Autor Wątek: Linkin Park  (Przeczytany 2851 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Linkin Park
« dnia: 19 Kwiecień 2007, 12:21:29 »
Moim zdaniem to świetna grupa. Mają fajną muzę i styl. Ich najlepszym albumem jak dla mnie jest Hybryd Theory, a na nim najlepsze jest "Points of Authority". Meteora też jest super, ale jednak Hybryd Theory lepiej mi przypadł. Nie mogę się doczekać ich nowego albumu Minutes of Midnight, na razie można słuchać "What's I've done", tylko szkoda że jest taki krótki. Jedynym jak dla mnie minusem dla nich jest to że mają za krótkie piosenki.

Osądzicie ich sami
 

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Linkin Park
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2007, 15:06:07 »
Jak dla mnie? Lipa. Leszcze. NU wieśniaki i cholera wie co jeszcze. Osobiscie uważam, że Linkin Park, to po prostu czysta komercja (no, może nie tak czysta jak znana wszystkim pani Dioda lub TH...). Co ja na to poradzę, że LP kojaży mi się ze "zbuntowanymi" nastolatkami, kórych IQ nie sięga powyżej 88? Ale dobra, zostawiam te moje skojażenia i uprzedzenia-zajmijmy się opinią na temat samej muzyki. Hmm.. Od czego tu zacząć? Jak chyba każdy zainteresowany wie, LP grają NU metal. Czyli jednym słowem styl, którego brzydzę się tykać 2 metrowym kijem. Nie podoba mi się wokal (nie, nie chodzi o to, że jest "czysty"  ), po prostu nie odpowaiada mi barwa głosu wokalisty. Same kompozycje są za proste, nie ma w nich nic szczególnego, oprócz tego, że niewątpliwie zapadają w pamięć, co jakoś tam działa na korzyść grupy.

Moim zdaniem LP robi muzykę, której można słuchać, pracując przy komputerze, lub innej czynności, która nie wymagałaby od nas wsłuchiwania się w skomplikowaną melodię, wychwytywania przeróżnych smaczków, no bo przecież tutaj tego po prostu nie ma. A że ja bardzo rzadko słucham muzyki w takich okolicznościach, wolę sobie Linkin Park odpuścić, Tym bardziej, że jest wiele zespołów, dużo lepszych pod każdym względem ot, choćby Mudvayne.

Forum Tawerny Gothic

Linkin Park
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2007, 15:06:07 »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Linkin Park
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2007, 21:16:17 »
Czytając poprzednie posty nie trudno stwierdzić, że panowie uważają obecny Linkin Park za totalny kicz i komercję. Ale gdyby się tak głębiej zastanowić to w tych czasach niemal każdy zespół właśnie tak kończy. Jednakże nie obniża to ich popularności, a może i jeszcze ją zwiększa. Takie jest moje zdanie. Co do samego zespołu to jest on nawet fajny. Ostatnio nie za często go słucham lecz i tak pozostaje dla mnie jednym z najlepszych rockowych zespołów ostatnich lat.

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Linkin Park
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2007, 14:41:56 »
Cytuj
Ale gdyby się tak głębiej zastanowić to w tych czasach niemal każdy zespół właśnie tak kończy. Jednakże nie obniża to ich popularności, a może i jeszcze ją zwiększa.
Poprawka. Tak kończy prawie każdy zespół promowany i reklamowany przez kolorowe pisemka, telewizję i najróżniejsze media. Poza tym komercjalizacja to zabieg majacy na celu właśnie ZWIÊKSZENIE POPULARNOÂŚCI. Dlaczego Lordi jest popularne? Ano, właśnie dlatego, że wygrało Eurowizję. Czyli jeden z najbardziej komercyjnych i kiczowatych programów jakie kiedykolwiek powstały. Czy gdyby jednak Lordi nie wygrało, to czy ktokolwiek by o nich usłyszał? Chyba nie...A tak żeby już nie robić całkowitego offtop'a, to słyszeliście, że Linkin Park jest twórcą gatunku Nu Metal? Naprawdę! Bo przecież przeczytałem tak w Bravo mojej siostry, a jeśli oni tak piszą, no to przecież na pewno prawda, nie? xD

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Linkin Park
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2007, 17:42:00 »
Cytuj
Tak kończy prawie każdy zespół promowany i reklamowany przez kolorowe pisemka, telewizję i najróżniejsze media.

