Autor Wątek: Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie  (Przeczytany 5295 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« dnia: 24 Kwiecień 2007, 18:56:36 »
Stworzyłem ten temat z nadzieją na naprawdę interesującą dyskusję. Jak sądzę, temat porusza sprawy ważne dla każdego. Chciałbym usłyszeć czym się kierujecie w życiu i co jest dla was najważniejsze, oraz jaki macie system wartości, może nawet co chcecie osiągnąć w przyszłości.

Zacznę od tego, że ja napiszę swoje zdanie na ten temat.
Ja kieruję się prostymi zasadami, które wbił mi do głowy najmądrzejszy człowiek jakiego znałem - mój zmarły dziadek. Napiszę jego trzy zdania, które na zawsze wbiły mi się do głowy:
- "Szanuj innych, a sam będziesz szanowany"
- " Nie wyśmiewaj innych, sam możesz zostać wyśmiany"
- "Honor i szacunek to podstawa"
To są zasady, na których się opieram i to właśnie one budują mój system wartości. Pragnę w życiu niewiele, chcę żyć dobrze w otoczeniu ludzi, którzy mnie lubią, no i oczywiście szanują, oraz mieć liczną kochającą się rodzinę. Inna zasada jeszcze - "Chwytaj Dzień" - należy chwycić każdy dzień, sprawić, aby należał do was.
W swoim życiu najbardziej cenię honor, poczucie obowiązku, oraz szacunek dla ludzi i zwierząt. Nie liczy się jaki człowiek się wydaje czy mówi jaki jest, serce zawsze mówi prawdę, wystarczy dobrze słuchać. Każdy w naszym życiu popełnia błędy, ja też. Niewielu jednak potrafi uczyć się na nich i nie dopuścić, żeby były powtarzane. Ja mogłem to zrobić.

Wiecie czym ja się kieruję, czym się kieruje, oraz co chcę w życiu osiągnąć. Pora na was.  

Pozdrawiam i zapraszam do pisania wyczerpujących postów.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2007, 18:57:30 wysłana przez Crisis »

Offline Celeb

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: -2
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2007, 19:05:10 »
Hmmm...Ogólnie to ja sobie stawiam zasady:
Nie atakuj-co mi za dobrze idzie bo w swoim życie skopałem kogoś raz i to w 3 klasie ^^" ,a jestem tera w I gimnazjum....
Staraj się być bardzo religijny-modle się codziennie i nie wymieniam imienia pana Boga na daremne[i jak ktoś to powie to zawsze mówię "Nie mów tak!" xD]
Nikt nie będzie mną rządził ,ani mi podskakiwał-chyba ,że mama ,tata ,babcia lub dziadek ^^.
Wkurzaj i żartuj-cały ja xDDD.Wkurzam zwykle swoim zbyt dobrym humorem xD
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2007, 19:05:59 wysłana przez Celeb »

Forum Tawerny Gothic

Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2007, 19:05:10 »

Offline Cadar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: -2
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2007, 19:29:09 »
ja ogólnie  w życiu nie mam zasad ale jednak tak jakby nimi się kieruję instynktownie
-szanując zasługujesz na szacunek
-bez przesady z pyskowaniem dorosłym
-nie wyśmiewaj bo sam tego doznasz
nie jestem religijny nie poprawiam innych w wymowie staram się być qlturalnym dla wszystkich
i wyznaję jeszcze zasadę ważną dla mnie
-bez przesady miej głowę w tym co czynisz
a i jak jestem zły to z nikim nie gadam i czytam książkę

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2007, 20:01:57 »
Generalnie kiedyś pewnego dnia uświadomiłem sobie że inne religie istnieją i należy je szanować...tak, szanować, a skąd nabrałem oleju? Od mądrej społeczności internetowej ^^.

Ale nie temat jest o tym, kim było się w przeszłości, wszak było się typowym dzieckiem z przerośniętym ego które wszystko wiedziało a raczej wydawało mu się ze wszystko wiedziało. Cóż od zmiany szkoły, a raczej od zeszłych wakacji wiele się zmieniło i nabrałem takiego pozytywnego kopa co do świata i jego sprawy. W życiu dla mnie najważniejsze jest szacunek i jeżeli ja kogoś szanuję to tego samego wymagam od drugiej strony bo wiadomym jest że bez poszanowania nie ma mowy o jakichkolwiek relacjach czy współpracy. Po drugie, to walcz o swoje, nawet z nauczycielem, co z tego że wstawi uwagę za to że dany uczeń walczy o swoje, uwaga czy jedynka czy inna chora "nagroda" to tylko efekt słabości nauczyciela. Zawsze należy walczyć o swoje, nawet jeżeli to byłby pełen hardcore.
Wychodź zawsze z twarzą, owszem to kolejna zasada. Twarda i żelazna, wiele osób mnie znało/zna właśnie z tego i to nie tylko społeczność internetowa.
Podejmuj decyzje które nie są przez nikogo lansowane - jedna z ważniejszych domen. Własne zdanie, to jest dziś o nie naprawdę trudno, bo różnie bywa, niekiedy nawet dochodzi czasem do odtrącenia od własnego zdania/poglądów. Zostaje szczerość.
Szczerość i Prawda. To kamień, bez którego nie byłoby budynku zwanego relacją ludzką. "Tylko prawda was wyzwoli". Czy coś trzeba więcej dodawać?
"Tajemniczość". A no, najlepiej przy dziewczynach. Zawsze należy być tajemniczym, przy sytuacjach miłosnych ^^. To zawsze działa oczywiście jeżeli jest to szczera prawda.
Pozostaje Religia. Religia to strefa duchowa, najbardziej prywatna sprawa każdego z nas. Należy zawsze przestrzegać podstaw własnej wiary/systemu wartości a wtedy moim zdaniem będzie się szczęśliwym że pokoanało się jakąś przeszkodę i postawiło "krok dalej". Chociaż osobiście często mi nie wychodzi, choć często łamię podstawowe zasady wiary jednak dalej próbóje, dalej powracam by trenować tak ważną cechę jak pokora i oddanie dla drugiego człowieka.

