Autor Wątek: Jamajca Hause  (Przeczytany 1806 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MenThor

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Jamajca Hause
« dnia: 27 Sierpień 2006, 09:53:22 »
Dawno, dawno temu ludzie śmiali się z taj muzyki. Mówiono, że to "muzyka dla murzynów", z reszą co się dziwić społeczeństwu, które słuchało Shazy i Bajer full. No cóż teraz ten gatunek muzyczny jest dość popularny w naszym kraju. Można się tu wypowiadać o swoich ulubionych zespołach, newsach i innych sprawach związanych z tą muzyką. Oto rzeczy o których można tu porozmawiać:
- Co myślicie o dredach? Czy podoba wam się ta fryzura?
- Jakich zespołów rege sluchacie?
- Czy chciałbyś jechać na Jamajkę?
- Co myślisz na temat jarania gandży i o jej powiazaniu z tą muzyka?
- Co myślisz o Rastafarianach? Czy to dla ciebie zwykła sekta czy poprostu styl życia?
- Co sądzisz o muzyce rege?

Ja na sam początek powiem jakich zespołów słucham. Bardzo lubię Natural Dred Killaz, mają spoko teksty i wydała ich moja ulubiona stacja radiaowa. Szczególnie lubię piosenkę "Obudź w sobie lwa", ale cała ich płyta jest ok. Innym zespołem, który przykuł moją uwagę jest Indios Bravos. Ich muzyka jest taka lekka i przyjemna, tak jak ta muzyka wyglądać powinna. Dawniej przepadałem też za Jamalem. No teraz trochę zmieniłem zdanie bo piosenka "Policeman" nagle stała się "najnowszym i fajowym" hitem wśród społeczeństwa masowego. W dodatku to zgłaszanie do festiwali... No cóż ja jego muzy słuchałem gdzieś w styczniu tego roku a to, że piosenkę zauważono dopiero gdy pojawiła się w filmie "Tylko mnie kochaj" uważam za kompletny kwas. Nie mam jednak nic do muzyki Jamala i traktuje ją jako jedną z lepszych w obecnym czasie. Lubię też Vavamufin za świetną płytkę.

Offline Anaconda

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 0
Jamajca Hause
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2006, 14:46:36 »
"Osz"esz ty fajnie "rege". Nawet poprawnie nazwy napisać nie umiesz tłumoku :P Uświadomię cię - piszę się reggae. A słucham za dużo by wypisać, no ale chociażby:
- Gentleman
- Vavamuffin
- Sean Paul
- Bob Marley
- Cocoa Tea
- Bakshish
- Dread squad
A popularny w Polsce jest nie reggae, a reggaemuffin. A to różnica jest :] Kilka tych zespołów co wymieniłem też gra reggaemuffin :P

Forum Tawerny Gothic

Jamajca Hause
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2006, 14:46:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top