Tu oczywiście się zgodzę jednak nie zapominaj o tym, że teraz każda kapela jest reklamowana, a niedaj Boże promowana przez takie właśnie pisemka czy telewizje typu VIVA czy 4Fun. Zespoły raczej nie sprzeciwiają się temu typowi reklamy. A to dla czego? Otóz dlatego, że jest to dla nich jak najbardziej, darmowa reklama. Bo gdy taka nastolatka przeczyta, że wokalista jakiegoś zespołu lubi blondynki to dziewczyma ta jest w niebowzięta i idzie do empiku kupić ich płytę. To śmieszne i żałosne ale taka jest prawda. Każdy zespół tak kończy, gdyż nikt nie sprzeciwia się takiej formie reklamy. No bo po co? Płyty kupują tak więc zespół ma pieniądze. A gdy mają pieniądze to  w większości przypadków artyści ci mają gdzies czy jest to kiczowate czy nie. Co do samego Linkin Park to uważam, że jest o zespół naprawde dobry i zadne głupoty w Bravo tego nie zepsują.
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2007, 17:43:30 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Linkin Park
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2007, 21:08:23 »
Cytuj
Bo gdy taka nastolatka przeczyta, że wokalista jakiegoś zespołu lubi blondynki to dziewczyma ta jest w niebowzięta i idzie do empiku kupić ich płytę.
Zgadzam się, ale, jest pewne ale  Po pierwsze, czy myślisz, że zespół taki jak Behemoth, nawet jeśli jego teledyski są puszczane na vivie (Conquer All), to czy po obejżeniu czegoś takiego jakakolwiek "pusta blondi" od razu zacznie słuchać ich muzyki? Zauważ, że ludzie tego pokroju interesują się zazwyczaj muzyką raczej "prostą, przebojową, wpadającą w ucho już po pierwszym przesłuchaniu". Przykładem tego może być właśnie Linkin Park, Papa Roach i tego typu wykonawcy. Komercja tkwi tu własnie w melodyjności i zbyt wielkiej prostocie (gusta i guściki  )- to moje zdanie. Tak więc myślę że nawet zatwardziały death metalowiec po PIERWSZYM zetknięciu się z nieznanym mu kawałkiem takiego zespołu jak Dismember nie odczuje raczej zbytniej miłości do tego utworu. Bo właśnie na tym polega urok takiej muzyki, że ją się odkrywa poprzez kolejne odsłuchania, wychwytuje się coraz to nowe tzw. smaczki itp. Takiej właśnie płyty mozna słuchać przez kilka lat i nadal nie będzie się ona nudzić, a proste melodyjki zmęczą słuchacz po krótkim czasie, co oczywiście doprowadzi do tego, że będzie on chciał więcej, więcej i więcej-czysty zysk, nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2007, 21:11:51 wysłana przez KrokusM »

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Linkin Park
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2007, 22:01:25 »
Cytuj
Po pierwsze, czy myślisz, że zespół taki jak Behemoth, nawet jeśli jego teledyski są puszczane na vivie (Conquer All), to czy po obejżeniu czegoś takiego jakakolwiek "pusta blondi" od razu zacznie słuchać ich muzyki? Zauważ, że ludzie tego pokroju interesują się zazwyczaj muzyką raczej "prostą, przebojową, wpadającą w ucho już po pierwszym przesłuchaniu". Przykładem tego może być właśnie Linkin Park, Papa Roach i tego typu wykonawcy.