Ogółem to wychodzę z założeń następujących :

- Szacunek
- Szczerość/Prawda
- Walka o swoje
- Wyjście z twarzą
- Tajemniczość
- Sprawa Wiary

Pzdr.


Offline Kozłow

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1717
  • Reputacja: 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • Acid Rain!
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2007, 21:27:12 »
W moim życiu kieruję się następującymi zasadami:
- Interesuj się polityką, gdyż wtedy możesz wpłynąć na los swego kraju.
Polityka jest w poewnym sensie narządziem. Narządziem potrzebnym do naprawy państwa, lub doprowadzającym do jego zniszczenia. Jeżeli ktoś tego narzędzia nie posiada w żaden sposób nie może wpłynąć na los kraju. Zawsze interesowałem się polityką.
- Nie odwracaj oczu od krzywdy ludzkiej, ludzkiego cierpienia i wyzysku człowieka przez człowieka.
Zawsze chciałem pomagać tym najbiedniejszym. Jednym z moich życiowych celów jest założenie ogólnoświatowej fundacji.
- "Zarabiaj dużo, ale żyj jak inni".
Jeżeli zdobędę dobrą pracę, która może przyniesie mi miliony zysku, to oddam wszystko na cele charytatywne (wielu z was powie "akurat" ale żyję tą ideą). Przywiązuję wagę do życia tradycyjnego. Nie bogato. Bogactow prowadzi do zanikania podstawowych relacji w rodzinie i do zanikania uczuć.
- "ÂŻyj pacyfistycznie" - nie mają sensu bójki. "Ja wojny nie uznaję" - jak to powiedział pan Kononowicz w Rospudzie. Ma rację. Staram się nie wchodzić w zwady i unikać konfliktów.

Moim celem głównym, do którego dążę jest zostanie reżyserem i przekazanie ludziom głębszych treści za pomocą filmu. Przykładam również wielką wagę do religijnośći. Interesuję się tym, czy muzułamnie pójdą do nieba, czy luteranie pójdą i przedstawiciele różnych religii. Jak to powiedziała moja pani od polskiego "Bóg jest jeden, ale pod innymi nazwami". Wychodzę z założenia, że wszyscy ludzie wierzą w jedno bóstwo i każdy moze nazywać go jak chce.

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2007, 11:23:31 »
Hmm.. Moje podstawowe zasady, którymi kieruję się w życiu są chyba nastawione na drugiego człowieka. Szanuję innych, wierząc, że ja również będę szanowana. Dużą wagę przywiązuję do tolerancji. Nauczyłam się, że należy tolerować każdego człowieka, bez względu na to, czy będzie murzynem, chińczykiem, homoseksualistą, lub po prostu będzie miał inne poglądy niż ja. Uważam, że akceptacja jest czymś ważnym. Kolejną zasadą jest uczciwość. Uważam, że lepiej stracić, niż zyskać na drugim człowieku. Kolejną zasadą jest pomoc innym. Lubię robić to bezinteresownie, pomagać innym. Robię to z potrzeby serca :) Następnie, czymś, czym często się kieruję jest optymizm. Myślę, że jest to coś, co może nas uchronić od ześwirowania w tym  szalonym świecie :) Lubię się uśmiechać i być szczęśliwą, czasem aż niektórych dziwi skąd we mnie tyle optymizmu. (Czasem przewyższa on realizm i potem jest buuuum, wpadam w "czarną otchłań" jak to mówiła Ania z Zielonego Wzgórza :)) Kolejną rzeczą jest nadzieja. Nadzieja matką głupich, ale za to umiera ostatnia. Zawsze do ostatniej chwili mam nadzieję :) Następnie  wpoiła mi się taka zasada, że zawsze mogę się mylić. Nikt nie jest nieomylny, więc zawsze jeśli ktoś próbuje mi uświadomić, że jestem w błędzie staram się to przemyśleć jeszcze raz :) No i ostatnią, ale nie najgorszą, a wręcz może i najważniejszą jest  "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" - i będzie git :)

Forum Tawerny Gothic

Wasz system wartości i zasady, którymi się kierujecie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2007, 11:23:31 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top