Autor Wątek: Mój pomysł na G4  (Przeczytany 4989 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« dnia: 28 Kwiecień 2007, 22:29:45 »
Piszcie co sądzicie o moim pomyśle. Chiciałbym, by Xardas/Innos/Beliar (w zależności jak skończyliśmy G3) miał możliwość wysłania Beziego w przeszłość. Uczestniczylibyśmy w bitwie o Varant, na własne oczy widzielibyśmy jak Zuben wygania koczowników. Mógłby być jeszcze taki motyw, że chcielibyśmy zabić Rhobara II, za pomocą kuszy, lecz przypatkowo trafilibyśmy w jego żonę, zabijając ją, a w wszystko zostałby wkręcony Lee. Co sądzicie o tym pomyśle. Jak macie jakieś inne to piszcie o nich, bo można zrobić z tego fajną historię.  Bezi oczywiście stracił nieco mocy i znów trzeba by było zaczynać niemal od początku.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2007, 17:27:59 wysłana przez Voythaz »

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2007, 22:41:06 »
Dosyć niezły pomysł. Mi się podoba. Akcja Gothic IV, w którym dowiadujemy się o tym wszystkim.
Co do mocy, to mogliby zrobić tak jak w Gothic III, żeby chociaż trochę miał pozostałych atrybutów i umiejętności. Co do bitwy, moglibyśmy w niej nawet uczestniczyć. Krew na pustyni, okrzyki wojenne, świetny klimat. Co do Rhobara, to pomysł nawet niezły, ale nie przesadzajmy. Tak ogólnie, to w takim razie, Gothic IV, odbiegał by trochę od dalszych części, ponieważ zakończyłaby się wojna z orkami, a nasz bohater z kim by toczył walkę ? Jeszcze nowe tereny. Bo co ? Mielibyśmy te samo, co z Gothic III, to to by było już totalna żenada. Można by było dorzucić historię o historii Bezimiennego, przed skazaniem. Podsumowując, nie jest to zły pomysł, a gdyby PB postanowiło zrobić, tak jak jest w tym temacie, to Gothic IV zapowiadał by się chyba bardzo dobrze..

Forum Tawerny Gothic

Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2007, 22:41:06 »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2007, 23:06:57 »
Pomysł może i dobry ale na dodatek a nie kolejną część. Bo jak na przykład rozwiązać problem trzech zakończeń bo to co napisałeś
Cytuj
Chiciałbym, by Xardas/Innos/Beliar (w zależności jak skończyliśmy G3)

by się nie sprawdziło bo skąd twórcy mają wiedzieć jak zakończyliśmy G3?
Oczywiście PH może kierować się np drogą Inossa ale ci co zakończyli grę opowiadając się za Adanosem albo Beliarem będą niezadowoleni w ostateczności można by było przed rozpoczęciem gry wybrać swojego boga ale to było by głupie.
A co do tego:
Cytuj
. Mógłby być jeszcze taki motyw, że chcielibyśmy zabić Rhobara II, za pomocą kuszy, lecz przypatkowo trafilibyśmy w jego żonę, zabijając ją, a w wszystko zostałby wkręcony Lee.

No tu przesadziłeś  .

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2007, 17:43:57 »
Faktycznie, z Lee nieco przesadziłem.    Ogólnie chodzi mi o to, żeby fabuła takiej gry była o wiele bardziej tajemnicza, a nasz bohater był wplątany w kluczowe momenty w historii świata Gothica.
Kolejnym pomysłami jakie przyszły mi do głowy jest wyprawa do Nordmaru i próba pomocy Ejnarowi w walce z orkami, które go zabiły, rozmowa z królem Rhobarem I (tak jest, nie II tylko I), kiedy nie był jeszcze nikim ważnym.
Fabuła takiego Gothica 4 rozgrywała się wokół Berła Varantu i Kostura Wiecznego Wędrowca. Któś będzie chciał je zniszczyć, a to będzie równoznaczne z tym, że Bezimienny nigdy nie otworzy portalu/ nie porozmawia z Innosem lub Belirem.
Jak na razie nie wiem, co zrobić z wielkością świata i zakończeniem "trójki", dlatego chcę znać wasze pomysły.

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2007, 22:48:00 »
Cytuj
Chiciałbym, by Xardas/Innos/Beliar (w zależności jak skończyliśmy G3) miał możliwość wysłania Beziego w przeszłość. Uczestniczylibyśmy w bitwie o Varant, na własne oczy widzielibyśmy jak Zuben wygania koczowników. Mógłby być jeszcze taki motyw, że chcielibyśmy zabić Rhobara II, za pomocą kuszy, lecz przypatkowo trafilibyśmy w jego żonę, zabijając ją, a w wszystko zostałby wkręcony Lee. Co sądzicie o tym pomyśle. Jak macie jakieś inne to piszcie o nich, bo można zrobić z tego fajną historię.  Bezi oczywiście stracił nieco mocy i znów trzeba by było zaczynać niemal od początku.