Hehehe. Dobry przykład. A co pytania to oczywiście nie sądzę aby jak to ująłeś pierwsza lepsza pusta blondi po zobaczeniu klipu Behemotha od razu pobiegła kupić ich płytę. A to dlatego, że nie każdą muzykę da się do końca skomercjalizować. Dzisiejsze społeczeństwo jest przyzwyczajone do łatwości we wszystkich aspektach życia. Dam przykład. Po co gość ma pójść do teatru na tragedię skoro może pójść do kina na bezsensowną aczkolewiek śmieszną i łatwą do zrozumienia komedię? I tak samo jest z muzyką. Ludzie słuchają zespołów, których muzyka jest łatwa do przyswojenia.

Cytuj
Komercja tkwi tu własnie w melodyjności i zbyt wielkiej prostocie (gusta i guściki  )- to moje zdanie.

To jest także moje zdanie. Tak jak już napisałem nie wszystko da się zkomercjalizować. Niestety Linkin Park się da i to całkiem łatwo gdyż grają taki rodzaj muzyki, a nie inny. To oczywiste, że łatwiej da się sprzedać ładnych chłopców z Linkin Park  , a juz o wiele trudniej wymalowanego białą i czarną farbą Nergala, który wraz ze swoimi kolegami z podwórka chce nas zachipnotyzowac szatańskimi zarywkami na gitarze.

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Linkin Park
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik 2007, 09:04:15 »
Chciałbym trochę odbiec od waszej kłótni; nie będę się wtrącał, tylko wypowiem się na temat zespołu. Linkin Park to jeden z moich ulubionych zespołów. Wielu poznało dopiero LP po najnowszym albumie, a na nim są tylko jedna, dwie dobre piosenki. Ale kiedyś? Zgadzam się, teraz albumy LP nie są najlepsze, gdyż są bardziej komercyjne i to przyznaję. Piosenki z nich (a szczególnie z Minutes to Midnight) są takie, takie... puste. Ale Linkin Park kiedyś? To był zespół po prostu boski!!! Piosenki z tych albumów (np. z Hybryd Theory) były niesamowite! Faint, In The End i wiele innych, były miodne! Teraz LP jest takim trochę komercyjnym zespołem, ale inaczej nie przebiłby się na DZISIEJSZYM rynku muzycznym LP rlzzzzzzzzzz ^^
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2007, 09:04:50 wysłana przez (nie)bezimienny »

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
Linkin Park
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Październik 2007, 13:31:44 »
To mój ulubiony zespół, słucham go prawie codziennie  . Kiedyś (przyznaje się z ciężkim sercem) nienawidziłem ich, tylko jakiś RAP, HIP-HOP, ale to było kiedyś. Nawet dzisiaj nie mam nic przeciwko temu rodzajowi muzyki, ale jakiś rock, hard rock bardziej do mnie przemawia, więc lubię LP. Te starsze piosenki są lepsze niż nowsze, ale znajdą sie i takie, które są przyjemne. Takie jest moje zdanie, jeżeli ktoś myśli inaczej-jego sprawa.
Ankh

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Linkin Park
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Październik 2007, 15:07:41 »
Yo! Jak dla mnie Linkin Park jest świetnym zespołem  . Słucham go codziennie. Kiedyś lubiłem hip-hop typu Peja czy coś takiego ale teraz już prawie wogule nie słucham hip-hopu tylko linkin park'u i jakieś tehno  . Mojom ulubionom płytom jest Hybrid Theory. Osobiście najbardziej lubie: From the Inside, In the End, Papercut i Numb  .
[img]http://images31.fotosik.pl/18/f0460c0d329eb8f9.jpg\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]

PzDr i szacuneczek

rafalos890

  • Gość
Linkin Park
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Październik 2007, 15:10:59 »
Ja wolę hip-hop od rocka, ale linkin' park akurat lubię. Choc nie powiem, że jest to mój ulubiony zespół. Ale numb/encore jest fajne (ale grają tam z jayem-z, więc...). What I've done też jest fajne.

Pozdro. rafalos890    

Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Linkin Park
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Październik 2007, 15:11:45 »
Jak widać bo mojej sygnaturze to mój ulubiony zespół    słucham ich codziennie ostatnio słucham często piosenek z "minutes of midnight" ,Jak narazie to bardzo mi sie spodobało: "Bleed it out" jednakze ich wszystkie piosenki są świetne    Pozdro

Offline Anmarius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 646
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kanter Strajk
Linkin Park
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Październik 2007, 16:32:37 »
Bum, a ja Linkin Park nienawidzę! Grają żałosną muzykę, którą nazywają metalem... Jeśli w zespołach metalowych są używane jakieś komputerowe dźwięki, to stfu, ble, ble, nie mogę tego słuchać. Owszem, czasem jeden koleś fajnie drze morde, ale ogólnie ich kawałki są słabe, tandetne i ogólnie do du**. Nie mówcię, że się mylę, ale jeśli oni grają metal, to ja jstem Johny Cash! Można o nich powiedzieć, że grają pseUdoMEtalik! O tak... Tandetny zespół, wokalista nie umie śpiewać, a najgorsze jest to, że prawie wszystkie kawałki śpiewa jakiś czarny raper...

Offline Vertex

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • everybody lies
Linkin Park
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik 2007, 16:40:14 »
Cytat: Travis
Bum, a ja Linkin Park nienawidzę! Grają żałosną muzykę, którą nazywają metalem... Jeśli w zespołach metalowych są używane jakieś komputerowe dźwięki, to stfu, ble, ble, nie mogę tego słuchać. Owszem, czasem jeden koleś fajnie drze morde, ale ogólnie ich kawałki są słabe, tandetne i ogólnie do du**. Nie mówcię, że się mylę, ale jeśli oni grają metal, to ja jstem Johny Cash! Można o nich powiedzieć, że grają pseUdoMEtalik! O tak... Tandetny zespół, wokalista nie umie śpiewać, a najgorsze jest to, że prawie wszystkie kawałki śpiewa jakiś czarny raper...

Metalem?  A kto niby tak mówi? przeciez to jest mieszanka rocka a zresztą jezeli mi nie wierzysz to zobacz sobie w wikipedi bądź jakiejs innej encyklopedi. A mowienie ze grają zalosna muzyke to jest zdecydowanie duża przesada a gdyby wokalista nie umiał śpiewać to nie był by w zespole a na ich koncerty nie przychodzilo by tysiące fanów. I nie rozumiem jednego w twojej wypowiedzi, jaki znowu czarny raper śpiewa?  Pozdrawiam.

Offline KrokusM

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -2
Linkin Park
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Październik 2007, 19:44:17 »
Cytuj
Grają żałosną muzykę, którą nazywają metalem...

Z pierwszą cześcią zdania się zgodzę. A co do drugiej, to kto ci powiedział że oni nazywają swoją muzyke metalem? To co oni zaprezentowali na najnowszej płycie to już nawet nie jest nu-metal, tylko jak to mój poprzednik stwierdził "mieszanka rocka".

Cytuj
Jeśli w zespołach metalowych są używane jakieś komputerowe dźwięki, to stfu, ble, ble, nie mogę tego słuchać.
To jeszcze zależy od tego, co ty rozumiesz przez "dźwięki komputerowe". Bo jak znam życie to masz na myśli najpospolitsze cukierkowe wstawki używane zazwyczaj przez takie właśnie nijakie zespoły jak Linkin Park. Radzę posłuchać choćby Nightwish'a. Myślę że zmienisz wtedy zdanie na temat używania elektroniki w muzyce metalowej.

Cytuj
wokalista nie umie śpiewać
Zgon. Już prędzej TY jesteś głuchy i brak ci choćby krztyny słuchu muzycznego jeśli twierdzisz że wokalista LP nie umie śpiewać.

Cytuj
a najgorsze jest to, że prawie wszystkie kawałki śpiewa jakiś czarny raper...
To widać że bardzo dobrze znasz ich muzykę...

Forum Tawerny Gothic

Linkin Park
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Październik 2007, 19:44:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top