancie też nie ma dużo kobiet tylko parę tancerek. A byłeś chociaż w Vengradzie, jeśli gdzieś tam zobaczyłeś zrujnowany port od wojny to mi powiedz na gg

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Maj 2007, 21:46:21 »
Cytat: ..::Bezimienny::..
Skąd wiesz że w dodatku płyniemy na wyspy południowe, a nie za góry. To nie potwierdza w 70% twojej hipotezy bo na Varancie też nie ma dużo kobiet tylko parę tancerek. A byłeś chociaż w Vengradzie, jeśli gdzieś tam zobaczyłeś zrujnowany port od wojny to mi powiedz na gg

Jakbyś czytał zapowiedzi G3 to była mowa o Wyspach Południowych więc sie domyślam. A tą odpowiedzią z Varantem mnie zaintrygowałeś. Ale mam pomysł Beliar kazał im zabić kobiety by asasyni sie nie rozmnażali. W głupocie ludzi bóg zła to wykorzystał by wyeliminować tą rase stworzoną przez Innosa. A co do portu w G2 jest mowa o porcie Vengardzkim.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2007, 01:24:42 »
Przy robieniu G3 górę wzięła kasa. Wiadomo, że najlepiej jest wypuścić grę w okresie przedświątecznym, bo wtedy zarobi się najwięcej kasy. A czy nikt się jeszcze nie dowiedział, że jak się zrobi naprawdę dobrą grę, to ona zawsze się sprzeda? Wszystko w G3 jest ok, poza totalnie schrzanionym silnikiem gry. Chłopaki z PB daliby sobie ze 2 miechy na optymalizację kodu i byłoby świetnie. No i Vengard...spodziewałem się ogromnego miasta tętniącego życiem, miasta tak dużego że co chwilę bym się w nim gubił...miasta pięknego. Co dostałem? Zapyziałe ruiny z chmarą orków na czele.

Offline Galeria_Ciastek

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwiec 2007, 13:57:40 »
I. Obawiam się, że mi też nie chciałoby się robic każdego budynku innego, a Pirania uznała, że tak będzie najlepiej.
II.Krótko. Pirania dzieci nie zrobiła (bo po co?). No kobiet też za dużo nie zrobiła Pirania.W sensie kobiet, muszę się zgodzic.
III. Czy gdyby były wielkie ruiny, lub chocby większy port, zżerało by to tyle RAM-u, że bardzo niewielu mogłoby pograc w G3.
IV.A co mieli napisac? Dialog, że Xardas zabił pasikonika bo ten sikał mu to gulaszu? OK, ale bez żartów.
ÂŚwiat w Gothic'u 3 jest większy, a co za tym idzie jest więcej NPC-ów z którymi można pogadac. PB, niedośc, że wymyśla, to jeszcze nagrywa te dialogi. Wiecie ile to pracy?

PS. Ja chce kupic G3, a ty mnie tak zniechęcasz  

Pozdrawiam,
Ciastek

Offline quintarus

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Czerwiec 2007, 11:54:46 »
I W sumie na blokowiskach tez domy sie powtarzaja ale w G3 jednak troche bardziej.
II Z tymi dziecmi to rzeczywiscie cos nie tak. Jezeli orkowie je pozabijaly zeby ludzie sie nie rozmnazali i tak dalej. To czemu nie zabili wszystkich ludzi tylko niektorych biora na niewolnikow itp?
III Rzeczywiscie miasta sa male. Przynajmniej stolica powinna miec sluszne rozmiary.
IV Rzeczywiscie wieza Xardasa jest mala szczegolnie w porownaniu z tym jak prezentuje sie od zewnatrz.
Cytat: Respev
Pokaż mi jakiś cRPG w którym były dzieci.
Baldur's Gate, Icewind Dale itp.
Cytuj
Na pewno chcieli się streścić. Ale to dlatego, że świat gry jest przeogromny, a terminy goniły, a nie dlatego, że chcieli mieć to jak najszybciej z głowy biggrin.gif . Gdyby G3 wyszedł z rok później pewnie byłaby to gra idealna, gdzie w każdym mieście ludzie są inaczej ubrani itd., ale to juz byłaby przesada.
Dlaczego przesada? Im lepiej tym lepiej :D
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2007, 12:00:05 wysłana przez quintarus »

Offline Haren

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Czerwiec 2007, 18:15:38 »
I - Mnie tam te powtarzalności w ogóle się w oczy nie rzucają, a jak zrobić seki różnych budynków???
II - Istotnie to ,że nie ma dzieci to jest oczywiste ze względu na ograniczenia wiekowe i to bardzo  
                mądrze ktoś zaważył, ale  kobiet mogło by być więcej, zwłaszcza w G3.
III - Tak to jest prawda nie ma tak naprawdę metropolii oprócz Vengardu, tak jak w Oblivionie i w tym to    
                 on  jest lepszy (i w mapie).
IV - Wieża mogła by być bardziej w stylu jest z G2. Przyznaję rację.


Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwiec 2007, 23:13:55 »
Zal.pl, zal.pl, zal.pl... Dzieci - bo tak mogę o Was powiedzieć - modeluje od dwóch miesięcy i coś Wam powiem. Jak już ktoś wspomniał. Kupcie sobie 3DS'a 9 i zróbcie mi jeden pożądny budynek. Na pewno nie zrobicie. W PB nie zależało im na szybkim zrobieniu i na odwal się, choć czasami macie racje, mogli przecież wyedytować domy o by powstał nowy, ale pozostają skrypty. Pisanie obiektowe to bardzo dłuuuugi proces, bo bez niego Bezi by zapadał się pod ziemi, albo właził w budynki i w ogóle. Jak macie obiekt to macie ścianki i do takiej jednej nawet minipickiej ściance jest skrypt co się stanie z kurą które w locie uderzy o nią, co się stanie gdy bohater o nią dotnie, co się stanie gdy bezi pierdnie na nią. Wszystko to wymaga kupę roboty i wy nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie to trudne. Moim zdaniem G3 jest dobry, ale potrzeba do niego dobrego kompa. Zamiast narzekać idźcie na truskakwi i zarobicie na C2D 6700, i pograjcie w Gothica na ładnych detalach to się przekonacie, że widoczki są piękne, a nawet nie zwrócicie uwagi, zę w mieście każdy dom jest taki sam.

No to wracając do dzieci i kobiet. Ludzie. Niech któryś z Was pójdzie mi do Iraku i niech po miesiącu wróci i mi powie ile dzieci i kobiet widział na wojnie. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie zabójstwo dziecka - mimo iż w grze - było by okrutne. Dam Wam przykład tylko nie śmiać się!

Gdy grałem jeszcze w trójeczkę, zaatakowałem jelenie. Jednego trafiłem strzała w żebro, a reszta stada uciekła. On został i się nie ruszał - stał. Ja do niego podszedłem i normalnie mi się zachciało płakać jak zobaczyłem jego oczy, taki smutek. Zostawiłem go i nie zabijałem potem jeleni itp. stworzeń.

« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2007, 23:35:54 wysłana przez Arti »

Forum Tawerny Gothic

PB po prostu chciała to zrobić jak najszybciej
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Czerwiec 2007, 23:13:55 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top