To chyba jakiś kiepski żart

Wg mnie G4 nie ma prawa istnieć, gdyż to zbeszcześciło by całą ideę Gothic, który miał być trylogią, a więc miał się składać z 3 częsci a nie z 4. Oczywiście PB mogłoby pójśc za najnowszym trendem i stworzyć MMO w świecie gothica. To zapowiada się jużlepiej od ciągnięcia dalej tej samej fabuły, tylko dla zebrania jak największej ilości kasy.

Offline Voythaz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2007, 12:01:41 »
Nie chodzi mi o to, czy czwarta część ma w ogóle powstać tylko o to co sądzicie o moim pomyśle. O to, co wy byście zmienili w nim, co nowego dodali, wiem, że znów się powtarzam, ale będę to pisał aż każdy zrozumie. A tak swoją drogą to większość ludzi się nie obrazi jak powstanie nowy Gothic, a to że Piranie zarobią, nawet mnie nie wkurza, bo na to bezdyskusyjnie zasługują. POZDRO!

Offline BELER

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2007, 13:14:30 »
a jak by tak ktos kiedys wkrzesił bezimienego za pomoca jakisc czarów albo z pomoca jakiegos boga po to zeby pomuc w jakims nowym niebezpieczenstwu tak by mogł by sie zaczac gothic 4 :))

Offline LONYSARD

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2007, 14:04:27 »
Moim zdaniem ci którzy mówią że G4 niebędzie ( bo G3 ma różne zakończenie ) się mylą
G4  może się zaczynać od tego że bezio przybywa do niezbadanych krain gdzie bedzie miał dużo zdziwka , ale otym za chwile .
G3 w drodze beliara kończy się na tym  że zostajemy władcą  Myrtany - tu może być takie rozwiązanie że Beliar każe się nam wybrać na te ziemie .
W drodze Innosa  wszystko wraca do normy ( lub też i nie , zależy od tego czy król żyje ) - tu w G4 wybrać się na te tereny może kazać nam Innos
W drodze z Xardasem kończy się na tym ze wchodzimy z nim do tej dziury teleportacyjnej - tu okazać się może że chociaż Xardas taki potężny a zgubił się w jakimś korytażu i został skazany na tuaczke .

Wszystko sprowadza się do tego że bezio pojawia się na niezbadanych terenach , tam okazać się może że gobliny , Ogrowie i Scharty ( czy jakoś tak ) są też kulturą  jak orkowie z G3  a nie zwierzęciami ( coś jak w G1 i G2 prymitywne orki a w G3 cywilizowane orki ) . Przecież w G3 gobliny mają szamanów , więc to jest możliwe  ).
Główny wątek mógł by się opierać na odkryciu największej , piątej świątyni beliara do której otwarcia będą potrzebe ze cztery klucze rozsiane po świecie  , prucz tego będzie też Ogromna świątynia Innosa , do której też będą potrebe klucze . Gra nietoczyła by się tylko na jednym nowym terenie , ( Varant , Myrtana , Nordmar i Niezbadane tereny to zamało na kontenent ) były by też inne tereny  na których  mogliby być ludzie i inne królestwo które niemiało nigdy styczności z królestwem Robhara ( albo i miało lecz zapomniało ) , Właśnie  na tamtych terenac  znajdowałyby się  cztery mniejsze świątynie Innosa

Naszym głównym zadaniem byłoby zdecydowanie , którego z bogów zniszczyć , czyli które świątynie zniszczyć.

PS : prosze o ocene , każdy ma inne zdanie ale moje jest takie że to najlepszy sposub by wyszedł G4 i niezniszczył gothicowi jego tytułu gry kultowej .

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2007, 17:54:47 »
Cytuj
Chiciałbym, by Xardas/Innos/Beliar (w zależności jak skończyliśmy G3) miał możliwość wysłania Beziego w przeszłość. Uczestniczylibyśmy w bitwie o Varant, na własne oczy widzielibyśmy jak Zuben wygania koczowników. Mógłby być jeszcze taki motyw, że chcielibyśmy zabić Rhobara II, za pomocą kuszy, lecz przypatkowo trafilibyśmy w jego żonę, zabijając ją, a w wszystko zostałby wkręcony Lee.

Co do twojego pomysłu to jest trochę do kitu, ponieważ nie było by nowych terenów, jeśli bezi miałby uczestniczyć w bitwach to powinien mieć sporo siły, a z doświadczenia wiemy że bezi ma zawsze mało siły i żadnych umiejętności na początku gry.

Cytuj
Mógłby być jeszcze taki motyw, że chcielibyśmy zabić Rhobara II, za pomocą kuszy, lecz przypatkowo trafilibyśmy w jego żonę, zabijając ją, a w wszystko zostałby wkręcony Lee.

Przecierz nie kto inny jak magnaci zabili jego żonę, a nie próbowali nasyłać mordercy żeby zabił króla...


