Ankieta

Jak oceniacie "300"?

78 (72.2%)
dobry *(4/5)
23 (21.3%)
przeci
5 (4.6%)
s
0 (0%)
klapa *(1/5)
2 (1.9%)

Głosów w sumie: 90

Autor Wątek: "300"  (Przeczytany 5851 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trivet

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 1
"300"
« dnia: 17 Kwiecień 2007, 23:10:09 »
Od dość dawna jestem miłośnikiem komiksów. Mógłbym też określić się mianem kinomana. Te dwa czynniki sprawiły więc, że nie mogłem przejść obojętnie wobec ekranizacji dzieła Franka Millera. Z "300-toma" wiązałem ogromną nadzieje, gdyż jakieś dwa lata temu byłem pod wielkim wrażeniem innego filmu inspirowanego twórczością Millera - Sin City.

300


Ocena na filmweb.pl - 8,06/10

EDIT.
Cytuj
Dopatrzyłem się kilku błędów, a między innymi:...
ÂŻeby w pełni zrozumieć wszystko co się dzieje na ekranie należy zapoznać się z komiksem Millera o tym samym tytule. Dopiero wtedy można w pełni zrozumieć wszystkie zagrania użyte przez Snydera w filmie. "300" nie miało być filmem historycznym i nawet do tego nie próbuje pretendować, więc czepianie się o takie  detale jest śmieszne.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2007, 23:51:57 wysłana przez Trivet »

Offline Dark Prince

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: -2
"300"
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2007, 00:24:24 »
Opowieść dla prawdziwych mężczyzn. To naprawę mocne kino. Jako dzieciak uwielbiałem (nadal uwielbiam) starozytną grecję i mitologię. Dopatrzyłem się kilku błędów, a między innymi:
- Spartanie nie używali pochodni, lamp oliwnych, żeby przyzwyczaić oczy do ciemności, a w filmie się pojawiają
- Sparta władało dwóch krolów pełniących role najwyższych kapłanów
Jak w kazdym poządnym filmie nie mogło obyć się bez intrygi (tej nie zdradzę, gdyż i tak źle to przedstawię, najlepiej jest to samemu zobaczyć). Rozśmieszała mnie bezczelność i zuchwałość Leonidasa. Zdumiony byłem jak persi niepotrafią zabić 300 ludzi.

Forum Tawerny Gothic

"300"
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwiecień 2007, 00:24:24 »

Offline _Snopek_

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: 2
"300"
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2007, 18:37:25 »
Byłem w kinie na filmie i mogę powiedzieć że jest to bardzo dobrze nakręcona produkcja. Dokładnie nie potrafię powiedzieć kiedy zleciały mi te dwie godziny oglądania ale naprawdę mogę powiedzieć iż jest to wspaniałe kino akcji. Jak już poprzednicy napisali nie jest to na pewno odzwierciedlenie historii jednak we wspaniały sposób pokazuję honor oraz ideę jaką kierowało się 300 żołnierzy. Sceny walki są dosyć krwawe co nadaję dosyć bajkowo nagrywanym scenom realności (nie jestem przekonany co do tego czy ci żołnierze wykonywali takie combosy w realu no ale cóż w końcu nie mieli w sumie innych rzeczy do robienia).
Ogólnie film oceniam bardzo dobrze i zaznaczyłem najwyższą ocenę, komiksu nie czytałem bo w empiku kosztował on 80zł, za to przeglądnąłem go i stwierdzam że to prawie to samo. Film zaliczam do grona tych które naprawdę warto oglądnąć.

Offline DeadFish

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 324
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
"300"
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2007, 19:02:13 »
Dobry film, jednak tylko i wyłącznie do obejrzenia w kinie. Ten cały ogrom tych wojsk perskich oraz sceny np. z tym deszczem strzał - tego nie ma sensu oglądać na ekranie kompa czy telewizora. Film? Dobry. Miła sieka ;D Ma tam jakąś fabułę, przyjemnie się oglądało...

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
"300"
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2007, 19:23:12 »
Niedawno byłem w kinie na tym filmie i wrażenia po nim są wręcz ogromne. Ta akcja zapiera dech w piersiach, a sceny walki są zrobione genialnie. Jednak to nie jest najlepsze w całym widowisku, muzyka, a ogólnie cała oprawa dźwiękowa jest idealna. Jak Trivet wspomniał każdy okrzyk Spartańskiej armii wyzwala mnóstwo emocji. Muzyka w kinie przygniata do fotela i ciężko później wstać. O efektach specjalnych może teraz napiszę, w telewizji oglądałem program o filmie "300", tam powiedzieli, że ten film jest jednym gdzie efekty specjalne są w każdej scenie praktycznie. W tym samym programie powiedzieli również, że aktorzy uczyli się walki u kilku mistrzów sztuk walki w innych stylach, dopiero po opanowaniu w dobrym stopniu sztuk walki wręcz przystąpiono do szkolenia w walce na miecze i włóczniami, a osobno obrony z tarczą. Właśnie wtedy gdy dosłownie wszystko co zostało uczone o walce zostało opanowane postanowiono połączyć te wszystkie w jednym treningu. To na dodatek nie jest tak, że aktorzy mieli ustalone ruchy, tylko oni walczyli tak jak umieją - czego się nauczyli. Pracy w grupie też się uczyli. Dzięki temu aktorzy, którzy uczyli się walki przed robieniem zdjęć do filmu są tak wyszkoleni, że mogą łatwiej dostać się do innego filmu, polegającym na walce bronią białą. Może teraz trochę o fabule? Nie jest zła, ale mogło być lepiej, dobrze, że nie zrobili tego idealnie zgodnie z historią ponieważ, efekt końcowy mógł być bardzo nudny. Na nieszczęście sądzę, że twórcy trochę przesadzili i dali zbyt dużo elementów Science-Fiction. Film został podobno został stworzony na podstawie komiksu - nie wiem o jaki chodzi, nie czytałem, więc nie wypowiadam się jak zostało to odwzorowane.

Podsumowując film jest bardzo dobry jak nie genialny. Jak na razie jest u mnie pewniakiem do Oscara za Efekty Specjalne.

Według ankiety oceniam film na 5/5.

Pozdrawiam.

Offline Halina Kiepska

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 0
"300"
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień 2007, 19:54:03 »
Film ogólnie na plus. Spełnił w 100% moje oczekiwania, więc praktycznie nie mam się do czego przyczepić. Mógłbym w sumie napisać, że filmów o walecznych żołnierzach, dla których honor i odwaga to cały świat, było już mnóstwo. Mógłbym, ale tego nie zrobię… Po prostu dobrze jest czasami obejrzeć film wojenny, z którego wynika coś więcej, niż pusta walka. Co prawda mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią, ale i na to można przymknąć oko. Jeśli idzie o grę aktorską, to na wyróżnienie zasługuje oczywiście Gerard Butle. Naprawdę świetna rola króla Leonidasa. Resztę zalet wymienili poprzednicy, więc nie będę się już produkował.
„300” daleko do takich filmów jak „Cienka czerwona linia”, ale jednak warto go obejrzeć. Daje pozytywnego kopa, a o to chyba chodzi.
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2008, 21:06:42 wysłana przez Crisis »

Offline Arti

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 739
  • Reputacja: 572
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

"300"
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2007, 20:32:45 »
Mam ten film na komputerze i go nie obejrzałem    Chyba pora zarezerwowac kompa od 21 i kino akcji zrobic ( jutro wolne bo egzaminy ) Ogólnie gdy zobaczyłem na dysku ten film to pomyślałem, że to film o gangach coś na styl Hooligans xD , ale teraz widze, że jest umieszczony w bardzij interesujących czasach. Z wypowiedzi wnioskuję, że film warto zobaczyć zwłaszcza jak siedzi na dysku obok Gothic'a xD . Mi bardzo się taki filmy podobają ( Troja, Asterix'y i Obelix'y [filmy] itd ) a teraz do grona dojdzie ,, 3000 ,, Osadzone w dawnych czasach maja fajny klimacik. Walki, niespotykane dzis budowle ( nawet jesli to plan ) itd. czynią te filmy orginalne.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

"300"
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień 2007, 20:41:01 »
Film widziałem w kinie i w domu oglądając go na komputerze. Z całą pewnością stwierdzam, że ten film w kinie odbiera się zupełnie inaczej niż oglądając go na małym 19' calowym ekranie monitora. Olbrzymim atutem filmu jest jego ścieżka dźwiękowa. Oczywiście polecam kupno lub ściągnięcie całego sound tracka. Do tego tak jak już ktoś przedemną powiedział niemal żadna scena filmu nie jest nagrana bez użycia efektów specjalnych. To kolejny atut gdyż zamiast zwykłego greckiego krajobrazu mamy tu mroczne i lekko rozmazane tło. Godna wspomniena jest także sama obsada. Gerard Butler doskonale wcielił się w rolę Leonidasa. Król Sparty przez niego kreowany ma wszystko to co lubię w mitycznych czy historycznych herosach czyli niespotykane umiejętności i niezły charakterek, którego głównymi cechami są odwaga i bezczelność. Doskonale rozbawiła mnie scena, w której Leonidas stoi na "dywanie" z trupów jedząc jabłko i mówiąc do swego kapitana z pełną gębą:
-Nie mamy powodów do nieuprzejmości. Nieprawdaż?
-Tak panie- odpowiedział kapitan w tej samej chwili przebijając jednego z perskich niedobitków.
Ogólnie film jest super ale twórcy nie ustrzegli się pewnych niedociągnięć.
Np. kiedy Spartanie wychodzili z pozycji falangi. Tuż przed tym jak zepchnęli parsów do morza była taka chwilia, w której byli widoczni wszyscy Spartanie uczestniczcy w bitwie. Rzekomo miało być ich 300, a tak naprawdę po zatrzymaniu obrazu doliczyłem się ich ok. 120. chociaz mogłem się mylić. Z drugiej strony jednak to nic dziwnego bo w produkcji filmu uczestniczyło zaledwie 70 statystów poprzebieranych za Spartan.

Tak czy inaczej moja ocena filmu to 5/5.

Cytuj
Chyba pora zarezerwowac kompa od 21 i kino akcji zrobic ( jutro wolne bo egzaminy )

Arti prosze nie przypominaj mi o egzaminach. Bo podczas gdy ty będziesz spał w ciepłym łóżeczku to ja będę się zmagał ze straszliwą matematyką.  

Cytuj
a teraz do grona dojdzie ,, 3000 ,,

Arti błagam.  


« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2007, 20:45:20 wysłana przez Kapitan Greg »

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
"300"
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2007, 19:32:01 »
Co tu dużo gadać film jest poprostu świetny. Bardzo dobrze został pokazany szyk falangi. jedyne co mnie trochę zdziwiło że Spartanie nie mieli żadnej zbroi. Ale poza tym wszystko siwetne... Najbardziej podobały mi się te combosy i deszcz perskich strzał... Film z kategorii must see...

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

"300"
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Czerwiec 2007, 16:22:12 »
Witam

Film bardzo fajny. Ale na kompie już by nie było tych efektów które są w kinie. W tym filmie najlepsze są efekty . Fainy był grad szczał perskich i jak tego gostka do przepaści zrzucił kopem. Ocena filmu 10\10
__________________________________________________

Pozdrawiam wszystkich

Offline Maksous

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
"300"
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2007, 14:41:52 »
Film był świetny i bardzo mi się podobał. Szczególnie z powodu świetnie odgrywanych roli przez aktorów i bardzo ciekawych i zabierających dech w piersiach scenach walki. Aż można się zdziwić ze film był robiony w jednym pomieszczeniu. Ocena 10/10

Looq

  • Gość
"300"
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sierpień 2007, 01:27:34 »
Do ponad połowy film jest doskonały potem robi się coraz gorzej (zdrada, przegrane itp., ale nie jest zbyt dużo tych słabych momentów), sam koniec nadrabia te kilka niedociągnięć ta walka i ostatnia przemowa również doskonałe. SUPER, więcej takich filmów.

Offline Yesah

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
"300"
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Styczeń 2008, 18:13:22 »
HM jest to kolejna z głośnych adaptacji komiksu franka millera
i bluźni ten kto zarzuca temu filmowi że nie oddaje realiów historycznych
(a spotkałem się z takimi opiniami)
ON nie miał oddawać realiów historycznych
bo film jest robiony na podstawie komiksu a nie HISTORII

Moim zdaniem bardzo ciekawe efekty i rzeźnia w lekko strawnym sosie
Sceny walki...manipulowanie czasem rzeczywistym...zwalnianie akcji...przyśpieszanie...miód
grafika i animacje na poziomie..muzyka też całkiem przyjemna i w tle ostre brzmienia czasami
aczkolwiek w SIN CITY od strony graficznej bardziej mi się podobało
Ciekawa produkcja warta polecenia aczkolwiek dla tych co szukają rozrywki
bo film nie przekazuje jakichś górnolotnych treści i nie sprawia że trzeba się nad nim zastanowić głębiej
aczkolwiek polecam z całego serduszka


Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
"300"
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Styczeń 2008, 22:38:09 »
Mi w oczy rzucił się brak zbroi na Spartiatach! Właśnie dzięki swoim napierśnikom czy nagolennikom Spartiaci mogli tak długo się opierać. Poza tym na początku było tam około 3000 ludzi wojsk sprzymierzonych! Dopiero gdy przegrana była pewna większość wojska się wycofała a Spartiaci zostali aby umożliwić reszcie bezpieczny powrót!

Offline Naugrim

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
"300"
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj 2008, 11:17:38 »
szczerze polecam obejrzenie "300" w High Definition! Jakość porażająca - widać każdą kroplę krwi lub potu. poprostu cudo!

"300" w standard definition to 10/10 -  w HD 13/10

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
"300"
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maj 2008, 18:47:13 »
Cytuj
ÂŻeby w pełni zrozumieć wszystko co się dzieje na ekranie należy zapoznać się z komiksem Millera o tym samym tytule. Dopiero wtedy można w pełni zrozumieć wszystkie zagrania użyte przez Snydera w filmie. "300" nie miało być filmem historycznym i nawet do tego nie próbuje pretendować, więc czepianie się o takie detale jest śmieszne.
Więc w pełni wszystkiego nie zrozumiem,

Mam wrażenie, że gdybym obejrzał ten film w kinie wywarłby na mnie większe wrażenie. Jednak i teraz mogę powiedzieć, że sam wysoko oceniam to "arcydzieło". Więc przejdźmy do oceny:

Zupełnie, jak Trivelt już z początku stwierdziłem, że film jest niczego sobie i spodoba mi się. Zauważyłem też podobieństwa między tym, czego niedawno się uczyłem w szkole na temat samej Sparty - jeżeli dziecko było od urodzenia "be", zrzucali je ze skarpy (?), czego na pewno nie przeżywały, w późniejszych etapach życia szkolone było do walki, w wieku siedmiu lat zabierano je z domu, by przeszło brutalne szkolenie w koszarach. Muszę przyznać, iż to wszystko wspaniale przedstawili... podobał mi się również fragment z "bestią", tym wielkim, złym wilkiem.

Najlepsze sceny filmu, to właśnie sceny walk... nigdy nie wiedziałem czegoś tak wspaniale nakręconego, żaden film nigdy nie zaoferował mi takich emocji, jakich doświadczyłem podczas tych minut, w których tytułowych 300 walczyło z persami, armią Kserksesa. Wszystko utworzyło we mnie nie odparte uczucie, że jest to jeden z najlepszych filmów, jakie w życiu dane mi było obejrzeć.

Niestety, nie dane mi było poznać prawdziwej historii, jaka wydarzyła się pod Termopilami. Rzuciłem okiem przed chwilą na Wikipedię, gdzie znalazłem "bitwę pod Termopilami", jednak było tego trochę dużo, przez co nie znalazłem w sobie najmniejszej ochoty na przeczytanie tekstu, który, zapewne, co nieco by mi wyjaśnił. Nie będę mógł więc ocenić tego na tle historycznym, jednak historia, fabuła, która została ukazana w filmie była... dobrze przedstawiona,
Cytuj
A finał całej tej historii? Cudo.
Jasne! - I jeszcze wyróżniał się od innych filmów tym, że nie kończył się "ładnie i pięknie"... no, ale w końcu historii nikt nie zmieni, nieprawdaż?

Wspomniałem już gdzieś między powyższymi słowami, że film wspaniale wyszedł (nie ma to, jak powtarzać się kilkakrotnie) i jest jednym z najlepszych widowisk filmowych, jakie miałem w życiu okazję ujrzeć (ponownie się powtórzyłem), a więc jedyna ocena, jaką mogę zapodać, to 5/5 czy, jak kto woli, 10/10 (coś nowego, ).

Polecam film wszystkim tym, którzy jeszcze nie mieli okazji go ujrzeć. Widowisko naprawdę godne poświęcenia mu tych dwóch godzin, naprawdę...


Pozdrawiam, Medivth

Forum Tawerny Gothic

"300"
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Maj 2008, 18:47:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top