Napiszę żalążek mojego pomysłu:
Bezi chodzi sobie po niezbadanych krainach gdzie żyją elfy, krasnolódy i inne takie tam. Wkupujemy się w ich łaski robiąc jakieś misje. Elfy z Krasnolódami mają wojnę i to my mamy roztrzygnąć kto ją wygra
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2007, 17:58:39 wysłana przez Elrond »

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj 2007, 21:52:39 »
Według mnie cały pomysł jest aż za bardzo wydumany (nie mylić mi tu z wydymanym  ). Jak nikomu nie znany skazaniec z górniczej doliny miałby być wcześniej bohaterem walczącym o Varant za króla Rhobara? To całkowicie bez sensu. Cała ta retrospekcja miałaby sens jedynie wtedy, gdyby bohaterem G4 byłby jakiś inny chłopina, ale to byłoby również totalne przegięcie, albowiem bezimienny stał się już swego rodzaju wizytówką serii gothic i gdyby został zastąpiony kimś innym gothic przestałby być już gothicem. Musiałby się wtedy nazywać World of Gothic czy coś takiego  . Zgadzam się więc z Dark Princem, że GOthic IV nie ma racji bytu. PB powinna wydać jeszcze jeden duuży dodatek do trójeczki i na tym się to winno (nie, nie wino) zakończyć.
Cytuj
rugara 2
hmmm, nie znam gścia  
Cytuj
tam okazać się może że gobliny , Ogrowie i Scharty ( czy jakoś tak ) są też kulturą jak orkowie z G3 a nie zwierzęciami ( coś jak w G1 i G2 prymitywne orki a w G3 cywilizowane orki ) . Przecież w G3 gobliny mają szamanów , więc to jest możliwe ).
Tu małe sprostowanie. Już w G1 orki były "cywilizowane". NIewiem czy wiesz, ale miały nawet miasto-wioskę  . O! I świątynie sobie nawet zrobiły, skubane! A widziałeś kiedyś, żeby gobliny "zbudowały" coś bardziej złożonego niż ognisko? One nawet nie potrafią mówić, więc dziwne byłoby, gdyby nagle zostały oświecone i zaczęły pisać książki i grać koncerty w klubach  

Pozdrawiam

Offline Ken'Udz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj 2007, 22:15:13 »
Moim zdaniem to G4 by był nawet fajny nawet w takim wydaniu.Była by to czworologia ( trylogia- 3 części).
Zawsze mażyłem, żeby uczestniczyć w jakieś naprawde wielkiej bitwie.Tylko boje się jakie byłyby wymagania!!!!.

P.S. ÂŻona Rhobara 2 została chyba zamordowana, gdyż ktoś przeciwko nie spiskował i wrobił Lee.

Offline MeGorT

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: -2
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj 2007, 22:45:59 »
Cytuj
jak możnabyło by zabić żonę rugara 2 jak on chyba w piewszej części gothica sprzedał ją gomezowi za rude??

Nie rugara tylko Rhobara, a pozatym jego żona została zabita opowiada nam o tym Lee w Gothicu I jak to Szlachta wrobiła Lee, że to on zabił żonę, a tak naprawdę zrobiła to szlachta która była zazdrosna o to jak król dobrze cenił sobie najemnika z Koloni. I od wieloletniej służby Lee od kary śmierci uratowało go tylko zesłanie do Koloni...

Cytuj
Tu małe sprostowanie. Już w G1 orki były "cywilizowane". NIewiem czy wiesz, ale miały nawet miasto-wioskę  . O! I świątynie sobie nawet zrobiły, skubane! A widziałeś kiedyś, żeby gobliny "zbudowały" coś bardziej złożonego niż ognisko? One nawet nie potrafią mówić, więc dziwne byłoby, gdyby nagle zostały oświecone i zaczęły pisać książki i grać koncerty w klubach

Krokusie, ale LONYSARDOWI chodziło o to że w Gothicu III Orkowie miały swoje miasta, załatwiały interesy były w pełni rozumne jak ludzie, a w poprzednich sagach nie byli aż tak rozwinięci....

Tak pozatym, nie sądzicie że trochę nie za wcześnie jak na następną odsłonę, oczywiście pomysły mogą być ale nie ma w tym żadnego sensu gdyż to jeszcze Gothic III nie jest do końca dopracowany, pozatym i tak wolę mody do G1 i G2 ( Mroczne Tajemnice ) i następnych częśći nie trzeba, chyba że taka że wszyscy bohaterowie zgineliby i nawet sam bezimienny i ta Czwarta część ukazywałaby schyłek życia głównych bohaterów...
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2007, 11:27:21 wysłana przez DODO »

Offline kupa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień 2007, 18:48:28 »
A może coś takiego:
rozdział 1 - gramy Lee i napier****my się na Varancie
r. 2 - gramy Rohbarem I
r. 3 - gramy Haran Ho
r. 4 - nie mam zielonego pojęcia (sami dopiszcie)

Forum Tawerny Gothic

Mój pomysł na G4
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Sierpień 2007, 18:48:28 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything